نقل قول نوشته اصلی توسط Askarzadeh نمایش پست ها
با سلام
من کارشناسی عمران عمران با معدل 17.63 از دانشگاه غیرانتفاعی و کارشناسی ارشد عمران- آب و فاضلاب با معدل 16.49 از دانشگاه تهران هستم. دو ساله که فارغ التحصیل شدم و مشغول به کارم و میخوام برای دکتری از دانشگاه های کانادا اپلای کنم. سعی ام بر اینه که آیلتس 7 رو تا آخر شهریور بیارم. 3 تا مقاله داخلی دارم ولی خارجی نه. میخواستم بدونم شانس پذیرش تو کدوم دانشگاه های کانادا رو دارم؟ ممنونم از راهنماییتون
مقاله داخلی یا خارحی اگر نمایه ISI یا ISC داشته باشد (مقالات ژورنالی) تفاوت چندانی ندارد. بسیاری مجلات ایرانی دارای نمایه بین المللی در حال چاپ مقالات متعدد داخلی و بین المللی هستند و بعضا از بسیاری مجلات همرده به ویژه در کشورهای همسایه اعتبار بالاتری دارند. مقالات کنفرانس اگر منظور است در رده پایین تری نسبت به ژورنالهای معتبر قرار دارند که خود باز بسته به موضوع و تاپیک و به ویژه IF طبقه بندی میشوند. برای دکتری عموما مقالات ژورنال به دلیل اعتبارسنجی و داوری دقیقتر مورد نظر قرار میگیرند و تقریبا برای جذب پذیرش بافاند ضروری است. اگر بتوانید در این مدت مقاله ژورنال بفرستید (که با توجه به زمان اپلیکیشن احتمالی شما برای سپتامبر2017 زمان کافی دارید) میتوانید به پذیرش بافاند در یکی از دانشگاههای کانادایی که استادی با زمینه کاری نزدیک به تز ارشدتان وجود دارد امیدوار باشید.
مک گیل، تورنتو و یو بی سی سه دانشگاه تاپ کانادا هستند که رزومه قوی و به ویژه مقالات معتبر عموما برای رقابت پذیری در اکثر رشته های مهندسی نیاز دارند. توصیه اینستکه به جهت شانس بیشتر اگر ترحیج ویژه ای روی دانشگاه و استاد خاصی ندارید دانشگاههایی نظیر منیتوبا، کنکوردیا و وسترن را درنظر بگیرید. رده دانشگاههایی نظیر واترلو،آلبرتا و کلگری، به ویژه در زمینه آب و فاضلاب نیز در صورتی که مقاله حداقلی بتوانید در ژورنال ارائه نمایید، دور از دسترس نخواهد بود. در هرحال دپارتمان عمران به ویژه گروه آب در برخی دانشگاهها نظیر واترلو پوزیشنهای بیشتری را در مقایسه با برخی دانشگاهها دارد (به علت تعداد استاد در گروه و فعالیت لب ورکها) که صرف نظر از رنک ممکن است شانس اپلیکیشنهای بلایند(بدون پاسخ قبلی از استاد) را بالا ببرد.
موفق باشید