صفحه 14 از 68 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 671

موضوع: مدت زمان انتظار دريافت پاسپورت بعد از ارسال آن به سفارت كانادا (فدرال و كبك)

پیش فرض پاسخ : مدت زمان انتظار از CSQ تا مدیکال (کبک)

نقل قول نوشته اصلی توسط saba shah نمایش پست ها
    دوستانی که میخوان با تقسیم هزینه ویزا رو بگیرین خیلی حواستون رو جمع کنید
    دو ماه پیش من برای گرفتن ویزا خودم رفتم دمشق . یکی از دوست هام یه نامه نوشته بود که ویزاشو بگیرم براش . از همون فرم سفارت استفاده کرده بودن . برادرم و دو تا دیگه از دوستام هم نامه پیگیری واسه مدیکال داده بودن که چیز عجیبی نبود.
    اولن که سفارت صاف گفت ما به شما یکه اطلاعات و مدرکی نمیدیم. ین نامه هم فایده نداره. بعد که من پافشاری کردم گفت بشین.
    در کمال تعجب بعد از ۱۰ دقیقه صدام کردن به یکی از کابین های مصاحبه. یک خانم با من صحبت کرد و گفت خوب چی می خوای ؟ گفتم میخوام کار دوستهام رو پیگیری کنم و ویزای یکیشون رو بگیرم. گفت اینا کی هستن ؟ گفتم یکیش برادر منه، اون دو تا دوستهای صمیمی من هستن و اون یکی هم دوست . گفتم وضع پست جالب نیست و ما همش نگرانیم. خلاصه کمی توضیح دادم و یک هو پرسید :
    یعنی شما از ین افراد پول نگرفتین که هزینه سفرتون جور بشه و در ازا پرداخت هزینه سفر براشون پیگیری کنین ؟
    من همینجوری چند لحظه ماتم برده بود بعدش کارت پرسنلی ام رو در آوردم بهش نشون دادم و گفتم خانم من کارمند هواپیمایی هستم نه پول بلیت میدم نه پول هتل ! در ضمن اینا دوستای من هستن واسه چی پول بگیرم ازشون ؟؟؟

خلاصه رفت و برگشت و بهم گفت، باشه من ادعای شما رو قبول می کنم . اما نظر نهایی با من نیست .
    البته در نهایت هیچ جوابی هم به من ندادن و فقط ویزا دوستم رو که شرایطش هم خاص بود و سفارت بهش یه زمان محدودی داده بود واسه گرفتن ویزا ( گند کاری وکیلش ) رو تونستم بگیرم .
    همچین سخت گیری هایی مربوط به مبارزه با وکلای قلابی می شه و باید مراقب باشید
    ممنون که گفتید
    اگه اینجوری باشه باید یه فکر دیگه بکنید دوستان
    البته خانم صبا من هم Flight Mechanic یکی از ایرلاین ها هستم و همکاریم فکر می کنم.
    باز هم ممنون

منم موافقم چون منم موق مصاحبه دوم نامه از یکی برده بودم برای گرفتن مدیکال اصلا بهم جواب ندادند و گفتند ما نمی تونیم به شما هیچی بگیم

ApplyAbroad Veteran
    Bernadot آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Computer Software

نقل قول نوشته اصلی توسط saba shah نمایش پست ها
    دوستانی که میخوان با تقسیم هزینه ویزا رو بگیرین خیلی حواستون رو جمع کنید
    دو ماه پیش من برای گرفتن ویزا خودم رفتم دمشق . یکی از دوست هام یه نامه نوشته بود که ویزاشو بگیرم براش . از همون فرم سفارت استفاده کرده بودن . برادرم و دو تا دیگه از دوستام هم نامه پیگیری واسه مدیکال داده بودن که چیز عجیبی نبود.
    اولن که سفارت صاف گفت ما به شما یکه اطلاعات و مدرکی نمیدیم. ین نامه هم فایده نداره. بعد که من پافشاری کردم گفت بشین.
    در کمال تعجب بعد از ۱۰ دقیقه صدام کردن به یکی از کابین های مصاحبه. یک خانم با من صحبت کرد و گفت خوب چی می خوای ؟ گفتم میخوام کار دوستهام رو پیگیری کنم و ویزای یکیشون رو بگیرم. گفت اینا کی هستن ؟ گفتم یکیش برادر منه، اون دو تا دوستهای صمیمی من هستن و اون یکی هم دوست . گفتم وضع پست جالب نیست و ما همش نگرانیم. خلاصه کمی توضیح دادم و یک هو پرسید :
    یعنی شما از ین افراد پول نگرفتین که هزینه سفرتون جور بشه و در ازا پرداخت هزینه سفر براشون پیگیری کنین ؟
    من همینجوری چند لحظه ماتم برده بود بعدش کارت پرسنلی ام رو در آوردم بهش نشون دادم و گفتم خانم من کارمند هواپیمایی هستم نه پول بلیت میدم نه پول هتل ! در ضمن اینا دوستای من هستن واسه چی پول بگیرم ازشون ؟؟؟

خلاصه رفت و برگشت و بهم گفت، باشه من ادعای شما رو قبول می کنم . اما نظر نهایی با من نیست .
    البته در نهایت هیچ جوابی هم به من ندادن و فقط ویزا دوستم رو که شرایطش هم خاص بود و سفارت بهش یه زمان محدودی داده بود واسه گرفتن ویزا ( گند کاری وکیلش ) رو تونستم بگیرم .
    همچین سخت گیری هایی مربوط به مبارزه با وکلای قلابی می شه و باید مراقب باشید
    سلام.
    من اگر جای اون آفیسر بودم بازم به شمانمیدادم!
    کسی که برای گرفتن ویزا میره یا باید خودش باشه یا توسط شرکتهای پست باشه یا وکالت داشته باشه از صاحب پاسپوورت. تا الان 3 نفر اعلام آمادگی کردند. کسانی که مایل بودند تا دوشنبه اعلام کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BA- English Translation

سلام
    من متوجه منظور شما نشدم که میگین اگه جای آفیسر بودین باز هم نمیدادین

وکالت برای ین منظور معنی نداره ..یا باید فرم Use of a representative که مال خود سفارت هست استفاده شده باشه یا از فرم Authorization که زیر نامه پاس رکوئست اومده .
    ضمن چیزی که من از اون تجربه خودم فهمیدم اینه که کسی به جز افراد مورد تائید سفرت نمیتونن بابت خدمات مربوط به مهاجرت ریالی پول بگیرن و اگه بگیرن کار غیر قانونی مرتکب شدن
    حتا مرسومه کسانی دم در سفارت ها پرسه میزنن و فرم پر می کنن ..توی سفارت کانادا در دمشق یه اطلاعیه زدن که اگه کسی بده فرم هاشو اون بنده خدای دم در پر کنه ..چون پول میگیره در حالی که مجوز نداره ..درخواست متقاضی رد میشه.

برداشت من این بوده که باید در ین انجمن ها کمک کنیم که همه به بهترین نحو کارشون رو پیش ببرن و همه از تجربیات هم استفاده کنیم..البته تصمیم نهایی با خود شخصه و کم نیستن کسانی که از راه های غیر قانونی استفاده میکنن و اتفاقی هم نمی افته .

نقل قول نوشته اصلی توسط Bernadot ! نمایش پست ها
    سلام.

من اگر جای اون آفیسر بودم بازم به شمانمیدادم!
    کسی که برای گرفتن ویزا میره یا باید خودش باشه یا توسط شرکتهای پست باشه یا وکالت داشته باشه از صاحب پاسپوورت. تا الان 3 نفر اعلام آمادگی کردند. کسانی که مایل بودند تا دوشنبه اعلام کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineer - Khajeh Nasir

بچه ها سلام
    همونطور که تو امضام هست 23 روز از رسیدن مدیکال به پاریس گذشته ولی پاس ریکوئست نشدیم... از کسی با وضعیت مشابه خبری دارید که هنوز ویزاش نیومده؟ ماکزیمم آماری که از این زمان انتظار دارید چقدره؟
    فایل نامبر کبک: 5 ژانویه 2009 / مصاحبه : 9 زوئن 2009 / فایل نامبر فدرال : 12 اکتبر 2009 / دریافت ایمیل آپدیت : 12 ژانویه 2011 / رسیدن آپدیت به سفارت : 14 فوریه 2011 / ایمیل مدیکال : 2 مارس 2011 / رسیدن مدیکال به پاریس: 18 مارس 2011 / پاس ریکوئست: 12 آوریل 2011

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineer - Khajeh Nasir

بچه ها ما امروز پاس ریکوئست شدیم... آقای برنادت شایدما هم بخوایم پاسپورتهامونو بدیم زحمتشو بکشید... قطعی شد خبر میدیم!
    فایل نامبر کبک: 5 ژانویه 2009 / مصاحبه : 9 زوئن 2009 / فایل نامبر فدرال : 12 اکتبر 2009 / دریافت ایمیل آپدیت : 12 ژانویه 2011 / رسیدن آپدیت به سفارت : 14 فوریه 2011 / ایمیل مدیکال : 2 مارس 2011 / رسیدن مدیکال به پاریس: 18 مارس 2011 / پاس ریکوئست: 12 آوریل 2011

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدت زمان انتظار دريافت پاسپورت بعد از ارسال آن به سفارت كانادا (فدرال و كبك)

دوستان سؤالی ناگهان به ذهن‌ام رسید که کمی‌ نگرانم کرده است.
    من در پاریس تحصیل می‌کنم و مصاحبه را هم اینجا انجام دادم،اما پس از قبولی در مصاحبه درخواست ادامه روال پروسه مهاجرتی را از دفتر دمشق داشتم که خوشبختانه مشکلی هم پیش نیامد.
    اما فردا برای انجام آزمایشات پزشگی به مرکزی در اینجا(پاریس)مراجعه خواهم نمود.
    با توجه به اینکه ویزا آفیس من در دمشق قرار دارد(که در سر برگ فرم مدیکال ارسالی نیز درج شده)و خودم هم در فرانسه اقامت دارم،آیا انجام ازمایشات پزشگی در اینجا،برای من مجاز است یا باید حتما به ایران مراجعه نمایم؟!
    البته میدانم کمی‌ سوال ،تخصصی است،اما حدس زدم شاید کسی‌ از دوستان تجربه مشابه داشته باشند و راهنمائی بفرمایند.
    ممنون

پیش فرض پاسخ : مدت زمان انتظار دريافت پاسپورت بعد از ارسال آن به سفارت كانادا (فدرال و كبك)

من اممروز از سفارت کانادا سوال کردم که شما پاسپورت ها را اینجا از پست ها میگیرین چقدر طول میکشه بفرستید گفت حداکثر 48 ساعت ولی توی سوریه چون وضعیت و تهداد پاس ها زیاده کعمکولا 3 هته طول میکشه که به ما می دن و ما با پست ها هماهنگ می کنیم ولی گفت کلا 1 ماه طول میکشه بیشتر نشده

سلام دوستان
    بالاخره مثل اینکه این داستان انتظار من بسر اومد.
    من ویزا مو گرفتم و دیروز از سوریه برگشتم.
    جالبه بدونید که سفارت پراز سوریه ایهایی هست که برای مهاجرت اقدام کردن و این میتونه یک دلیل برای تاخیر در روند پرونده های ما ایرانیها باشه. ضمنا سفارت همچنان مشغول انجام مصاحبه ها و ....هست و اصلا هم دست از کار و اینا نکشیدن. (یکی از دوستان گفته بود که سفارت نیمه تعطیله). در دمشق هم آرامش کامل برقرار بود فقط شهر کوچکی به نام "بانیاس" شلوغه که کلا عبور و مرور به اون شهر رو مسدود کردن.
    با آرزوی موفقیت همه دوستان
    مصاحبه: 24 نوامبر2009 دریافت فایل نامبر فدرال: 25 نوامبر 2009
    ایمیل مدیکال: 1 مارچ 2011 پاس ریکوئست: 3 آپریل 2011

Junior Member

سلام دوستان
    سوالی داشتم درباره شرایط سوریه از کسانی که رفتن و برگشتن. الان اوضاع دمشق آرومه؟ یعنی میشه راحت برای گرفتن ویزا رفت و برگشت؟ توی خود شهر با مشکلی برخورد نمیکنیم؟ آرامش برقرار است؟ امروز خبرهایی که از اخبار شنیدم خیلی نگران کننده بود. آیا پرواز یا هتل خاصی پیشنهاد می کنید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)