صفحه 171 از 186 نخستنخست ... 71121161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,701 تا 1,710 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

دوستان اگر در مورد رشته های حقوق ایتالیا برای ارشد اطلاعاتی دارین ممنون میشم. زبان ایتالیایی تدریس میکنن یا انگلیسی و چه گرایش هایی

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط mslawyer نمایش پست ها
    ممنون از توجهتون دوست عزيز
    من هدفم دادن امتحان وكالت هست بنابراين براي LLM مي خوام اپلاي كنم هدفم امريكا بود اما با چند تا وكيل حرف زدم گفتند امريكا ديگه ويزا نميده بنابراين مجبورم كانادا رو انتخاب كنم كه قوانينش براي وكيل شدن خيلي سخت تر از امريكاست ممنون ميشم اگر نظراتتون رو به من بگيد من كاملا در اين راه تنهام و هيچ رفرنسي جز اين فروم ندارم وكيل هاي مهاجرتي اصلا اطلاعات كاملي در خصوص رشته ما ندارند و اين كار رو سختتر مي كنه
    شانس فاند دارید. اما قبل از اپلای کردن برای ال ال ام حتما بررسی کنید که آیا مدرک مورد نظر به شما اجازه می ده که در کانادا وکیل بشید یا نه. به طور مثال، ظاهرا گرفتن ال ال ام از دانشگاه توزنتو کانادا به شما اجازه نمی ده که وارد کانون وکلا بشید مگر اینکه یک سری شرایط دیگه رو محقق کنید. لطفا به لینک زیر مراجعه کنید (سایت دانشکده حقوق تورنتو) و سوال هشتم و جوابش رو به دقت بخونید:
    https://www.law.utoronto.ca/admissio...te-program-faq

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    سلام
    من اون پست رو پیدا نکردم اما میتوانم با اطمینان به شما بگویم که برای شرکت در آزمون وکالت در کانادا نیاز به سیتیزن بودن نیست اما برای دریافت پروانه وکالت بغیر از امتحان کانون وکلا بایستی مدتی بطور تمام وقت articling کنید که اگر پی آر یا سیتیزن نباشید مسلما بایستی حداقل ویزای کاری برای آن مدت داشته باشید. البته اینها همه در تئوری است و در واقعیت پیدا کردن پوزیشن articling برای خود کانادایی ها و پی آر ها هم راحت نیست و مسلما برای شخصی که با ویزای موقت حضور دارد سختتر است.
    نمی خواهم منفی بافی کنم ولی شما را دعوت میکنم بسیار بیشتر در این خصوص تحقیق کنید. مسلما این فروم منبع جامع و کاملی برای تحقیقات شما نمیباشد و لازم است حتما به زبان انگلیسی تحقیقات مفصل تری انجام دهید. هر استانی در کانادا شرایط خودش را دارد و بهتر است مقصد و هدفتان را مشخص کرده و عمر و پول و انرژیتان را بیهوده مصرف نکنید.
    احتمالا دریافت ویزا برای ال ال ام راحتتر از جی دی خواهد بود اما تحصیل در مقطع جی دی بعد از ال ال ام خیلی منطقی بنظر نمیرسد. من از میزان تحصیلات و پیشینه درسی شما اطلاعاتی ندارم ولی تحصیل در دانشکده حقوق بسیار سخت و استرس زاست. ممکن است الان بگویید یکسال این را میخوانم بعد سه سال آن را ولی باورکنید بعد از مدتی هر یک ماه برایتان یک سال خواهد بود. چندی پیش من در دانشگاه میشنیدم که حدود یک چهارم دانشجویان دانشکده حقوق افکار متمایل به خودکشی دارند. تازه اینها همه در کنار خانواده و با استفاده از وام و بورس های فراوان درس میخوانند و زندگی میکنند شما مسائل و مشکلات شروع زندگی در یک کشور غریب و مسائل مالی و غیره را هم اضافه کن و بقول معروف خود حدیث مفصل خوان از این مجمل!
    برای جی دی حتما لازم است آزمون ال ست بدهید که خود داستان جدایی است. بنظر من به این راحتی کبک را حذف نکنید. شما با مدرک کامن لا از دانشگاه های کبک در هر جای کانادا میتوانید آزمون کانون وکلا داده و کار کنید اما مزیتش اینست که هم شهریه دانشگاههای کبکی پایین تر است و هم ال ست لازم نیست. (به دلیل اینکه زبان کبک فرانسه است معتقدند ال ست برای غیر انگلیسی زبان ها آزمون عادلانه ای نیست!) در ضمن هزینه های زندگی در کبک پایین تر از خیلی مناطق کاناداست اما در مقابل دانستن زبان فرانسه لازم است.
    در پایان بازهم شما را دعوت میکنم که خیلی تحقیق کنید و اگر سوالی هم داشتید خوشحال میشم بتونم کمکی کنم.
    بسيار سپاسگزارم از راهنمايي شما
    زبان فرانسه هيچي نمي دونم اگر بخوام شروع به خوندن كنم خيلي وقت گيره ديگه نمي رسم
    پس عملا بايد كانادا رو از ليستم حذف كنم نه؟ من واقعا اگر كبك رو مي تونستم تو ليستم قرار بدم انتخاب اولم بود شما در مورد كبك اطلاعاتي داريد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mslawyer نمایش پست ها
    بسيار سپاسگزارم از راهنمايي شما
    زبان فرانسه هيچي نمي دونم اگر بخوام شروع به خوندن كنم خيلي وقت گيره ديگه نمي رسم
    پس عملا بايد كانادا رو از ليستم حذف كنم نه؟ من واقعا اگر كبك رو مي تونستم تو ليستم قرار بدم انتخاب اولم بود شما در مورد كبك اطلاعاتي داريد؟
    خواهش ميكنم. بله زبان فرانسه خيلي زبان آسوني براي يادگيري نيست اما اونقدر هم وحشتناك نيست و اگه واقعا هدف گذاري كنيد نشد نداره. من حرفم اين نبود كه كانادا رو حذف كنيد و فقط خواستم بگم كه وكيل شدن در كانادا فراتر از يك ليسانس يا فوق ليسانس گرفتنه. بماند كه گرفتن همون ليسانس يا فوق هم به اين راحتي نيست. اگر واقعا قصد زندگي در كانادا رو داريد توصيه من اينست كه در كنار پروسه دانشجويي بعد از اينكه وارد شديد سعي كنيد پروسه پي آر گرفتن شروع كنيد ( اگه واجد شرايط هستيد البته) كه بعد از اينكه درستان تموم شد يا امتحانات كانون وكلا را داديد اقامت داشته باشيد. بهرحال با داشتن پي آر پيدا كردن كار و artcling پوزيشن خيلي راحتتر است.
    من نميدونم چه اطلاعاتي در مورد كبك منظورتان است ولي اگر سوالي داريد بپرسيد من يا ساير دوستان اگر اطلاعي داشته باشيم پاسخ ميدهيم.
    پ.ن يك راه ديگر در كانادا براي كساني كه خارج از كانادا حقوق خوانده اند پروسه معادلسازي است. مدرك معادل به شما اجازه شركت در آزمون كانون هاي وكلاي كانادا را ميدهد. راه آسوني نيست اما از جي دي خواندن بنظر من سختتر نيست. آدرس سايتش اينست:

https://flsc.ca/national-committee-o...editation-nca/

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyaarash نمایش پست ها
    شانس فاند دارید. اما قبل از اپلای کردن برای ال ال ام حتما بررسی کنید که آیا مدرک مورد نظر به شما اجازه می ده که در کانادا وکیل بشید یا نه. به طور مثال، ظاهرا گرفتن ال ال ام از دانشگاه توزنتو کانادا به شما اجازه نمی ده که وارد کانون وکلا بشید مگر اینکه یک سری شرایط دیگه رو محقق کنید. لطفا به لینک زیر مراجعه کنید (سایت دانشکده حقوق تورنتو) و سوال هشتم و جوابش رو به دقت بخونید:
    https://www.law.utoronto.ca/admissio...te-program-faq
    سلام دوست عزيز
    ممنونم
    اين مطلب در خصوص كسي هستش كه كانادا LLM خونده اما در جايي غير از كانادا وكيل شده كه بايد مداركش ارزيابي بشه و يك سري Course بگذرونه و صرف خوندن LLM در كانادا نميتونه وكالت كنه. بحث كسي كه توي كانادا امتحان بار رو ميده فرق داره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    خواهش ميكنم. بله زبان فرانسه خيلي زبان آسوني براي يادگيري نيست اما اونقدر هم وحشتناك نيست و اگه واقعا هدف گذاري كنيد نشد نداره. من حرفم اين نبود كه كانادا رو حذف كنيد و فقط خواستم بگم كه وكيل شدن در كانادا فراتر از يك ليسانس يا فوق ليسانس گرفتنه. بماند كه گرفتن همون ليسانس يا فوق هم به اين راحتي نيست. اگر واقعا قصد زندگي در كانادا رو داريد توصيه من اينست كه در كنار پروسه دانشجويي بعد از اينكه وارد شديد سعي كنيد پروسه پي آر گرفتن شروع كنيد ( اگه واجد شرايط هستيد البته) كه بعد از اينكه درستان تموم شد يا امتحانات كانون وكلا را داديد اقامت داشته باشيد. بهرحال با داشتن پي آر پيدا كردن كار و artcling پوزيشن خيلي راحتتر است.
    من نميدونم چه اطلاعاتي در مورد كبك منظورتان است ولي اگر سوالي داريد بپرسيد من يا ساير دوستان اگر اطلاعي داشته باشيم پاسخ ميدهيم.
    پ.ن يك راه ديگر در كانادا براي كساني كه خارج از كانادا حقوق خوانده اند پروسه معادلسازي است. مدرك معادل به شما اجازه شركت در آزمون كانون هاي وكلاي كانادا را ميدهد. راه آسوني نيست اما از جي دي خواندن بنظر من سختتر نيست. آدرس سايتش اينست:

https://flsc.ca/national-committee-o...editation-nca/
    چه لينك خوبي🤗 واقعا انقدر از هر استان به استان ديگه متفاوت هستش من كاملا گيج شدم منطورم از اطلاعات كبك نحوه ي وكيل شدن در اين استان هست فرنچ زبان بسيار زيباييه اما من واقعا اگر بخوام اونو شروع كنم خيلي پروسه برام سختت تر ميشه من با توجه به سنم مي خوام بهترين و كوتاه ترين راه و انتخاب كنم اي كاش كه امريكا ويزا ميداد😢

کانادا به صورت فدرالی اداره میشه. یعنی یک دولت فدرال مرکزی وجود داره و تعدادی استان که این استانها در زمینه های مختلف دارای اختیارات مستقل از دولت فدرال هستند. از جمله در زمینه های قانونگذاری در خصوص موضوعات مختلف. هر استانی هم برای خودش یک کانون وکلا دارد که شرایط اخذ پروانه وکالت در آن استان را میتوانید در وبسایت کانون وکلای آن استان پیدا کنید. تفاوت اصلی در اینست که برای هر استان شما باید قوانین استانی مربوط به همان استان را بخوانید و یاد بگیرید و تعداد محدودی از قوانین هستند که فدرالی هستند. مثلا قانون اساسی فدرال است ولی آیین دادرسی استانی است و شما اگر میخواهید کانون انتاریو را امتحان بدهید باید آیین دادرسی همان استان را یاد بگیرید ولی قانون اساسی همه جا یکیست. جدای از آن همه کانادا سیستم قضایی کامن لا دارند جز کبک که سیستم سیویل لاست. بنابراین مثلا شرایط استان انتاریو و بریتیش کلمبیا بیشتر به هم شبیه هستند تا کبک. برای کبک تا جایی که من میدونم باید بعد از اخذ لیسانس حقوق یا معادل آن مدتی در مدرسه کانون درس بخوانید ecole de barreauو بعد امتحاناتش را پاس کنید. مطمئن نیستم شرایط دیگری هم دارد یا نه.

سلام دوستان
    من ارشد تجاری اقتصادی دانشگاه تهران خوندم، لیسانس هم همونجا با معدل ۱۷.۳۸. دو سال هم هست وکیلم، رتبه ۲۶ کنکور کارشناسی بودم
    به نظرتون برای jd اقدام کنم بهم ویزا میدن؟ یا اینکه برای مستر مجدد در کانادا یا آمریکا اقدام کنم؟ شانس فاند دارم؟ ایلتس ۷.۵ هم گرفتم

ApplyAbroad Superstar

سلام JD همانطور که حتما میدانید در بیشتر کشورها عمدتا یک دکترای حرفه ایست تا دکتری تخصصی اکادمیک بنابراین مثل مدرک پزشکی عمومی دارندگان JD هم عمدتا پرکتیشنر هستند تا آکادمیک. به نظرم در استرالیا حتی JD را رسما فوق لیسانس ارزیابی میکنند واگر استباه نکنم حتی بعضی دانشگاههای کانادا از کل LLB را با JD جایگزین کرده اند. بنابراین تصمیم اولیه ای که شما باید بگیرید این است که میخواهید وارد اکادیمیا بشوید و کار دانشگاهی بکنید که باید به سمت PhD جرکت کنید یا همان کار وکالت و مشاوره حقوقی که الان هم گفتید مشغول هستید را دنبال کنید. اگر اطلاعات من صحیح باشد فاند برای JD عموما محدوداست البته با شرایط معدل و سابقه کار و نمره خوب زبان شما نسبت به رقبا برای دریافت فاندهای محدود شرایط بهتری دارید. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeidehhasani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ارشد تجاری اقتصادی دانشگاه تهران خوندم، لیسانس هم همونجا با معدل ۱۷.۳۸. دو سال هم هست وکیلم، رتبه ۲۶ کنکور کارشناسی بودم
    به نظرتون برای jd اقدام کنم بهم ویزا میدن؟ یا اینکه برای مستر مجدد در کانادا یا آمریکا اقدام کنم؟ شانس فاند دارم؟ ایلتس ۷.۵ هم گرفتم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام JD همانطور که حتما میدانید در بیشتر کشورها عمدتا یک دکترای حرفه ایست تا دکتری تخصصی اکادمیک بنابراین مثل مدرک پزشکی عمومی دارندگان JD هم عمدتا پرکتیشنر هستند تا آکادمیک. به نظرم در استرالیا حتی JD را رسما فوق لیسانس ارزیابی میکنند واگر استباه نکنم حتی بعضی دانشگاههای کانادا از کل LLB را با JD جایگزین کرده اند. بنابراین تصمیم اولیه ای که شما باید بگیرید این است که میخواهید وارد اکادیمیا بشوید و کار دانشگاهی بکنید که باید به سمت PhD جرکت کنید یا همان کار وکالت و مشاوره حقوقی که الان هم گفتید مشغول هستید را دنبال کنید. اگر اطلاعات من صحیح باشد فاند برای JD عموما محدوداست البته با شرایط معدل و سابقه کار و نمره خوب زبان شما نسبت به رقبا برای دریافت فاندهای محدود شرایط بهتری دارید. موفق باشید
    اگر در موضوعی اطلاع نداری لزومی نیست حتما جواب کلی گویانه و اشتباه بدی. من معمولا موضوعاتی مثل این رو گوشزد نمیکنم ولی واقعا میتونم بگم در کل این انجمن ها کس دیگه ایرو‌ ندیدم که اینقدر کلی و غلط نظر بده اون هم تو هر موضوعی!!

در جواب این دوستمون هم باید بگم که اولا در امریکا JD هم مدرک کاری محسوب میشه هم اکادمیک (یعنی برای استادی مدرک بالاتری احتیاج نیست گرچه میتونی هم داشته باشی). از نظر کمک مالی هم همه دانشگاه ها به جز Harvard, Yale , Stanford کمک مالی تا ۱۰۰‎٪ شهریه دارن (و در موارد محدود تری با کمی خرج زندگی) که بر اساس نمره LSAT یا GRE (برای جاهایی که GRE قبول میکنن) و معدل میدن (سابقه کار و نمره زبان تاثیری نداره). برای LLM کمک مالی بسیار محدوده.

توصیم اینه مه اگر قصدت اقامت و کار در امریکاست JD بگیری. البته در مورد کانادا اطلاعی ندارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)