صفحه 25 از 29 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 281

موضوع: قصد اپلاي كردن دارم، از چه زماني و چگونه آغاز به مطالعه ي زبان نمايم؟؟!

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

درود بر همه
    دوستان من برای 7-8 ماه دیگه میخوام تافل بدم والان در حال حاضر برای دو ماه فقط میخوام زبان عمومی بخونم و بعد از اون 5-6 ماه تخصصی تافل بخونم
    خیلی تحقیق کردم اما هنوز به نتیجه ی درست حسابی نرسیدم و هنوز سر در گم هستم
    برای تقویت زبان عمومی ایا باید با یکی از این مجموعه ها کار کنم؟اینتر چنج یا تاپ ناچ یا تاچ استون یا...
    اگر آره لطفا راهنمایی کنید کدوم مجموعه بهتره و بیشتر به کار تافل میاد.
    اگر هم نه لطفا یه پلان یا پیشنهاد بدید برای تقویت زبان عمومی که پیش زمینه ای هم برای آمادگی در آزمون تافل باشه
    واقعا ممنون میشم کسی منو از این سر در گمی در بیاره

Junior Member arazoha آواتار ها

پیش فرض پاسخ : قصد اپلاي كردن دارم، از چه زماني و چگونه آغاز به مطالعه ي زبان نمايم؟؟!

دوستان من حدود 3سال هست که زبان رو ..... می خونم می خواهم امتحان ایلتس بدم ولی اصلا نمی دونم چطوری شروع کنم برای خواندن وچه جوری زمانبندی کنم چه برنامه ای بچینم به هر کس هم می گم یه دو تا کتاب معرفی می کنه فقط همین شمایی که تجربه دارید ممکنه به من کمک کنید که من چطوری برنامه ریزی کنم برای این امتحان.من محدودیت زمانی ندارم ولی هنوز نمی دونم که کی برای امتحان ثبت نام کنم اصلا چطوری بخونم ؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید .
    ویرایش توسط Simon : January 4th, 2014 در ساعت 01:33 PM دلیل: lموسسه خلاف مقررات

پیش فرض پاسخ : قصد اپلاي كردن دارم، از چه زماني و چگونه آغاز به مطالعه ي زبان نمايم؟؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط mjkargar نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من همه مطالب قبلی رو خوندم
    این طور که متوجه شدم برای آمادگی آزمون 2 مرحله وجود داره.
    1- جنرال خوندن زبان و رسوندن سطح زبان به ایتنرمدیت
    2- مطالعه منابع آزمون و آمادگی برای آزمون
    خوب تقریبا دوستان اعتقاد داشتن که برای مرحله دوم بین 3-6 ماه وقت لازمه و منابعش رو کامل و مفصل معرفی کردن
    اما مشکل تو مرحله اوله. چطور باید تو وقت محدود جنرال بخونیم
    اکثر افرادی که محدودیت زمانی دارن حدود یکسال فرصت دارن تا آزمون بدن (حالا بعضی ها بیشتر و بعضی ها کمتر)
    خوب از این یکسال ظاهرا باید حدود 4-5 ماهش رو بزارن برای آمادگی آزمون و 7 ماه رو هم برای جنرال خوندن
    لطفا دوستانی که تجربه دارن یک برنامه برای این 7 ماه بدن تا ما که سطح زبانمون در حد المنتری هستش خودمون رو به اینترمدیت برسونیم
    یک مشکلی که هست کلاس های زبان عمدتا رمان لازم برای رسیدن به این سطح رو بین 1 سال تا 1/5 می دونن و این با برنامه زمانی ما همخونی نداره.
    کلاس فوق فشرده بریم؟
    معلم خصوصی؟
    کلاس بریم و بدون توجه به کلاس خودمون فشرده بخونیم؟
    خودمون چطوری و از چه منابعی بخونیم؟
    ...
    لطفا اساتیدی که این تجربه رو دارن ما رو راهنمایی کنند.
    با تشکر
    درود دوستان عزیز
    این دقیقا سوال منم هست و فکر میکنم بیشتر کسانی که به این تاپیک میان این مدل سوال تو ذهنشون باشه
    لطفا یکی از دوستان که تجربه ی کافی داره راهنمایی کنه که چطور سطح زبان رو به حدی برسونیم که برای آزمون تافل آماده شیم؟
    آیا باید با سیستم خاصی پیش رفت؟مثل تاپ ناچ یا اینترچنج؟!
    چطور میشه چهار تا اسکیل رو تقویت کنیم طوری که بدرد تافل هم بخوره ؟یا بستر زبان خودمون رو برای تافل خوندن اماده کنیم؟مثلا به حدی برسیم که با گوش دادن به لکچر حداقل 60 درصدشو متوجه بشیم!
    خواهش میکنم حتما دوستان باتجربه جواب این پست رو مفصل بدند چون مطمینا با پاسخ دادن به این پست خیلی از پستها جواب داده شده.
    ممنونم و موفق باشید

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

ببخشید که ربط سوالم به این تاپیک یکم کمه ولی متناسب ترین تاپیک واسه پرسیدن سوال اینجا بود!!!
    من سال 94 ارشد فارق التحصیل می شم و زمستان همون سال (94) می خوام مدارک اپلی رو بفرستم برای فال 95.
    حالا به نظرتون اگه من تابستون سال بعد یعنی 1393 تافل بدم زمان خوبی هست یا نه؟
    مشکلی از نظر ریپورت نمره به دانشگاه یا اعتبار نمره برام پیش نمیاد در این صورت؟

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    ببخشید که ربط سوالم به این تاپیک یکم کمه ولی متناسب ترین تاپیک واسه پرسیدن سوال اینجا بود!!!
    من سال 94 ارشد فارق التحصیل می شم و زمستان همون سال (94) می خوام مدارک اپلی رو بفرستم برای فال 95.
    حالا به نظرتون اگه من تابستون سال بعد یعنی 1393 تافل بدم زمان خوبی هست یا نه؟
    مشکلی از نظر ریپورت نمره به دانشگاه یا اعتبار نمره برام پیش نمیاد در این صورت؟
    سلام
    شما كه قصد اپلاي داريد بهتره اينم در نظر بگيريد كه اعتبارش 2 ساله. بنظرم زمان خوبي داريد كه تا بهار 94 خوب بخونيد و قوي باشيد بعد اواخر بهار يا اواسط تابستان آزمون بديد كه مدرك هم اعتبارش حداقل براي 2 بار اپلاي كردن حفظ شه. علت اينكه ميگم اينكار رو بكنيد اينه كه اگر سال اول موفق نشيد سال دوم در كنار همه ي مشكلات ديگه يك آزمون تافل هم به پاتون نوشته ميشه و اين يعني سخت شدن شرايط.اين نظر منه ممكنه درستم نباشه. خودتون نهايتا ميتونيد با تحقيق بيشتر تصميم بگيريد.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام
    در خصوص جنرال خوندن و داشتن وقت محدود و آمادگی برای ایلس این موردی هست که برای افراد زیادی پیش اومده
    تایمی که برای آیلس مشخص هستش بین 1 تا 3 ماه بسته به اینکه با چه شرایط می خونید متفاوت هست یعنی خودتون یا با استاد و کلاس
    اما برای جنرال من پیشنهاد می کنم از موسسات زبان یا استاد خصوصی استفاده کنید
    اگر تهران هستین می تونین از موسسه ....استفاده کنید(تجربه شخصی خودم ) چون خیلی بازده خوبی داره و در زمان کوتاه بسته به بازه زمانی شما براتون می تونه مفید باشه _ اما این رو هم بگم استاد و کلاس 5 درصد هستش و 95 در صد به خود فرد بستگی داره -
    موفق باشین
    ویرایش توسط Simon : January 13th, 2014 در ساعت 02:27 AM دلیل: نام موسسه طبق قوانين خلافه- حذف نقل قول تاكيدي

نقل قول نوشته اصلی توسط shs192 نمایش پست ها
    درود دوستان عزیز
    این دقیقا سوال منم هست و فکر میکنم بیشتر کسانی که به این تاپیک میان این مدل سوال تو ذهنشون باشه
    لطفا یکی از دوستان که تجربه ی کافی داره راهنمایی کنه که چطور سطح زبان رو به حدی برسونیم که برای آزمون تافل آماده شیم؟
    آیا باید با سیستم خاصی پیش رفت؟مثل تاپ ناچ یا اینترچنج؟!
    چطور میشه چهار تا اسکیل رو تقویت کنیم طوری که بدرد تافل هم بخوره ؟یا بستر زبان خودمون رو برای تافل خوندن اماده کنیم؟مثلا به حدی برسیم که با گوش دادن به لکچر حداقل 60 درصدشو متوجه بشیم!
    خواهش میکنم حتما دوستان باتجربه جواب این پست رو مفصل بدند چون مطمینا با پاسخ دادن به این پست خیلی از پستها جواب داده شده.
    ممنونم و موفق باشید
    من هم مشکل شما رو داشتم و با دیدن پست شما یاد روزهای سر درگمی خودم افتادم ! البته من الانش ام دارم جنرال می خونم ولی دیگه تافل ام قاطیش کردم من تابستان امسال ترم دوم ارشد و تموم کردم و یکباره نمیدونم از کجا به مخ ام زد که اپلای کنم !!! یک مدتی سر در گم بودم چون انگلیسی ام در حد المنتری هم به زور بود . شروع کردم به افرادی که قبلا میشناختم ایمل و زنگ زدن و در نهایت به ساختاری که میگم رسیدم . ( این ساختاری که خودم واسه خودم طراحی کردم و هیچ رفرنس علمی نداره اما واقعا موثره )
    با توجه به اینکه انترچنج خیلی رایج بود انترو شو گرفتم تا ببینم اصلا چیه ! دیدم 16 درس 6 صفحه ای + 8 درس جمع بندی 2 صفحه یعنی اگه هر روز 2 صفحه بخونی و خوب خوب یاد بگیری 8 هفته طول میکشه ! ازش خوشم اومد خیلی روان و سلیس بود پس اینو برنامه ریزی کردم که بخونم
    تابناچ هم اینجوری بود اونم همزمان براش برنامه ریختم ! ولی این اواخر کتاب های Q رو پیدا کردم که واقعا عالی عالی ان ! که اینارم بهش اضافه کردم ! پی روزس حداقل 2 ساعت با اینا ور میرم. این از جنرال
    از اونجایی که لیسنینگ خلی واسه تاقل مهه taktics for listening 2 و 3 رو هم برنامه ریزی کردم (البته بعد از انترچنج 1 همزمان با 2) روزی 1 درش که کل کتاب 1 ماهه تمومه ! بهد از اینا هم می خوام open froum رو بخونم ( این ماه 3 هم تموم میشه ) البته این کتاب ها زیاد وقت گیر نیست نهایتا 20 دقیقه در هر روز
    و فیلم + سریال + VOA + word on the street هم هر وقت اضافه وقت دارید . اینم لیسنینگ .
    من واسه لغت ار anki که رو کتابخونم نصبه استفاده میکنم و همه لغات مال اینترچنجا و ... + لغات تافل ( اسنشیال + 400 + 504 ) با لقات GRE ( که 1100 و 601 و اسنشیال gre ) رو دارم که در دو جهت وارد کردم forward and reverse . اینم هر روز 2 3 ساعتی وقت میگیره البته شبا بعد از شام
    موند گرامر که اونم از in use intermediate استفاده میکنم ! نمی خونم ها اگه یک جایی چیزی رو نفهمیدم میرم می خونم ! البته تا 20 درس اول که زمان ها است باید خوده بشه.
    تا اینجا همه اینا کل قبل از ظهر + بهد از شام رو میگیره ! شما بعد از ظهر ام دارید واسه درس و دانشگاه یا تافل ! من این بعد از ظهر ام دیگه دارم برنامه ریزی میکنم که دیگه برم رو تافل چون اگثر لغات و یاد گرفتم ! باورتون نمیشه اول تابستون بزور احوال پرسی می کردم الان نمونه ریدیگ تافل و خودم از آب وردن ام راحتر بود !
    دوستان الان شاید بعضی ها بگن فلان کتاب لازم نبود نمی دونم فلان لغات ها اضاقه بود ولی اینو در نظر بگیرید که ما کتاب لغات رو نمی خونیم همین که روزی 20 آنکی یاد میده کافیه پس هر چه می تونید لغت یاد بگیرید. البته 400 و اسنشیال چون ریدینگ داره خیلی خوبه خونده بشه و کتاب هایی که گقتم هر کدوم یک بخشیش ضعف داره که اون یکی جبرانش میکنه ! الیته به غیر از Q !!! اون کاملترینه !

دوستان اسپیکینگ و رایتینک هم میمونه که البته نه اینکه صفر باشد بلکه یکم لنگ میزند واسه اینم می تونید از سایت هایی مثل اینترپال یا همچین چیزی استفاده کنید !! البته رایتینگ رو من توصیه می کنم وقت نزارید اخر آخرها یک کتاب مال بارونز رو بخونید 1 ماه بالای 25 می شید. فقط و فقط لیسینینگ !!!
    البته از دوستان اهل فن یک سوال دارم کتاب های تافل رو به چه ترتیبی بخونیم مثلا 1 دلتا 2 لانگمن 3 بارونز و ... و با چه شدتی ( روزی چقدر و هر کتب چند ماه)
    اگه غلط املایی بود بخشید وقتم کمه یک بار ویرایش سریع کردم ولی باز هست
    موفق و پیروز باشید

Junior Member arazoha آواتار ها

دوستان من حدود 3سال هست که زبان رو ..... می خونم می خواهم امتحان ایلتس بدم ولی اصلا نمی دونم چطوری شروع کنم برای خواندن وچه جوری زمانبندی کنم چه برنامه ای بچینم به هر کس هم می گم یه دو تا کتاب معرفی می کنه فقط همین شمایی که تجربه دارید ممکنه به من کمک کنید که من چطوری برنامه ریزی کنم برای این امتحان.من محدودیت زمانی ندارم ولی هنوز نمی دونم که کی برای امتحان ثبت نام کنم اصلا چطوری بخونم ؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید .چرا کسی جوابی نداده لطفا من راهنمایی کنید

کسایی که عجله دارن و باید تا یک سال دیگه برن از ایران زبان رو باید خیلی فشرده بخونن و از هر روشی برای یادگیری استفاده کنن. ولی اگه هنوز سال دوم سوم لیسانس هستید و برنامه دراز مدت برای اپلای کردن دارید بهترین چیز نگاه کردن فیلم و سریال و بالا بردن listening و Speaking میتونه باشه. من خودم بین سریال ها بنظرم فرندز از همه بهتره به چند دلیل:
    1- خیلی جذابه و کنار آموزش تفریح هم دارید.
    2- تعداد قسمت هاش زیاده و کاراکترهاش کم، این باعث میشه که گوش شما به صداهاشون آشنا بشه و بهتر کلمات رو درک کنید.
    3- کاملا آمریکایی صحبت میکنن و پر از اصطلاحات جالب و کاربردیه مکالمات

تازگی ها یه سایتی رو هم دیدم که شروع کرده آموزش زبان با سریال فرندز، فکر میکنم اگر اون رو هم کنارش دنبال کنید نتیجه خیلی خوبی بده: http://oesfriends.com

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

درود
    برای لیسنینگ پیشنهاد می کنم سریال Modern Family رو نگاه کنید به این صورت که هر قسمت رواول با زیر نویس فارسی و بعد با زیر نویس انگلیسی و در نهایت بدون زیر نویس نگاه کنید.
    به عبارتی در طول سه شب یک قسمت رو نگاه می کنید به ترتیب با زیر نویس فارسی، با زیر نویس انگلیسی و بدون زیر نویس.
    حالا چرا این سریال:
    1. مدت زمانش 20 دقیقه هست و جملات از یادتون نمیره
    2. طنز هست و کسل کننده نیست و حوصلتون از دوباره دیدن سر نمیره
    3. یکی از سریال هایی هست که جایزه گرفت و ارزش دیدن رو داره
    اگه کلا بدون زیر نویس نگاه کنید شاید جواب نگیرید.
    برای رایتینگ هم لغاتی رو که قبلا خوندید رو گوش بدید و بنویسید و بعد از نوشتن چک کنید که چه کلماتی رو مشکل دارید و بزارید کنار تا تمرین کنید که البته من برای خودم یه برنامه ریزی خاصی واسش کردم و اینو هم بگم که بهترین کسی که بتونه براتون برنامه ریزی کنه خودتون هستید.
    هر مهارت فقط با تمرین و تکرار قوی میشه.
    ویرایش توسط MortezaBermoda : February 1st, 2014 در ساعت 12:39 AM
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)