صفحه 85 از 97 نخستنخست ... 35757677787980818283848586878889909192939495 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 841 تا 850 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Banned

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinn نمایش پست ها
    سلام
    من sop رو با عنوان Statement of Purpose شروع کردم و در انتها با yours isncerely , و اسمم و نوشتن June 2015 تموم کردم. خواستم ببینم اشکالی نداشته باشه
    ممنون از راهنماییتون
    سلام

SoP یک نامه نیست و جای yours sincerely در انتهای نامه هست که خطاب به شخص خاصی طرح میشه...
    نتیجه اینکه بهتر هست حذفش کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

SoP یک نامه نیست و جای yours sincerely در انتهای نامه هست که خطاب به شخص خاصی طرح میشه...
    نتیجه اینکه بهتر هست حذفش کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    سلام
    منظور شما اینه که
    yours sincerely رو فقط نمیتونیم به کار ببریم و یا حتی اصطلاحات دیگه مانند best regards و غیره؟
    در برخی نمونه ها در پایان sop تشکر و نام و نام خانوادگی دیدم و در برخی نام و نام خانوادگی و ایمیل .
    به طور کلی پیشنهاد شما برای پایان SOP چی هست. ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من معدل کارشناسی و ارشدم پایینه ( البته کارشناسیم خیلی پایینتره) حالا به نظرتون درسته که تو SOP دلیل معدل پایینمو بگم؟ و اگه آره چطوری میتونم بگم؟ یعنی چی بگم که قابل لمس باشه واسه اونا؟
    مرسی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2409 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من معدل کارشناسی و ارشدم پایینه ( البته کارشناسیم خیلی پایینتره) حالا به نظرتون درسته که تو SOP دلیل معدل پایینمو بگم؟ و اگه آره چطوری میتونم بگم؟ یعنی چی بگم که قابل لمس باشه واسه اونا؟
    مرسی
    به نظر شخصی من، بهتره در sop به این موضوع پرداخته نشه.
    در یکی یا دو تا از توصیه نامه های اساتید (در صورتی که مثل بیشتر بچه های ایرانی با استادها هماهنگین) در این مورد صحبت بشه که نمرات بیانگر توانایی های شما نیستند و شما بهتر از این نمرات هستین.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

It is called "statement of purpose". It can be called something else, but statement of purpose is a good one.

It needs to be pointed to what it is you want to do at the intended school in terms of research and course study, what you want to do after school and how your background (go heavy on your previous research papers, experiences, and faculty associations) helps to guide your vision.
    Definitely ditch all middle school, high school and early university stories. Focus on your professional passion, published papers or co-authored, and be crisp on why you want to spend a good chunk of your life in school. Remember, PhD program is all about research.
    XXXXXX XXXXX university is an average school (It ranked near 80 in Usnews). Don't make it sound like they are the leaders of industry or academic accomplishment. They know it is not true. As the result, you will not come across as sincere to them.
    Think about it as a resume. Sell yourself and try not to sound too corny. Every one knows the road ahead is hard, the question is what you are going to bring the table to make it easier for the professors and the institution.
    سلام
    این متن رو یکی از اقوام من که از 19 سالگی تو آمریکاست و مدرک فوق لیسانس مکانیک داره و فقط در کارای صنعتی بوده و الان 47 سالشه برام فرستاده. به نظرتون حرفاشون کاملا درستن؟ من نمونه SOP ها رو که تو این سایت دیدم اکثرا از دوران دبیرستان حرف می زنن!!! که حرف ایشون کاملا گفته بیخیال این کار شم!!! صاحبین تجربه اگه نظری بدن ممنون میشم چون SOP هم خیلی مهمه...
    راجع به جمله اولشون هم من Goal Statement نوشتم طبق فرمت دانشگاه که اعتراض کرده بهش...

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    It is called "statement of purpose". It can be called something else, but statement of purpose is a good one.

It needs to be pointed to what it is you want to do at the intended school in terms of research and course study, what you want to do after school and how your background (go heavy on your previous research papers, experiences, and faculty associations) helps to guide your vision.
    Definitely ditch all middle school, high school and early university stories. Focus on your professional passion, published papers or co-authored, and be crisp on why you want to spend a good chunk of your life in school. Remember, PhD program is all about research.
    XXXXXX XXXXX university is an average school (It ranked near 80 in Usnews). Don't make it sound like they are the leaders of industry or academic accomplishment. They know it is not true. As the result, you will not come across as sincere to them.
    Think about it as a resume. Sell yourself and try not to sound too corny. Every one knows the road ahead is hard, the question is what you are going to bring the table to make it easier for the professors and the institution.
    سلام
    این متن رو یکی از اقوام من که از 19 سالگی تو آمریکاست و مدرک فوق لیسانس مکانیک داره و فقط در کارای صنعتی بوده و الان 47 سالشه برام فرستاده. به نظرتون حرفاشون کاملا درستن؟ من نمونه SOP ها رو که تو این سایت دیدم اکثرا از دوران دبیرستان حرف می زنن!!! که حرف ایشون کاملا گفته بیخیال این کار شم!!! صاحبین تجربه اگه نظری بدن ممنون میشم چون SOP هم خیلی مهمه...
    راجع به جمله اولشون هم من Goal Statement نوشتم طبق فرمت دانشگاه که اعتراض کرده بهش...
    سلام
    به نظرم همون عنوانی رو به کار ببرید که دانشگاهیی که می خواین اپلای کنین بکار گرفته، اگه گفتن که Goal Statementهمون رو به کار ببرید. عنوان دیگه به کار ببرین، ممکنه متوجه نشوند. معمولا روی آی کیو کارکنان اداری دانشگاه ها خیلی نباید حساب کنید و در خیلی وقتها مستقیما اپلیکیشن شما مستقیما به استادها نمیرسه و توسط منشی های دپارتمانها یک بررسی اولیه میشه.
    لزومی نداره که از دبیرستان گفته بشه، من خودم از دوره کارشناسی شروع کردم، مهم اینه که شما یک داستان خوب از زندگیتون ارائه بدین که نشون بده چگونه به اینجایی که الان هستین رسیدین و چه طور اهدافتون برای یک زندگی علمی شکل گرفته. اگه برای ارائه این داستان خوب، نیاز به گفتن دوره دبیرستان بود، می تونین بگین. (البته همه اس او پی قرار نیست مربوط به گذشته باشه)
    با بقیه صحبتها هم موافقم، هیچ وقت به صورت غیر منطقی از یک دانشگاه تعریف نکنید که اونها خودشون می فهمند، البته این رو هم بگم که در آمریکا و کانادا حتی دانشگاه های با رنک غیر تاپ هم استادهای خوبی دارند و تولیدات علمی خوبی دارند که از اونها می تونین تعریف کنید.

سلام
    بخوام تو سوپ بنویسم مدرک فنی حرفه ایی تو این چیزا دارم چطوری بنویسم ؟

من میخوام برای مستر دوم توی یک دانشگاه اروپایی اقدام کنم. تو همون رشته میخوام اقدام کنم که مسترشو تو ایران گرفتم. به این خاطر که شانس اقدامم برای دکترا بیشتر بشه (مخصوصا تو همون کشور یا اروپا) از طرفی هم 5 سال وقفه از فارغ التحصیلیم میگذره البته 2 سال سابقه تدریس (پاره وقت) تو ایران دارم ولی بقیش رو بیکار بودم.

1- توی SOP برای مستر دوم چطوری توجیه بیارم که نقطه منفی حساب نشه؟
    2- این چند سال وقفه چقدر مهمه برای مستر اقدام کردن؟
    3- برای ذکر سابقه کار تو SOP مدرک میخواند؟ (برای اقدام برای مستر؟)

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط babak21 نمایش پست ها
    من میخوام برای مستر دوم توی یک دانشگاه اروپایی اقدام کنم. تو همون رشته میخوام اقدام کنم که مسترشو تو ایران گرفتم. به این خاطر که شانس اقدامم برای دکترا بیشتر بشه (مخصوصا تو همون کشور یا اروپا) از طرفی هم 5 سال وقفه از فارغ التحصیلیم میگذره البته 2 سال سابقه تدریس (پاره وقت) تو ایران دارم ولی بقیش رو بیکار بودم.

1- توی SOP برای مستر دوم چطوری توجیه بیارم که نقطه منفی حساب نشه؟
    2- این چند سال وقفه چقدر مهمه برای مستر اقدام کردن؟
    3- برای ذکر سابقه کار تو SOP مدرک میخواند؟ (برای اقدام برای مستر؟)
    جواب سوال اول بستگی داره به خودتون و دلایل و شرایط خودتون، به هر حال sop هر کس منحصر به فرد هست چون افراد هر کدوم شرایط وعلایق خودشون رو دارن. ولی میشه عنوان کرد که در اون دانشگاه اروپایی کورسها و تحقیق اساتید روی موضوعی هست که شما در مقطع ارشدتون در دانشگاهی که بودین روش کار نمی کردن و اینکه می خواید به روز بشین و همچین دلایلی.
    2. فکر نمی کنم خیلی تاثیر مهمی داشته باشه.
    3. برای سابقه کار دانشگاه ها مدرک خاصی از شما نمی خوان و با همون ذکرش در رزومه به شما اعتماد می کنند.

Junior Member

سلام دوستان
    من دارم SOP مینویسم واسه دانشگاه هیوستون اما مشکلی که دارم اینکه که معدل کارشناسی و ارشد من پایینه ( 13.5 و 15 به ترتیب) ولی رزومه پژوهشی قوی دارم ( 4 تا مقاله ISI با ایمپکتای 6 و 5 و 2.5) و 3 تا مقاله کنفرانس بین المللی. به نظرتون توی SOP در مورد معدلای پایینم توضیح بدم هرچند دلیل موجهی ندارم یا بیشتر روی مقالاتم و کارای پژوهشیم مانور بدم؟ با استاد مربوطه هم که صحبت کردم و ریز نمراتمو فرستادم واسش گفت باید نمرات تافل و gre بیاد و اونوقت نتیجه نهاییو میگم ولی تشویق کرد که اپلایی کنم...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)