صفحه 501 از 923 نخستنخست ... 401451491492493494495496497498499500501502503504505506507508509510511551601 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,001 تا 5,010 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط Elahe_891 نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که بخش ریدینگ کمبریج رو مطالعه کردن بی زحمت چند تا ازمهمترین استراتژیهایی رو که یادگرفتید ذکر کنید. یا حداقل صفحاتی از کتاب که به نظرتون خیلی مفید بوده.
    من توصيه ميكنم اگر فرصت داريد و منبع ديگه ايي رو براي تافل نخونديد حتما كامل روش وقت بگذاريد. اما اگر دلتا رو خونديد ميتونيد تستهاي كاملش رو فقط بزنيد. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Elahe_891 نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که بخش ریدینگ کمبریج رو مطالعه کردن بی زحمت چند تا ازمهمترین استراتژیهایی رو که یادگرفتید ذکر کنید. یا حداقل صفحاتی از کتاب که به نظرتون خیلی مفید بوده.
    سلام،
    متد کتاب کمبریج واسه reading به این صورته که اول میاد هر تکنیکی رو که میگه بعدش چند سری تمرین میده و آخرش هم test میزاره. مثلا واسه پیدا کردن معنی یه لغت از متن چندین راه پیشنهاد میکنه، بعدش تمرین و در نهایت چند تا تست. نحوه قرار دادن جمله داخل متن، تمرین، تست. همینطور الی آخر.

خوندن کلش وقت زیادی ازتون نمی گیره به نظرم. اما اگه فرصتتون کمه، نکته رو بخونین و از سری تست هاش کمتر حل کنین. مجبور نیستین که همش رو کار کنین. از هر تکنیک فقط یکی یا دو سری رو کار کنین و تست هاش رو بزنین. اگر نیاز به تمرین زیاد تو یه بخش داشتین همش رو کار کنین. به نظر من که تکنیک هاش واقعا خوب بود و ارزش وقت گزاشتن رو داشت.

آرزوی موفقیت واستون دارم.
    !Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive
    (Elbert Hubbard)

Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

پیش فرض پاسخ : دیتابیس تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط BooMIraN نمایش پست ها
    سلام
    دوستان میدونم شاید جای خوبی سولمو مطرح نکرده باشم ولی راستش من تصور اینکه بتونم یه همچین نمره هایی بگیرم برام سخته.لطفا راهنماییم کنین!!

من کلا 1/5 سال کلاس زبان رفتم ولی چون 5 ماه وقفه داشتم و اصلا زبان نخوندم یکم عقب افتادم و الان کلاس تافل میرم تقریبا 30% کلاس تموم شده و اینکه کلا تو قسمت های گرامر و اسپیکینگ و مخصوصا رایتینگ ضعیفم و چیزی که خیلی نگرانشک رایتینگمه راستش تا حالا تو کلاس از نیم از 6 بیشتر نگرفتم.من باید تا اردیبهشت تافلم رو بدم و حداعقل 90 بگیرم.

خالا خواهشا راهنمایی کنید مه چه جوری خودم رو بالا بکشم راستش هیچ دیدی از رایتینگ ندارم؟
    سلام،

سوالتون رو جای خوبی مطرح کردین. من فکر می کنم که تنها چاره تمرینه. شما میگین که کلاس رفتین اما نمره تون تو این بخش کم بوده، اما نمی گین که علت کجاس. پیشرفتتون چطور بوده؟ چه کارهائی واسه بهبود writing تون کردین و چه کتاب هائی رو خوندین؟ تنها کلاس رفتن کمک نمی کنه باید روش کار کنین. اگرچه داشتن یه معلم که انشاهاتون رو تصحیح کنه کمک خیلی بزرگیه.

من به پست های بچه هائی که میگن من یه هفته خوندم 90 شدم، یا فقط یه ماه خوندم 100 شدم اعتقادی ندارم. شاید اونها مدتها رو زبان کار می کردن و الان فقط یکی دو هفته آخر نزدیک به امتحان رو دارن مطرح می کنن. کلا ماها بدمون نمیاد بگیم که من نخونده نمره خوب میشم به دلیل هوش ذاتیم و .... من مطمئنم شما با پشتکاری که داری به نمره دلخواهت می رسی. نمره 90 نمره معقول و دستیافتنی هست. به شرطی که واسش تلاش کنی.

ویرایش توسط pApAr : December 12th, 2012 در ساعت 08:24 PM دلیل: ویرایش نقل قول
    (Elbert Hubbard)

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer-Software Azad University

نقل قول نوشته اصلی توسط amene jooon نمایش پست ها
    سلام،

سوالتون رو جای خوبی مطرح کردین. من فکر می کنم که تنها چاره تمرینه. شما میگین که کلاس رفتین اما نمره تون تو این بخش کم بوده، اما نمی گین که علت کجاس. پیشرفتتون چطور بوده؟ چه کارهائی واسه بهبود writing تون کردین و چه کتاب هائی رو خوندین؟ تنها کلاس رفتن کمک نمی کنه باید روش کار کنین. اگرچه داشتن یه معلم که انشاهاتون رو تصحیح کنه کمک خیلی بزرگیه.

من به پست های بچه هائی که میگن من یه هفته خوندم 90 شدم، یا فقط یه ماه خوندم 100 شدم اعتقادی ندارم. شاید اونها مدتها رو زبان کار می کردن و الان فقط یکی دو هفته آخر نزدیک به امتحان رو دارن مطرح می کنن. کلا ماها بدمون نمیاد بگیم که من نخونده نمره خوب میشم به دلیل هوش ذاتیم و .... من مطمئنم شما با پشتکاری که داری به نمره دلخواهت می رسی. نمره 90 نمره معقول و دستیافتنی هست. به شرطی که واسش تلاش کنی.

دوست عزیز ممنون از راهنمایی
    راستش من تقریبا 5 هفته میشه کلاس تافل میرم و کلا 5 و6 تا رایتینگ نوشتم کتاب تافل اسسی بارونز رو دارم ولی نمیدونم چه جوری استفاده کنم .راستش اردیبهشت باید امتحان بدم ولی از رایتینگ خیلی میترسم و خیلی ناامیدم

راستش من تقریبا 5 هفته میشه کلاس تافل میرم و کلا 5 و6 تا رایتینگ نوشتم کتاب تافل اسسی بارونز رو دارم ولی نمیدونم چه جوری استفاده کنم .راستش اردیبهشت باید امتحان بدم ولی از رایتینگ خیلی میترسم و خیلی ناامیدم
    شما که وقتت خیلی خوبه (البته نمی‌دونم روزی چندساعت می‌تونین وقت بذارین) و چرا ناامید؟ شما به نظرم اگر احساس می‌کنی تو گرامر خیلی ضعیف هستین، کتاب English grammar in use رو بخونین. البته همۀ درساش لازم نیست. خودتون 10، 15 درسش رو بخونید متوجه میشید تو ادامه باید رو کدوم قسمتا وقت بذارید و فقط یک‌سری درسای مهم‌ترش رو بخونید، و سعی کنید تو ریدینگای تافل که میخونید به اون موارد گرامری که از تو کتاب پیدا کردید توجه کنید و استفادش رو ببینید.
    اگر با نحوۀ سؤالات ریدینگ تافل آشنایی دارید بهتره که مستقیم برید سراغ ریدینگ‌های تی‌پی‌او و اونارو بزنید و بعد بررسی کنید. (اگر هم با سؤالاتش آشنا نیستید میتونید کتاب دلتا رو بخونید و از هر نمونه سؤال چندتاش رو بزنید و بعد برید همون تی‌پی‌او ها). برای رایتینگ هم چند نمونه بخونید که بدونید کلیتش رو باید چطوری بنویسید و بعد تا جایی که میتونید رایتینگ بنویسید و بعدش برای خودتون تصحیحش کنید و سعی کنید بهترش کنید (اگر تو آوردن دلیل و ساپورت هم مشکل دارید سعی کنید نمونه‌های بیشتری رو بخونید). برای اسپیکینگ هم که بعد از آشنا شدن با فرمت نوت‌فول برید سراغ همون تست‌های تی‌پی‌او. همینطور برای لیسنینگ. (البته اگر بتونید لیسنینگ‌های بارونز رو هم کار کنید خیلی خوبه). برای رایتینگ هم به تاپیک دیتابیس تافل و همچنین بچه‌هایی که بالای 20-22 گرفتن سر بزنید. نکات خوبی هست. موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

لطفا نا امید نشین که این کارتون رو بدجوری خراب می کنه! با کمک بچه های اینجا و تلاشتون ایشالله نمره خوبی خواهید گرفت.

واسه سوال دوم بخش writing که independent هست، اول باید روند کار رو بدونین: یه مقدمه، بدنه و بعد نتیجه گیری. کتابهای موجود رو ببینین متوجه میشین که باید گه نکاتی رو رعایت کنین. من خودم mastering skills رو خوندم و راضی بودم. اما کتاب های مختلف تفاوت چندانی نباید داشته باشن. کتاب بارونز که 180 تا نمونه داره، از روش چند مورد بخونین که واسه پیدا کردن ایده خیلی مفیده و بعد تلاش کنین که خودتون هم بنویسین. یه سری عبارات به نظرتون خوب هستن و میشه همه جا به کار برد رو یادداشت کنین و واسه خودتون نگه دارین که تو انشاهاتون استفاده کنین. نترسین و شروع کنین به نوشتن. انشاهاتون رو بدین براتون صحیح کنن و اشکالهاتون رو بهتون بگن. خیلی زود خودتون متوجه پیشرفتتون میشین.

من و بقیه بچه های اینجا هرکمکی که بتونیم به شما و بقیه می کنیم. موفق باشین.
    (Elbert Hubbard)

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering / Tsinghua University

دوستان خوبم 2 سوال داشتم یکی راجب اینکه با توجه به نمونه رایتینگ های موجود حل شده و نمره گذاری شده از 5 در کتاب ها چطور نمره خودم رو در رایتینگ از 30 تخمین بزنم؟
    به عنوان مثال وقتی 2تا سواله 1 نمونه رایتینگ رو 4 میشم از 5، آیا باید تناسب ببندم تا از 30 حساب کنم یا فرمت خاصی داره؟
    و دوم اینکه اگر در سوال 1 رایتینگ مثلا یکی از 3 یا 4 نکته اصلی لکچر رو متوجه نشیم و در جوابمون نیاریمش چقدر تاثیر داره در نمره اون سوال؟ چون من یکم تو این قسمت مشکل دارم گفتم اگر زیاد تاثیر داره بیستر روش کار کنم

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kasi58 نمایش پست ها
    من tpo ها رو نرمافزارشون را دانلود نکردم همین فایل هاش را دانلود کردم فرقی میکنه..؟
    چون اگر speed اش را زیاد کنم مثلا با km صدا کیفیتش میاد پان نمیشه فهمید.
    دوست عزیز از media player استفاده کن، توی قسمت enhancement یه جایی داره که سرعتو وقتی زیاد میکنی خیلی بهتر از حتی jetaudio اینکارو انجام میده!

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

دوست من شما 5 ماه وقت داری!!! از چی میترسی!!!
    اگر سرکار نمیری که این وقت خیلی عالیه و با برنامه ریزیه درست و یه سطح زبان متوسط میتونی نمره خیلی خوبی کسب کنی! فقط یادت باشه هر روز تمرین تمرین و تمرین!!!!!!
    بهت پیشنهاد میکنم حالا که وقت داری اول برو سراغ کتاب mastering skill بعدش کمبریج رو بزن ولی اکثر وقتتو بذار برای تی پی او ها!!!!
    برای بهتر شدن رایتینگتم سعی کن متنهای ریدینگ رو که میخوانی تجزیه تحلیل کنی و گرامرتو قوی کن!
    زبان یه مهارته که با تمرین بدست میاد و ربطی به هوش نداره!!!!!!

Junior Member

سلام دوستان

من دو ماه دیگه امتحان دارم و توی اسپکینگ مشکل دارم و تازه شروع کردم به خواندن اسپکینگ و ویدیوی نوت فول رو هم دیدم ولی توی جواب دادن به سوال 1 و 2 اصلا نمیدونم باید چی بگم هیچ ایده ای به ذهنم نمی یاد و از روی کتاب mastering skills دارم اسپکینگ رو می خوانم. می خواستم راهنمایی کنید که چه طور توی این مدت اسپکینگ رو قوی کنم.
    متشکرم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)