صفحه 169 از 188 نخستنخست ... 69119159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,681 تا 1,690 , از مجموع 1873

موضوع: کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    architect,project manager

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

سلام.
    من کارشناسی معماری علم و صنعت رفتم و الان ترم آخر ارشد مدیریت پروژه بهشتی هستم. می خام برای تحصیل برم آلمان( دکتری و یا ارشد دوم در یه شاخه دیگه مرتبط با رشته معماری) یا برا کار برم...
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط arajaee نمایش پست ها
    سلام.
    من کارشناسی معماری علم و صنعت رفتم و الان ترم آخر ارشد مدیریت پروژه بهشتی هستم. می خام برای تحصیل برم آلمان( دکتری و یا ارشد دوم در یه شاخه دیگه مرتبط با رشته معماری) یا برا کار برم...
    ممنون
    سلام
    آلمان مهد معماری نیست که خیلی بشه گفت حتما اینده دارین ولی خب بستگی به تلاشتون داره دیگه. من کسایی رو میشناسم که معماری خوندن اینجا و کار هم پیدا کرده ان.
    اما اگر برای دکترا میخواین اقدام کنین، در صورتی این کارو بکنین که معدلتون بالای ۱۷ باشه وگرنه شانستون تو آلمان پایینه. اینجا معدل خیلی مهمه. کار هم بعد از دکترا پیدا کردن سخت تر از بعد از ارشده. اگه اصراری ندارین کار آکادمیک بکنین، من توصیه می کنم ارشد مجدد بگیرین، هم راحت تر ویزا می گیرین، هم راحت تر کار پیدا می کنین ولی اینو هم بگم که فرقش اینه که برای وقت سفارت همین الان که نوبت بگیرین برای دو سال دیگه بهتون وقت میدن ولی اگه دکترای با فاند داشته باشین، احتمال داره که بهتون وقت اضطراری بدن. اما خب پیدا کردن دکترای بافاند هم کار راحتی نیست.
    اگر هم برای کار می خواین بیاین که حتما باید سابقه کار داشته باشین. وگرنه گرفتن پوزیشن از ایران و بدون مصاحبه ی حضوری تقریبا نشدنیه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی- دانشگاه آزاد تهران جنوب

دوستان سلام. وقتتون بخیر. ببخشید من یه مساله مهم برام پیش اومده. دونستن جوابش خیلی برام حیاتیه. منتها هر چی گشتم برای این موضوع فروم جداگانه پیدا نکردم مجبور شدم اینجا بپرسم. اگه دوستان تجربه مشابهی دارن ممنون میشم کمکم کنن. من در حال حاضر دانشجوی دکترا تو یکی از کشورهای آسیایی هستم. سال اولم داره تموم میشه و فول فاند هستم (شامل هزینه دانشگاه و بیمه و حقوق ماهیانه). منتها بعد از شروع تحصیلم همچنان به فرایند اپلای و ایمیل زدن برای جاهای مختلف ادامه دادم تا جای بهتر برام درست شه. الان برام یه موقعیت درست شده تو یکی از کشورهای اروپایی که هم از لحاظ مالی و هم آینده کاری بهتره برام. می خوام اگه بشه جابه جا کنم خودمو. ما روز اول با دانشگاه یه قراردادی امضا کردیم که توش هیچی از اینکه اگه بخوای از این دانشگاه بری باید تمام هزینه ها رو تسویه کنی قید نشده بود. منتها جدیدا یکی از دوستانم که می خواست به دلیل بیماریش انصراف بده و برگرده کشور خودش. دانشگاه بهش گفته باید تمام هزینه ها رو از همون روز اول بهمون برگردونی. که خداییش با این قیمت دلار هزینه سنگینی میشه. اون بنده خدا هم نمی تونست پول رو برگردونه همینجوری گذاشت رفت. میخوام بدونم آیا کسی می تونه بدون تسویه کردن با دانشگاه قبلی بره تو یه کشور دیگه مجددا شروع به تحصیل کنه؟ آیا براش تو دانشگاه مقصد مشکلی پیش میاد؟ میخواستم نظرتون رو بدونم. من الان می خوام برم منتها برگردوندن اون پولا به دانشگاه برام امکانپذیر نیست. می خوام بدونم به نظرتون چیکار کنم برم جای بهتر یا بمونم همینجا. زندگیم برام مهمه نمی خوام از اینجا برم اونجا هم مشکل برام پیش بیاد. دیگه از اونجا رونده از اینجا مونده بشم. پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

Local Moderator
    pitbullirani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urmia state university, English Language and literature

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    آلمان مهد معماری نیست که خیلی بشه گفت حتما اینده دارین ولی خب بستگی به تلاشتون داره دیگه. من کسایی رو میشناسم که معماری خوندن اینجا و کار هم پیدا کرده ان.
    اما اگر برای دکترا میخواین اقدام کنین، در صورتی این کارو بکنین که معدلتون بالای ۱۷ باشه وگرنه شانستون تو آلمان پایینه. اینجا معدل خیلی مهمه. کار هم بعد از دکترا پیدا کردن سخت تر از بعد از ارشده. اگه اصراری ندارین کار آکادمیک بکنین، من توصیه می کنم ارشد مجدد بگیرین، هم راحت تر ویزا می گیرین، هم راحت تر کار پیدا می کنین ولی اینو هم بگم که فرقش اینه که برای وقت سفارت همین الان که نوبت بگیرین برای دو سال دیگه بهتون وقت میدن ولی اگه دکترای با فاند داشته باشین، احتمال داره که بهتون وقت اضطراری بدن. اما خب پیدا کردن دکترای بافاند هم کار راحتی نیست.
    اگر هم برای کار می خواین بیاین که حتما باید سابقه کار داشته باشین. وگرنه گرفتن پوزیشن از ایران و بدون مصاحبه ی حضوری تقریبا نشدنیه.
    سلام شما که به ایشون کمک کردید به من هم کمک کنید.
    لیسانس ادبیات انگلیسی دارم . قبلا میخاستم برم علوم سیاسی سوِئد. الان میخام بدونم رشته ی brain and cognitive sicence شامل من میشه برای ارشد خوندن؟ چقد ریاضی توش هستش(یس . ای هیت مث)

Junior Member

سلام.

اگر از یک دانشگاه پذیرش داریم اینو به دانشگاهای دیگه که براشون اپلای کردیم بگیم که بتونیم باهاشون مذاکره کنیم و پذیرش بگیریم یا نگیم بهتره؟ اگر بله اینو چجوری بگیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kmhassani نمایش پست ها
    سلام.

اگر از یک دانشگاه پذیرش داریم اینو به دانشگاهای دیگه که براشون اپلای کردیم بگیم که بتونیم باهاشون مذاکره کنیم و پذیرش بگیریم یا نگیم بهتره؟ اگر بله اینو چجوری بگیم؟
    سلام
    اصلا نیازی نیست بهشون بگید
    شما حتی اگه از دو تا دانشگاه پذیرش داشته باشین، تا زمانی که ویزا نگرفتین نیاز نیست هیچ کدوم رو کنسل کنید. انتخاب با خودتونه
    شما باید پروسه اپلای رو کاملا موازی پیش ببرید برای هر موردی که اپلای میکنید

Junior Member

نه فکر کنم سوالم بد پرسیدم. میگم اگر به دانشگاه های دیگه بگیم که از جای دیگه پذیرش دارم آیا تاثیر مثبت یا منفی در تصمیم دانشگاه های دیگه داره؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز اگر برای دکتری سوال میکنید تا حد کمی تاثیر دارد. مثلا پذیرش از یک دانشگاه خیلی خوب ممکن است - وقتی با برآورد مثبت خود دانشگاه جمع شود - دانشگاه دوم را به این نتیجه برساند که شما را برای بورسیه با نگاه بهتری در نظر بگیرد.

اگر سوالتان در مورد ارشد است فکر میکنم خیلی مدخلیت نداشته باشد. یعنی تا این حد باریک نمیشوند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط kmhassani نمایش پست ها
    نه فکر کنم سوالم بد پرسیدم. میگم اگر به دانشگاه های دیگه بگیم که از جای دیگه پذیرش دارم آیا تاثیر مثبت یا منفی در تصمیم دانشگاه های دیگه داره؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام دوستان
    لطفا با توجه به این شرایط راهنمایی کنید
    کسی که قبولی پزشکی دولتی ایرانو داره اینجا عمومیشو تموم کنه و برای تخصص که سنش بیشتره و حقوق داره بره المان بهتره
    یا اینکه از همین اول بره عمومیو همونجا بخونه
    خیلی تفاوت سطح هست بین دانشگاها ؟
    یعنی لزوما کسی که عمومی هم المانه پزشک بهتریه؟
    مشکل زبانی و پولی هم ندارم
    بیشتر دغدغه ذهنیم با سواد بار اومدنه
    و اینکه نمیخوام الان از خانواده جدا شم
    ولی مثلا 5 سال دیگه میتونم اونا رو هم ببرم
    خواهشا بگید میارزه که سختی هاشو الان بکشم
    یا موقع تخصص؟

سلام . مطمئن نیستم سوالی که میپرسم برای این تاپیک باشه ولی تاپیک مرتبط تری هم پیدا نکردم. سوالم اینه که بهتره که شخص ابتدا تو ایران کاردانی بخونه و برای کارشناسی اپلای بگیره یا میشه که مستقیم بعد دبیرستان برای گرفتن اپلای اقدام کرد و شرایطش چجوریه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)