نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چقدر مفید بود

رأی دهندگان
4. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کم

1 25.00%
  • متوسط

1 25.00%
  • زیاد

2 50.00%
صفحه 1 از 98 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 974

موضوع: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

پیش فرض تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

The attached files facilitate conversion of GPA to scale 4.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط pApAr : January 2nd, 2014 در ساعت 07:38 PM دلیل: بروزرسانی فایل از کار افتاده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

The university that i have applied for (in US), asked me for credential and GPA evaluation report by NACES (National Association of Credential Evaluation Services) agenencies.
    Now I recieved the evaluation report and I am not satisfied with their evaluation since It is much less than my expectation. I expect GPA ~ 3.00 for my M.Sc but they evaluated 2.66.
    the interesting point is that they first evaluate my scores to letters (A, B, C, C-, ...) and then change it to points and finally GPA was calculated.
    It seems that there is not a clear agreement for evaluating 0-20 scale to 0-4.
    For example as you can see in Bita's attached files, one converts 16 to 4.00 while another converts 16 to 3.00

A Question:

Does anybody have any idea of an official website of NACES in which the methode of evaluation has been clearely mentioned?

Best Regards

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

The document I attached was submitted by one of the ApplyAbroad Yahoo group members. I 'm not sure whether it is the right way to do it. I personally divided my GPA by 5 at the time I was applying. -b

Junior Member

سلام میخواستم بدونم معدل 16/28 دانشگاه آزاد کرج چه رتبه ای از نظر دانشگاه و معدل داره .

ویرایش توسط shamim65 : October 19th, 2010 در ساعت 01:14 AM دلیل: اکیدا از نوشتن پینگلیش خودداری کنین .
    تا روپود هستي را سوختيم و خرسنديم<br />رند عافيت سوزي ، همچو ما كجا بيني

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Bita
    The document I attached was submitted by one of the ApplyAbroad Yahoo group members. I 'm not sure whether it is the right way to do it. I personally divided my GPA by 5 at the time I was applying. -b
    من همه ی مطالب رو خوندم. برای آزمایش از هر سه روش زیر استفاده کردم:
    1- تقسیم به 5

2- تبدیل خود معدل با استفاده از جدول ذکر شده در تکست فایلی که پیوست کردین:
    17~20 A or 4 point
    14~16.99 B or 3 point
    12~13.99 C or 2 point
    10~11.99 D or 1 point
    00~9.99 F or 0 point

3- بردن تک تک نمرات کارنامه به scale بالا، ضرب کردن در وزن هر نمره و نهایتا تقسیم بر تعداد کل واحدها

ولی با هر روش به یه عدد متفاوت رسیدم. یعنی یه چیزی حدود 0.4 نمره بین کوچکترین عدد (روش سوم) و بزرگترین عدد (روش دوم) اختلاف هست. من می خوام این عدد رو توی رزومه بیارم ولی نمی دونم کدومش درسته. دوستان پیشنهاد یا تجربه ای در این زمینه دارن؟
    I&#39;ve got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I&#39;m a good dog, they sometimes throw me a bone in.

ApplyAbroad Champion

تا اونجا كه من فهميدم دانشگاههاي آمريكا wes رو قبول دارن .. مي توني بگي كه با استفاده از سايت wes معدلم فلانه ... من كه اينكار رو مي كنم
    البته بعضي دانشگاههاي top rank ازت ممكنه بخوان كه wes تاييدت كنه كه در اون صورت بين 120 - 160 $ پول بايد خرج كني

ميشه بگيد اين روش WES رو كجا ميشه پيدا كرد؟
    تو سايتش چيزي نبود.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ruh_e_azad
    تا اونجا كه من فهميدم دانشگاههاي آمريكا wes رو قبول دارن .. مي توني بگي كه با استفاده از سايت wes معدلم فلانه ... من كه اينكار رو مي كنم
    البته بعضي دانشگاههاي top rank ازت ممكنه بخوان كه wes تاييدت كنه كه در اون صورت بين 120 - 160 $ پول بايد خرج كني
    خوب این سیستم WES شبیه کدوم یکی از این روشهاست؟ چطوری حساب می شه؟ من رفتم توی سایتش و free evaluation رو زدم ولی آخر کار پول می خواد!
    I&#39;ve got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I&#39;m a good dog, they sometimes throw me a bone in.

من که توی چند تا دانشگاه CAN دیدم که +B رو معادل 75% کل نمره گرفته. یعنی 15!
    .Today&#39;s analysis is the tomorow&#39;s truths

ApplyAbroad Champion

توی این سایت برای ایران معدل 16-20 رو می زنه 4 و 14-15 رو می زنه 3
    برای evaluate کارنامه باید هزینه اش رو ÷رداخت کنی

صفحه 1 از 98 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)