صفحه 259 از 265 نخستنخست ... 159209249250251252253254255256257258259260261262263264265 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,581 تا 2,590 , از مجموع 2641

موضوع: آرشیو شده : شانس گرفتن پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه های استرالیا ( تا سال 2012 )

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه های استرالیا

من هم میخوام از دوستان خواهش کنم که توی این فروم که یک فروم آکادمیک هست و اغلب بچه هایی که اینجا هستن یا دانشجوی PhD هستن یا دارن برای PhD اقدام میکنن، از این شیوه بحث و جدل و از به کار بردن این الفاظ خودداری کنن. از همه هم خواهش میکنم که از صادر کردن حکم کلی اجتناب کنن و یا حداقل با احتیاط همچین کاری رو بکنن. یافته ها و نظرات ما فقط بر اساس تجربیاتی هست که توی پروسه اپلای بدست آوردیم. این تجربیات هم معمولا محدود هست و نمیشه بر اساسشون حکم کلی صادر کرد. من خودم حتی اگر تجربیات کاملی در مورد تمام دانشگاههای استرالیا داشتم بازم از اینکه با قاطعیت یک حکم قطعی صادر کنم ابا داشتم چون اولا شرایط همیشه در حال تغییر هستش، دوما ممکنه نتیجه گیری من اشتباه باشه و سوما اینکه همیشه هر قاعده ای استثناء هم داره. به همین خاطر من هر وقت میخوام کسی رو راهنمایی کنم میگم «تا جایی که من میدونم....». انشالله کسی رو به غلط راهنمایی نکنیم و باعث دردسرش نشیم.

در مورد عوامل دخیل در اعطاء اسکولارشیپ و فاکتورهایی که توی ارزیابی درخواستهای اسکولارشیپ موثر هستن، من این سه تا فایل رو از سه تا دانشگاه که متاسفانه عضو g8 نیستن پیدا کردم (البته اگر اشتباه نکنم قبلا بچه ها یکی دوتاشون رو توی همین فروم گذاشته بودن). اگر دوستان از این نوع دستورالعمل ها مربوط به بقیه دانشگاه ها رو دارن ممنون میشم اینجا بذارن. اینطوری بچه ها خودشون بهتر میتونن قضاوت کنن.

University of Technology, Sydney
    Macquarie University
    University of South Australia

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود

با سپاس از دوستان روانشناس و جامعه شناسمون ، به نظرم دوستان بگذاریم در مورد شانس اسکالرشیپ گرفتن صحبت بشه کیس بای کیس!

همون طور که گفته شد من از جیمز کوک رد شدم که مقاله هام با استادی که براش اپلای کردم چندان تفاوت معناداری نداشت!
    I am writing regarding your application for a Postgraduate Research Scholarship tenable at James Cook University commencing in 2013.

The Research Education Sub Committee has now determined the recipients of the scholarships and I regret to advise that on this occasion your application was unsuccessful because you were not qualified.

ولی تنها IPRS دانشکده مهندسی شیمی کوئنزلند رنک 16 جهان و 1 استرالیا در مهندسی شیمی رو گرفتم و یا از موناش که امسال در مهندسی شیمی طبق رنک بندیERA جز دو دانشگاه برتر استرالیابود و آدلاید یا هنوز از ملبورن اسکالرشیپ ریجکت نشدم! از UNSW , سیدنی هم به خاطر معدل ریجکت شدم!

قبل از هر تجویزی در مورد روان یا فرهنگ من ، من می گم نظرم کلی نیست!ولی خب استادی که ساپورت نکنه شانس بورسو ازم گرفته. از اون طرفش نمیشه با قطعیت گفت. یعنی ساپورت استاد تاثیرش در بورسهای دانشکده ای که در فنی تعدادشون کم هم نیست (مثلا مهندسی شیمی موناش 4 بورس ارائه کرده بود) نسبتا زیاده بویژه اگر در کمیته باشه ولی در بورسهای دولتی عدم ساپورت استاد دردسر می شه و ساپورت استاد خیلی مزیت خاصی رو به نظر من ایجاد نمی کنه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    نرم اسکالرشیپ در جی 8 استرالیا برای رشته های فنی مستلزم معدل یا مقالات outstanding هست.

بازم می گم من تا به حال ندیدم کسی با معدل غیر A+ ارشد و کارشناسی (بالای 18) و بدون مقاله isi در رشته های فنی جی 8 پذیرفته شده باشه. دقیقترش که کنم در 4 دانشگاه کوئنزلند ، uwaو آدلاید و موناش کسی رو در رشته های فنی بدون مقالاتisi بسیار عالی ندیدم که اسکالرشیپ به ویژه iprs گرفته باشه.
    کسانی که شرایط نرم iprs رو مثلا ندارند بهتره دنبال اسکالرشیپهای درون دانشگاهی مثل اساتید و.../ بگردند.
    در مورد شاخصهای ارزیابی که امید سوال پرسید نه تنها به رشته که به دانشگاه ربط داره. کسی رو سراغ ندارم بدون مقاله از کوئنزلند و موناش اسکالرشیپ گرفته باشه. از اون طرف کمتر کسی رو سراغ دارم بدون معدل بالا از UNSW گرفته باشه. کلا برای جی 8 مقالات بسیار عالی و با کیفیت اسم اول یا معدل بسیار خوب یا ترکیبی از مقالات خوب و معدل خوب ضروریه.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

من البته گفتم مقاله برای یک سری دانشگاهها خیلی مهم، و برای بعضی دانشگاهها واقعا از اهمیت چندانی برخوردار نیست. مثلاUNSW رو به عنوان نمونه و شاخص دانشگاهی که مقاله فقط در حد داشتنش کافیه و اگر نداشته باشید با معدل بسیار بالا هم ساپورت میشه رو می تونم معرفی کنم. ولی موناش شما مقاله نداشته باشید در فنی باید با IPRS خداحافظی کنید!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

ApplyAbroad Veteran

من البته گفتم مقاله برای یک سری دانشگاهها خیلی مهم، و برای بعضی دانشگاهها واقعا از اهمیت چندانی برخوردار نیست. مثلاUNSW رو به عنوان نمونه و شاخص دانشگاهی که مقاله فقط در حد داشتنش کافیه و اگر نداشته باشید با معدل بسیار بالا هم ساپورت میشه رو می تونم معرفی کنم. ولی موناش شما مقاله نداشته باشید در فنی باید با IPRS خداحافظی کنید!
    نقل قول نوشته اصلی توسط mani2541 نمایش پست ها
    منظور بنده نسبی بودن ارزش مقاله ها برای دانشگاه ها بود....چندین بار تو این فروم بحث شده...بعضی دانشگاه ها معدل محور هستند...بعضی ها مقاله محور....بعضی ها پروژه محور...از این لحاظ گفتم....اصلا و ابدا منظورم این نبود که مقاله بی ارزش هست....خودم چند پست قبل تر در پاسخ یه نفر گفتم که ارزش رزومه از مقاله میاد...مقاله ارزشش از ایمپکت فاکتور مجله هست....داشتن چندپدین مقاله با نویسنده اول بودن تاثیر مهمی داه روی پرونده بورس شما...اما این فاکتور مقاله از دانشگاهی به دانشگاه دیگه فرق می کنه...منظور بنده نسبی بودن نگاه دانشگاه ها به فاکتور مقاله بود

من از آقا شهروزم میخوام بیاد این جا خودش در مور پروندش توضیح بده...
    نظر بنده به نظر شما نزذیک تر است....نسبی بودن نگاه دانشگاه ها به مقاله...
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

Member
    رشته و دانشگاه
    IT-Iran university of science and technology

نقل قول نوشته اصلی توسط ffshahani نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    بعد این همه دعوا من یه سوالی واسم پیش اومده
    اینکه آیا فقط معدل و مقاله isi و نمره زبان مهمه؟؟
    تجربه کاری یا جزو کمیته علمی جایی بودن یا سابقه تدریس تو دانشگاه داشتن و ... مهم نیست؟؟؟

توی لیستی که از دانشگاه UTS دارم برای سابقه کار هم تا 5 امتیاز در نظر گرفته شده که خوب کم نیست.از استاد که پرسیدم گفتن برا سابقه کاری امتیاز میدن که مرتبط با کار دکترات باشه.گفتن برای سابقه تدریس هم 2-3 امتیاز در نظر گرفته میشه.توی اون فرم دقیق ننوشته

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

vahidet عزیز

در مورد موناش. لطفا دقیق بخونید دوستان پاسخ بسیاری از سوالات داخلشه.

How are applicants ranked, what criteria is used?
    Scholarship applicants are ranked at academic unit (department or school) level first. Academic unit lists are merged at the faculty level to form a consolidated Order of Merit List.

When ranking applicants the academic unit/faculty assesses each applicant's:

• Academic merit: performance in honours year and undergraduate degree; performance in other qualifications; awards and prizes; examiners reports (if applicable); and ranking and numbers in cohort; and
    • Research potential: publications (standing of journals, conference papers and level of contribution) and research based work experience.

Award allocation is based upon a quota of awards to each faculty. This allocation is derived principally from a formula consisting of three elements: the number of completions, research income and publications (70 per cent); and the quality and size of the particular year's application cohort for each faculty (30 per cent).

Scholarship selection is undertaken by a sub-committee of the Graduate Research Committee - the Scholarships Selection Sub-Committee. The selection committee determines the final number of scholarships allocated to each faculty by comparing the applicants around the cut-off points in each faculty's Order of Merit List and making adjustments where necessary. This way the last applicant to qualify for a scholarship on each of the faculty's list is of equal calibre and merit. A composite university-wide order of merit list is then drawn up to allocate the stipend scholarships.

The University's IPRS, MIPRS and VMIPRS awards are allocated to the most highly ranked eligible applicants.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash86 نمایش پست ها
    دوستان من شانسی برای پذیرش از دانشگاهی در رشته شیمی دارم...بورس برام مهمه اما رنکینگ خیلی بالا نه
    من شیمی آلی در ارشد خوندم از دانشگاه شهرستان که معروف نیست اما سراسری روزانه ست و شاگرد اول بودم با معدل 17.68
    لیسانس روزانه شهرستان شیمی با معدل 16.88 که معدل 4ترم آخرم 17.98 بوده
    آیلتس 6.5 دارم و یه مقاله ی اس آی با ایمپکت 0.9 که پایینه و دو تا سابمیت شده که اونها هم خیلی ایمپکت بالا نیستن
    اگر الان اقدام کنم واسه پاییز سال بعد میتونم پذیرش بگیرم؟
    مرسی
    سلام سیاوش
    معدل کارشناسی و ارشدت خوبه. البته دانشگاهت هم مهمه . به نظر من برای جی 8 دانشگاههای که معدل اهمیت بیشتری داره مثل UNSW , sydney شانس متوسط یا نسبتا خوبی داری. ولی فقط به جی 8 اکتفا نکن. به تمام دانشگاههای که در زمینه تو کار می کنند ایمیل بزن.
    راستش برای راند فرعی رقابت خیلی سخت و پیچیده تره. پس نمی شه گفت شما برای پاییز می تونی اسکالرشیپ بگیری یا خیر. ولی به نظرم میاد برای راند اصلی شانس خیلی خوبی داری که به هر حال از یک دانشگاه عالی یا خوب اسکالرشیپ بگیری.

Senior Member siavash86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

سلام سیاوش
    معدل کارشناسی و ارشدت خوبه. البته دانشگاهت هم مهمه . به نظر من برای جی 8 دانشگاههای که معدل اهمیت بیشتری داره مثل UNSW , sydney شانس متوسط یا نسبتا خوبی داری. ولی فقط به جی 8 اکتفا نکن. به تمام دانشگاههای که در زمینه تو کار می کنند ایمیل بزن.
    راستش برای راند فرعی رقابت خیلی سخت و پیچیده تره. پس نمی شه گفت شما برای پاییز می تونی اسکالرشیپ بگیری یا خیر. ولی به نظرم میاد برای راند اصلی شانس خیلی خوبی داری که به هر حال از یک دانشگاه عالی یا خوب اسکالرشیپ بگیری.
    مرسی شهروز جان
    ببخشید..میدونم باید فروم رو کامل بخونم اما اگر به این سوالم هم جواب بدی ممنون میشم
    راند اصلی از کی هست؟
    من تو فروم خوندم اول تماس با استاد و گرفتن جواب مثبت و بعد اقدام برای پذیرش...پس من از الان ایمیل زدن رو شروع کنم؟

ApplyAbroad Senior Veteran

Thumbs up پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه های استرالیا

دوستان از هر گونه مجادلات شخضی در داخل فروم و استفاده از الفاظ نامناسب و خطابانه چه سهوی چه عمدی خودداری نمایید .ارسال های نامرتبط حذف شدند . یادآور شوم که اینجا مکانی برای اقنا همدیگر نیست و شما عزیزان نمونه فرهیختگان مملکت گل و بلبل هستین از این رو لطفا خواهشا محبت کنین این فرهنگ ناب مباحثه را بیش از این گسترش ندهیم و اینکه جهت جلوگیری از تنش های بیشتر این بار هیچگونه تذکر و اخطارو منعی صورت نگرفت لذا در صورت تکرار بدون هیچ گونه لحاظی برخورد جدی صورت خواهد گرفت . پ ن : دوستانی که پ خ هایی نامتعارف دریافت می کنند لطفا گزارش نمایند و از ارسال آنها در داخل فروم و ایجاد فضای متشنج خودداری نمایند مدیران قطعا با فرد مخاطی برخورد خواهند کرد . پ ن : دوستانی هم که بدون شرکت در مباحثه صرفا جهت بهم ریختن جو فروم اظهار نظر می فرمایند لطفا محبت کنن این استعداد عالیشان را در موارد خارج از فروم خرج نمایند . با سپاس
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash86 نمایش پست ها
    مرسی شهروز جان
    ببخشید..میدونم باید فروم رو کامل بخونم اما اگر به این سوالم هم جواب بدی ممنون میشم
    راند اصلی از کی هست؟
    من تو فروم خوندم اول تماس با استاد و گرفتن جواب مثبت و بعد اقدام برای پذیرش...پس من از الان ایمیل زدن رو شروع کنم؟
    با درود

با اجازه آقا شهروز.....استرالیا دو راند ثبت نام داره بورسش.....راند پاییزه و راند بهاره......منظور از راند اصلی که تعداد بیشتری بورسیه موجود هست...راند بهاره هستش...که ثبت نامش اگه اشتباه نکنم اواسط سال یعنی تو جولای شروع میشه ولی ددلاینش بستگی به دانشسگاه داره ...از آخر سپتامبر هست تا اواخر اکتبر...البته بعضی دانشگاه ها مثل کوئئینزلند یک چنین چیزی ندارن.. هر موقع از سال می تونید درخواستتون رو ثبت کنید... شما اگه پذیرفته شید در این راند ثبت نام بهاره....برای ترم پاییز که از ماه فوریه یا مارس سال آینده میلادی شروع میشه باید در دانشگاه ثبت نام کنید......

راند ثبت نام پاییزه هم از فوریه شروع میشه و باز ددلاین بستگی به دانشگاه داره.....در این راند که تعداد بورس ها هم کمتر هستش.... mid year scholarship round هم میگن

یکی از مدارک ثبت درخواست پرپوزال هستش...برای نوشتن این پرپوزال شما ابتدا باید با یه استاد تماس بگیرید...موافقتشو برای قبول کردن شما به عنوان دانشجو و برعکس استاد راهنمای شما بپذیره.....بعد زیز نظر ایشون یه پرپوزال در راستای موضوعی بنویسید...چون این پروپوزال در هنگام ثبت نام آنلاین به عنوان یکی از مدارک از شما خواسته میشه.... همچنین نام استاد راهنما و مشخصات ایشون رو هم از شما میپرسن...

از همین الان نه...چون تعطیلات سال نو هستند....
    "به هوش بودم از اول که دل به کس نسپارم / شمایل تو بدید م نه عقل ماند و نه هوشم"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)