صفحه 47 از 53 نخستنخست ... 3738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 529

موضوع: راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

سلام. کسی اطلاعاتی در مورد گروه اقتصاد دانشگاه کانزاس داره؟ در مورد شهر و ایالتش میدونم اینجا جاش نیست ولی اگه در اون مورد هم اطلاعاتی داشتید ممنون میشم به اشتراک بگذارید.

نمونه W و S من ؛ تصحیح W و S در1 و 2
    ت.*.پ.*.و تا 49 ؛نحوه استفاده از نرم افزار جدید ت پ و
    آمادگی GRE
    "never give up" همین برای تازه واردین این مسیر توضیح کاملیه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهتدسی نفت-دانشگاه تهران

با سلام.
    من لیسانس و فوق لیسانس مهندسی نفت از دانشگاههای سراسری شهرستان و دانشگهه تهران با معدل بالای 16 و بالای 17 دارم. توی فیلد خودم که نفته یه ژورنال اکسپت شده و یدونه اماده ی سابمیشن دارم.
    زبانم در حد آیلتس 7.0 هست و جیآری هم کوانت 162 و وربال 146 و رایتینگ 3.0 دارم.
    برای اینکه بتونم از کانادا یا آمریکا پذیرش فول فاند توی رشته ی اقتصاد بگیرم، باید اول مستر اقتصاد توی ایران بخونم یا با شرایط فعلی میتونم اپلای کنم برای دکترای اقتصاد؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mallek نمایش پست ها
    با سلام.
    من لیسانس و فوق لیسانس مهندسی نفت از دانشگاههای سراسری شهرستان و دانشگهه تهران با معدل بالای 16 و بالای 17 دارم. توی فیلد خودم که نفته یه ژورنال اکسپت شده و یدونه اماده ی سابمیشن دارم.
    برای اینکه بتونم از کانادا یا آمریکا پذیرش فول فاند توی رشته ی اقتصاد بگیرم، باید اول مستر اقتصاد توی ایران بخونم یا با شرایط فعلی میتونم اپلای کنم برای دکترای اقتصاد؟
    سلام
    من پست شما رو ک میخوندم، احساس کردم دنبال شانس پذیرش برای رشته ی خودتون هستید! چون همه چیزتون کامله برای اپلای رشتتون!
    بله شما نیاز به یک مدرک اقتصاد دارید.فوق لیسانس اقتصاد. شاید بیزنس هم قبول باشه براشون.
    شما میتونید رشته های دیگه، مثل اقتصاد محیط زیست یا علوم محیط زیست یا
    PhD programme in Science and Management of Climate Change
    اپلای کنید ک به رشتته تون هم میخوره.
    تو این رشت ها اثرات همین سوختهای فسیلی، نفت و ... رو رویه محیط زیست بررسی میکنن. رشته های جذابی هم هستن.
    مثلا وارد اقتصاد هم گهگاه میشن، مثل قیمت گذاری کربن یا ... .
    یه بررسی بکنید. بک گرانندتون هم به نظرم بهشون بخوره ولی باید امارشو دربیارید. "خودتون"
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهتدسی نفت-دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    سلام
    من پست شما رو ک میخوندم، احساس کردم دنبال شانس پذیرش برای رشته ی خودتون هستید! چون همه چیزتون کامله برای اپلای رشتتون!
    بله شما نیاز به یک مدرک اقتصاد دارید.فوق لیسانس اقتصاد. شاید بیزنس هم قبول باشه براشون.
    شما میتونید رشته های دیگه، مثل اقتصاد محیط زیست یا علوم محیط زیست یا
    PhD programme in Science and Management of Climate Change
    اپلای کنید ک به رشتته تون هم میخوره.
    تو این رشت ها اثرات همین سوختهای فسیلی، نفت و ... رو رویه محیط زیست بررسی میکنن. رشته های جذابی هم هستن.
    مثلا وارد اقتصاد هم گهگاه میشن، مثل قیمت گذاری کربن یا ... .
    یه بررسی بکنید. بک گرانندتون هم به نظرم بهشون بخوره ولی باید امارشو دربیارید. "خودتون"
    ممنون از پاسختون.
    متاسفانه تو رشته ی خودم به دلیل عدم امکان گرفتن ویزای امریکا، فقط برای کانادا و استرالیا میشه اپلای کرد که خیلی رقابتیه. از طرف دیگه از نظر موقعیت شغلی بعد فارغ التحصیلی هم دورنمای جالبی به نظر نمیرسه داشته باشه. به همین خاطر تصمیم گرفتم برای رشته ای که هیچکدوم ازین دوتا مشکل رو نداره اپلای کنم که اقتصاد اینجوریه.

اگه من مستر دومم رو تو اقتصاد از دانشگاه سراسری چمران با معدل بالا 18 بگیرم، و نمره زبان و جیآریمو بالاتر ببرم میتونم به پذیرش فول فاند تو این رشته از امریکای شمالی امیدوار باشم؟

ممنون از پاسختون.
    متاسفانه تو رشته ی خودم به دلیل عدم امکان گرفتن ویزای امریکا، فقط برای کانادا و استرالیا میشه اپلای کرد که خیلی رقابتیه. از طرف دیگه از نظر موقعیت شغلی بعد فارغ التحصیلی هم دورنمای جالبی به نظر نمیرسه داشته باشه. به همین خاطر تصمیم گرفتم برای رشته ای که هیچکدوم ازین دوتا مشکل رو نداره اپلای کنم که اقتصاد اینجوریه.

اگه من مستر دومم رو تو اقتصاد از دانشگاه سراسری چمران با معدل بالا 18 بگیرم، و نمره زبان و جیآریمو بالاتر ببرم میتونم به پذیرش فول فاند تو این رشته از امریکای شمالی امیدوار باشم؟
    سلام. بله اطلاع دارم از وضعییت رشته تون متاسفانه.
    بله 100 درصد شما معدلتون بالا هم اگر نشه با ترکیب GRE میتونید پذیرش بگیرید. یا شاید اگر ک بتونید یه مقاله تمیز و نو تو حوزه مد نظر بنوبسید.

ولی به نظرم، برای اون رشته هایی ک گفتم اپلای کنید براتون شاید منطقی تر باشه. کلا هم با توجه به وضعیت فعلی ویزای امریکای شمالی،
    اگر قید رفتن به امریکا رو بزنید، خیلی بهتره!
    الان بحث climate change خیلی فاندبر هستش و اکثرا کشورهای جهان و دانشگاهها روش پروژه تعریف میکنن و بچه ها بورس میگیرن. شما هم ک مهندسی نفت خوندی
    شاید یه جور بتونی کارتو با این رویکرد بدی بیرون و مقاله تو این ساختار ارائه بدی ک هم بد بینی نسبت به دانشگاه و رشتت از بین بره و هم شانس پذیرش مطمئن تر شه
    و هم پذیرشت برای دکتری قوی تر شه.

ولی راه سرراست و شاید پردرسر و پر هزینه ش همون فوق مجدد، حالا تو هر جا من جمله دانشگاه شهید چمران اهواز باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهتدسی نفت-دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    سلام. بله اطلاع دارم از وضعییت رشته تون متاسفانه.
    بله 100 درصد شما معدلتون بالا هم اگر نشه با ترکیب GRE میتونید پذیرش بگیرید. یا شاید اگر ک بتونید یه مقاله تمیز و نو تو حوزه مد نظر بنوبسید.

ولی به نظرم، برای اون رشته هایی ک گفتم اپلای کنید براتون شاید منطقی تر باشه. کلا هم با توجه به وضعیت فعلی ویزای امریکای شمالی،
    اگر قید رفتن به امریکا رو بزنید، خیلی بهتره!
    الان بحث climate change خیلی فاندبر هستش و اکثرا کشورهای جهان و دانشگاهها روش پروژه تعریف میکنن و بچه ها بورس میگیرن. شما هم ک مهندسی نفت خوندی
    شاید یه جور بتونی کارتو با این رویکرد بدی بیرون و مقاله تو این ساختار ارائه بدی ک هم بد بینی نسبت به دانشگاه و رشتت از بین بره و هم شانس پذیرش مطمئن تر شه
    و هم پذیرشت برای دکتری قوی تر شه.

ولی راه سرراست و شاید پردرسر و پر هزینه ش همون فوق مجدد، حالا تو هر جا من جمله دانشگاه شهید چمران اهواز باشه.
    تشکر مجدد از راهنماییتون.
    الآن که گرفتن ویزا برای کانادا و امریکا تو رشته ی اقتصاد مشکلی نداره تا جایی که میدونم. درست میگم؟
    اصولن چون هدفم آمریکای شمالیه میخام تغییر رشته بدم و خیلی برام مهمه مسئله ی ویزاش.

در مورد مقاله دادن که اشاره فرمودید، توی رشته ی اقتصاد از تز با کیفیت میشه مث رشته های فنی یک یا دوتا ژورنال استخراج کرد یا چاپ کردن مقاله توی فیلد اقتصاد خیلی سخته؟

ApplyAbroad Superstar

سلام اینجا بحثهای خوبی شده و منهم فکر کردم همفکری کنم که علاوه بر موضوع انرژی و محیط زیست در حوزه وسیعتر موضوع زاویه اجتماعی هم خیلی جایگاه دارد. در انرژی و جامعه شناسی موافقت و مخالفت با انرژیهای نو یا سیاستگذاری انرژی خیلی جای کار هست و نسبت به اقتصاد صرف - چه کاربردی چه محض یا توسعه یا گرایشهای دیگر که در ایران نیست ولی کشورهای دیگر پوشش میدهند- منابع مالی بیشتری اختصاص داده میشود .رقابت هم به نسبت کمتر است. یک جور niche برای داوطلبهای این رشته ها وجوددارد که از دید دیگراقتصاد خوانده ها - یا علوم اجتماعی خوانده ها به طور کلی -دور میماند و شما شاید بتوانید راحت تر و بیدردسر تر پذیرش بگیرید. موضوع پذیرش و مخالفت با انرژی از باد و دریا و ... الان خیلی در اروپا مطرح است همینطور بحث چگونگی حرکت از سوخت فسیلی به این انرژیها هنوز مورد علاقه دانشگاهها و استادها هست و دولتها هم فاند خوبی در اختیار میگذارند. مثلا چند سال پیش در جنوب انگلستان یک پروژه ویند فارم آف شور بود که مردم محلی مخالفت کردند که باعث از بین رفتن مرجانها میشود. چند پروژهدکتری دانشگاههای اطراف برای بررسی دلایل مخالفت مردم - مثلا نیمبی - تعریف شد و فاند دادند و کار شد. بنابراین کمی موضوعات سایه را هم بررسی کنید امید که موفق باشید
    با سلام.

تشکر مجدد از راهنماییتون.
    الآن که گرفتن ویزا برای کانادا و امریکا تو رشته ی اقتصاد مشکلی نداره تا جایی که میدونم. درست میگم؟
    اصولن چون هدفم آمریکای شمالیه میخام تغییر رشته بدم و خیلی برام مهمه مسئله ی ویزاش.

در مورد مقاله دادن که اشاره فرمودید، توی رشته ی اقتصاد از تز با کیفیت میشه مث رشته های فنی یک یا دوتا ژورنال استخراج کرد یا چاپ کردن مقاله توی فیلد اقتصاد خیلی سخته؟

دیتا مالی ایران زیاد خریدار نداره! تو حوزه بازار مالی و اقتصاد.
    ویزا رو خبر ندارم، بپرسید.

با سلام
    یک مقاله اسکوپوس معتبر دارم. دوتا مقاله علمی پژوهشی داخلی،‌ دو تا همایش داخلی. یک همایش بین المللی
    شاگرد اول مقطع ارشد با معدل ۱۸.۹۴ دانشگاه دولتی رازی کرمانشاه
    معدل لیسانس ۱۵.۰۵ دانشگاه دولتی رازی کرمانشاه
    پایان نامه هم با درجه عالی با نمره ۱۹.۱۶ دفاع کردم.
    یکسال سابقه توی بانک دارم.
    نمره آیلتس 7 هم دارم.
    رشته تحصیلی مقطع لیسانس و فوق لیسانس هم اقتصاد بوده. الان میخام برا مقطع phd رشته اقتصاد اقدام کنم.

به نظرتون برای کشورهای حوزه اسکاندیناوی یا استرالیا و نیوزلند، میتونم فول فاند بگیرم

ApplyAbroad Superstar

سلام کمی اطلاعات بیشتر اگر بگذارید شاید بشود بهتر کمک کرد. مثلا ایا پروپوزال تحقیق تهیه کرده اید؟ روی چه حوزه ای مقاله نوشته اید یا قصد شروع پروژه دکتری دارید؟ دانشگاه یا استادی را هدف گرفته اید؟ موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_r_eco نمایش پست ها
    با سلام
    یک مقاله اسکوپوس معتبر دارم. دوتا مقاله علمی پژوهشی داخلی،‌ دو تا همایش داخلی. یک همایش بین المللی
    شاگرد اول مقطع ارشد با معدل ۱۸.۹۴ دانشگاه دولتی رازی کرمانشاه
    معدل لیسانس ۱۵.۰۵ دانشگاه دولتی رازی کرمانشاه
    پایان نامه هم با درجه عالی با نمره ۱۹.۱۶ دفاع کردم.
    یکسال سابقه توی بانک دارم.
    نمره آیلتس 7 هم دارم.
    رشته تحصیلی مقطع لیسانس و فوق لیسانس هم اقتصاد بوده. الان میخام برا مقطع phd رشته اقتصاد اقدام کنم.

به نظرتون برای کشورهای حوزه اسکاندیناوی یا استرالیا و نیوزلند، میتونم فول فاند بگیرم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)