صفحه 60 از 85 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 842

موضوع: آرشیو شده : شرایط مهاجرت به استرالیا ( تا سال 2012 )

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : شرایط مهاجرت به استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_shelman نمایش پست ها
    ویزا skilled worker-independent-175
    اگر درمورد سابقه کار مشکوک هستین میتونین روی 5 امتیاز اسپانسرشیپ استانی برای 176 حساب کنین. اینطوری کسری امتیاز سابقه کارتون درست میشه.
    ضمن اینکه 175 و 176 هردواقامت دایم هستن و فرقی با هم ندارن.

ضمنا، اگر الان بیمه نامین اجتماعی هستین میتونین سوابق خدمتتون رو به بیمه تون اضافه کنید. به این صورت که:
    1- تشریف میبرین شعبه تامین اجتماعی که الان براتون بیمه رد میشه و فرم و لیست مدارک لازم رو میگیرین.
    2- حق بیمه تون مطابق آخرین حقوقتون در لیست رو برای ماههای سربازی محاسبه میکنن و پرداخت میکنید.
    3-کل سنوات شما در پرونده تامین اجتماعیتون درج میشه و میتونین برای کلش از تامین اجتماعی نامه بگیرین.

پیروز باشید
    ویرایش توسط icarus : April 22nd, 2012 در ساعت 12:52 AM
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

این را میگذارم برای دوستانی که مرتب پیام میدن و امتیاز ها را میپرسند
    فارسیش را گذاشتم که تعداد بیشتری بتونند استفاده کنند
    امتیازات:
    امتیازات:
    1- سن: حداکثر 30 امتیاز 18 تا ۲۴ سال : ۲۵ امتیاز
    ۲۵ تا ۳۲ سال: ۳۰ امتیاز
    ۳۳ تا 39 سال: ۲۵ امتیاز
    40 تا 44 سال: 15 امتیاز
    ۴۵ تا ۴۹ سال: ۰ امتياز
    2-زبان: حداکثر ۲۰ امتیاز آیلتس ۸در هر 4 مهارت: ۲۰ امتیاز
    آیلتس 7 در هر 4 مهارت: ۱۰ امتیاز
    آیلتس ۶ در هر 4 مهارت: ۰ امتیاز

3-سابقه کار : حداکثر ۲۰ امتیاز
    داخل استراليا:
    ۱- حداقل ۱ سال : ۵ امتیاز
    ۲- حداقل ۳ سال : ۱۰ امتیاز
    ۲- حداقل ۵ سال : ۱۵ امتیاز
    ۲- حداقل ۸ سال : ۲۰ امتیاز
    خارج استراليا:
    1- حداقل ۳ سال : ۵ امتیاز
    ۲- حداقل ۵ سال : ۱۰ امتیاز
    ۲- حداقل ۸ سال : ۱۵ امتیاز
    * امتياز سابقه كار داخل و خارج استراليا مي توانند باهم تركيب شوند ولي حداكثر تا ۲۰ امتياز.
    * سابقه كار بايستي حتما مطابق با رشته اسس شده باشد. يا كاملا مرتبط با آن رشته باشد.
    كاملا مرتبط (closely related) بودن سابقه كار توسط كيس آفيسر تعيين مي شه. ضمنا ميشه از سازمان اسس كننده هم استعلام بگيريد.

۴-تحصیلات:حداکثر ۲۰ امتیاز
    دكترا : ۲۰ امتیاز

ليسانس و فوق ليسانس: ۱۵ امتیاز
    ديپلم استراليا: ۱۰ امتیاز
    مدركي كه توسط سازمان اسس كننده مورد تاييد شناخته شده باشد: ۱۰ امتياز
    *امتياز فقط به بالاترين مدرك تحصيلي تعلق مي گيرد. به عنوان مثال شما اگر مدرك دكترا داشته باشيد تنها ۲۰ امتياز كسب خواهيد كرد و براي ليسانس امتياز اضافه اي كسب نخواهد شد.
    *براي اينكه امتياز مدرك تحصيلي را كسب كنيد حتما بايستي توسط سازمان اسس كننده مدرك شما تاييد شده باشد.(با مدركي كه براي اسس اقدام كرده ايد، اسس مثبت گرفته باشيد)
    * در صورتي كه مدرك شما با سابقه كار شما مرتبط نباشد- به عنوان مثال ليسانس شما چيز ديگري است و شما فقط بر اساس سابقه كارتون اسس شده باشيد-در اين صورت بايد با VETASSESS -Vocational Education Training and Assessment Services - تماس بگيريد.
    نهايتا تصميمگيري در مورد امتياز تحصيلات به كيس آفيسر مربوط مي شود
    5-تحصيل در استرالیا: حداکثر ۵ امتیاز حداکثر ۵ امتیاز
    * براي كسب اين امتياز بايستي حداقل ۲ سال در استراليا تحصيل كرده باشيد. و ضمنا بايستي كاملا مرتبط با رشته اسس شده شما باشد.
    6- تحصیل در مناطق كم جمعيت استراليا:
    حداکثر ۵ امتیاز
    حداكثر ۵ امتياز
    *تحصيل در مناطقي در استراليا به غير از كلان شهرهاي استراليا
    7- Completion of a Professional Year :
    حداکثر ۵ امتیاز
    حداكثر ۵ امتياز
    این مربوط به کسانی میشه که یک دوره آموزشی یک ساله را در استرالیا گذرانده باشند
    ۸-زبان فارسی: حداکثر ۵ امتیاز حداکثر 5 امتیاز
    *گرفتن اين ۵ امتياز ديگه به سادگي گذشته نيست. بايستي يك امتحان معروف به امتحان ناتي بديد و در سطح حداقل para-professional نمره قبولي بياريد.
    چون اين سطح در خارج از استراليا برگزار نمي شه بايستي امتحان professional را بدهيد كه هزينه اش تقريبادومیلیون تومان میشه

*اگر می خواهید از این امتیاز استفاده کنید همسر شما باید هم اسسمنت مثبت و هم آیلتس 6 در هر 4 مهارت داشته باشد.و رشته اش حتما تو لیست SOL باشه

* ضمنا بايستي سنش كمتر از ۵۰ سال باشد و سابقه كار حداقل ۱ سال در دو سال گذشته داشته باشه يا اينكه در استراليا تحصيل كرده باشه
    ۱۰-اسپانسرشيپ: حداکثر ۵ امتیاز اخذ اسپانسرشيپ ايالتي براي ويزاهاي 176 و 886: حداكثر 5 امتياز
    اخذ اسپانسرشيپ ايالتي يا فاميلي براي ويزاهاي 487 و 475: حداكثر 10 امتياز
    * خانواده و بستگان شخص مي توانند براي ويزاهاي 176 و 886 اسپانسر شوند ولي هيچ امتيازي از اين بابت به شخص متقاضي تعلق نمي گيرد.

در صورتي كه ۶۵ امتیاز را بياوريد مي توانيد براي ويزاهاي ۱۷۵ و ۱۷۶ لاج كنيد.

Junior Member

[QUOTE=icarus;700842]اگر درمورد سابقه کار مشکوک هستین میتونین روی 5 امتیاز اسپانسرشیپ استانی برای 176 حساب کنین. اینطوری کسری امتیاز سابقه کارتون درست میشه.
    ضمن اینکه 175 و 176 هردواقامت دایم هستن و فرقی با هم ندارن.

ضمنا، اگر الان بیمه نامین اجتماعی هستین میتونین سوابق خدمتتون رو به بیمه تون اضافه کنید. به این صورت که:
    1- تشریف میبرین شعبه تامین اجتماعی که الان براتون بیمه رد میشه و فرم و لیست مدارک لازم رو میگیرین.
    2- حق بیمه تون مطابق آخرین حقوقتون در لیست رو برای ماههای سربازی محاسبه میکنن و پرداخت میکنید.
    3-کل سنوات شما در پرونده تامین اجتماعیتون درج میشه و میتونین برای کلش از تامین اجتماعی نامه بگیرین.

پیروز باشید[/QUOTE

ممنون از پاسخ شما. ویزا 176 رو به علت محدودیتی که از نظر محل زندگی و کار داره انتخاب نکردم. مشکل دیگه این هست که چون از ایران خارج شدم از اول امسال دیگه برام بیمه رد نمیشه نمیدونم بازم میتونم سربازی رو بخرم یا نه.
    اما تصمیم دارم با پرداخت 200 دلار برای سوابق کاریم از EA استعلام کنم.

Junior Member hani_t آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندس نرم افزار از دانشگاه سجاد مشهد

سلام . من یه سوال اساسی دارم. رشته ام مهندسی نرم افزار بوده و 4 سال سابقه کار در روزنامه نگاری البته بخش کامپیوتر و اینترنت دارد. فکر می کنید با توجه به سابقه کار می تونم ویزای مهاجرت کاری بگیرم؟ لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره بگه که شدیدا احتیاج دارم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering (Power Electronics) - University of Tehran

سلام
    امیدی هست که با این افزایش مدت سربازی، بشه ویزای 476 گرفت؟

من یه زودی از دانشگاه تهران در مقطع ارشد مهندسی فارغ التحصیل میشم. برنامه م این بود که برم سربازی و امریه بگیرم، با احتساب 16 ماه امریه و دو سه ماه وقت تلف شده، باز هم میتونستم از مهلت 24 ماهه برای درخواست ویزای 476 که مخصوص فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر هست استفاده کنم.

اما الان با این اوضاع که مدت سربازی رو اضافه کردن، من باید 21 ماه برم سربازی یا 24 ماه برم امریه. در صورتی که 21 ماه سربازی برم، که اصلا به این حالت فکر هم نمیکنم، احتمال خیلی کمی هست که بتونم بعد اتمام سربازی و توی مهلت 24 ماهه، درخواست ویزا بدم. در حالت دوم هم که 24 ماه باید امریه برم و مهلت 24 ماهه ای که بعد از فارغ التحصیلی برای ارسال درخواست ویزا دارم رو از دست میدم.

دوستان راه حلی بنظرتون نمیاد؟ اگر ایمیل بزنم به دیاک، ممکنه یه تغییری تو قوانین شون بدن؟ فقط من نیستم، خیلی از دوستام هم هستن. احتمالش هست که کاری برای ما بکنن؟ مثلا دو سه ماه مهلت بیشتر بدن؟

سوال دیگه ای که دارم اینه که میشه همون وسط امریه، وقتی که هنوز کارت پایان خدمتم رو نگرفتم، درخواست ویزا بدم؟ چون توی صفحه مربوط به این ویزا اینطور نوشته:

یعنی اگه خدمت نظامی کردین، باید مدرک اتمامش رو بدین. مساله اینه که اگه من امریه بگیرم، فقط دو ماه اول آموزش نظامی دارم بقیه ش کار دانشگاهیه. حالا با این اوصاف اگه بتونم یه مدرک از نظام وظیفه بگیرم (البته اگه بدن) که من دو ماه آموزش نظامی دیدم و بقیه خدمتم دیگه نظامی نیست، میتونم درخواست این ویزا رو ارسال کنم؟

راستش دوست عزیز من خودم هم امریه بودم و در محل غیر نظامی خدمت کردم تا اونجایی که من میدونم تا زمانیکه کارت پایان خدمت نگیری سرباز محسوب میشی و تازه اگر هم بعد از آموزشی بتونی نامه ای بگیری (که به نظرم خیلی بعیده مگر اینکه واقعا آدم کلفتی داشته باشی) فکر نمی کنم توش چیزی ذکر بشه که به دردت بخوره.
    ممنون ولی من نمیخوام که حین خدمت از کشور خارج بشم. میخوام وقتی مثلا بیست و دو ماه خدمت کردم (امریه)، درخواست ویزا بدم که تا وقتی که میام بیرون و کارت پایان خدمتم آماده میشه، ویزام هم اومده باشه. این کار رو برای این میخوام بکنم که اگه 24 ماه از فارغ التحصیل شدنم بگذره، یعنی بعد پایان خدمت، دیگه نمیتونم برای 476 اقدام کنم.

کسی اینجا تجربه ویزای 476 نداره؟

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

ممنون از پاسخ شما. ویزا 176 رو به علت محدودیتی که از نظر محل زندگی و کار داره انتخاب نکردم

خواهش میکنم.
    ویزای 176 محدودیت خاصی رو برای شما ایجاد نمیکنه. در حقیقت اگر شما موفق به کار پیداکردن در اون ایالت نشین کسی شما رو وادار به موندن اونجا نمیکنه.هیچ تعهدنامه ای هم از شما گرفته نمیشه که حتما اونجا بمونین. قضیه مهاجرت استانی استرایا با کانادا خیلی فرق میکنه.

اگر موفق به پیداکردن کار در اون ایالت نشین و جای دیگه ای کار پیداکنین یک نامه به اداره مهاجرت اون ایالت میزنین و تشریف میبرین.
    خیلی از بچه ها که همین کار روهم نمیکنن و از راههای دیگه ای استفاده میکنن.
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

[QUOTE=mr_shelman;701271]
    نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    اگر درمورد سابقه کار مشکوک هستین.
    با سلام
    جدیدا هیچ جای شکی برای محاسبه امتیاز سابقه کار یا مدرک تحصیلی نیست
    تو اسسمنت ها ی جدید صراحتا میگه که مدرکتون معادل با چی اسس شده و چند سال از سابقه کارتون پذیرفته شده
    بنابراین شما کاملا میتونید قبل از لاج امتیازتون را بدونید

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

[QUOTE=سحرناز;702475]

با سلام
    جدیدا هیچ جای شکی برای محاسبه امتیاز سابقه کار یا مدرک تحصیلی نیست
    تو اسسمنت ها ی جدید صراحتا میگه که مدرکتون معادل با چی اسس شده و چند سال از سابقه کارتون پذیرفته شده
    بنابراین شما کاملا میتونید قبل از لاج امتیازتون را بدونید
    سحرناز عزیز، انقدر هم با قاطعیت درمورد سابقه کار نمیشه اظهار نظر کرد چون اول اینکه بخشی از مدارک مربوطه در ایران آماده میشه که دست آدم در اون خیلی باز هست. دوم اینکه همونطور که میدونین در نهایت کیس آفیسر هست که دراین مورد تصمیم میگیره. مثلا درمورد کیس خود من چون جمع کردن سوابقم در تامین اجتماعی 2-3 ماهی طول میکشید من برای از دست ندادن زمان صرفا با نامه از کارفرما و نمونه فیش حقوقی اپلای کردم. البته بعدا سوابقم رو گرفتم و ترجمه شده آماده نگه داشتم تا اگر آفیسر خواست براش بفرستم ولی با همون مدارک خیلی ابتدایی و ناقص کیس آفیسر تمام سابقه من رو پذیرفت.
    ضمنا در اسسمنتهای جدید EA که برادر خانم من همین هفته پیش دریافت کرد درمورد سابقه کار چیزی نوشته نشده بود. صرفا نوشته بود که ایشون به عنوان professionsl engineer degree1 اسس شدن و میتونن امتیاز کامل رو دریافت کنن.

در نهایت این کیس آفیسر هست که درمورد سابقه کار تصمیم میگیره و ممکنه که درصورت لزوم از EA یا بقیه سازمانهای لازم استعلام کنه یا اینکه نامه تامین اجتماعی یا CV یا... بخواهد یا اینکه بدون این کارها هم سوابق شما رو احراز شده بدونه. علت این قضیه اینه که در کشورهای مختلف سیستمهای بیمه شغلی خیلی فرق میکنن. حتی در همین ایران هم مدتهاست که مد شده که شرکتهای خصوصی پرسنلشون رو درست و حسابی بیمه نمیکنن. یا اینکه خیلی جاها اصلا بیمه شده تامین اجتماعی نیستن و نمیتونن از بیمه کننده نامه بگیرن. در کل قضیه کمی پیچیده تر از اینه که بشه صرفا با چند خط آیین نامه نوشته شده در سایت مهاجرت حلش کرد.

بهترین کاری که متقاضی میتونه بکنه اینه که حداکثر مدارک مثبته رو برای کیس آفیسر بفرسته و در کم ریسک ترین حالت ممکن امتیازاتش رو محاسبه کنه.
    ویرایش توسط icarus : April 23rd, 2012 در ساعت 11:52 AM

Junior Member

[QUOTE=icarus;702549]
    نقل قول نوشته اصلی توسط سحرناز نمایش پست ها

سحرناز عزیز، انقدر هم با قاطعیت درمورد سابقه کار نمیشه اظهار نظر کرد چون اول اینکه بخشی از مدارک مربوطه در ایران آماده میشه که دست آدم در اون خیلی باز هست. دوم اینکه همونطور که میدونین در نهایت کیس آفیسر هست که دراین مورد تصمیم میگیره. مثلا درمورد کیس خود من چون جمع کردن سوابقم در تامین اجتماعی 2-3 ماهی طول میکشید من برای از دست ندادن زمان صرفا با نامه از کارفرما و نمونه فیش حقوقی اپلای کردم. البته بعدا سوابقم رو گرفتم و ترجمه شده آماده نگه داشتم تا اگر آفیسر خواست براش بفرستم ولی با همون مدارک خیلی ابتدایی و ناقص کیس آفیسر تمام سابقه من رو پذیرفت.
    ضمنا در اسسمنتهای جدید EA که برادر خانم من همین هفته پیش دریافت کرد درمورد سابقه کار چیزی نوشته نشده بود. صرفا نوشته بود که ایشون به عنوان professionsl engineer degree1 اسس شدن و میتونن امتیاز کامل رو دریافت کنن.

در نهایت این کیس آفیسر هست که درمورد سابقه کار تصمیم میگیره و ممکنه که درصورت لزوم از EA یا بقیه سازمانهای لازم استعلام کنه یا اینکه نامه تامین اجتماعی یا CV یا... بخواهد یا اینکه بدون این کارها هم سوابق شما رو احراز شده بدونه. علت این قضیه اینه که در کشورهای مختلف سیستمهای بیمه شغلی خیلی فرق میکنن. حتی در همین ایران هم مدتهاست که مد شده که شرکتهای خصوصی پرسنلشون رو درست و حسابی بیمه نمیکنن. یا اینکه خیلی جاها اصلا بیمه شده تامین اجتماعی نیستن و نمیتونن از بیمه کننده نامه بگیرن. در کل قضیه کمی پیچیده تر از اینه که بشه صرفا با چند خط آیین نامه نوشته شده در سایت مهاجرت حلش کرد.

بهترین کاری که متقاضی میتونه بکنه اینه که حداکثر مدارک مثبته رو برای کیس آفیسر بفرسته و در کم ریسک ترین حالت ممکن امتیازاتش رو محاسبه کنه.
    با تشکر از پاسخ دوستان
    من در فرم migranthelp از قول یکی از دوستان که جدیدا از EA نتیجه اسسمنت رو دریافت کردن این مطلب رو دیدم که در نامه ایشان بوده:
    I have completed your assessment and a letter dated ** is available indicating the following;
    - recognition as a Professional Engineer.
    - overseas degree equivalence to an AQF bachelor degree
    - recognition of relevant overseas work experience from ** to

ایشان علاوه بر 550 دلار هزینه ارزیابی مدرک 150 دلار هم برای ارزیابی سابقه کار دادند که همونطور که تو نامه هست، مدت زمان سابقه کار قابل قبول از نظر EA ذکر شده. اما تو خود BOOKLET گقته که ممکن هست و کیس آفیسر اداره مهاجرت اختیار این رو داره که در مورد سابقه کار، نظر EA رو قبول نکنه و از شما مدارک بیشتری بخواد. به هر حال با پیشنهاد این دوستمون، من با فردی که در EA مدرک من رو ارزیابی کرده بود تماس گرفتم و اون گفت باید یه فرم که مربوط به هزینه ارزیابی سابقه کار (200 دلار) + اصل نامه قبلی که از EA دریافت کردم + هر آپدیتی که در مورد سوابق کاریم دارم براش بفرستم تا EA یه گواهی جدید شامل ارزیابی مدرک تحصیلی و سابقه کار بهم بده. فکر می کنم اینطوری ریسک لاج کردن کمی پایین بیاد.
    اگر مطلب خاصی به ذهنتون میرسه لطفا بگید. ممنونم.

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

به نکته خوبی اشاره کردین. سال 2008 هم که من اسسمنت گرفتم میشد با پرداخت هزینه اضافی سابقه رو هم لحاظ کرد که البته من این کار رو انجام ندادم. ولی منهم نظرم اینه که ارزشش رو داره آدم اینکار رو بکنه چون به هرحال بودن مدارک تایید کننده ( هی نمیخوام بگم مدارک مثبته!! نمیشه!) بیشتر بهتر از نبودنشونه.

موفق باشین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)