صفحه 193 از 197 نخستنخست ... 93143183184185186187188189190191192193194195196197 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,921 تا 1,930 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

سلام در مورد کلیت سوالها جواب بدهید خیلی هم خوب است فقط در نظر بگیرید که همه را واقعا پوشش بدهید و جای خالی برای مطلبی باقی نماند. برای اطمینان از یکی دو تا از دوستانتان بخواهید مطلب شما را از زاویه دانشگاه که میخواهد پذیرش بدهد بخوانند و به شما بازخور بدهند. ببنید متن قانع کننده بوده یا نبوده یا جای سوالی برای آنها هست؟
    همانطور که نوشتید خیلی خوب است که نشان دهید با شناخت کافی از نقاط قوت دانشگاهتان آنجا را نشانه رفته اید. حتی شهر و کشور و فرهنگ. نشان بدهید که انتخابتان آگاهانه و هشیارانه بوده و چطور تحصیل در این دانشگاه به شما بیشتر از تحصیل در دانشگاههای دیگر/مشابه امکان تحقق اهداف علمی/شغلی را در آینده فراهم میکند.

خیلی با نشاط و سرزنده بنویسید و موقع نوشتن هم خودتان لبخند بزنید

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط m_naji نمایش پست ها
    سلام دوباره
    من دارم برای یک پوزیشن SOP مینویسم که توی سایت این رو گفته:

• Statement of purpose: Why do you want to pursue a PhD, what are your academic interests, how they relate to your previous studies and future goals; maximum 2 pages long.

حالا سوالم اینجاست آیا لازمه دقیقا هر سوالی توی یه پاراگراف داده بشه؟ یا اینکه توی کلیت SOP جواب داده بشه به این سوالا اکی هست؟ و اینک دیگه لازم نیست در مورد اینکه چرا اون دانشگاه رو انتخاب کردم توضیح بدم؟ فقط جواب همین سوالا باشه کافیه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

سلام به همگی
    من چند سال پیش که می خواستم sop بنویسم تمام صفحات و مطالعه کردم و چکیده تمام مطالب تا اون موقع رو گذاشتم توی همینجا (-صفحه۱۵۱ همین جاـ)
    خدا رو شکر رفتم درسمو هم انگلیس خوندم و تموم شد. امروز اومدم یه سر به پست های قبلی ام بزنم یاد یه نکته ای که استادم سر کلاس برام از sop تعریف کرد افتادم گفتم براتون بگم شاید مفید باشه.

سر کلاس برای همه بچه ها تعریف کرد، "گفت ببینید من درخواست های زیادی رو هر سال باید بررسی کنم و همشون هم sop دارند. ولی من کسی که حتی ارزش قائل نشه و sop که برای دانشگاه ما مینویسه رو با دانشگاه های دیگه تغییر نده رو تا اونجایی که بتونم قبول نمیکنم. میگفت من چند خط اول و بخونم میفهمم این یک sop تکراری یا نه و اگه تکراری باشه حتی نمیخونمشون، کسی که حتی یه سرچ ساده نکرده که اطلاعاتی راجع به دانشگاه بدست بیاره و از اونا استفاده کنه و یک فرم رو برای همه میفرسته در نگاه من آدم تنبلی محسوب میشه."

منم همونجا یادم افتاد برای دانشگاه خودم رفتم سرچ کردم دیدم دانشگاه ما کتابخونه قوی داره و اتفاقا به همون هم اشاره کرده بودم که شاید این یکی از علت هایی بوده که من اون سال اونجا قبول شدم. البته sop یه بخش کوچیکی از پروسه پذیرش ه اما به نظر من در شرایط برابر با یک دانشجوی دیگه تفاوت رو ایجاد میکنه ( مثل تفاضل گل توی فوتبال میمونه )

امیدوارم این خاطره از استاد من به درد شما ها هم بخوره.

یا علی.
    just 4030

Junior Member

سلام دوستان من برای یه استادی درخواست پذیرش تو مستر فرستادم اونم یه فرم ارسال کرده که پر کنم. چند تا سوال از زمینه کاری و ... پرسیده و در اخر هم این سوال رو پرسیده.
    Statement of Purpos
    Please state your purpose of joining Dr. ... Labratory
    حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه اول نوشته statment of purpose این همون sop هست یا نه ففط بخش دومش رو در نظر بگیرم و دلایلم رو مختصر واسه جوین به lab ایشون بنویسم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز حدس شما درست است .بلی همان SOPاست. اول هر کلمه را روی هم بگذارید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط zsudi نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای یه استادی درخواست پذیرش تو مستر فرستادم اونم یه فرم ارسال کرده که پر کنم. چند تا سوال از زمینه کاری و ... پرسیده و در اخر هم این سوال رو پرسیده.
    Statement of Purpos
    Please state your purpose of joining Dr. ... Labratory
    حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه اول نوشته statment of purpose این همون sop هست یا نه ففط بخش دومش رو در نظر بگیرم و دلایلم رو مختصر واسه جوین به lab ایشون بنویسم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز حدس شما درست است .بلی همان SOPاست. اول هر کلمه را روی هم بگذارید.

موفق باشید
    ممنون از راهنماییتون. ولی فرمی که ایشون با من دادن سوال های مختلف داره. مثلا سابقه کاریت چی بوده؟ چرا دانشگاه ما رو انتخاب کردی؟ یا به چه زمینه هایی علاقه داری و کدوم مقالات استاد رو خوندی؟ من احساس میکنم انگار به جای خواستن یه sop کلی اون رو در قالب سوال در بخش های مختلف خواسته. ولی خوب سوال آخرش هم با تاکید بر دلیل انتخاب لابراتوار استاد گفته statement purpos رو بگید.
    از طرفی وقتی نمونه sop ها رو میخونم میبینم از دبیرستان شروع کردن و تا علایق ورزشی و مشوق های فامیل و ... رو نوشتن کا یه جور احساس میکنم این سوال آخر رو اگه اون طور جواب بدم یه جور به حاشیه رفتن هست و میترسم استاد ناراحت بشه. لطفا کمکم کنید موندم چیکار کنم

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد از چهارچوبی که به شما داده اند تبعیت کنید. این اصطلاحات مثل نسخه داروسازی ثابت و میلیمتری نیستند خیلی خیلی منعطف هستند که طبیعی هم هست. SOP برای دانشجوی ارشد با SOP مثلا برای متقاضی پست دکتری تفاوت دارد یا برای کار غیر دانشگاهی. در هر کدام تاکید بر چیزی باید باشد برای همین شما متنهای متفاوت و خیلی مختلفی میبینید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط zsudi نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون. ولی فرمی که ایشون با من دادن سوال های مختلف داره. مثلا سابقه کاریت چی بوده؟ چرا دانشگاه ما رو انتخاب کردی؟ یا به چه زمینه هایی علاقه داری و کدوم مقالات استاد رو خوندی؟ من احساس میکنم انگار به جای خواستن یه sop کلی اون رو در قالب سوال در بخش های مختلف خواسته. ولی خوب سوال آخرش هم با تاکید بر دلیل انتخاب لابراتوار استاد گفته statement purpos رو بگید.
    از طرفی وقتی نمونه sop ها رو میخونم میبینم از دبیرستان شروع کردن و تا علایق ورزشی و مشوق های فامیل و ... رو نوشتن کا یه جور احساس میکنم این سوال آخر رو اگه اون طور جواب بدم یه جور به حاشیه رفتن هست و میترسم استاد ناراحت بشه. لطفا کمکم کنید موندم چیکار کنم������������

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member ZamloS آواتار ها

سلام دوستان. نمونه sop عای تاپیک پاک شدن؟ من هیچی نمی تونم پیدا کنم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ZamloS نمایش پست ها
    سلام دوستان. نمونه sop عای تاپیک پاک شدن؟ من هیچی نمی تونم پیدا کنم!
    منم دقیقا همین مشکلو دارم ، میشه لطفا یکی راهنمایی کنه؟

Senior Member

این لینک رو ببینین، کمکتون می کنه
    کتاب : نکات مهم در نوشتن انگیزه نامه ( SOP Writing Guide )

مورد بعد اینکه شما اسم رشته + SOP رو گوگل کنین کلی نمونه براتون میاره
    یا اینجوری سرچ کنین اسم رشته + SOP + applyabroad

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

سلام
    ارشد من تقریبا 5 سال ط.ل کشید (1 سال زبان خوندم بعدش چون کار هم پیدا کردم باعث شد 2 سال طول بکشه تا تموم کنم)
    این مورد رو بیارم تو انگیزه نامه یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)