صفحه 56 از 66 نخستنخست ... 64647484950515253545556575859606162636465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 660

موضوع: انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انصراف از PhD داخل و Apply برای خارج از کشور

سلام دوستان
    ببخشید من یه سوالی داشتم. برای کسی که در مقطع دکتری انصراف داده یا اخراج آموزشی شده موقع ویزا گرفتن آیا سفارت نامه یا گواهی می خواد؟؟؟ چون همون طور که می دونید اگر بخواهی گواهی انصراف از تجصیل بگیری باید با دانشگاه تسویه کنی.
    ممنون میشم جواب سوالم رو بدید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط dp6768 نمایش پست ها
    همونجور‌که میدونید پروسه ویزا و غیره ۱۰۰ درصد نیست. از طرفی هم‌ میترسم پشیمون بشم و بخوام برگردم. قصد دارم که ترم بعدش انصراف بدم.
    خب تا قبل از گرفتن ویزا انصراف ندید، ولی بعد از اینکه ویزا گرفتید و رفتن تون 100% شد انصراف بدید (یا حداقل یه ترم مرخصی بگیرید برید ببینید چی میشه و بعدش یه سر برگردید و کارای انصرافتون رو بکنید). اگه همینجوری ول کنید برید ممکنه بعدا به مشکل بخورید. مثلا برای گرفتن ارز دانشجویی یا مثلا اینکه بخواید کشوری که میرید پرونده تحصیلی تشکیل بدید. در خصوص اون سوالتون اگه مشکل سربازی ندارید وزارت علوم بعیده که بتونه جلوی راه شما رو بگیره! ولی مشکلات دیگه همونجور که عرض کردم محتمل هست.
    موفق باشید
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط BrightB نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید من یه سوالی داشتم. برای کسی که در مقطع دکتری انصراف داده یا اخراج آموزشی شده موقع ویزا گرفتن آیا سفارت نامه یا گواهی می خواد؟؟؟ چون همون طور که می دونید اگر بخواهی گواهی انصراف از تجصیل بگیری باید با دانشگاه تسویه کنی.
    ممنون میشم جواب سوالم رو بدید.
    سلام ببخشید متوجه نمیشم!
    1- سفارت گواهی چه چیزی رو ازتون بخواد؟؟ گواهی انصراف؟؟
    2- بعد اینکه سفارت کدوم کشور رو دارید میگید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    طراحی شهری دانشگاه شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    خب تا قبل از گرفتن ویزا انصراف ندید، ولی بعد از اینکه ویزا گرفتید و رفتن تون 100% شد انصراف بدید (یا حداقل یه ترم مرخصی بگیرید برید ببینید چی میشه و بعدش یه سر برگردید و کارای انصرافتون رو بکنید). اگه همینجوری ول کنید برید ممکنه بعدا به مشکل بخورید. مثلا برای گرفتن ارز دانشجویی یا مثلا اینکه بخواید کشوری که میرید پرونده تحصیلی تشکیل بدید. در خصوص اون سوالتون اگه مشکل سربازی ندارید وزارت علوم بعیده که بتونه جلوی راه شما رو بگیره! ولی مشکلات دیگه همونجور که عرض کردم محتمل هست.
    موفق باشید
    ممنون از پاسختون. در زمان ثبت نام دانشگاه مقصد به مکل ممکن هست بر بخورم؟؟ چجور مشکلی؟ یعنی‌ یه سیستم کلی هست که میشه توش استعلام کنن برای دانشجو؟؟ چون قصدم این هست که همونجور که گفتم تابستون انصراف بدم.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط dp6768 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. در زمان ثبت نام دانشگاه مقصد به مکل ممکن هست بر بخورم؟؟ چجور مشکلی؟ یعنی‌ یه سیستم کلی هست که میشه توش استعلام کنن برای دانشجو؟؟ چون قصدم این هست که همونجور که گفتم تابستون انصراف بدم.
    سلام، نه!!! من اصلا همچین حرفی نزدم! دانشگاه مقصد که نمیتونه متوجه بشه شما دانشجوی دکترا هستید الان یا نیستید!! همونطور که گفتم مثلا بعدا که تشریف میبرید اونجا و مثلا مشغول به تحصیل که شدید بعد بخواید برید کنسولی ایران درخواست تشکیل پرونده بکنید اون موقع ست که ممکنه دردسر بشه اگه انصراف نداده باشید اینجا. یا اینکه بعدتر اگه بخواید برید ارز دانشجویی بگیرید، یا بیاید مدرکتون رو ارزشیابی کنید(این شاید احتمالش کمتر باشه) و... منظورم اینه که سری که درد نمیکنه رو چرا دستمال ببندید؟ اگه قطعی شد رفتنتون به اونجا و اونجا دیدید مشکلی نیست برای موندن، از این طرف انصراف بدید که هم استادتون فکرش آزاد باشه از شما هم سیستم دانشکده تون دنبالتون نگردن!
    ما آدما (نمیگم ایرانیا که به خودمون بر نخوره!) نمیخوایم گاهی قبول کنیم که یه چیز رو باید انتخاب کنیم. میخوایم همه چیزو همزمان باهم داشته باشیم
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان. من دانشجوی دکترای داخل هستم. واحدهام رو پاس کرده‌م و امتحان جامع رو داده‌م. مدارک قبلی‌م رو هم آزاد کردم. الان پذیرش دکتری خارج گرفته‌ام. می‌خوام بدونم میشه همزمان دو دکتری رو ادامه بدم و از دکتری داخلم انصراف نده‌م؟ چون فقط یه پایان نامه باید بدم که رشته‌م انسانیه و نیاز به مراجعه به دانشگاه ندارم.

ApplyAbroad Superstar

سلام
    می‌خوام بدونم میشه همزمان دو دکتری رو ادامه بدم و از دکتری داخلم انصراف نده‌م؟

با فرض صحت تصمیم شما (در خصوص دلایل چرایی این کار / قانع کردن افسر ویزا / نزدیک نبودن تزها و...) به نظرم چیزی مانع دنبال کردن هر دو نباید نباشد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط zahratbr نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دانشجوی دکترای داخل هستم. واحدهام رو پاس کرده‌م و امتحان جامع رو داده‌م. مدارک قبلی‌م رو هم آزاد کردم. الان پذیرش دکتری خارج گرفته‌ام. می‌خوام بدونم میشه همزمان دو دکتری رو ادامه بدم و از دکتری داخلم انصراف نده‌م؟ چون فقط یه پایان نامه باید بدم که رشته‌م انسانیه و نیاز به مراجعه به دانشگاه ندارم.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Member
    رشته و دانشگاه
    plant pathology

سلام. اگر که مدرک دکتری داشته باشیم و بخوایم برای یک دکتری دیگه در خارج اقدام کنیم، ایا بهتره که اصلنا این موضوع رو عنوان نکنیم.؟ یعنی مثلا در application و یا motivation letter به این موضوع اشاره ای نکینم که من یک دکتری دارم.

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سوال داشتم
    من دانشجوی دکترا روزانه ترم 3 هستم و اپلای کردم ولی هنوز کارهای رفتنم کامل اوکی نشده پذیرش و ویزا. از طرفی نمیخوام هزینه زیادی بابت انصراف دادن بپردازم(البته نمیدونم هزینه اش چقدره) طبق بند 26 فصل 7 آیین نامه دکترا اگر دانشجویی ثبت نام نکنه خود به خود اخراج میشه. خواستم ببینم به نظر دوستان اگر صبر کنم تا زمانی که پذیرش و ویزام اوکی بشه و بعدش مثلا ثبت نام نکنم. اینکه در این مدتی که دانشجو هستم و برای مصاحبه سفارت میرم (مثلا سفارت آمریکا) ممکنه دانشجو بودنم مشکلی در روند کارهام ایجاد کنه یا نه؟ یعنی مثلا اونا میفهمن که من الان دانشجو دکترا هستم یا نه؟ یا اگر قبلش اخراج شده باشم اونا میفهمن یا نه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام پیشنهاد من این است که به جای انصراف یا اخراج با مرخصی تحصیلی شروع بفرمایید. یکی دو ترم مرخصی بگیرید و فرصتهای خارجی را بررسی کنید و اپلای بفرمایید و بقیه کارها...

سوال خاص شما را کمی مشکل است کسی بتواند جواب بدهد من تقریبا مطمین هستم سفارت راهی ندارد و انگیزه ای هم ندارد که بفهمد که شما دانشجو هستید یا بوده اید. برای سه ترم زمان هم همیشه میشود دلیل خوبی ارایه کرد... خودم را آماده میکردم که دکتری شروع کنم.... مگر اینکه خودتان جزییات را بگویید و از خود شما بخواهند مدارک انصراف از تحصیل از دانشگاه بگیرید و به آنها بدهید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط moradi90 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال داشتم
    من دانشجوی دکترا روزانه ترم 3 هستم و اپلای کردم ولی هنوز کارهای رفتنم کامل اوکی نشده پذیرش و ویزا. از طرفی نمیخوام هزینه زیادی بابت انصراف دادن بپردازم(البته نمیدونم هزینه اش چقدره) طبق بند 26 فصل 7 آیین نامه دکترا اگر دانشجویی ثبت نام نکنه خود به خود اخراج میشه. خواستم ببینم به نظر دوستان اگر صبر کنم تا زمانی که پذیرش و ویزام اوکی بشه و بعدش مثلا ثبت نام نکنم. اینکه در این مدتی که دانشجو هستم و برای مصاحبه سفارت میرم (مثلا سفارت آمریکا) ممکنه دانشجو بودنم مشکلی در روند کارهام ایجاد کنه یا نه؟ یعنی مثلا اونا میفهمن که من الان دانشجو دکترا هستم یا نه؟ یا اگر قبلش اخراج شده باشم اونا میفهمن یا نه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)