صفحه 11 از 15 نخستنخست ... 23456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 145

موضوع: سوالات متداول در مورد بخش REFERENCES رزومه

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    NC State University

پیش فرض پاسخ : سوالات متداول در مورد بخش REFERENCES رزومه

آره آوردن همه اسامی.
    چطوری میشه گفت که مورد تایید خیلی ها هستم؟ چون فکر میکنم این خیلی مهم باشه. مرسی
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa_CM نمایش پست ها
    آره آوردن همه اسامی.
    چطوری میشه گفت که مورد تایید خیلی ها هستم؟ چون فکر میکنم این خیلی مهم باشه. مرسی

به شخصه نديدم و فكر نمي كنم رايج باشه ولي به هر حال آرودنش هم نميتونه منفي باشه. من نظرم اينه بهترين ها رو انتخاب كنيد .نبادي به نظر بياد داريد بزرگنمايي مي كنيد. چون نحوه ي كارتون طوري بوده كه با اين افراد آشنا شديد.

شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

پیش فرض پاسخ : اضافه كردن Recommendation در انتهاي فايل رزومه ( آري / خير )

لطفا بهم بگید که دارم کار درستی میکنم یا نه :

من با هر ایمیلی که به هر استادی میدم دو تا فایل اتچ میکنم : یکی cv و دیگری یک توصیه نامه از یکی از سه تا استاد هایی که باهاشون کار کردم. آیا اتچ کردن توصیه نامه به ایمیل درست هست یا نه ؟؟؟. (( این کارو میکنم چون میدونم که استادی که ازش توصیه نامه دارم هیچ گاه تئصیه نامه من را برای کسی ایمیل نمی کند ))

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Student in civil engineering at Western University

نقل قول نوشته اصلی توسط mojarad نمایش پست ها

من با هر ایمیلی که به هر استادی میدم دو تا فایل اتچ میکنم : یکی cv و دیگری یک توصیه نامه از یکی از سه تا استاد هایی که باهاشون کار کردم. آیا اتچ کردن توصیه نامه به ایمیل درست هست یا نه ؟؟؟. (( این کارو میکنم چون میدونم که استادی که ازش توصیه نامه دارم هیچ گاه تئصیه نامه من را برای کسی ایمیل نمی کند ))
    سلام، به نظرم درست نیست، فلسفه و روند توصیه نامه اینه که مستقیما به وسیله استاد ارسال بشه و شما خودتون دخل و تصرفی در اون نداشته باشید.
    شما داخل cv میتونید اسم اساتیدی که شما رو میتونند ریکام کنند به عنوان رفرنس بذارید. در صورت نیاز خود استادی که بهش ایمیل می زنید با ریکامندرهای شما تماس میگیره.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mojarad نمایش پست ها

سلام
    توصيه نامه كه براي شما مشخص باشه داخلش چي نوشته شده محرمانگيش رو از دست ميده و عملا خيلي موثر نبايد باشه. حالا اگر برخي جاها ميپذيرند اطلاع ندارم ولي اساتيد و دانشگاه هاي خيلي معتبر روش حساسيت خواهند داشت. ضمن اينكه ممكنه اين تفكر ايجاد شه كه شما خودتون نوشتيد و به اون دو توصيه ي ديگه ي شما هم شك و شبهه وارد شه. بازم با خودتونه.شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

دوستان برای نوشتن اسم استادامون توی رفرنس باید با خود استاد هم هماهنگ کنیم؟
    بعد یه سوال مهم. کسی میتونه معادل انگلیسی استادیار و دانشیار و مربی رو بگه؟

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط parham_12 نمایش پست ها
    دوستان برای نوشتن اسم استادامون توی رفرنس باید با خود استاد هم هماهنگ کنیم؟
    بعد یه سوال مهم. کسی میتونه معادل انگلیسی استادیار و دانشیار و مربی رو بگه؟
    سلام. معمولا اسم کسانی رو به عنوان رفرنس می نویسند که حاضر باشند به شما ریکام بدهند و در صورت نیاز اساتید اونور بتونند در مورد شما از اونها سوال کنند(اصلا فلسفه رفرنس همینه.) پس نوشتن اسم کسی که به شما ریکام نده و یا نخواد که از قابلیت های شما صحبت کنه اصولا معنی نداره. پس بهتره با اساتید هماهنگ کنید (البته در مرحله قبل از اپلای و زمانی که هنوز در حال مکاتبه با اساتید هستید و تازه رزومه تون رو برای اساتید می فرستید اگر هنوز رفرنس ندارید مشکل خاصی نیست . مثلا ذیل بخش رفرنس می تونید بنویسید: Available upon request)
    مربی:lecturer
    استادیار: assistant professor
    دانشیار:associate professor
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

پس adjunct professor چی میشه؟ من توی بعضی سایتا adjunct professor هم دیده بودم.نمیدونم معنیش چیه؟
    بعد یه سوال دیگه. کدوم یک از اساتید فاند دارن؟یعنی حتما باید professor باشه؟یا مثلا lecturer هم میتونه فاند داشته باشه؟یا assistant professor یا associate professor هم فاند دارن؟کلا به مرتبه ی علمی استاد وابستگی 100 درصدی داره؟

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط parham_12 نمایش پست ها
    پس adjunct professor چی میشه؟ من توی بعضی سایتا adjunct professor هم دیده بودم.نمیدونم معنیش چیه؟
    بعد یه سوال دیگه. کدوم یک از اساتید فاند دارن؟یعنی حتما باید professor باشه؟یا مثلا lecturer هم میتونه فاند داشته باشه؟یا assistant professor یا associate professor هم فاند دارن؟کلا به مرتبه ی علمی استاد وابستگی 100 درصدی داره؟
    adjunct pofessor همون استاد مهمان خودمونه.
    lecturer که اصولا نمی تونه دانشجو بگیره. در بقیه موارد هم بستگی به خود استاد داره که چه قدر فعال باشه و پروپزال بده و بتونه گرنت جذب کنه. ممکنه حتی یک استادیار از یک استاد تمام فعالتر باشه و تونسته باشه که گرنت خوبی جذب کرده باشه و بتونه فاند بده (البته من شنیدم که میگن اساتیدی که تازه استخدام میشن ظاهرا برای شروع از طرف دانشگاه بهشون کمک هایی میشه و فاند هم معمولا در اختیار دارن .البته اینو شنیدم، دیگه نمی دونم تا چه حد صحت داره. )
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Junior Member Ni1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Tj Uni

سلام دوستان
    ۱- استادی که معرفی میشه باید خیلی شناخته شده باشه در سطح جهانی؟
    ۲- بین استادیاری که خیلی خوب میشناسه من رو و توصیه نامه عالی مینویسه با استاد تمامی که خیلی خوب نمینویسه کدومش بهتره؟
    ۳- اساتید مرجع حتما باید مرتبط با گرایشی باشن که میخوام ادامه تحصیل بدم یا مهم نیست؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)