صفحه 259 از 334 نخستنخست ... 159209249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269309 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,581 تا 2,590 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

Member
    رشته و دانشگاه
    law-shahid beheshti

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

سلام دوستان
    یه نظرتون وقتی دانشگاهی توصیه نامه رو توی requirements قید نکرده بهتره که جزو مدارک بفرستیم توصیه نامه رو یا نه؟ یه نظرتون ایا در صورت نخواستن این نامه ها ما اونا رو بفرستیم باعث میشه تاثیرگذار باشه فرستادنش؟ ایا مدارکی رو مه قید نکردن وقت میذارن که بخونن که حالا یه استاد چی گفته ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط aminlabbafy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه نظرتون وقتی دانشگاهی توصیه نامه رو توی requirements قید نکرده بهتره که جزو مدارک بفرستیم توصیه نامه رو یا نه؟ یه نظرتون ایا در صورت نخواستن این نامه ها ما اونا رو بفرستیم باعث میشه تاثیرگذار باشه فرستادنش؟ ایا مدارکی رو مه قید نکردن وقت میذارن که بخونن که حالا یه استاد چی گفته ؟
    سلام

معمولا SoP همیشه جزو مدارک mandatory در اپلای برای دوره های graduate هست و اختیاری بودن اون عجیب به نظر میاد... با این حال...
    دانشگاه هایی که مدارک optional در نظر می گیرند، طبیعتا اون یک یا دو مدرک اضافی رو به خوبی بررسی می کنند... ولی اگر چیزی تحت این عنوان تعریف نشده، ارسال مدارک اضافی به احتمال بسیار زیاد بی فایده خواهد بود...
    چون وقتی بقیه applicant ها چنین مدرکی رو تسلیم نکنند، واضح هست که راهی برای سنجش شما از دیدگاه اون مدرک نیست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member
    رشته و دانشگاه
    law-shahid beheshti

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

معمولا SoP همیشه جزو مدارک mandatory در اپلای برای دوره های graduate هست و اختیاری بودن اون عجیب به نظر میاد... با این حال...
    دانشگاه هایی که مدارک optional در نظر می گیرند، طبیعتا اون یک یا دو مدرک اضافی رو به خوبی بررسی می کنند... ولی اگر چیزی تحت این عنوان تعریف نشده، ارسال مدارک اضافی به احتمال بسیار زیاد بی فایده خواهد بود...
    چون وقتی بقیه applicant ها چنین مدرکی رو تسلیم نکنند، واضح هست که راهی برای سنجش شما از دیدگاه اون مدرک نیست...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    سلام دوست عزیز
    بله sop اجباری هست من ریکام رو عرض کردم که امسال غیر اجباری هست. ایا منظورتون ریکام هست که همه جا mandatory هستش؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط aminlabbafy نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بله sop اجباری هست من ریکام رو عرض کردم که امسال غیر اجباری هست. ایا منظورتون ریکام هست که همه جا mandatory هستش؟
    سلام

بله... در مورد LOR هم به جز بعضی از دانشگاه های آلمان، جایی ندیدم و نشنیدم که چنین مدرکی جزو مدارک ضروری برای اپلای نباشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام
    با استادم توی دانشگاه تهران صحبت کردم در مورد توصیه نامه و این که اکثرا به صورت انلاین هستن قبول کرد ولی ایشون اصلا استاد مستقیم من نبوده فقط توی پایان نامه ازش مشورت میگرفتم و باهم 3تا مقاله داریم و در مورد دستیار تحقیق که جزئی از رزومه هست هم ازش خواستم توی ریکامش اعلام کنه که من برای 1سال دستیار تحقیقش بودم.
    ما دستیار تحقیق توی ایران داریم؟
    گفتم که توی ریکامش اعلام کنه کاره درستی کردم یا نه؟
    استنادم به دستیار تحقیق بودنم مقاله هایی که باهم نوشتیم و ایشون اسم اول و من اسم دوم هستم(البته صفر تا صد مقالات رو خودم کار کردم و برخی اوقات ازش مشورت گرفتم و تایید نهایی). آیا همین استناد کافی هست؟
    واقعا از همتون ممنونم
    دوستدار شما فرهاد

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadp1984 نمایش پست ها
    سلام
    با استادم توی دانشگاه تهران صحبت کردم در مورد توصیه نامه و این که اکثرا به صورت انلاین هستن قبول کرد ولی ایشون اصلا استاد مستقیم من نبوده فقط توی پایان نامه ازش مشورت میگرفتم و باهم 3تا مقال داریم و در مورد دستیار تحقیق که جزئی از رزومه هست هم ازش خواستم توی ریکامش اعلام کنه که من برای 1سال دستیار تحقیقش بودم.
    استنادم به دستیار تحقیق بودنم مقاله هایی که باهم نوشتیم و ایشون اسم اول و من اسم دوم هستم(البته صفر تا صد مقالات رو خودم کار کردم و برخی اوقات ازش مشورت گرفتم و تایید نهایی). آیا همین استناد کافی هست؟
    واقعا از همتون ممنونم
    دوستدار شما فرهاد
    سلام
    بله چرا نداشته باشیم، میشه همون Research Assistant
    بله کار درستی هستش که بهش اشاره بشه، اصلا باید توی ریکام اشاره بشه که استاد شما رو از کجا میشناسه و به چه جهت داره به شما ریکام میده. البته ریکام نباید به همین محدود باشه. ریکام خوب اونی هستش که رفرنس توش از ویژگهای مثبت شما هم صحبت کرده باشه وگرنه صرف اینکه بگه Research Assistant بودید و مقاله مشترک دارید چندان تاثیر گذار نیست.
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadp1984 نمایش پست ها
    سلام
    با استادم توی دانشگاه تهران صحبت کردم در مورد توصیه نامه و این که اکثرا به صورت انلاین هستن قبول کرد ولی ایشون اصلا استاد مستقیم من نبوده فقط توی پایان نامه ازش مشورت میگرفتم و باهم 3تا مقال داریم و در مورد دستیار تحقیق که جزئی از رزومه هست هم ازش خواستم توی ریکامش اعلام کنه که من برای 1سال دستیار تحقیقش بودم.
    واقعا از همتون ممنونم
    دوستدار شما فرهاد
    این نظر من ئه...اگه کسی نظر متفاوتی داره حتما بنویسه
    نه تنها هیچ اشکالی نداره بلکه از اوجب واجباته!....استاد مستقیمی که شما رو درست نشناسه و شما فقط باهاش درس پاس کردی توی ریکامش چی میخواد بنویسه؟ اتفاقا به نظر من کاملا توضیح بدن با جزییات درباره توانمندی های شما در نوشتن مقاله و همکاری با ایشون...اگه خودش خوب نمینویسه ...خودت بنویس بده بهش ادیت کنه....مساله بعد اینکه "ما تو ایران دستیار ریسرچ داریم" ...ما تو ایران خیلی چیزها رو درست تعریف نمیکنیم...مخصوصا توی محیط آکادمیک... اساتید گرام بعضا دانشجو رو در نقش کارگر مفتی میبینن نه به عنوان دستیار ریسرچ ...یعنی همه اش میگن من "استاد راهنما" بودم ولو اینکه هیچ کاری هم انجام نداده باشن...همه جا به این کار میگن RA بودن و شما هم میتونید ازش استفاده کنید...

دوستان من به یه مشکل اساسی خوردم.

2 تا از ریکامندر هام وقت نداشتند برام ریکامندیشن بنویسن و گفتند که خودت بنویس ما همون و میفرستیم. منم گفتم اوکی.

توی کامپیوترم نوشتم متن ها رو و دادم بهشون و اونا هم سابمیت کردند رفت.

حالا رفتم روی فایل ها میبینیم Authors اسم کامپیوتر خودمه.
    خیلی ضایع شد .

دارم به این فکر میکنم که خب به خاطر دودره بازی و دروغ گویی و . . . همه جا ریجکنم کنند.

کسی تجربه مشابه داره؟
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها

2 تا از ریکامندر هام وقت نداشتند برام ریکامندیشن بنویسن و گفتند که خودت بنویس ما همون و میفرستیم. منم گفتم اوکی.

خیلی ضایع شد .

دارم به این فکر میکنم که خب به خاطر دودره بازی و دروغ گویی و . . . همه جا ریجکنم کنند.

کسی تجربه مشابه داره؟
    باید از قبل حواستون میبود که این اطلاعات رو پاک می کردید. الان که دیگه نمیشه کاری کرد.

فایلتون به چه صورت بود؟ اگه روی کاغذ دانشگاه پرینت گرفتید و بعد اسکن کردید که مشکلی نداره چون میتونید بگید استاد وقت نداشت و من خودم اسکن کردم و براش فرستادم که در این صورت طبیعیه اسم کامپیوتر شما باشه روی فایل.

ولی اگه فایل word بود که صورت pdf ذخیره شده، در درجه ی اول بعیده اینقدر بیکار باشند که برند توی properties و اسم Author رو ببینند. اما اگر (به احتمال خیلی کم) مشکلی پیش اومد، میتونید بگید که استاد نامه رو به فارسی نوشت و از من خواست که خودم ترجمه کنم. یا میتونید بگید استاد خودش نوشت اما داد من از نظر گرامر بررسی کنم و به همین خاطر اسم کامپیوتر من روی فایله.

به هرحال تا زمانی که استاد خودش فایل رو فرستاده معمولا مشکلی پیش نمیاد چون اونها هم میدونن که یه سری استادا به دانشجو میگن خودت نامه رو بنویس.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها

خیلی ضایع شد .

کسی تجربه مشابه داره؟
    دو تا از استادهای من ایمیل درخواست توصیه نامه رو برای خودم فوروارد می کنند و من خودم توصیه نامه رو آپلود میکنم. نه آی پی تغییر میدم و نه اسم نویسنده فایل رو تغییر میدم. به نظرم خیلی بعید و غیر محتمل هست که بشینن فایل ها رو چک کنند. به نظر من که پرونده ما از ابتدا تا انتها (فرم هایی که پر می کنیم، توصیه نامه ها، SOP، مدارک و کارنامه ها و ...) همه به صورت یک فایل در میاد و برای کمیته پذیرش ارسال میشه و اونها اصلا اصل فایلی که شما میفرستید رو نمی بینند.