صفحه 121 از 126 نخستنخست ... 2171111112113114115116117118119120121122123124125126 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,201 تا 1,210 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadjentel نمایش پست ها
    من باشم این مسیرو انتخاب میکنم: تحصیل در مقطع دکتری رو در خارج از کشور انتخاب میکنم(معمولا رایگانه و به شما حقوق به می دهند). در کنار آن در خارج از حوزه ی دانشگاه کار میکنم. همسرمو با ویزای همسری همراه خودم میبرم.
    به این ترتیب پول اضافه هم میاترم.
    پس از فراغت از تجصیل شما ویزای تحصیلیم رو به ویزای کاری تبدیلمی می کنم و در کشور می مونم. بعد از 3 سال هم میتونم بدون تعیین و تکلیف سربازی به ایران تردد داشته باشم. یا بعد از 8 سال هم می تونم سربازیو بخرم.
    فکرکنم راه خوبی بهتون پیشنهاد دادم.
    ممنون از پاسخ شما، چنتا مسئله اینجاس...
    1- من زبانم آماده نیست. زبان خوندن چقدر زمان می بره؟
    2- کجا میتونم بصورت رایگان درس بخونم؟ دانشگاه تاپی درس نخوندم، آزاد بودم پس نباید به من در یک دانشگاه خوب پذیرش بدن، درست نمیگم؟
    3- حداقل پولی که باید به همراه داشته باشم که یک زندگی معمولی رو داشته باشم (بنا به همون کشوری که میگید) چقدره؟
    4- راستش علاقمندیم بیشتر، کار هست تا تحصیل و اگر بخوام اونجا درس بخونم ترجیح میدم مجدد ارشد بخونم (واقعا چیزی اینجا کسب نکردم)، آیا میشه واس دکترا رفتم و اونجا مقطع رو تغییر داد؟
    5- گرفتن مجوز خروج و مقدمات رفتن (من جمله ویزا و...) چقدر زمان می بره؟

ممنون از راهنماییتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Morgue

دوستان نامه پذیرش من اومده. منتها Under Condition نوشته. وقتی هم به دانشگاه ایمیل زدم گفتن علتش این هست که مشروط به گرفتن ویزا و تاییدیه مدارک هست. حالا برای گرفتن معافیت تحصیلی مشکلی پیش میاد؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط warior نمایش پست ها
    دوستان نامه پذیرش من اومده. منتها Under Condition نوشته. وقتی هم به دانشگاه ایمیل زدم گفتن علتش این هست که مشروط به گرفتن ویزا و تاییدیه مدارک هست. حالا برای گرفتن معافیت تحصیلی مشکلی پیش میاد؟
    ایمیلی که دانشگاه در جواب شما نوشته و اشاره کرده که منظورش از پذیرش "تحت شرایط خاص"، فقط "مشروط به گرفتن ویزا و تاییدیه مدارک" شما هست رو همراه خودتون به اداره اعزام ببرید. فکر نمیکنم در این صورت مشکلی باشه.
    پذیرش مشروطی که از نظر اداره اعزام قابل قبول نیست عموما مربوط به دوستانی هست که باید ابتدا دوره ی زبان رو بگذرونن و بعد میتونن ثبت نام کنن.

Junior Member

از دوستانی که اطلاع دارند سوالی داشتم:
    من دانشجوی ترم اخر کارشناسی ارشد هستم و برام از یکی از دانشگاه های انگلیس پذیرش اومده با این عنوان Mphil/Ph.D و در توضیحات اومده که شما با Mphil شروع میکنی و اگه پیشرفت خوبی داشتی ترنسفر میشی به Ph.D حالا میخواستم بدونم با این شرایط و با توجه به اینکه سربازی نرفتم. برام معافیت تحصیلی صادر میکنند یا نه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام قاعدتا نباید مشکلی باشد.خیلی از دانشگاههای انگلیس از این اصطلاح استفاده میکنند و به این معناست که بعد از سال اول از شما ارزیابی به عمل می آید و اگر پیشرفت شما خوب بود اجازه ادامه تحصیل تا پایان دکتری به شما داده میشود و اگر نبود به شما mphil که ارشد پژوهشی است داده میشودولی اجازه ادامه تحصیل ندارید. چون این خیلی متداول است نباید برای شما مشکلی اینجاد کند. البته اگر تردید دارید شما به دانشگاه نامه بدهید و بخواهید افر را به PhD تغییر دهند و ممکن است اینکار را بکنند. من شخصا برای یکی از آفرهایی که داشتم اینکار را کردم و موفق شدم. هر چند که دست آخر هم آفر را نپذیرفتم و جای دیگری رفتم. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadmzf نمایش پست ها
    از دوستانی که اطلاع دارند سوالی داشتم:
    من دانشجوی ترم اخر کارشناسی ارشد هستم و برام از یکی از دانشگاه های انگلیس پذیرش اومده با این عنوان Mphil/Ph.D و در توضیحات اومده که شما با Mphil شروع میکنی و اگه پیشرفت خوبی داشتی ترنسفر میشی به Ph.D حالا میخواستم بدونم با این شرایط و با توجه به اینکه سربازی نرفتم. برام معافیت تحصیلی صادر میکنند یا نه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

باسلام
    من پذیرش گرفتم از سوئد برای ترم پاییز و تیرماه درسم تموم میشه و تا اواخر تیر درخواست معافیت و تایید دانشگاه رو میفرستم برای وزارت علوم. اگر فرض کنیم که کارهای صدور معافیت یک ماه هم طول بکشه یعنی تا اواخر مرداد و به من اجازه خروج بدن، از نظر خروج دیگه محدودیتی ندارم؟ یعنی اوایل شهریور میتونم برم؟
    سوال دوم هم این هست که شروع پروسه از طریق سامانه نشا هست، درسته؟
    پیشاپیش از جواب شما سپاسگزارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام قاعدتا نباید مشکلی باشد.خیلی از دانشگاههای انگلیس از این اصطلاح استفاده میکنند و به این معناست که بعد از سال اول از شما ارزیابی به عمل می آید و اگر پیشرفت شما خوب بود اجازه ادامه تحصیل تا پایان دکتری به شما داده میشود و اگر نبود به شما mphil که ارشد پژوهشی است داده میشودولی اجازه ادامه تحصیل ندارید. چون این خیلی متداول است نباید برای شما مشکلی اینجاد کند. البته اگر تردید دارید شما به دانشگاه نامه بدهید و بخواهید افر را به PhD تغییر دهند و ممکن است اینکار را بکنند. من شخصا برای یکی از آفرهایی که داشتم اینکار را کردم و موفق شدم. هر چند که دست آخر هم آفر را نپذیرفتم و جای دیگری رفتم. موفق باشید
    ممنون از راهنماییتون؛
    اگر بخوام سوال کنم از مسئولش تا در این زمینه مطمین بشم از چه کسی و چه اداره ای باید سوالم رو بپرسم؟

Junior Member avamir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام دوستان، من یه سوال خیلی مهم داشتم، ممنون میشم کسی اگه اطلاعی داره راهنمایی کنه

من بعد از اتمام کارشناسی (5 ساله تموم کردم) از فرجه یه ساله استفاده کردم و بعدش ارشد خودنم. ارشد هم 5 ترمه تموم کردم. آیا میتونم دوباره از فرجه یه ساله بعد از ارشدم استفاده کنم؟ ( بعد از کارشناسی یکبار از فرجه یکساله استفاده کردم، مجددا امکانش هست استفاده کنم یا نه؟)

نقل قول نوشته اصلی توسط avamir نمایش پست ها
    سلام دوستان، من یه سوال خیلی مهم داشتم، ممنون میشم کسی اگه اطلاعی داره راهنمایی کنه

من بعد از اتمام کارشناسی (5 ساله تموم کردم) از فرجه یه ساله استفاده کردم و بعدش ارشد خودنم. ارشد هم 5 ترمه تموم کردم. آیا میتونم دوباره از فرجه یه ساله بعد از ارشدم استفاده کنم؟ ( بعد از کارشناسی یکبار از فرجه یکساله استفاده کردم، مجددا امکانش هست استفاده کنم یا نه؟)
    سلام
    این فرجه برای تمام مقاطع تحصیلی وجود دارد و با یکبار استفاده از بین نخواهد رفت.

Junior Member avamir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

خیلی ممنون بابت پاسخت دوست عزیز،

یک سوال دیگه، شما میدونی که صدور معافیت تحصیلی محدودیت سنی هم داره آیا؟ من الان 27 سالمه و میخوام دکتری بخونم، مشکلی از این بابت که پیش نمیاد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)