صفحه 1366 از 1371 نخستنخست ... 366866126613161356135713581359136013611362136313641365136613671368136913701371 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13,651 تا 13,660 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidpalan نمایش پست ها
    سلام دوستان. من تازه این جواب رو گرفتم و نمی دونم باید چیکار کنم؟ ۲ روز پیش بهش ایمیل زدم و الان اینو جواب داد.
    الان باید بهش ایمیل بزنم چی بگم؟ اصلا باید ایمیل بزنم یا نه؟

Dear ...,

I will be looking for incoming PhD students to join my group this coming graduate admissions cycle. It is great to hear that you are interested in applying to a PhD program. I encourage you to apply for admissions to the ... University graduate program by the deadline(s). Please provide a strong statement of purpose and letters of recommendation in your application.

The links below may be useful to you when applying:
    ...
    ...

Thank you for your time and I look forward to seeing your application.

Best regards,
    سلام دوست عزیز

قاعدتا این ایمیل پاسخ خاصی ندارد یا شاید یک تشکر برای راهنمایی کلی استاد. نکته مهم ولی این است که استاد به نظر می آید فاند داشته باشند و این مثبت است و توصیه میکنم رویش کار بیشتر بکنید.

بنابراین اگر فکرهایتان برای پروژه دکتری اماده است و به شکلی یک پروپوزال هر چند ساده و کلی اماده کرده اید خوب است آنرا با استاد مطرح بفرمایید و نظرشان را بخواهید که آیا در چهار چوب کارهایی که استاد برایش دانشجو میگیرند قرار میگیرد یا خیر.
    اگر فکر شما و برنامه های استاد همراستا قرار گرفت انوقت خیلی میشود امید وار تر بود و کار را جدی تر دنبال کرد.

امید که همیشه موفق باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

قاعدتا این ایمیل پاسخ خاصی ندارد یا شاید یک تشکر برای راهنمایی کلی استاد. نکته مهم ولی این است که استاد به نظر می آید فاند داشته باشند و این مثبت است و توصیه میکنم رویش کار بیشتر بکنید.

بنابراین اگر فکرهایتان برای پروژه دکتری اماده است و به شکلی یک پروپوزال هر چند ساده و کلی اماده کرده اید خوب است آنرا با استاد مطرح بفرمایید و نظرشان را بخواهید که آیا در چهار چوب کارهایی که استاد برایش دانشجو میگیرند قرار میگیرد یا خیر.
    اگر فکر شما و برنامه های استاد همراستا قرار گرفت انوقت خیلی میشود امید وار تر بود و کار را جدی تر دنبال کرد.

امید که همیشه موفق باشید

سلام ممنون از راهنمایی.
    من تو ایمیلم به استاد نگفتم که برای بهار یا پاییز اپلای می کنم. اونم گویا تو جوابش چیزی نگفته برای بهار یا پاییز. به نظرتون بپرسم اینو ازش که برای کدوم ترم اپلای کنم؟. ددلاین ترم بهارش هنور 40 روز مونده و احتمالا بتونم برای بهار اپلای کنم. زمینه کاری من خیلی شبیه زمینه کاری استاده و فکر می کنم به همون خاطر جواب داده بهم.

سلام با ارزوی موفقیت میشه متن ایمیلتون بذارین؟ من چند ایمیل زدم تا بحال جواب نگرفتم . یک بررسی کنم شاید مشکل از متن ایمیلم هست. و اینکه بعد از چند روز به شما جواب دادند یک توضیح مختصر بدین ممنون میشم.
    سلام ممنون از راهنمایی.
    من تو ایمیلم به استاد نگفتم که برای بهار یا پاییز اپلای می کنم. اونم گویا تو جوابش چیزی نگفته برای بهار یا پاییز. به نظرتون بپرسم اینو ازش که برای کدوم ترم اپلای کنم؟. ددلاین ترم بهارش هنور 40 روز مونده و احتمالا بتونم برای بهار اپلای کنم. زمینه کاری من خیلی شبیه زمینه کاری استاده و فکر می کنم به همون خاطر جواب داده بهم.

ApplyAbroad Superstar

سلام ممنون از راهنمایی.
    سلام دوست عزیز

از دید من این سوال ایرادی ندارد نکته ولی این است قاعدتا نباید استاد را درگیر جزییات کرد و <‌‌پنجره > فرصت و حوصله استاد برای مکاتبه را باید به سوالات مهم مثل موضوع پروژه و مسایل عمده محدود کرد. استاد حتی به اهمیت استیتمنت و توصیه نامه ها اشاره کرده اند که به نظر میرسد خواسته اند کلیات را در یک ایمیل جواب داده باشند.

در مورد سوال بهار و پاییز من فکر میکنم خود شما بررسی بفرمایید واقع بینانه ایا برای ترم بهار با توجه به مسایل ویزا و سفر و ... امکان موفقیت چه اندازه است و تصمیم بگیرید.

البته برای دکتری اگر برای بهار موفق شدید قاعدتا امکان دیفر کردن به پاییز باید وجود داشته باشد.

امید که موفق باشید و به زودی خبرهای خوب در انجمن پست بفرمایید.
    ویرایش توسط susighton : August 20th, 2021 در ساعت 12:46 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان
    من به یه استاد کانادایی ایمیل دادم و گفتم که میخوام استاد راهنمای دکترام باشه (استاد ضعیفی نیست و بنظرم آدم باتجربه ای هست، فکر میکنم که فاند هم داره اگه بخواد که بده)، این جواب رو گرفتم
    Hi xxx, Sure, go ahead and apply! Best, xxx

فقط همین قدر رو گفته. میشه دوستان لطفا راهنمایی کنن، که این چقدر مثبت هست، یا چقدر احتمال فاند داره (بدون فاند متاسفانه نمی تونم)
    یا من الان باید جواب بهش بدم، چیزی از فاند بپرسم یا نه؟

خیلی ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من به یه استاد کانادایی ایمیل دادم و گفتم که میخوام استاد راهنمای دکترام باشه (استاد ضعیفی نیست و بنظرم آدم باتجربه ای هست، فکر میکنم که فاند هم داره اگه بخواد که بده)، این جواب رو گرفتم
    Hi xxx, Sure, go ahead and apply! Best, xxx

فقط همین قدر رو گفته. میشه دوستان لطفا راهنمایی کنن، که این چقدر مثبت هست، یا چقدر احتمال فاند داره (بدون فاند متاسفانه نمی تونم)
    یا من الان باید جواب بهش بدم، چیزی از فاند بپرسم یا نه؟

خیلی ممنون
    گو اهد اند اپلای ! پی اپلیکشن فی اند بای!
    عزیز این جواب تمپلیت هست

Junior Member

سلام دوستان،
    ممنون میشم در این زمینه من رو راهنمایی کنید.

من به یه استاد کانادایی برای دکترا ایمیل زدم و اون هم روز بعد پاسخ مثبتی داد که به نظرم عضو خوبی برای تیم ریسرچ من میتونی باشی. یک میتینگ توی زوم داشتیم و کلا بیشتر از این که حالت مصاحبه باشه انگار که از الان تصمیم گرفته بودن من دانشجوشون خواهم بود و داشت از اهداف آینده اش برای ریسرچ و و تجربیاتش صحبت میکرد و البته یک مقداری هم راجع به تجربیاتی که توی رزومه نوشته بودم پرسید ولی کلا این مدلی بود که کنجکاوم راجع به کارهایی که کردی و راجع به فاندینگ هم وقتی پرسیدم کلی توضیح داد. من نیم ساعت بعد مصاحبه براشون یه ایمیل زدم که از صحبتمون لذت بردم و مشتاقم برای احتمال دانشجوی شما بودن و اون هم جواب داد که :منم همینطور و یادم رفت بگم که اگه دوست داری میتونم چند تا دانشجوهامو بهت معرفی کنم که باهاشون صحبت کنی و با روال کار با من بهتر آشنا بشی و همچنین دارم آزمایشگاهمو گسترش میدم و تو از اولین دانشجوهایی خواهی بود که از تمام امکاناتش استفاده خواهی کرد . من جواب دادم که ممنون میشم این کارو بکنید و حتما در آینده باهاشون تماس خواهم گرفت و در مورد آزمایشگاهم گفتم هیجان زده هستم که اونجا شروع به کار کنم.
    علت این که گفتم آینده اینه که استاد تازه وارد دانشگاه شده و دانشجوهای دکتراش تازه این ترم اولین سری خواهند بود. حالا 1 هفته است که جوابی نگرفتم و نگرانم نکنه بد جواب دادم . به نظرتون الان باید ایمیل بزنم که مثلا مطمئن نیستم ایمیل قبلیم رسیده باشه یا یه کم منتظر بمونم با یه موضوع دیگه تماس بگیرم و این رو هم یادآوری کنم؟ و اون موضوع به نظرتون چی باشه؟
    در ضمن چون توی ایمیل گفته بودم برای پاییز سال دیگه میخوام اقدام کنم توی میتینگ میگفت وقت زیاده و حالا در تماس خواهیم بود این مدت.

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط N_R5 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    ممنون میشم در این زمینه من رو راهنمایی کنید.

من به یه استاد کانادایی برای دکترا ایمیل زدم و اون هم روز بعد پاسخ مثبتی داد که به نظرم عضو خوبی برای تیم ریسرچ من میتونی باشی. یک میتینگ توی زوم داشتیم و کلا بیشتر از این که حالت مصاحبه باشه انگار که از الان تصمیم گرفته بودن من دانشجوشون خواهم بود و داشت از اهداف آینده اش برای ریسرچ و و تجربیاتش صحبت میکرد و البته یک مقداری هم راجع به تجربیاتی که توی رزومه نوشته بودم پرسید ولی کلا این مدلی بود که کنجکاوم راجع به کارهایی که کردی و راجع به فاندینگ هم وقتی پرسیدم کلی توضیح داد. من نیم ساعت بعد مصاحبه براشون یه ایمیل زدم که از صحبتمون لذت بردم و مشتاقم برای احتمال دانشجوی شما بودن و اون هم جواب داد که :منم همینطور و یادم رفت بگم که اگه دوست داری میتونم چند تا دانشجوهامو بهت معرفی کنم که باهاشون صحبت کنی و با روال کار با من بهتر آشنا بشی و همچنین دارم آزمایشگاهمو گسترش میدم و تو از اولین دانشجوهایی خواهی بود که از تمام امکاناتش استفاده خواهی کرد . من جواب دادم که ممنون میشم این کارو بکنید و حتما در آینده باهاشون تماس خواهم گرفت و در مورد آزمایشگاهم گفتم هیجان زده هستم که اونجا شروع به کار کنم.
    علت این که گفتم آینده اینه که استاد تازه وارد دانشگاه شده و دانشجوهای دکتراش تازه این ترم اولین سری خواهند بود. حالا 1 هفته است که جوابی نگرفتم و نگرانم نکنه بد جواب دادم . به نظرتون الان باید ایمیل بزنم که مثلا مطمئن نیستم ایمیل قبلیم رسیده باشه یا یه کم منتظر بمونم با یه موضوع دیگه تماس بگیرم و این رو هم یادآوری کنم؟ و اون موضوع به نظرتون چی باشه؟
    در ضمن چون توی ایمیل گفته بودم برای پاییز سال دیگه میخوام اقدام کنم توی میتینگ میگفت وقت زیاده و حالا در تماس خواهیم بود این مدت.
    اولا تبریک بابت اینکه تا این مرحله تونستید نظر استاد را جلب کنید. بنظرم فکرتون رو مشغول این قضیه نکنید. اساتید سرشون شلوغه و بسختی وقتی آزاد پیدا میکنند. شما میتونید یک هفته یا ده روز دیگر ایمیلی بزنید و دوباره یادآوری کنید.
    شما دست از تلاشتون نکشید و به اساتید دانشگاهها و کشورهای دیگر هم ایمیل بدید. بر اساس تجربه، تا وقتی نامه پذیرش دستتون نرسیده، به حرف هیچ استادی دل خوش نکنید!
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    اولا تبریک بابت اینکه تا این مرحله تونستید نظر استاد را جلب کنید. بنظرم فکرتون رو مشغول این قضیه نکنید. اساتید سرشون شلوغه و بسختی وقتی آزاد پیدا میکنند. شما میتونید یک هفته یا ده روز دیگر ایمیلی بزنید و دوباره یادآوری کنید.
    شما دست از تلاشتون نکشید و به اساتید دانشگاهها و کشورهای دیگر هم ایمیل بدید. بر اساس تجربه، تا وقتی نامه پذیرش دستتون نرسیده، به حرف هیچ استادی دل خوش نکنید!
    موفق باشید
    خیلی ممنونم بابت پاسختون. درست میگید همین کار رو میکنم.

فقط راجع به تماس با سایر اساتید یه کم شک دارم، چیزی که گفتید رو از خیلی ها شنیدم و درست میگید ولی آخه اگر بر فرض یک استاد دیگر هم پاسخ مثبتی داشته باشه آیا از نظر اخلاقی کار درستیه که نهایتا به یکی از استاد ها پیام بدم و بگم از ادامه تحصیل زیر نظر شما منصرف شدم؟ از این بابت نگرانم

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط N_R5 نمایش پست ها
    خیلی ممنونم بابت پاسختون. درست میگید همین کار رو میکنم.

فقط راجع به تماس با سایر اساتید یه کم شک دارم، چیزی که گفتید رو از خیلی ها شنیدم و درست میگید ولی آخه اگر بر فرض یک استاد دیگر هم پاسخ مثبتی داشته باشه آیا از نظر اخلاقی کار درستیه که نهایتا به یکی از استاد ها پیام بدم و بگم از ادامه تحصیل زیر نظر شما منصرف شدم؟ از این بابت نگرانم
    خواهش میکنم.
    دوست عزیز در همه جای دنیا این مساله کاملا جا افتاده است که یک دانشجو حق دارد که دانشگاههای دیگر نیز همزمان اپلای کند. هر زمان که نتیجه پذیرش شما اعلام شود، استاد به شما ایمیل میزنه که اگر من تو رو قبول کنم مطمئنا این پوزیشن انتخاب نهایی تو خواهد بود؟ در این زمان هست که شما باید صادقانه و بر اساس اصول اخلاقی جواب بدین. بعلاوه، بعد از اعلام نتایج نهایی شما باید پذیرشتون رو کانفرم کنید از طریق سایت دانشگاه. در این زمان هست که باید انتخاب نهایی رو بکنید که به کدام دانشگاه روید. غیر اخلاقی این هست که شما آفر نهایی دو دانشگاه را همزمان اکسپت کنید!
    این نظر کاملا شخصی و بر اساس تجارب است و دیگر دوستان بهتر میتوانند شما را راهنمایی کنند.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)