صفحه 138 از 197 نخستنخست ... 3888128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148188 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,371 تا 1,380 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد SOP ، بیان علت افتادن در یک درس، صحبت در مورد خانواده

نقل قول نوشته اصلی توسط mzolfaghari نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یکی از درس های پیش نیاز کارشناسی ارشد رو افتادم (به علت اینکه پروژه اش تقریبا ۸ نمره داشت و من انجام ندادم) حالا به نظرتون توی SOP توضیح بدم چرا افتادم یا اینکه نیازی نیست!! من معدل کارشناسی ارشدم ۱۸.۴۷ از دانشگاه شریف هستش و خب این درس افتاده شاید برای استادی که کارنامه منو میبینه سوال ایجاد کنه که چرا افتادم! ممنون میشم نظرتون و راه حلی اگه دارید بیان کنید.

مورد دیگه اینکه که من میخوام در مورد خانواده ام توضیح بدم که اونها تحصیل کرده نبودند ولی من با توجه به شرایطی (استعداد و انگیزه های محیطی) این انگیزه رو پیدا کردم که در حد عالی تحصیل کنیم و اینکه من در محله ای درس میخوندم که مدرسه و امکانات مناسبی وجود نداشت و این منو بیشتر motivate کرد که یک آدم موفق و تاثیر گذار باشم تا بتونم در آینده در راه کمک به پیشرفت تحصیلی مناطق محروم و دانشجویان با استعدادی که شرایط بدی داشتند قدم موثری بردارم.
    یا اینکه بیخیال توضیح در مورد خانواده و مناطق محروم بشم؟؟

پیاپیش از وقتی که میگذارید ممنونم
    همین که معدل شما خیلی بالاست و یک درس رو افتادید خودش نشون میده اون یک درس یک حالت خاص و استثنا بوده. البته توضیح خاصی هم که نمی تونید بدید!‌ میخواید بگید پروژه درس رو انجام ندادید؟!

به نظر من بیخیال بشید. مورد مهم و تاثیرگذاری نیست.

Junior Member

Lightbulb پاسخ : راهنمایی در مورد SOP ، بیان علت افتادن در یک درس، صحبت در مورد خانواده

سلام دوستان عزیز
    بی زحمت لطف کنید و motivation letter که نوشتم رو یه نگاه بهش بندازین!
    البته متاسفانه من وقت کمی روی این نامه گذاشتم با اینکه دوستام می گن خیلی مهمه! اما محدودیت زمانی دارم !
    استادی که باهاش در تماس هستم این رو ازم خواست با curriculum vitae که فکر می کنم همون CV هستش اما بدون publications list چون اینم انگار جدا خواسته! لطفا راجب این قضیه هم کمکم کنید!
    خیلی ممنونم .
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

دوستان توی SOP آیا نیازی هست که به عناوین مقالاتمون تک تک اشاره بشه و یا اگه فقط به تعداد اونا اشاره کنیم کفایت میکنه؟
    ممنون
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10 نمایش پست ها
    دوستان توی SOP آیا نیازی هست که به عناوین مقالاتمون تک تک اشاره بشه و یا اگه فقط به تعداد اونا اشاره کنیم کفایت میکنه؟
    ممنون
    سلام...اول منم می خوستم بذارم البته فقط اسم ژورنال ها رو...اما پرس و جو کردم گفتن sop چیزی فراتر از رزومه هست و چیزی که تو رزومه ی شما میدرخشه دیگه نیازی نیست تو sop آورده بشه...sop در واقع شامل چیزایی میشه که مدرکی واسه اثبات اونا وجود نداره...موفق باشید

سلام...به نظر دوستان اگه از یه استاد که خیلی هم استاد با ملاحظه ای هست بخوایم که sop مونو بخونه و نظرشو بگه بد نیست؟تاثیر منفی نمیذاره؟کسی تا حالا این کارو کرده؟ممنون

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

Dear friend
    I saw your statement, found it suitable if you could review the following items and try to correct where necessary

There is several grammatical mistakes. Give the file to someone who could carefully polish your english
    You have to include your Toefl result in the statement. I presume your Toefl is very good, isn't it? If so, you are encouraged highly to highlight your command in English. Your chance in getting TA positions goes up if you could show your english proficiency
    Almost no research experience is in current SOP, why? You have an M.Sc. graduate and it means you have carried out research work(s) when you were a master student. So, explain a little bit more about those works as the main duty of a PhD student is doing research. You are even encouraged to mention a few research topics on which you are interested in working at the university you are applying to
    In all, you have presented your past in this statement but not tried to propose your future plan, your future goals and so forth

Good luck

نقل قول نوشته اصلی توسط ماریا نمایش پست ها
    Thank you Pouya

I Here is my SOP

Best Regards
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10 نمایش پست ها
    ممنون
    بنظرم اگه مقاله اي هست كه خيلي كار تحقيقي قشنگي درش انجام داديد و در مجله خيلي معتبري چاپ شده بهتره ذكرش كنيد. اما از ذكر تك تك مقالات پرهيز كنيد. اگه تعدا مقالات زيادي داريد در يك جمله مختصر بگيد كه مثلا 1 كتاب دارم، 2 اختراع، 6 مقاله كه يكي از آنها در فلان مجله با اين عنوان چاپ شده. اين شيوه را من خيلي ميپسندم.

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin_rh نمایش پست ها
    سلام...به نظر دوستان اگه از یه استاد که خیلی هم استاد با ملاحظه ای هست بخوایم که sop مونو بخونه و نظرشو بگه بد نیست؟تاثیر منفی نمیذاره؟کسی تا حالا این کارو کرده؟ممنون
    سلام
    اين كار در كل پيشنهاد نميشه چرا كه خيلي خطرناك و ريسكي هست. اما اگه مطمئنيد كه ناراحت نميشن بديد ي نگاهي بهش بندازن
    من استادي را ديدم كه حتي CV طرف را هم بررسي كرده. اما اين كاملا به روابط حسنه شما با استاد ربط داره

پیش فرض نظرتون در مورد SOP ،‌ از لحاظ ساختار و جمله بندی

سلام

من SOP فارسی خودم رو در لینک زیر قرار دادم. ممنون میشم نگاه کنید و نظرتون رو بگید. البته هنوز کامل نشده و بخش آخرش مونده ولی با توجه به اینکه وقتم کمه SOP رو قرار دادم تا شما فیدبکتون رو در مورد ساختار و جمله بندی ها بدید.
    https://www.dropbox.com/s/3j2p0nd48x...olfaghari.docx

ممنون از وقتی که میگذارید.

Junior Member

سلام
    دوستان من یک سوال خیلی مهم دارم. اکثر دانشگاههایی که من دارم اپلای می کنم به شدت روی کوتاه بودن اس او پی تاکید دارند و میگند حد اکثر 500 کلمه (1 صفحه با فونت 12) باشه و بعضیا تهدید کردند اگر بیشتر باشه خونده نمیشه! من میخوام ببینم توی این 500 کلمه هم معدل لیسانسم رو توجیح کنم؟ یا مثلا علل تغییر رشته ام رو از لیسانس به فوق لیسانس بگم؟ چون سوالایی که باید توش جواب بدیم اینه که ریسرچ اینترستمون چیه؟ چرا می خواهیم پی اچ دی بخونیم؟ چرا این دانشگاه رو انتخاب کردیم و اهداف شغلیمون چیه! این خودش راحت 500 تا کلمه میشه. حالا میخواستم ببینم من از اینا کم کنم معدل رو توجیح کنم و تغییر رشته یا اینکه همینا رو جواب بدم و بی خیال توجیح شم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)