صفحه 323 از 334 نخستنخست ... 223273313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,221 تا 3,230 , از مجموع 3334

موضوع: مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات خاص مربوط به توصیه نامه

سلام هدف توصیه نامه این است که یک فرد آگاه به کمیته پذیرش کمک کند بهتر تشخیص دهد آیا شما دانشجوی مناسبی

۱- از زاویه علمی
    ۲- از زاویه تواناییهای فردی مثل سخت کوشی/ کار تیمی/ توان حل مساله...

برای
    ۱-رشته
    ۲-پروژه
    ۳-دانشگاه

هدف هستید یا خیر.

حالا چه شما از استاد دانشگاه نامه بگیرید یا از همکار یا مدیر اگر به روشن کردن این موارد کمک میکند مناسب است. اگر کمک نمیکند خوب باید به فکر جایگزین بود.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh10adp نمایش پست ها
    سلام. دوستان من در حین گرفتن ارشد شاغل هم بودم.. میخواستم ببینم داشتن recommendation از مدیرعامل شرکت میتونه علاوه بر recomm. های اساتید مفید باشه برای پذیرش دکترا؟ میخوام بدونم اگر فایده ای نداره ازشون درخواست نکنم. مرسی

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام با یک ریکام میشه پذیرش گرفت؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط DRapple نمایش پست ها
    سلام با یک ریکام میشه پذیرش گرفت؟
    بستگی به دانشگاه داره ولی حداقل 2 تا میخوان.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من قبل از اپلای با 3 تا از اساتید قبلیم برای ارسال توصیه نامه هماهنگ کردم
    متاسفانه یکی از اساتید به دلایلی قادر به ارسال به موقع توصیه نامه خودش نیست
    از طرف دیگه در طی 1.5 سال گذشته من با یک دانشجوی دکترا در آمریکا (که رزومه پژوهشی به شدت قوی داره) توی 2 تا مقاله همکاری داشتیم
    به نظر شما ارسال توصیه نامه از طرف این دانشجوی دکترا باعث ایجاد مشکل در فرآیند پذیرش می شه ؟
    با تشکر

با سلام.
    من امسال برای اروپا برای مقطع دکترا دارم اپلای می کنم. در ابتدا سه تا استاد که یکیشون استاد راهنمام بود اجازه ی نوشتن ایمیلشون رو در رزومه ام دادند. همه ی جاهایی که دارم اپلای می کنم نامه ی ریکام آنلاین می خوان و از طرفی اخیرا متوجه شدم که به جز استاد راهنمام، دو استاد دیگه نامه ایی ارسال نمی کنند. بعد از تماس باهاشون یکی از اساتید گفت من خیلی سرم شلوغه و وقت نمیکنم و استاد دیگر هم گفت من فقط یک نامه می تونم بدم (یعنی فقط یک جا). حالا من موندم چی کار کنم؟
    آیا میشه از یک استاد دانشگاه آزاد کمک گرفت؟
    یا اینکه میشه نامه ی دستی گرفت و اسکن اش رو فرستاد؟
    و اینکه چند تا جایی که قبلا اپلای کردم را چی کار کنم؟ یعنی براشون یه ایمیل بفرستم و بگم که اگر اساتید برای ریکام جواب ندادند به این استاد چهارم ایمیل بزنید؟
    و سوال آخر اینکه یک سری از دانشگاه در همان لحظه ی اپلای به استادهای رفرنس ایمیل میزنند و فرم ریکام را براشون میفرستند و اگر پر کردند به ما اطلاع میدن ولی دانشگاه های دیگه حرفی در این مورد نزدند. آیا دانشگاه های نوع دوم بعد از گزینش اولیه به اساتید ایمیل میزنند و تقاضای ریکام می کنن؟ اگر استاد جواب ایمیل نده آیا زنگ میزنند بهش یا سریع ریجکت میشیم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member nmn آواتار ها

سلام بچه ها. مشکل بدی برای من پیش اومده. متاسفانه ایمیلی که حاوی لینک ثبت ریکام هست به یکی از 3 رفرنس من که استاد راهنمام هم هست نمیرسه نمیدونم چرا... امروز هم آخرین مهلت اپلای هست و البته من همه مدارکم رو آپلود کردم و فی رو هم پرداخت کردم و فقط همین ریکام مونده. استادم توی 1 شرکت معتبر هم مشغول کار هستن و ایمیل شرکتشونو گرفتم و به ادمیشن افیس دانشگاه ایمیل زدم که فرم ریکام رو به آدرس ایمیل جدید بفرستن (که البته این ایمیل غیر دانشگاهیه) ولی هنوز دانشگاه بهم جوابی نداده... الان سرتاپا استرس هستم و نمیدونم چیکار کنم.. آیا امکان داره که اجازه بدن ریکام 1 روز دیرتر ثبت بشه یا نه؟
    ممنون میشم اگه اطلاعی دارید بهم بگید.
    همگی موفق باشید
    ویرایش توسط nmn : January 15th, 2019 در ساعت 07:52 PM

ApplyAbroad Superstar

سلام تا جایی که من میدانم ضرب الاجل ارسال تقاضا با ضرب الاجل استادها برای فرستادن توصیه نامه ها یکی نیست بنابراین استاد سوم شما هنوز فرصت دارند و شما هنوز فرصت دارید.

علاوه بر این معمولا دانشگاهها وقتی استادی توصیه نامه را نفرستادند به دانشجو اعلام میکنند که کس دیگری را معرفی کند. بنابراین باز هم باید فرصت باشد.

حنی میدانم که بعضی دانشگاهها با دو توصیه نامه هم تقاضا ها بررسی میکنند.

در بین همه اینها شما دانشگاه را مشکل مطلع کرده اید بنابراین مسولیت بیشتری ندارید.

از همه اینها هم گذشته شما اولین دانشجویی نیستید که با این شرایط مواجه شده اید دانشگاهها با این دست مشکلات اشنا هستند و نهایت همراهی را میکنند.

نتیجه همه اینها اینکه استرس را کنار بگذارید ارامش داشته باشید و مطمین باشید این شرایط تاثیری بر مسیر و نتیجه تقاضای شما ندارد و کار مسیر خودش را طی میکند.

بی دلیل نیست که بعضی ها همیشه توصیه میکنند

Keep Calm and Apply on

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط nmn نمایش پست ها
    سلام بچه ها. مشکل بدی برای من پیش اومده. متاسفانه ایمیلی که حاوی لینک ثبت ریکام هست به یکی از 3 رفرنس من که استاد راهنمام هم هست نمیرسه نمیدونم چرا... امروز هم آخرین مهلت اپلای هست و البته من همه مدارکم رو آپلود کردم و فی رو هم پرداخت کردم و فقط همین ریکام مونده. استادم توی 1 شرکت معتبر هم مشغول کار هستن و ایمیل شرکتشونو گرفتم و به ادمیشن افیس دانشگاه ایمیل زدم که فرم ریکام رو به آدرس ایمیل جدید بفرستن (که البته این ایمیل غیر دانشگاهیه) ولی هنوز دانشگاه بهم جوابی نداده... الان سرتاپا استرس هستم و نمیدونم چیکار کنم.. آیا امکان داره که اجازه بدن ریکام 1 روز دیرتر ثبت بشه یا نه؟
    ممنون میشم اگه اطلاعی دارید بهم بگید.
    همگی موفق باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

دوستان با سلام یه سوالی داشتم امیدوارم دوستانی که تجربه دارن پاسخشون رو به اشتراک بذارن

من میخوام بعد از 5 سال مجدداً دکتری بخونم و توصیه نامه های من همش مربوط به سال 2015 هست و امکان دسترسی یا ایمیل (پاسخ ندادن استاد) رو به استادای قبلی ندارم. الان ممکنه من با همین توصیه نامه ها اقدام کنم؟ فقط به صورت هارد کپی دارم و انلاین نمیشه از استادای 4 سال قبل چیزی گرفت.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

سوال شما یک زاویه اخلاقی دارد یک زاویه اداری.

به لحاظ اخلاقی نامه موجود استاد نظر ایشان به شمای ۵ سال پیش بوده در حالیکه هم ایشان و هم دانشگاه مقصد حق دارند شرایط امروز شما را بدانند. ممکن است برای شروع دکتری البته خیلی هم شما الان در شرایط بهتری باشید. با اینحال اخلاقا فکر میکنم استاد دست کم حق داشته باشند در حال حاضر تصمیم بگیرند نامه جدید بدهند (یا ندهند) و یا در متن تجدید نظر بکنند (یا نکنند).به نظرم حتی در حد یک تماس تلفنی و کسب اجازه جا داشته باشد.

از زاویه اداری ولی فکر میکنم میتوانید با این نامه ها اقدام کنید. البته خیلی به دانشگاه هدفتان بستگی دارد. اگر دانشگاهی است که توصیه نامه غیر اینترنتی میپذیرد میشود روی همین ها تاریخ گذاشت و فرستاد. البته اگر دانشگاه به هر احتمال کمی-که واقعا خیلی هم احتمال کمی است- بخواهد اطلاعات بیشتری از استاد بگیرند شما در شرایط مشکلی قرار خواهید گرفت.

پیشنهاد میکنم به همکاران فعلی یا کارفرما هم فکر کنید. برای کسانی که چند سالی است از دانشگاه دور بوده اند بهترین جایگزین همکاران و مدیران احتمالی متقاضی میتوانند باشند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    دوستان با سلام یه سوالی داشتم امیدوارم دوستانی که تجربه دارن پاسخشون رو به اشتراک بذارن

من میخوام بعد از 5 سال مجدداً دکتری بخونم و توصیه نامه های من همش مربوط به سال 2015 هست و امکان دسترسی یا ایمیل (پاسخ ندادن استاد) رو به استادای قبلی ندارم. الان ممکنه من با همین توصیه نامه ها اقدام کنم؟ فقط به صورت هارد کپی دارم و انلاین نمیشه از استادای 4 سال قبل چیزی گرفت.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    ویرایش توسط susighton : February 3rd, 2019 در ساعت 11:56 PM

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    دانشگاهی که می خوام اپلای کنم زده 2 تا توصیه نامه از اساتید و تاکید نکرده که حتما یکیشون استاد راهنما باشه، متاسفانه استاد راهنما هم خیلی داره اذیت می کنه، بعد یک هفته پیگیری میگه که خیلی اغراق کردی و باید اصلاح کنی تا امضا کنم.از طرف دیگه موضوع پروپوزالم ارتباط خیلی نزدیکی با موضوع پایان نامه ارشد ام داره و در ادامه اونه در حقیقت. حالا سوالم اینه که طبق نظر استاد راهنما بیام و یک توصیه نامه معمولی بنویسم و توش زیاد توانایی های خودم رو بولد نکنم آیا به نظرتون مناسبه و تاثیر منفی نداره در پذیرش؟
    البته من از دوتا استاد دیگه که باهاشون واحد پاس کردم توصیه نامه گرفته ام فقط استاد راهنما مونده