صفحه 177 از 186 نخستنخست ... 77127167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,761 تا 1,770 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

ممنون بابت پاسخگوييتون
    من متاسفانه ليسانس حقوقمو از دانشگاه ازاد و با معدل بالا دريافت نكردم با اين شرايط ميتونم با نمره زبانم پوشش بدم معدل ليسانسمو و اينكه اگر لطف كنين فرق فاند need based و merit based رو بگين ممنون ميشم و اينكه كلا چطور بايد براى فاند گرفتن اقدام كنم ممنون ميشم جواب سوالاتمو بدين

سلام
    ضمن تشكر از دوستاني كه وقت ميگذارند و اطلاعات مفيدشون رو در اختيار بقيه ميگذارند
    من ٤١ سالمه ليسانس مهندسي شيمي از دانشگاه آزاد تهران دارم .تقريبا ١٦ سال در صنايع مختلف نفت و گاز و خودرو سمت هاي مختلفي (مديريت ارشد در نمايندگي شركتهاي اروپايي در ايران ) داشته ام. چند سالي هم در سمت مديربازرگاني خارجي كه مرتبط با حقوق تجارت بين الملل بوده كار كرده ام.

فوق ليسانس حقوق تجارت بين الملل از دانشگاه آزاد دارم با معدل ١٨/٥
    نمره آيلتس ٧
    فرانسه متوسط
    ١-تمايل به ادامه تحصيل در آمريكا جهت اخذ مدرك وكالت اين كشور را دارم .براي كار در اين حرفه چه مدركي بايد گرفت؟
    ٢- آيا بدون داشتن ليسانس حقوق ميتوانم براي دريافت مدرك JD اقدام كنم؟
    ٣-آيا براي كار در حرفه وكالت مدرك فوق مورد نياز است؟ يا براي كار در اين حرفه نياز به LLM ميباشد
    ٤-آيا سوابق كاري بنده تاثير مثبتي در ادامه تحصيل در رشته حقوق دارد
    بنده چندين صفحه از اين تاپيك را مطالعه كردم ولي متاسفانه كامل متوجه پروسه وكالت و كار در اين حيطه در آمريكا نشدم .
    با تشكر

ApplyAbroad Superstar

سلام من چند تا از سوالهای شما را شایدبتوانم کمک کنم.

برای شروع پرکتیس وکالت که باید چند شرط را احراز کنید مهمتر از همه اینکه در امتحانات بار موفق شوید. برای خارجیها ولی شرایط دیگری هم هست که گاهی ایالت به ایالت هم فرق میکند. مثلا اقامت دایم فکر میکنم جزو شرایط باشد. برای شرکت در امتحان بار به نوبه خود باید تحصیلات رسمی دانشگاهی در حقوق داشته باشید. اگر اشتباه نکنم چند ایالت البته استثنا هستند - ویرجینیا و کالیفرنیا جزو اینها هستند - که سابقه کار در یک دفتر حقوقی آمریکا را به جای تحصیلات برای شرکت در امتحانات بار ممکن است بپذیرند. بعضی ایالتها هم مدرک تحصیلی غیر آمریکایی- مثلا کانادایی - را با شرایط قبول میکنند. این را باید ایالت به ایالت بگردید و اطلاعات هر ایالت را جداگانه بررسی کنید. مدرک ایرانی را بعید میدانم بپذیرند ولی از دوستان که اطلاعات به روز تر دارند پرس و جو بفرمایید.

در آمریکا - فقط و نه کشورهای دیگر - تحصیلات رسمی حقوق در واقع با JD شروع میشود و برای آن لیسانس در رشته های دیگرلارم است. یعنی در آمریکا عمدتا لیسانس حقوق مانند کشورهای دیگر وجود ندارد. اینکه سوابق شما تاثیری در اخذ پذیرش دارد یا خیر قاعدتا موثر است ولی بستگی به شرایط خاص هر دانشگاه دارد و قاعده کلی نیست.

موفق باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ممنون از پاسخگوييتون
    من متاسفانه ليسانس حقوقمو از دانشگاه ازاد و با معدل بالا دريافت نكردم با اين شرايط ميتونم با نمره زبانم پوشش بدم معدل ليسانسمو و اينكه اگر لطف كنين فرق فاند need based و merit based رو بگين ممنون ميشم و اينكه كلا چطور بايد براى فاند گرفتن اقدام كنم ممنون ميشم جواب سوالاتمو بدين

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Parisa5577 نمایش پست ها
    سلام
    ضمن تشكر از دوستاني كه وقت ميگذارند و اطلاعات مفيدشون رو در اختيار بقيه ميگذارند
    من ٤١ سالمه ليسانس مهندسي شيمي از دانشگاه آزاد تهران دارم .تقريبا ١٦ سال در صنايع مختلف نفت و گاز و خودرو سمت هاي مختلفي (مديريت ارشد در نمايندگي شركتهاي اروپايي در ايران ) داشته ام. چند سالي هم در سمت مديربازرگاني خارجي كه مرتبط با حقوق تجارت بين الملل بوده كار كرده ام.

فوق ليسانس حقوق تجارت بين الملل از دانشگاه آزاد دارم با معدل ١٨/٥
    نمره آيلتس ٧
    فرانسه متوسط
    ١-تمايل به ادامه تحصيل در آمريكا جهت اخذ مدرك وكالت اين كشور را دارم .براي كار در اين حرفه چه مدركي بايد گرفت؟
    ٢- آيا بدون داشتن ليسانس حقوق ميتوانم براي دريافت مدرك JD اقدام كنم؟
    ٣-آيا براي كار در حرفه وكالت مدرك فوق مورد نياز است؟ يا براي كار در اين حرفه نياز به LLM ميباشد
    ٤-آيا سوابق كاري بنده تاثير مثبتي در ادامه تحصيل در رشته حقوق دارد
    بنده چندين صفحه از اين تاپيك را مطالعه كردم ولي متاسفانه كامل متوجه پروسه وكالت و كار در اين حيطه در آمريكا نشدم .
    با تشكر
    ببینید آموزش حقوق در آمریکا به این صورت هست که آمریکایی های یک مدرک لیسانس ( undergraduate )
    می گیرند و بعد امتحان الست LSATمیدند و وارد مقطع JD که معادل لیسانس حقوق ایران ولی در آمریکا نوعی تحصیلات تکمیلی محسوب میشه میشند.
    با توجه به تفاوت نوع آموزش بین دانشگاههای آمریکایی و سایر کشورها و اشتیاقی که چینی ها عرب ها و اروپایی ها و... برای بودن در دانشگاههای آمریکا داشتند اومدند و یک دوره یکساله ای به اسم LLM درست کردند. در اکثر دانشگاهها شما وقتی دانشجوی ال ال ام هستید یک سری کلاس خاص خودتون دارید( مثلا legal writing یا مقدمه حقوق آمریکا) اما بیشتر مواقع توی کلاسهایی شرکت می کنید که دانشجویان JD حضور دارند.
    هدف ال ال ام کسب اطلاعات کلی در مورد حقوق آمریکا و برگشتن به کشور خودتون هست بنابراین خیلی روی اینکه شما حتما با ال ال ام بتونید کار پیدا کنید نمیشه حساب باز کرد و دانشگاهها با وجود اینکه Career counseling و از اینجور برنامه ها دارند ولی تمرکزشون بر این نیست که فارغ التحصیل ال ال ام حتما کار پیدا کنه.
    شما وقتی ال ال ام رو گرفتید اگر درسهای خاصی رو پاس کرده باشید( لیستشون تو سایت دانشگاه هست) می تونید کانون وکلای نیویورک شرکت کنید.
    فقط موضوعی که باید توجه داشته باشید به صرف وکیل شدن شما نمی تونید آمریکا بمونید بلکه به نوعی باید وضعیت اقامتی تون رو درست کنید مثلا کارفرمایی پیدا کنید که شما رو بخواد و براتون ویزای کار بگیره.
    واقعیت اینه که پیدا کردن کار با ال ال ام سخته و خب برای کسی که می خواد آمریکا بمونه منطقیه بره JD بخونه
    حالا اگر بخواین JD بخونید سه تا راهکار به ذهن من میرسه:
    1- برخی از دانشگاهها به فارغ التحصیلانM LL این اجازه رو میدند که برند و به JD ترنسفر کنند . معمولا مشکلی که این حالت داره اینه که بهتون کمک مالی تعلق نمیگیره و شهریه رو باید کامل بدید( یا از منابع شخصی یا وام گرفتن). البته این موضوع رو باید دانشگاه به دانشگاه چک کنید.
    2- از اول بیاین وارد دوره JD بشید یعنی الست امتحان بدید وسعی کنید نمره خیلی بالایی بیارید تا هم بتویند کمک مالی بگیرید و هم دانشگاه خوبی وارد بشید. اما مشکلی که این راه داره و بایستی با وکیل مهاجرت چک کنید اینه که وقتی JD می گیرید به نوعی قصد موندنتون در آمریکا رو نشون میده و این ممکنه باعث رد شدن ویزاتون بشه.
    3- اگر ممکنه با Jd نتونید ویزا بگیرید و اینکه توانایی پرداخت شهریه رو ندارید و به کمک مالی نیاز دارید برای LL M اقدام کنید و بعد توی آمریکا الست شرکت کنید ( اینم راه پردردسریه البته) شما وقتی با ویزای دانشجویی F وارد آمریکا میشد وقتی درستون تموم شد میرید روی OPT یعنی یکسال می تونید آمریکا بمونید و توی یک دفتر حقوقی کار کنید توی این مدت فرصت برای شرکت در امتحان کانون وکلای نیویورک هم دارید البته قبلش باید تاییده مدارک و کارهای دیگه که جزییاتشو نمیدونم انجام داده باشید.
    4- سابقه کار داشتنتون به نظرم امتیازه به خصوص با توجه به رشته شیمی اگر بتونید توی حوزه های مالکیت فکری تمرکز کنید شانستون برای کار بیشتره.

سلام دوستان
    من دانشجوی سال آخر حقوق دانشگاه شهید بهشتی با معدل تقریبا ۱۷ هستم.
    یه مدرک از دانشگاه چارلز جمهوری چک دارم برای شرکت تو دوره ی تابستانه
    یه ماهم کارآموزی تو یه شرکت اروپایی
    برای آیلتس هم دارم میخونم
    احتمال گرفتن فاند دارم؟از کجا باید شروع کنم؟چی کار باید بکنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط Mosiojafari نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسخگوييتون
    Need based یعنی شما شرایط مالیتون خوب نیست و می تونید به همین دلیل درخواست بورس کنید ، Merit Based یعنی رزومتون خیلی خوبه (معدل، سابقه کاری، توانایی زبان و غیره) و بر این اساس می خواید درخواست بورس کنید. اینکه چطور درخواست فاند باید بکنید رو توی سایت دانشگاه مدنظرتون که بورس می ده توضیح داده دنبال جواب واحدی نباشید که به کل دانشگاه های دنیا اعمال بشه. قاعدتا از شما مدارک مالی می خوان (Need Based) یا مدارک اثبات کننده توانایی های تحصیلی شما رو می خوان (Merit Based) و همچنین احتمالا ازتون می خوان که یک انگیزه نامه بنویسید که در اون دلایل درخواست فاند رو توضیح بدید. مدارک دیگری هم ممکنه بخوان که در سایت دانشگاه مد نظر باید نگاه کرد.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط miravam نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی سال آخر حقوق دانشگاه شهید بهشتی با معدل تقریبا ۱۷ هستم.
    یه مدرک از دانشگاه چارلز جمهوری چک دارم برای شرکت تو دوره ی تابستانه
    یه ماهم کارآموزی تو یه شرکت اروپایی
    برای آیلتس هم دارم میخونم
    احتمال گرفتن فاند دارم؟از کجا باید شروع کنم؟چی کار باید بکنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    احتمال که همیشه هست، هیچ کس نمی تونه به شما بگه که احتمالش صفر هست یا صد در صد، اگر هم کسی این رو به شما بگه با شما صادق نبوده. کلاس تابستانی شما یا کارآموزیتون به خودی خود نتیجه ی درخواست پذیرشتون رو معلوم نمی کنه (اما می تونه به این معنی باشه که شما در دوران لیسانس به فراتر از لیسانس فکر کردید و در این جهت تلاش کردید)، در عمل باید اپلای کنید برای چند جا و منتظر نتیجه ها باشید. سایر سوالاتتون کلی هست و شاید بیشتر از ۱۰۰ تا پست در همین فروم بتوانید در پاسخ به سوالتون پیدا کنید. اما به طور خلاصه:‌ به سایت دانشگاه مقصد برید و قسمت Admissions یا Applications رو چک کنید اونجا روند توضیح داده شده، یک سری از شما مدارک می خوان که باید براشون بفرستید از جمله ریزنمرات، مدارک تحصیلی، مدرک زبان و غیره.
    ویرایش توسط Kiyaarash : September 21st, 2018 در ساعت 01:27 AM

Junior Member

سلام اساتید و دوستان عزیز
    من دیپلم فنی و حرفه ای(معماری) دارم و در حال حاضر هم ۲درسم باقی مونده که پیش دانشگاهی تجربی رو بگیرم (که حتما دی ماه قبول میشم و میگیرمش).
    تصمیم دارم در رشته حقوق ادامه تحصیل بدم و بنا به شرایطم (محل زندگی و...) بهترین انتخاب برای من، رشته حقوق ثبتی دانشگاه علمی کاربردی هست.
    این رو هم بگم که حقیقتا به دنبال ادامه تحصیل (کارشناسی ارشد و...) در خارج از کشور هستم.
    میخوام بدونم با داشتن مدرک کارشناسی حقوق ثبتی از دانشگاه علمی کاربردی، امکان گرفتن پذیرش در رشته های ارشد حقوق مثل حقوق بین الملل و... در کشورهای سوئد و سوییس و کلا کشورهای توسعه یافته وجود داره؟ مدرک کارشناسی حقوق ثبتی رو اونها به رسمیت میشناسن؟ (در ضمن اگه کمکی میکنه باید بگم که من خدمت رفتم و کارت پایان خدمت هم دارم)
    پیشاپیش خیلی خیلی ازتون ممنونم که پاسخ میدین.

Junior Member

سلام من دانشجو حقوق هستم و ژانویه 2020 فارغالتحصیل میشم میخواستم بدونم میتونم برای JD پاییز 2020 پذیرش بگیرم ؟ میدونم ازمون lsat رو میتونم قبل فارغالتحصیل تو اکتبر 2019 شرکت کنم مشکلم gpa هست که من ژانویه فارغالتحصیل میشم
    ویرایش توسط Delvin00 : September 30th, 2018 در ساعت 08:53 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)