صفحه 26 از 44 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 431

موضوع: عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : عوض کردن دانشگاه بعد از گرفتن معافیت تحصیلی

سلام

من یه سوالدر مورد تغییر دانشگاه داشتم که واقعا برام خیلی مهم هست. خیلی ممنون می شم اگر بتونید منو راهنمایی کنید.

من برایادامه تحصیل در مقطع دکترا از دانشگاه X در آمریکا پذیرشگرفتم. بعد از اون رفتم به سازمان امور دانشجویان، نظام وظیفه و اداره گذرنامه تاکارای خروج خودم رو برای مصاحبه سفارت درست کنم. به این ترتیب مجوز خروجاز کشور به اسم این دانشگاه برای من صادر شد. در همین ایام من پذیرش بهتری از یه دانشگاهدیگه توی آمریکا گرفتم و تصمیم گرفتم که برم به دانشگاه Y. چون خروج از کشور داشتم نیازی به عوض کردن اسم دانشگاه نبود و منمصاحبه سفارت رو هم برای این دانشگاه جدید انجام دادم.
    حالا چون احتمالا من در طی مدتتحصیلم خیال دارم به ایران سفر کنم، شنیدم که باید خروجی جدید برای دانشگاه Y بگیرم. سوال من اینه که برای این تغییر حتما حضور خودم هم درسازمان امور دانشجویان الزامی هست یا نه؟ دومین سوال این که آیا برای این تغییر تماممراحل نظام وظیفه و اداره گذرنامه هم باید مجددا طی شود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen8000 نمایش پست ها
    سلام

من یه سوالدر مورد تغییر دانشگاه داشتم که واقعا برام خیلی مهم هست. خیلی ممنون می شم اگر بتونید منو راهنمایی کنید.

من برایادامه تحصیل در مقطع دکترا از دانشگاه X در آمریکا پذیرشگرفتم. بعد از اون رفتم به سازمان امور دانشجویان، نظام وظیفه و اداره گذرنامه تاکارای خروج خودم رو برای مصاحبه سفارت درست کنم. به این ترتیب مجوز خروجاز کشور به اسم این دانشگاه برای من صادر شد. در همین ایام من پذیرش بهتری از یه دانشگاهدیگه توی آمریکا گرفتم و تصمیم گرفتم که برم به دانشگاه Y. چون خروج از کشور داشتم نیازی به عوض کردن اسم دانشگاه نبود و منمصاحبه سفارت رو هم برای این دانشگاه جدید انجام دادم.
    حالا چون احتمالا من در طی مدتتحصیلم خیال دارم به ایران سفر کنم، شنیدم که باید خروجی جدید برای دانشگاه Y بگیرم. سوال من اینه که برای این تغییر حتما حضور خودم هم درسازمان امور دانشجویان الزامی هست یا نه؟ دومین سوال این که آیا برای این تغییر تماممراحل نظام وظیفه و اداره گذرنامه هم باید مجددا طی شود؟
    سلام تا اونجایی که من می دونم جوابتون به ترتیب اینه : خیر (شما می تونین به یه نفر دیگه بگید که کارتون رو انجام بده، اما هرچقدر سریعترانجام بدین بهتره. یعنی اگه به اسم دانشگاه X از ایران بری بعد بخوای بکنیش Y خیلی خیلی خیلی درد سر داره - پست Kittle boy رو بخونی می فهمی، اما اگه قبل رفتن بگی راحتتر و بی دردسر تره)
    بله باید تمام مراحل دوباره طی شه، اما اگه سریع باشی می تونی 1 - 2 روزه انجام بدی، چون کاریه که نسبتا روتین شده

درود

من وضعیتم با بقیه فرق میکنه. من دانشگاهم رو باید عوض کنم چون قسمتی از پرگرمه (joint degree) که البته کشور هم عوض میشه. کسی میدونه این حالت فرقی داره یا اینکه اصلا باید خبر داد یا نه؟

Junior Member alexdelpiero آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

سلام دوستان
    من الان دارم دانشگاه آزاد ارشد میخونم ولی میخوام انصراف بدم و برای ترم پاییز سال دیگه پذیرش ارشد از یک کشور اروپایی بگیرم و کارهای نظام وظیفه
    رو انجام بدم و از ایران خارج بشم من احتمالا این ترم هم دانشگاهم ثبتنام میکنم ولی درس نمیخونم و آخر ترم هم میرم انصراف میدم تا اینجوری وقت
    بیشتری داشته باشم واسه زبان خوندنم . حالا چندتا سوال دارم , ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید

1_ مگه هر شخص نمیتونه فقط و فقط یکبار انصراف بده و دوباره توی همون مقطع ادامه تحصیل بده پس چرا توی مادهء 1 سایت نشا زده
    (تذكر : معافيت تحصيلي
    براي هر مقطع يكبار صادر مي‌شود لذا متقاضيان مي‌بايستي پذيرش در مقطع بالاتر از آخرين مدرك تحصيلي خود را اخذ نمايند) ؟؟؟

2_ اگه سال دیگه اون کشور اروپایی حالا به هر دلیلی به من ویزا نده و معافیت تحصیلی من هم از قبلش صادر شده باشه و من مجبور بشم دوباره صبر کنم تا برای
    ترم بعدش پذیرش بگیرم و دوباره برای ویزا اقدام بکنم اوضاع معافیت تحصیلیم به چه صورتی در میاد؟ چون برای ترم قبلم معافیت صادر شده و من بخاطر ندادن ویزا
    نرفتم آیا باید برم سربازی تا زمانی که ویزام آماده بشه؟

(البته چون میخوام آخر این ترم پاییز انصراف بدم فکر کنم تاریخ انصرافم بشه بهمن یا دی ماه و حتی اگه موفق نشم از سفارت برای ترم پاییز سال دیگه ویزا بگیرم
    هنوز از فرجهء یکسالم باقی مونده)

نقل قول نوشته اصلی توسط alexdelpiero نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان دارم دانشگاه آزاد ارشد میخونم ولی میخوام انصراف بدم و برای ترم پاییز سال دیگه پذیرش ارشد از یک کشور اروپایی بگیرم و کارهای نظام وظیفه
    رو انجام بدم و از ایران خارج بشم من احتمالا این ترم هم دانشگاهم ثبتنام میکنم ولی درس نمیخونم و آخر ترم هم میرم انصراف میدم تا اینجوری وقت
    بیشتری داشته باشم واسه زبان خوندنم . حالا چندتا سوال دارم , ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید

1_ مگه هر شخص نمیتونه فقط و فقط یکبار انصراف بده و دوباره توی همون مقطع ادامه تحصیل بده پس چرا توی مادهء 1 سایت نشا زده
    (تذكر : معافيت تحصيلي
    براي هر مقطع يكبار صادر مي‌شود لذا متقاضيان مي‌بايستي پذيرش در مقطع بالاتر از آخرين مدرك تحصيلي خود را اخذ نمايند) ؟؟؟

2_ اگه سال دیگه اون کشور اروپایی حالا به هر دلیلی به من ویزا نده و معافیت تحصیلی من هم از قبلش صادر شده باشه و من مجبور بشم دوباره صبر کنم تا برای
    ترم بعدش پذیرش بگیرم و دوباره برای ویزا اقدام بکنم اوضاع معافیت تحصیلیم به چه صورتی در میاد؟ چون برای ترم قبلم معافیت صادر شده و من بخاطر ندادن ویزا
    نرفتم آیا باید برم سربازی تا زمانی که ویزام آماده بشه؟

(البته چون میخوام آخر این ترم پاییز انصراف بدم فکر کنم تاریخ انصرافم بشه بهمن یا دی ماه و حتی اگه موفق نشم از سفارت برای ترم پاییز سال دیگه ویزا بگیرم
    هنوز از فرجهء یکسالم باقی مونده)

سلام

1- بله در کل دوران تحصیل فقط یکبار می شه انصراف داد و از فرجه ی یک ساله ی بعدش استفاده کرد. اونی که شما می گین توی سایت نشا زده مربوط به دانشجوهای فارغ التحصیل هست نه انصرافی وقتی شما از یک مقطع انصراف میدید اگر از حق انصرافتون قبلش استفاده نکرده باشین می تونید دوباره برای همون مقطع معافیت تحصیلی بگیرید اما اگر فارغ التحصیل شده باشید باید برای مقطع بالاتر اقدام کنید.
    2-شما وقتی معافیت تحصیلی می گیرید نهایت تا شش ماه باید توی اون دانشگاه ثبت نام کنید و از کشور خارج بشین وگرنه انصرافی به حساب می یاید (و با توجه به اینکه از حق انصرافتون قبلا یک بار استفاده کردید باید سریع خودتون رو معرفی کنید) اما بر اساس قانون با تایید وزارت علوم این مدت تا 6ماه دیگه هم قابل تمدیده. شما چون برای کشورهای اروپایی اقدام می کنید و اونا توی ایران سفارت دارن احتمالا معافیت تحصیلی شما بعد از گرفتن ویزا صادر میشه (این مورد رو از سازمان بپرسید).

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

سلام دوستان یه سوالی دارم اما جواب شفافی براش پیدا نکردم
    من 1 بهمن 93 فارغ التحصیل لیسانس میشم
    اگر یه پذیرش صوری واسه ترم بهار از دانشگاههای قبرس یا چین بگیرم و وثیقه بذارم و مدارک اصلیمو ازاد کنم اما نرم و مهلت خروج 2 یا 3 ماهه تمام شه.
    و تیر 94 پذیرشم از المان بیاد میتونم پذیرش قبلیو عوض کنم؟مهلت خروج بهم میدن دوباره؟
    (این پذیرش صوری چین رو میخام انجام بدم که دغدغه ی اپلای با ریز نمره رسمی رو نداشته باشم چون دانشگاه گفته ریز نمره رسمی بهت نمیدیم تا مدرک اصلیت بیاد و این یعنی 1 سال الافی در صورتی که خیلی از دانشگاههای المان ریز نمره رسمی میخان واسه اپلای)

Junior Member

سلام دوستان امیدوارم ایام به کامتون باشه یه سوال مهمی داشتم امیدوارم راهنماییم کنید.

من برای کشور هلند پذیرش RA دارم چون معاف پزشکی می شدم می تونستم خارج بشم. وای چون اوایل شهریور فارغ تحصیل ارشد می شم نتونستنم برای معافیت پزشکی اقدام کنم و از اول مرداد 93 قانون عوض شده و دیگه معاف نمی شم.

حالا چون پذیرشم دکتری نیست و RA ام دیگه نموتم خارج بشم به فکر این بودم که از یکی از بدترین دانشگاه های هلند پذیرش دکتری بگیرم ولی اگر برم ثبت نام نکنم در اون دانشگاه چه اتفاقی می افته؟

در ضمن من زمانی که انجا RA هستم می خوام برای امریکا اپلای کنم که شانسم میره بالا برای پذیرش در این صورت بدون ثبت نام و انصراف ار هلند چه طور می تونم برا امریکا اقدام کنم؟

خیلیییییییییییی برام مهمه اگر می تونید راهنماییم کنید. با تشکر قبلی

Junior Member

سلام دوستان عزیز، امیدوارم حالتون خوب باشه. من به کمک شما احتیاج دارم
    من سپتامبر ۲۰۱۲ با وثیقه از کشور خارج شدم برا مقطع دکترا. بعد ۲ ترم، یعنی‌ آوریلِ همون سال دانشگاه رو ترک کردم. از اون موقع تا سپتامبر سال دیگه یعنی‌ حدوداً ۱ سال و ۳ ماه بیکار بودم و دانشجو نبودم.و بالاخره برا سپتامبر همین سال از یک دانشگاه دیگه پذیرش گرفتم (یعنی‌ یک ماه دیگه پرگرمم شروع می‌شه)) الان بخوام دانشگاهو عوض کنم مراحلش چجوریه؟ ممنون میشم بهم کمک کنید. تواین این مدت هم به ایران سفر نکردم

ارادت،

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط akbarrrr نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز، امیدوارم حالتون خوب باشه. من به کمک شما احتیاج دارم
    من سپتامبر ۲۰۱۲ با وثیقه از کشور خارج شدم برا مقطع دکترا. بعد ۲ ترم، یعنی‌ آوریلِ همون سال دانشگاه رو ترک کردم. از اون موقع تا سپتامبر سال دیگه یعنی‌ حدوداً ۱ سال و ۳ ماه بیکار بودم و دانشجو نبودم.و بالاخره برا سپتامبر همین سال از یک دانشگاه دیگه پذیرش گرفتم (یعنی‌ یک ماه دیگه پرگرمم شروع می‌شه)) الان بخوام دانشگاهو عوض کنم مراحلش چجوریه؟ ممنون میشم بهم کمک کنید. تواین این مدت هم به ایران سفر نکردم

ارادت،
    مورد شما خاص هست. به معنای دیگه از مقررات تخلف کردید. ولی با توجه به اینکه دارید درس رو ادامه میدین و هنوز بر نگشتید ممکنه باهاتون موافقت کنن.
    به سایت نشا مراجعه کنید، بخشی مخصوص این کار داره. سعی کنید همه ی مدارک خواسته شده رو ارائه بدین (حتی مدارک غیر الزامی). اگه فاصله ی بین خروج از یک دانشگاه و ورود به دانشگاه دوم زیاد نباشه و مدارک کامل باشه احتمال موافقت وجود داره.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Electrical Engineering

دوستان عزیز!
    من از طریق نشا همه تغییرات رو انجام دادم (تغییر کشور، در همون مقطع-دکتری)
    متاسفانه اصلا نفهمیدن قضیه چیه، و بدون اینکه با من تماس بگیرن پروندم رو به حال خودش رها کردن. رفتم سفارت برای تعویض پاسپورت، حدود چهارصد هزارتومن پول دادم! (درحالیکه باید برای دانشجوها مجانی باشه) میگم چرا؟ میگه ایران به ما جوابی نداده ما مدارکت رو فرستادیم. ایران هم هیچی نمیدونن. سفارت میگه ایران باید نامه "استفاده از تحصیلات غیر ارزی" رو به ما بده، ایران میگه نه اونا باید بدن. دیگه نمیدونستم چکار کنم ولشون کردم به حال خودشون پول رو دادم راحت شم.

برای درست کردن پرونده، خونوادم رو فرستادم، اینها از دو سال قبل با اینکه من مدارکم رو میفرستادم واسشون و با تاریخ دقیق واسه همه چیز، باز هم قاطی کرده بودن. خلاصه با کلی توضیحات! متوجه شدن کدوم مدرک باید کجا باشه و در چه بازه زمانی.
    حالا دکتری رو تغییر کشورش رو ثبت کردم، سربازی هم باید تغییر میکرد و یک مهلت جدید بهم دادن، یعنی از اول دوباره یک شش سال تمدید شد.
    گفتم در جریان باشین، فقط به نشا نمیشه اعتماد کرد، دیدین کارتون پیش نمیره، باید یکی رو بفرستین ایران.

و درضمن، تا زمانیکه همه چیز روبراه نشده، تغییر کشور و ... قطعی نشده، نرین ایران! این ریسکی هست که بعدش میتونه پشیمونی بزرگی داشته باشه. بمونین کارهاتون رو انجام بدین تغییرات که ثبت شد بعد برین، اگر همینطوری برین احتمال اینکه نزارن برگردین وجود داره (همونطور که به من گفتن باید برمیگشتی، حالا من وقت نداشتم و خوب شد درگیره ویزا بودم و نامه رسمی داشتم که حتی در زمان تغییر دانشگاه، مشغول به تحصیل بودم) اما اونهایی که چنین نامه ای ندارن، اگر برگردین، کسی نمیدونه چه اتفاقی واستون میفته.

در مورد فرستادن مدارک سفارت به من اینطوری گفت:
    "ما هر 30-40 روز یکبار یه محموله پست سیاسی میفرستیم. این میره وزارت امور خارجه. از اونجا میره وزارت علوم. وزارت علوم جواب میده. میفرسته وزارت امور خارجه. اونها میفرستن واسه ما"
    گفت ممکنه شش ماه طول بکشه، بگو خونوادت برن اونجا بگن فوریه میخوایم میدن بهتون، بچه ها این کار رو میکنن؛ اما من که پرسیدم نامه حالا گم شده این وسط چی شده، معلوم نیست!
    فعلا بیخیال شدم تا ببینم خودشون پیدا میکنن و مشکل رو حل میکنن یا نه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)