صفحه 20 از 29 نخستنخست ... 1011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 283

موضوع: میزان تأثیر سن متقاضی در گرفتن پذیرش

پیش فرض پاسخ : میزان تأثیر سن متقاضی در گرفتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام برای پست دکتری هم قطعا "امیدی" هست.نکته اینکه حتما توجه دارید که پست دکتری در بسیاری کشورها تفاوت اساسی با دکتری دارد. پست دکتری یک شغل است تحصیل نیست و فرد هم دانشجو نیست بنابراین مانند مشاغل دیگر باید به دنبال کارفرمای مناسب - که احتمالا یک دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی است - و داشتن شرایط استخدام و ... بود نه دریافت بورس. و به همین دلیل رویه دریافت ویزا و ... هم تفاوت ماهوی پیدا میکند.

البته در بعضی کشورها دکتری هم شغل محسوب میشود. مثلا در هلند شما حق بیمه و مالیات میدهید و حقوق میگیرید نه لزوما بورس.

برای این تفاوتها باید کشور هدفتان را اول تعیین کنید.

موفق باشید
    ممنون
    برای شروع مجدد دکتری فرض کنید من 33 سالگی فاند بگیرم 37 سالگی احتمالا تموم بشه فکر نکنم تو این سن دیگه شانسی برای شروع یه کار خوب یا یه پوزیشن کاری بدرد بخور داشته باشم.
    من لیسانس مهندسی مواد دانشگاه شیراز بودم (با معدل 16) و ارشد مهندسی پزشکی امیر کبیر (معدل 19/71) و دکتری مهندسی پزشکی امیر کبیر (معدل 17/01). آبان 96 فارغ التحصیل شدم. چهار تا مقاله ریویو دارم که دوتاش اسم اولم و یکی هم خودم corresponding author هستم و IF ژورنال ها هم خیلی بالاست.
    رتبه یک کنکور دکتری بودم و top student دانشجوهای ورودی ارشد. چند ترم TA بودم و چند ترمی هم درس دادم. تافل 101 دارم.
    بسیار بسیار سردرگم شدم میترسم اقدام کنم شرایط بعد از 4 سال بدتر از شرایط الانم توی ایران بشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sarayazdan_86 نمایش پست ها
    ممنون
    برای شروع مجدد دکتری فرض کنید من 33 سالگی فاند بگیرم 37 سالگی احتمالا تموم بشه فکر نکنم تو این سن دیگه شانسی برای شروع یه کار خوب یا یه پوزیشن کاری بدرد بخور داشته باشم.

37-36 سالگی برای شروع به کار با مدرک دکترا در صنعت یا دانشگاه سن بالایی نیست و کاملا عادی است. نگرانی شما در مورد سن بیمورد است. طبعا اگر پست داک شروع کنید جلوترید ولی حتی خواندن مجدد دکترا هم مشکل اساسی ایجاد نمیکند.

سلام
    من 40 سال مجرد هستم و برای اپلای دکتری واسه سال 1398 می خوام اقدام کنم آیا در کشور آمریکا شرایط سنی واسه دکتری و فاند دارند؟

Junior Member

سلام من ۳۲ سال سن دارم برای گرفتن مدرک آیلتس به دلیل داشتن یه پسر چهارماهه حداقل یک سال و نیم زمان نیاز دارم که تازه بتونم اپلای کنم اگر در سن ۳۴ سالگی بخوام اپلای کنم شانسی برای پذیرش و فاند گرفتن برای مقطع دکترا دارم؟؟؟ دانشگاه کارشناسی پیام نور رشته مهندسی نرم افزار بودم با معدل ۱۶.۴۱ و ارشد دانشگاه شیراز با معدل ۱۶.۶۴ رشته هوش مصنوعی

ApplyAbroad Superstar

سلام شما برای عمده کشورهای دنیا مشکلی برای پذیرش ندارید. مثل ایران خودمان تقریبا تمام دانشگاههای - به خصوص غربی- برای پذیرش مساله ای با سن ندارند. برای فاند بعضی کشورها دارند. مثلا ژاپن برای بورس معروف مومبوشو یا ترکیه فکر میکنم محدودیت سن برای فاند دارند.

موضوع معدل و رشته و دانشگاه کارشناسی و ارشد مسایلی مستقل هستند ولی سن قطعا در پذیرش محدودیت ایجاد نمیکند.

امید که درس و زبان و پذیرش و همه مسایل زندگی موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط saba344 نمایش پست ها
    سلام من ۳۲ سال سن دارم برای گرفتن مدرک آیلتس به دلیل داشتن یه پسر چهارماهه حداقل یک سال و نیم زمان نیاز دارم که تازه بتونم اپلای کنم اگر در سن ۳۴ سالگی بخوام اپلای کنم شانسی برای پذیرش و فاند گرفتن برای مقطع دکترا دارم؟؟؟ دانشگاه کارشناسی پیام نور رشته مهندسی نرم افزار بودم با معدل ۱۶.۴۱ و ارشد دانشگاه شیراز با معدل ۱۶.۶۴ رشته هوش مصنوعی

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

بیشتر از اینکه سن مهم باشه گپ تحصیلی مهم هست یعنی کسی که پیوسته در محیط دانشگاهی بوده شانس بیشتری داره نسبت به کسی که مدت زیادی بین مقاطع تحصیلیش فاصله افتاده

ApplyAbroad Superstar

سلام
    حداقل در فنلاند سن تاثیری ندارد بلکه با توجه به رشته تحصیلی شما من پیشنهاد می کنم فنلاند را هم در گزینه های خود قرار دهید
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

سلام
    من سال 87 ارشدمهندسیم رو گرفتم. از اون موقع تا امسال مشغول کار مرتبط با رشته ام بودم. الان میخوام برای دکتری امریکا اپلایی کنم. این گپ بعد از ارشدم رو با کار پر کردم و البته از سال 91 تا 95 هم موسیقی خوندم. ضمنا دوتا مقاله ای اس ای مربوط به رشته ام رو هم دادم در این مدت.
    حال سوالم اینه که آیا سن 38 سال و گپ ده ساله با کار و تحصیلی که در این مدت انجام دادم پر میشه یا برای گرفتن ویزا مشکل ساز میشه؟
    بابت ویزا فقط نگرانی دارم
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط amirazadeh نمایش پست ها
    سلام
    من سال 87 ارشدمهندسیم رو گرفتم. از اون موقع تا امسال مشغول کار مرتبط با رشته ام بودم. الان میخوام برای دکتری امریکا اپلایی کنم. این گپ بعد از ارشدم رو با کار پر کردم و البته از سال 91 تا 95 هم موسیقی خوندم. ضمنا دوتا مقاله ای اس ای مربوط به رشته ام رو هم دادم در این مدت.
    حال سوالم اینه که آیا سن 38 سال و گپ ده ساله با کار و تحصیلی که در این مدت انجام دادم پر میشه یا برای گرفتن ویزا مشکل ساز میشه؟
    بابت ویزا فقط نگرانی دارم
    ممنون
    سلام
    بنظر من با توجه به اینکه مقاله دارید و سابقه کار هم هست مشکلی وجود ندارد
    سعی کنید نمره تافل و جی ار ای خوب بگیرید انشاله موفق می شوید
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

سلام دوستان
    من 32 سالمه و لیسانس مهندسی نفت فارغ التحصیل 88 هستم. از سال 89 تا 93 سابقه کار و بیمه تو عسلویه البته غیر مرتبط با رشتم دارم. میخواستم برای ارشد تو خارج از کشور اقدام کنم. با توجه به گپ حدود ده ساله آیا امکانش هست؟ یکی از دوستان میگفت باید یه ترم ارشد بری تو ایران بخونی بعدا اقدام کنی. نظر شما چیه دوستان؟ لطفا راهنمایی کنین. با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)