نقل قول نوشته اصلی توسط vahid2020 نمایش پست ها
سلام ملت...
چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنین...
من لیسانس معماری هستم و ترم آخر Environmental Design and Engineeringدر دانشگاه علوم و تحقیقات ، و معدل معماریم 16 و ارشدم بالای 5/17 اینا می یاد (‌به امید خدا...)
تو چند تا مسابقه معماری داخل کشور هم رتبه اوردم و رزومه طراحی و اجراییم هم خوبه ،ولی مقاله ندارم و مدرک زبان هم ندارم زبانم هم تعریفی نداره ولی تا اواسط سال بعد می تونم وقت بذارم و به یه سطحی برسم و می خوام واسه دکترا اقدام کنم آمریکا...
حالا مسئلتون :
1- لیست دانشگاههایی رو که معماری - شهرسازی و مدیریت پروژه و ساخت در مقطع دکتری دارن رو از کجا می تونم پیدا کنم؟ us.news خیلی وقت گیره یعنی سایتی هست که بزنه فلان رشته در فلان مقطع در کدوم دانشگاهها هست؟حداقل در ایالت north carolina
2- این راسته که می گن معماری و شهرسازی ،آمریکا زیاد بازار کار نداره و بهتره یه رشته مهندسی بخونه؟
3- بازار کار مدیریت پروژه و ساخت در آمریکا چطوریه؟(بعد گرفتن مدرک )
4- با این زبان دربه داغون می شه پذیرش گرفت و رفت اونجا زبان خوند ؟ پذیرش و بورس گرفت، مشروط نه ها...؟
5- در رزومه نویسی باید درسای اصلی که پاس کردم هم بنویسیم؟مثلا طرح 3 ...طراحی مدرسه اینا...؟
یه سوال که 10تا جا نمیپرسن دوست عزیز! شما سوالتو تفکیک کن تا بچه ها بتونن راحت تر جواب بدن. اول از همه باید زبان خیلی خوبی داشته باشید. چون واسه آمریکا GRE هم لازم دارید.
تو رزومه هم تا اونجایی که من میدونم سوابق کاری و تحصیلی رو باید بنویسید. درسهایی رو که پاس کردید تو ریز نمراتتون هست دیگه