صفحه 164 از 169 نخستنخست ... 64114154155156157158159160161162163164165166167168169 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,631 تا 1,640 , از مجموع 1686

موضوع: آرشیو شده : نتايج پذيرش استراليا ( تا سال 2012 )

Member
    رشته و دانشگاه
    IT-Iran university of science and technology

پیش فرض پاسخ : نتايج پذيرش استراليا

نقل قول نوشته اصلی توسط MaryamMB80 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    همونطور که میدونین من 2 ماه پیش جواب اسکولارشیپم از ECU اومد و از ترسم همونو اکسپت کردم و ویزام هم اومده. حالا یکی یکی جوابای IPRS ها میاد و استادا هم که جلو جلو خبر دارن بهم یه جورایی مبفهمونن و خبرشو میدن. میخوام بدونم شما ها در این موارد چه کار میکنین؟ آیا در جواب استاد میگید که از جای دیگه اسکولارشیپ گرفتید و دارید میرید اونجا؟ یکی از دوستان به من پیشنهاد کرد که بگم به دلایل مشکلات شخصی نمیتونم اسکولارشیپو بپذیرم ...من به استاد New castle همینو گفتم ولی مثلا استاد James Cook امروز کلی صحبت کرده و گفته خوب اشکالی نداره میتونی تا جون یا جولای دیفر کنی ..من برات صحبت میکنم.... خواستم یه نظر سنجی بکنم و نظر دوستانو بپرسم. ممنون میشم جواب بدین که من به این استاد مهربون بگم که خیالش راحت بشه..البته میدونم الان همتون تعجب میکنید که چرا من IPRS از این دانشگاه های خوب و ول کردم و دارم میرم ECU
    مریم جان اصلا لزومی نداره که بگی مشکل شخصی داری
    اونا براشون عادیه که تو آفر یه دانشگاه دیگه رو قبول کنی
    البته بهتر بود همون موقع که ویزا اومد بهشون اطلاع میدادی ولی حالا هم مشکلی نیست.بهشون بگو که اون دانشگاه شرایط خوبی داشته و شما قبول کردی و ویزا هم اومده.بگو دوس داشتی با اونا کار کنی ولی اگه دوباره برا ویزا اقدام کنی ممکن خیلی دیر بشه (البته این جمله آخر هم زیاد لازم نیست )
    من اینکارو کردم و خیلی هم خوب برخورد کردن

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

سلام دوستان
    همونطور که میدونین من 2 ماه پیش جواب اسکولارشیپم از ECU اومد و از ترسم همونو اکسپت کردم و ویزام هم اومده. حالا یکی یکی جوابای IPRS ها میاد و استادا هم که جلو جلو خبر دارن بهم یه جورایی مبفهمونن و خبرشو میدن. میخوام بدونم شما ها در این موارد چه کار میکنین؟ آیا در جواب استاد میگید که از جای دیگه اسکولارشیپ گرفتید و دارید میرید اونجا؟ یکی از دوستان به من پیشنهاد کرد که بگم به دلایل مشکلات شخصی نمیتونم اسکولارشیپو بپذیرم ...من به استاد New castle همینو گفتم ولی مثلا استاد James Cook امروز کلی صحبت کرده و گفته خوب اشکالی نداره میتونی تا جون یا جولای دیفر کنی ..من برات صحبت میکنم.... خواستم یه نظر سنجی بکنم و نظر دوستانو بپرسم. ممنون میشم جواب بدین که من به این استاد مهربون بگم که خیالش راحت بشه..البته میدونم الان همتون تعجب میکنید که چرا من IPRS از این دانشگاه های خوب و ول کردم و دارم میرم ECU
    موقعی که شما دارید اپلای میکنید، در شرایطی که حتی اگر استاد به شما بگه که شانس خیلی خوبی برای اسکولارشیپ دارین باز هم هیچ تضمینی وجود نداره که حتما اسکولارشیپ بگیرین. به علاوه، حتی اگر اسکولارشیپ هم بگیرین چه تضمینی وجود داره که DFAT پروپوزالتون رو رد نکنه یا مثل دانشگاههای آدلاید و UWA توی این راند تمام دانشجوهای ایرانی رو رد نکنه! بنابراین شما چاره ای ندارین جز اینکه چند جای مختلف اپلای کنین تا ریسک کار رو پایین بیارین. طبیعتا ممکن هم هست که از چند جا اسکولارشیپ بگیرین که خوب باید یکیش رو انتخاب کنید. مطمئن باشید که این مسأله رو خود استادا هم میدونن و براشون طبیعی هست:

1- موقعی که دانشگاه UWA گفت که توی این راند به ایرانیا اسکولارشیپ نمیده و باید تا راند بعدی صبر کنیم، استادم به مسئول اسکولارشیپ دانشگاه ایمیل زد و پیشنهاد کرد که 5 تا اسکولارشیپ IPRS رو نگه دارن و به محض اینکه ارزیابی پزوپوزال دانشجوهایی ایرانی از لحاظ اینکه شامل تحریمها نباشن انجام شد، اون IPRSها رو به دانشجوهای ایرانی بدن (استادم اطلاع داشت که من توی رده بندی که انجام شده بود من توی لیست کسایی بودم که IPRS میگرفتم). این جواب مسول اکولارشییپ دانشگاه بود:
    Reserving a quarter of the IPRSs available in this round while we go through the process runs the risk that highly ranked applicants who are otherwise being offered scholarships in this round would very likely have found scholarships at other institutions and we would have lost them.

2- این ایمیل را کسایی که برای دانشگاه موناش اپلای کرده بودن دریافت کردن که توش ازشون خواسته اگر تا حالا از دانشگاه دیگه ای اسکولارشیپ گرفتن و میخوان برن اونجا، اپلیکیشنشون رو تو موناش کنسل کنن:
    If you are no longer interested in studying at Monash and you wish to withdraw your application, or you have received a scholarship and/or offer of a placement from another University, please send me a email now.

بنابراین به نظر من این که به استاداتون بگین که از دانشگاه دیگه ای اسکولارشیپ گرفتین و میخواین برین اونجا هیچ عیبی نداره. به نظرم صادق باشین و حقیقت رو بگین.

دوستان ، این راند که گذشت ولی چه خوبه که اگه از یه جایی که دوست داریم یا انتخاب اولمونه پذیرش گرفتیم بقیه رو withdraw کنیم تا به بقیه افراد هم شانس پذیرش بورس بدیم حالا چه ایرانی چه غیره به هر حال همه ما هر چقدر هم رزومه قوی داشته باشیم نباید به خودمون اجازه بدیم بیشتر از یه پوزیشن رو اشغال کنیم
    اینکه من از n جا بورس بگیرم به نظر من افتخاری نیست که بعدا بشه بهش نازید
    یه وقت هم از جملات من دوست ندارم هیچ کدومتون ناراحت بشید من از همتون کلی کمک گرفتم و بهتون مدیونم
    منظورم مریم عزیزم نیست
    مریم جزء افرادیه که خیلی بی منت کمک میکنه و حتی بدون اینکه ازش بخوان اگه بدونه کمکی به کسی میشه میاد و اینجا تجربیاتشو مینویسه
    من همش آرزو میکنم بعد از اینکه رفت استرالیا هم به اینجا سر بزنه و کمکمون کنه
    روی صحبتم با همه است
    میخواستم اینو همون اوایل که جواب پذیرشا میومد بنویسم ولی با خودم گفتم اگه اینو بگم فکر میکنن که به خاطر خودم میگم
    در حالیکه من کلا یه جا اپلای کرده بودم و احساس رقابت با کسی نداشتم
    اخلاق آکادمیک و حرفه ای اینو حکم میکنه
    حتی استاد هم اگه بهش بگین من فلان جا کارم درست شده دیگه نمیام اولین فکری که میکنه اینه که چرا زودتر نگفتی و چه بسا بعدها اگه فرصت همکاری و تعامل باهاش رو داشته باشیم یه بک گراند خودخواهی از خودمون به جا میذاریم
    زیاده گویی منو ببخشین
    خواهر کوچیکتون

Senior Member siavash86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

امیدوارم سوالم رو در جای مناسبی مطرح کرده باشم.. چون در صفحه قبل این نوع سوالات پرسیده شده بود..اینجا نوشتم
    دوستان من شانسی برای پذیرش از دانشگاهی در رشته شیمی دارم...بورس برام مهمه اما رنکینگ خیلی بالا نه
    من شیمی آلی در ارشد خوندم از دانشگاه شهرستان که معروف نیست اما سراسری روزانه ست و شاگرد اول بودم با معدل 17.68
    لیسانس روزانه شهرستان شیمی با معدل 16.88 که معدل 4ترم آخرم 17.98 بوده
    آیلتس 6.5 دارم و یه مقاله ی اس آی با ایمپکت 0.9 که پایینه و دو تا سابمیت شده که اونها هم خیلی ایمپکت بالا نیستن
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash86 نمایش پست ها
    امیدوارم سوالم رو در جای مناسبی مطرح کرده باشم.. چون در صفحه قبل این نوع سوالات پرسیده شده بود..اینجا نوشتم
    دوستان من شانسی برای پذیرش از دانشگاهی در رشته شیمی دارم...بورس برام مهمه اما رنکینگ خیلی بالا نه
    من شیمی آلی در ارشد خوندم از دانشگاه شهرستان که معروف نیست اما سراسری روزانه ست و شاگرد اول بودم با معدل 17.68
    لیسانس روزانه شهرستان شیمی با معدل 16.88 که معدل 4ترم آخرم 17.98 بوده
    آیلتس 6.5 دارم و یه مقاله ی اس آی با ایمپکت 0.9 که پایینه و دو تا سابمیت شده که اونها هم خیلی ایمپکت بالا نیستن
    مرسی
    درود
    دوست من تاپیک اشتباهی رو انتخاب کردی. تاپیک شانس پذیرش رو باید انتخاب می کردی. در هر حال، شانست حتی برای دانشگاهی مثل ملبورن هم پایین نیست. برای سیدنی اقدام کن. معدل برای اونها معیار اوله. همینطور UNSW
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط milo2007 نمایش پست ها
    دوستان ، این راند که گذشت ولی چه خوبه که اگه از یه جایی که دوست داریم یا انتخاب اولمونه پذیرش گرفتیم بقیه رو withdraw کنیم تا به بقیه افراد هم شانس پذیرش بورس بدیم حالا چه ایرانی چه غیره به هر حال همه ما هر چقدر هم رزومه قوی داشته باشیم نباید به خودمون اجازه بدیم بیشتر از یه پوزیشن رو اشغال کنیم
    اینکه من از n جا بورس بگیرم به نظر من افتخاری نیست که بعدا بشه بهش نازید
    یه وقت هم از جملات من دوست ندارم هیچ کدومتون ناراحت بشید من از همتون کلی کمک گرفتم و بهتون مدیونم
    منظورم مریم عزیزم نیست
    مریم جزء افرادیه که خیلی بی منت کمک میکنه و حتی بدون اینکه ازش بخوان اگه بدونه کمکی به کسی میشه میاد و اینجا تجربیاتشو مینویسه
    من همش آرزو میکنم بعد از اینکه رفت استرالیا هم به اینجا سر بزنه و کمکمون کنه
    روی صحبتم با همه است
    میخواستم اینو همون اوایل که جواب پذیرشا میومد بنویسم ولی با خودم گفتم اگه اینو بگم فکر میکنن که به خاطر خودم میگم
    در حالیکه من کلا یه جا اپلای کرده بودم و احساس رقابت با کسی نداشتم
    اخلاق آکادمیک و حرفه ای اینو حکم میکنه
    حتی استاد هم اگه بهش بگین من فلان جا کارم درست شده دیگه نمیام اولین فکری که میکنه اینه که چرا زودتر نگفتی و چه بسا بعدها اگه فرصت همکاری و تعامل باهاش رو داشته باشیم یه بک گراند خودخواهی از خودمون به جا میذاریم
    زیاده گویی منو ببخشین
    خواهر کوچیکتون
    من هم کاملا با حرف شما موافقم. اما باید این نکته رو هم در نظر داشته باشیم که چون نتایج همه دانشگاهها با هم نمیاد، نمیشه تصمیم گیری و انتخاب رو توی یک زمان انجام داد. مثلا ممکنه برای یه نفر اسکولارشیپ از یک دانشگاه با رنک پایین بیاد اما منتظر نتیجه از یک دانشگاه با رنک بالاتر هم باشه. خوب توی این موقعیت نمیشه توقع داشت که اون فرد آفر دانشگاه اول رو ریجکت کنه وقتی هنوز نتیجه دانشگاه دوم مشخص نیست. اما موقعی که عکس این شرایط اتفاق بیفته، یعنی اول نتیجه همون دانشگاه با رنک بالا بیاد دیگه ادامه فرآیند اسکولارشیپ برای بقیه جاهایی که اون فرد اپلای کرده واقعا دور از انصاف و انسانیته.

milo2007 عزیز

ضمن تشکر از توضیحاتتون که من و همه بچه ها باهاش موافقیم باید بگم من فکر میکنم این قضیه جایی برای نگرانی نداشته باشه چون وقتی جواب اسکولارشیپتون میاد به شما زمان محدودی اجازه میده تا اکسپت یا دکلاین کنین در غیر اینصورت نفر بعدی رو در نظر میگیرن و دقیقا به خاطر همین قضیه بود که من هنوز از 3 تا دانشگاه دیگه جواب داشتم و مشغول تهیه پروپوزال و پروسه اپلای بودم که نتیجه این اسکولارشیپ اومد و فقط 20 روز فرصت داشتم تصمیم بگیرم.
    پس نگران این قضیه نباشید و همینطور که Vahidet گفتن استادا هم این قضیه رو میدونن و این حق اتخاب رو به ما میدن و دلیلش هم اینه که در پروسه اپلای هرگز نپرسیده آیا جای دیگه ای اپلای کردید یا نه؟ حتی شما میتونین برای 2 استاد در یک دانشگاه اپلای کنین. برای همین به نظر من این که حتی کسی یادش بره دکلاین کنه هم جای نگرانی نیست اونا خودشون نفر بعدی رو در نظر میگیرن.
    در مورد این اسکولارشیپ آخری من به استادم گفتم که دارم میرم یه جی دیگه و حتی بهش گفتم میخوام روی چه موضوعی کار کنم (خیلی هم استاد جدی و بد اخلاقی بود) که کلی تبریک گفته و حتی گفته تو توی اون پروژه بهتر هم خواهی بود به خاطر بک گراندت، من مطمئنم تو فلانی و بهمانی و ..... (مثل استادای ما نیستن که!)
    خلاصه دوستان از راهنماییتون ممنونم و به این نتیجه میرسیم که وقتی جواب اسکولارشیپ اومد به استاد بگیم که میریم جای دیگه کاملا صادقانه. milo جان شما هم نگران نباش اونا کارشون درسته و اگر غیر از این باشه هر سال تو لیست 10 شهر برتر دنیا 4 تاش از استرالیا انتخاب نمیشه!

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

milo2007 عزیز

ضمن تشکر از توضیحاتتون که من و همه بچه ها باهاش موافقیم باید بگم من فکر میکنم این قضیه جایی برای نگرانی نداشته باشه چون وقتی جواب اسکولارشیپتون میاد به شما زمان محدودی اجازه میده تا اکسپت یا دکلاین کنین در غیر اینصورت نفر بعدی رو در نظر میگیرن و دقیقا به خاطر همین قضیه بود که من هنوز از 3 تا دانشگاه دیگه جواب داشتم و مشغول تهیه پروپوزال و پروسه اپلای بودم که نتیجه این اسکولارشیپ اومد و فقط 20 روز فرصت داشتم تصمیم بگیرم.
    پس نگران این قضیه نباشید و همینطور که Vahidet گفتن استادا هم این قضیه رو میدونن و این حق اتخاب رو به ما میدن و دلیلش هم اینه که در پروسه اپلای هرگز نپرسیده آیا جای دیگه ای اپلای کردید یا نه؟ حتی شما میتونین برای 2 استاد در یک دانشگاه اپلای کنین. برای همین به نظر من این که حتی کسی یادش بره دکلاین کنه هم جای نگرانی نیست اونا خودشون نفر بعدی رو در نظر میگیرن.
    در مورد این اسکولارشیپ آخری من به استادم گفتم که دارم میرم یه جی دیگه و حتی بهش گفتم میخوام روی چه موضوعی کار کنم (خیلی هم استاد جدی و بد اخلاقی بود) که کلی تبریک گفته و حتی گفته تو توی اون پروژه بهتر هم خواهی بود به خاطر بک گراندت، من مطمئنم تو فلانی و بهمانی و ..... (مثل استادای ما نیستن که!)
    خلاصه دوستان از راهنماییتون ممنونم و به این نتیجه میرسیم که وقتی جواب اسکولارشیپ اومد به استاد بگیم که میریم جای دیگه کاملا صادقانه. milo جان شما هم نگران نباش اونا کارشون درسته و اگر غیر از این باشه هر سال تو لیست 10 شهر برتر دنیا 4 تاش از استرالیا انتخاب نمیشه!
    سلام دوست عزیز
    یک سوالی داشتم :
    اگه مثلا یک نفر برای اسکالرشیپ 7-8 تا دانشگاه اقدام بکنه ، طبیعتا جواب همه شان که همزمان نمیاد ؛ مثلا فرض کنیم از 4 تا اسکالرشیپ قبول شده باشه و همه شان را هم انتخاب بکنه ، آخر سر که میخاد از بین اون 4 تای انتخابی یکی را ببره برای ویزا ، باید بقیه را که قبول کرده چیکار کنه !؟ باید آنها را دودره بکنه !!!!!!؟
    اصلا دانشجویان در همچنین شرایطی چیکار می کنند !!؟
    آخه نمیشه که جواب اسکالرشیپ اول که اومد بقیه را دیگه بیخیال شد !! چون شاید بهترش بیاد !!
    ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید
    خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2475 نمایش پست ها
    نتایج بورس RMIT هم اومد و بنده ریجکت شدم.
    بدین ترتیب پرونده اپلای من واسه راند اصلی سال 2013 در استرالیا با 4 ریجکت برای اسکولارشیپ از آدلاید، سیدنی، موناش و RMIT بسته شد. (آدلاید رو به خاطر نمره زبان اصلا بررسی نکردند).
    رزومه: کارشناسی مکانیک :15.79 ، ارشد مکانیک 16.23 ، 2 تا isi (یکی ایمپکت 1.8 و یکی ایمپکت 0.9) ، 7 تا هم کنفرانس که 6 تاش بین المللی بود و آیلتس 6.5.

برای تمامی بچه ها چه اونها که به نتیجه رسیدند و چه اونها که نرسیدند، آرزوی موفقیت می کنم.
    ملت از 2 جا پذیرش می گیرند،اون وقت من از یه جا 2 بار ریجکت میشم. امروز دوباره از RMIT ریجکت شدم. البته همون ایمیل قبلی رو دوباره فرستادند. فقط گفتم که دور هم بخندیم!!!
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

Member mao آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Fisheries ,Guilan University

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2475 نمایش پست ها
    ملت از 2 جا پذیرش می گیرند،اون وقت من از یه جا 2 بار ریجکت میشم. امروز دوباره از RMIT ریجکت شدم. البته همون ایمیل قبلی رو دوباره فرستادند. فقط گفتم که دور هم بخندیم!!!
    دوست عزیز. من تو صفحات ایلتس و اینجا پست ها تو میدیدم که چه قدر پیگیر هستید و زحمت می کشید. واقعان می گم وقتی نتایج ریجکت شما را دیدم خیلی ناراحت شدم چوم می دونستم چه زحمت حایی پشتش بود. حتما یه جای خوب پذیرش می گیری نگران نباش. منم دعا کن .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)