سلام در فرم تقاضا از شما مشخصات معرفها ر امیخواهند. وقتی هم شما تقاضا را میفرستید همزمان برای اساتید ایمیل میشود و نظر آنها را میخواهند. به صورت شکلی هم این است که در ایمیل یک لینک هست استاد باز میکنند وارد جای مخصوص در اپلیکیشن شما میشوند و یا تایپ میکنند یا کپی و چسب و تمام.

قاعده این است که شما به استادتان گفته اید که او را میخواهید معرف قرار دهید و او پذیرفته که اینکار را بکند وقتی هم آن ایمیل امد عمل میکنند. اگر به استاد نگفته باشید ممکن است اطلاع نداشته باشند و فرم توصیه را پر نکنند. در این شرایط بعضی دانشگاهها هم به شما خبر میدهند که استاد پاسخ نداده اند آیا میخواهید کس دیگری را معرفی کنید و به خود استاد هم نامه دو م و سوم برای یادآوری میزنند. بعضی دانشگاهها هم اینکا ر نمیکنند . اگر همه منجر به ارسال معرفی نشود طبیعتا مدارک ناکافی و تقاضا پذیرفته نمیشود.

شما این مراحل را طی کرده اید؟

د رنامه نهایی گاهی هم دلیل عدم پذیرش را میگویند. آنرا هم بررسی کنید و اگر درج نشده به دانشگاه نامه بدهید و دلیل بخواهید. دانشگاهها گهی از سر الزام قانونی کشورشان گاهی از سر رویه اخلاقی توضیح میدهند مبنای تصمیمشان چه بوده است.

امید که در نوبتهای بعدی موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط moondiby نمایش پست ها
سلام. من چند تا دانشگاه تو هلند واسه دکترا اپلای کردم و همه رو ریجکت شدم. اونا توی مدارک سی وی ، ترجمه مدارک دانشگاهی و کاور لتر و , ]چند تا reference خواسته بودن که فرستادم.
حالا سوال من اینه:
1.وقتی چیزی از توصیه نامه ننوشتن ایا من باید سر خود به استادم میگفتم واسم بنویسه و بفرسته؟ یا خودشون به استاد ایمیل میزنن؟ چطوریه داستان ارسال توصیه نامه ؟

2. ایا این میتونه علت ریجکت شدن من باشه؟

3.ضمنا تو مدارک ترجمه شده باید ترجمه و ریز نمرات دیپلم رو هم میذاشتم (چیزی از مدارک تحصیلی دبیرستان نام نبرده بودن. منم فقط لیسانس و فوقمو گذاشتم)؟

پیشاپیش ممنون