صفحه 86 از 97 نخستنخست ... 36767778798081828384858687888990919293949596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 851 تا 860 , از مجموع 964

موضوع: سوالات خاص در نوشتن SOP

Senior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات خاص در نوشتن SOP

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2409 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دارم SOP مینویسم واسه دانشگاه هیوستون اما مشکلی که دارم اینکه که معدل کارشناسی و ارشد من پایینه ( 13.5 و 15 به ترتیب) ولی رزومه پژوهشی قوی دارم ( 4 تا مقاله ISI با ایمپکتای 6 و 5 و 2.5) و 3 تا مقاله کنفرانس بین المللی. به نظرتون توی SOP در مورد معدلای پایینم توضیح بدم هرچند دلیل موجهی ندارم یا بیشتر روی مقالاتم و کارای پژوهشیم مانور بدم؟ با استاد مربوطه هم که صحبت کردم و ریز نمراتمو فرستادم واسش گفت باید نمرات تافل و gre بیاد و اونوقت نتیجه نهاییو میگم ولی تشویق کرد که اپلایی کنم...
    سلام
    بهتر هست که از معدلتون صحبتی به عمل نیارین و روی روزمه پژوهشی تون تمرکز کنید. اگه مثل خیلی از بچه های ایرانی در بحث ریکام با استادها کاملا هماهنگین(یعنی خودتون زحمت تهیه اشون رو می کشین) توی ریکام گفته بشه که نمرات بیانگر تواناییهای شما نیستند بهتره. پارسال که من اپلای کردم، توی فرم ریکام آنلاین بعضی دانشگاه ها از استادها پرسیده شده بود که آیا به نظرشون معدل دانشجو، واقعا سطح اون رو نشون میده یا نه؟ به نظرم اینکه در ریکام از این موضوع صحبت بشه نه تنها بهتر هست بلکه نسبتا عادی هم هست.
    (البته خیلی هم قضیه رو در ریکامها شلوغش نکنید)
    در SOP شما باید یک good story از خودتون نشون بدین، که به نظر نمیاد معدلهای کارشناسی و ارشد شما کمکی در این زمینه بکنه.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    سلام
    بهتر هست که از معدلتون صحبتی به عمل نیارین و روی روزمه پژوهشی تون تمرکز کنید. اگه مثل خیلی از بچه های ایرانی در بحث ریکام با استادها کاملا هماهنگین(یعنی خودتون زحمت تهیه اشون رو می کشین) توی ریکام گفته بشه که نمرات بیانگر تواناییهای شما نیستند بهتره. پارسال که من اپلای کردم، توی فرم ریکام آنلاین بعضی دانشگاه ها از استادها پرسیده شده بود که آیا به نظرشون معدل دانشجو، واقعا سطح اون رو نشون میده یا نه؟ به نظرم اینکه در ریکام از این موضوع صحبت بشه نه تنها بهتر هست بلکه نسبتا عادی هم هست.
    (البته خیلی هم قضیه رو در ریکامها شلوغش نکنید)
    در SOP شما باید یک good story از خودتون نشون بدین، که به نظر نمیاد معدلهای کارشناسی و ارشد شما کمکی در این زمینه بکنه.
    خیلی ممنون از شما دوست عزیز...
    به نظرتون اگه sop رو قوی بنویسم شانس گرفتن فاند دارم؟ با توجه به کارهای تحقیقاتی و درخواست برای RA شدن...
    چون خیلی از دوستان معتقدن هرچقدرم نمره تافل یا gre خوب باشه، اگه gpa پایین باشه باز شانسی واسه فاند وجود نداره، من میخوام نقطه قوتم که همون کارهای پژوهشی و مقالاتم هستو بیشتر بولد کنم تو sop تا حداقل شانس RA شدن داشته باشم...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2409 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از شما دوست عزیز...
    به نظرتون اگه sop رو قوی بنویسم شانس گرفتن فاند دارم؟ با توجه به کارهای تحقیقاتی و درخواست برای RA شدن...
    چون خیلی از دوستان معتقدن هرچقدرم نمره تافل یا gre خوب باشه، اگه gpa پایین باشه باز شانسی واسه فاند وجود نداره، من میخوام نقطه قوتم که همون کارهای پژوهشی و مقالاتم هستو بیشتر بولد کنم تو sop تا حداقل شانس RA شدن داشته باشم...
    بله اگه sop رو قوی بنوسید شانس که هست. کسایی که پذیرش فول فاند می گیرند که همه رزومه perfect ندارند. این دیگه هنر شماست که نقاط قوت خودتون رو در sop مشخص کنید.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

سلام دوستان

من از مهر امسال کلا دیگه هیچ کاری تو دانشگاه و ازمایشگاهی که توش کار میکردم ندارم (من بعد فارغ التحصیلی یه سال هم توی یه ازمایشگاه تو دانشگاه کار کردم - یعنی الان یه سال و نیم از فارغ التحصیلی من میگذره.). الان هم دنبال کار دارم میگردم و معلوم نیست کی بتونم یه کار مرتبط با رشته ام پیدا کنم. من این فاصله ای که الان افتاده تا زمان ارسال اپلیکیشن ها و پذیرش رو چطوری تو رزومه و sop خودم توضیح بدم که وجهه خوبی داشته باشه؟

با سلام دوستان
    من برای پایان نامم یه مقاله نوشتم و سابمیتش کردم اما هنوز جوابش نیومده و نمره پایان نامم نهایی نشده..بنابریان معدل کل هم نهایی نشده..می خواستم بدونم بنظرتون آیا نیاز هست توی SOP یا رزومه یا هرجای دیگه ای این قضیه رو بیان کنم و بگم که معدل من اینه اما نهایی نشده و ممکنه بیشتر بشه؟
    ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    France Universite de Strosbourg

سلام دوستان .
    من دانشجوی کارشناسی ام ...
    یک مقاله ISI سابمیت کردم که هنوز جوابش نیومده . دوتا ISI دیگه هم دارم کار میکنم که تا یک ماه دیگه انشاالله تموم میشه . میخوام بدونم که چجوری میشه اینا رو توی SOP آورد ؟؟؟
    حتی CV .....

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hmdsjd نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    من دانشجوی کارشناسی ام ...
    یک مقاله ISI سابمیت کردم که هنوز جوابش نیومده . دوتا ISI دیگه هم دارم کار میکنم که تا یک ماه دیگه انشاالله تموم میشه . میخوام بدونم که چجوری میشه اینا رو توی SOP آورد ؟؟؟
    حتی CV .....
    تو SOP همین طور که اینجا گفتید باید اونجا هم بنویسید. اتفاقا تو SOP از طرف یک native به من پیشنهاد شده بود که کامل راجع به مقالم حرف بزنم. چی شد به ذهنم خطور کرد مزایاش چیه اولین بار کی کار کرده و این حرفا. فقط اغراق نکنید. وضعیت مقالتون هم راحت بنویسید. تحت داوری در فلان ژورنال. دو تا مقاله ای هم که دارین روش کار می کنین هم به این شکل توضیح بدید.

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام.
    دانشگاهی که apply می کنم یک Goal Statement می خواد و یک Expanded Goal Statement می خواد. در توضیح نوشته که :
    The Expanded Goals Statement should include your area of research, the identification of one or more potential research advisors, and past experience in the selected area of research
    من در Goal Statement همه این هارو کامل توضیح دادم. حالا همون Goal Statement رو دوباره آپلود کنم یا نه از اول بنویسم؟
    فقط توضیح بالا رو دادن و راجع به اینکه چند صفحه باید بشه اصلا توضیح ندادن.
    ممنون.

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

ميشه به منم راهنمايي كنيد واسه ي SoP چه مطالبي بايد بنويسم!؟ در واقع اگه يه متن فارسي بفرستيد بيشتر كمكم كرديد...
    و يه سوال ديگه توي توصيه نامه هاي اساتيد چي بايد نوشته شده باشه و اينكه چه مهري بايد داشته باشه؟؟سپاسگزارم ...

Junior Member

سلام

یه سوال داشتم در مورد scholarship که ازم "proposal for research activities to pursue in the PhD study program" رو خواستند . ترجمش رو میدونم که طرح پیشنهادیم رو میخواند ولی به صورت کلی میخوام ببینم از کجا باید شروع کنم و چه چیزایی باید بگم . مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)