صفحه 24 از 44 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

ببخشید دوستان من فقط میخوام مطمعن شم که تغییر کشور با توجه به شرایط من انجام شدنی هست یا نه؟
    یعنی کسی جدیدا تغییر کشور نداده ؟ من کلا ثبت نام هم نکردم در دانشگاه اولیه. فقط از کشور خارج شدم.
    ممنون...

Junior Member

سلام دوستان
    لطفا راهنمایی کنید
    من بهمن 92 فارغ التحصیل شدم و می خوام وبرای پاییز 94 یا fall 2015 از آمریکا پذیرش بگیرم برای اینکه به مشکل سربازی بر نخورم می خوام اول از یک کشور دوم احتمالا انگلیس پذیرش بگیرم برای کارای سربازی
    به نظرتون بعد از گرفتن پذیرش از انگلستان و انجام کارای مربوط به گذاشتن وثیقه و با توجه به اینکه تاریخی که می تونم برای آمریکا پذیرش بگیرم در مدت زمان 1 ساله نیست می تونم از رفتن به انگلستان انصراف بدم و برای آمریکا اقدام کنم یا خیر؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering, Sahand University of Technology

من تاریخ اعزامم 1 تیر 93 هست. الان یه پذیرش از قبرس واسه فوق لیسانس دارم که میخوام با این پذیرشم معافیت تحصیلی بگیرم. با توجه به اینکه رتبه سراسریم خوب شده و انتخاب رشته کردم، احتمالا قبل از ثبت نام در دانشگاه قبرس در متن معافیت تحصیلی، کشور و دانشگاه رو به ایران تغییر بدم. حالا سوالم اینه که، آیا این کار انصراف از تحصیل در دانشگاه قبرس محسوب میشه در حالی که قبل از ثبت نام در قبرس دارم عوضش می کنم. و اینکه بعد از اینکه درسم رو در ایران شروع کردم میتونم انصراف بدم و واسه دانشگاه دیگه اقدام کنم؟

این قوانین رو توی applyabroad و سایت های دیگه خوندم که فقط یک بار میشه کشور و دانشگاه رو در معافیت تحصیلی عوض کرد و اینکه فقط یک بار میشه انصراف داد. امروز زنگ زدم به مشاورین نظام وظیفه، یه خانوم بود گفت که عوض کردن کشور و دانشگاه قبل از ثبت نام انصراف محسوب نمیشه. درسته انصراف محسوب نمیشه ولی اون یک بار حق تعویض کشور رو هم از دست میدم؟
    هر بحران ممکن است در جهت مثبت یا منفی حرکت کند، این وظیفه شماست که بحران را به موفقیت تبدیل کنید.

"کیم ووچونگ"

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hsdanesh نمایش پست ها
    من تاریخ اعزامم 1 تیر 93 هست. الان یه پذیرش از قبرس واسه فوق لیسانس دارم که میخوام با این پذیرشم معافیت تحصیلی بگیرم. با توجه به اینکه رتبه سراسریم خوب شده و انتخاب رشته کردم، احتمالا قبل از ثبت نام در دانشگاه قبرس در متن معافیت تحصیلی، کشور و دانشگاه رو به ایران تغییر بدم. حالا سوالم اینه که، آیا این کار انصراف از تحصیل در دانشگاه قبرس محسوب میشه در حالی که قبل از ثبت نام در قبرس دارم عوضش می کنم. و اینکه بعد از اینکه درسم رو در ایران شروع کردم میتونم انصراف بدم و واسه دانشگاه دیگه اقدام کنم؟

این قوانین رو توی applyabroad و سایت های دیگه خوندم که فقط یک بار میشه کشور و دانشگاه رو در معافیت تحصیلی عوض کرد و اینکه فقط یک بار میشه انصراف داد. امروز زنگ زدم به مشاورین نظام وظیفه، یه خانوم بود گفت که عوض کردن کشور و دانشگاه قبل از ثبت نام انصراف محسوب نمیشه. درسته انصراف محسوب نمیشه ولی اون یک بار حق تعویض کشور رو هم از دست میدم؟
    تا جایی که میدونم انصراف محسوب نمیشه.
    حق تعویض کشور رو هم فکر نکنم از دست بدی ولی با توجه به اینکه این مورد خیلی خاصه بهتره مستقیما از سازمان اعزام با هزینه ی شخصی استعلام کنید.
    (چون شما طبق قانون دارید تعویض کشور رو انجام میدین ولی کشور دوم ایران هست که تو قانون پیشبینی نشده، به پاسخ های ما اکتفا نکنید و از خود سازمان استعلام کنید).

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    تا جایی که میدونم انصراف محسوب نمیشه.
    حق تعویض کشور رو هم فکر نکنم از دست بدی ولی با توجه به اینکه این مورد خیلی خاصه بهتره مستقیما از سازمان اعزام با هزینه ی شخصی استعلام کنید.
    (چون شما طبق قانون دارید تعویض کشور رو انجام میدین ولی کشور دوم ایران هست که تو قانون پیشبینی نشده، به پاسخ های ما اکتفا نکنید و از خود سازمان استعلام کنید).
    ممنون. همین الان زنگ زدم وزارت علوم، گفتن اگه از کشور خارج نشده باشم انصراف محسوب نمیشه و از نظر وزارت علوم مشکلی نیست. پیشنهاد کردند با نظام وظیفه هم حرف بزنم و مطمئن بشم.
    البته با توجه به این قانون بازم نباید انصراف بزنن واسم، درسته؟

ماده 22- انتقال معافیت تحصیلی دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به داخل، تا یک سال پس از قطع رابطه تحصیلی و با رعایت ضوابط و مقررات مورد عمل وزارتخانه های علوم یا بهداشت و با رعایت مفاد ماده (33) قانون بلامانع است لکن این مدت جزو سنوات مجاز معافیت تحصیلی آنان لحاظ خواهد شد.

منبع: http://rc.majlis.ir/fa/law/show/867377
    هر بحران ممکن است در جهت مثبت یا منفی حرکت کند، این وظیفه شماست که بحران را به موفقیت تبدیل کنید.

"کیم ووچونگ"

Local Moderator

ممنون. همین الان زنگ زدم وزارت علوم، گفتن اگه از کشور خارج نشده باشم انصراف محسوب نمیشه و از نظر وزارت علوم مشکلی نیست. پیشنهاد کردند با نظام وظیفه هم حرف بزنم و مطمئن بشم.

ماده 22- انتقال معافیت تحصیلی دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به داخل، تا یک سال پس از قطع رابطه تحصیلی و با رعایت ضوابط و مقررات مورد عمل وزارتخانه های علوم یا بهداشت و با رعایت مفاد ماده (33) قانون بلامانع است لکن این مدت جزو سنوات مجاز معافیت تحصیلی آنان لحاظ خواهد شد.

ممنون که نتیجه رو هم برامون نوشتی،
    بله به نظر کاملا درسته و دیگه نباید مشکلی باشه، موفق باشی.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    ممنون که نتیجه رو هم برامون نوشتی،
    بله به نظر کاملا درسته و دیگه نباید مشکلی باشه، موفق باشی.
    خواهش می کنم. بعد از وزارت علوم زنگ زدم نظام وظیفه گفتند اگه وزارت علوم قبول کنه ما هم مشکلی نداریم.

"کیم ووچونگ"

خواهش می کنم. بعد از وزارت علوم زنگ زدم نظام وظیفه گفتند اگه وزارت علوم قبول کنه ما هم مشکلی نداریم.
    دوست عزیز ممنون میشم اگه بتونین نتیجه اشو اینجا بنویسید

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط programming_ma نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون میشم اگه بتونین نتیجه اشو اینجا بنویسید
    این پروسه اول تیر شروع میشه تا آخر شهریور که احتمالا تغییرش بدم به معافیت تحصیلی دانشگاه ایران. حتما نتیجه رو می نویسم چشم.

"کیم ووچونگ"

Member
    رشته و دانشگاه

امروز بازم زنگ زدم وزارت علوم، گفتن اگه از کشور خارج نشم و معافیت تحصیلی خارج از کشور رو استفاده نکنم، لغو معافیت تحصیلی خارج به معنی انصراف هست! حالا من نمیدونم قانون ماده 22 دقیقا منظورش چیه!
    قانون 19 در این مورد دقیق تره و میگه که اگه 6 ماه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی در خارج از کشور مشغول به تحصیل نشیم، انصراف محسوب میشه. ولی در مورد ایران چیزی ننوشته.

ماده 19- مشمولانی که معافیت تحصیلی خارج از کشور اخذ می نمایند باید ظرف شش ماه از تاریخ صدور معافیت، به تحصیل در خارج اشتغال یابند و عدم اشتغال به تحصیل تا پایان مدت یاد شده، انصراف از تحصیل تلقی شده و معافیت تحصیلی آنان لغو می گردد.

"کیم ووچونگ"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)