صفحه 818 از 923 نخستنخست ... 318718768808809810811812813814815816817818819820821822823824825826827828868918 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,171 تا 8,180 , از مجموع 9228

موضوع: مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

با سلام
    دوستان من 7 آذر امتحان دارم
    یک ماه پیش که امتحان پت دادم نمراتم زیاد جالب نبود(در یک موسسه)
    r=24 ,w=15,s=15,l=15 شدم به نظرتون می تونم تا 7 اذر نمره 84 رو بگیرم یا 80 تو تافل ؟من الان دارم لانگمن رو می خونم واسه لیسینیگ هم موزاییک گوش میدم(کسی گوش داده؟) از اخر مهر هم می خوام تی پی او رو بزنم
    بنظرتون این رو روش خوبه؟ برای بهتر شدن به نظرتون تو این وقت کم چیکار می تونم انجام بدم
    اگه هرچه سریع تر جوابمو بدید ممنون میشم
    مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darya68 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من 7 آذر امتحان دارم
    یک ماه پیش که امتحان پت دادم نمراتم زیاد جالب نبود(در یک موسسه)
    r=24 ,w=15,s=15,l=15 شدم به نظرتون می تونم تا 7 اذر نمره 84 رو بگیرم یا 80 تو تافل ؟من الان دارم لانگمن رو می خونم واسه لیسینیگ هم موزاییک گوش میدم(کسی گوش داده؟) از اخر مهر هم می خوام تی پی او رو بزنم
    بنظرتون این رو روش خوبه؟ برای بهتر شدن به نظرتون تو این وقت کم چیکار می تونم انجام بدم
    اگه هرچه سریع تر جوابمو بدید ممنون میشم
    مرسی
    سلام
    با توجه به وقتی که دارین من بهتون پیشنهاد میکنم برید سراغ تی پی او. نمره ریدینگتون بد نیست اما میتونه بهتر هم شه. برای ریدینگ میتونین اول یک بار امتحان بدین و بعد سعی کنین تک تک جملات تی پی او ها رو ترجمه کنین. برای لیسنینگ اول یه بار امتحان بدین بار دوم با ترانسکریپت متن رو گوش بدین. من پیشنهادم اینه که هر جا رو متوجه نشدین، تا حد ممکن سراغ ترانسکریپت نرین، چند بار گوش بدین اگه دیدین دیگه واقعا نمیتونین متوجه بشین اون وقت برین سراغ ترانسکریپت و نهایتا متن رو با سرعت 1.2 یا 1.3 و یا کمی بیشتر گوش بدین. یعنی هر تی پی او رو حداقل باید 3 بار گوش بدین. من پیشنهاد میکنم بار چهارم هم با سرعت بیشتر گوش بدین. برای رایتینگ میتونین از این تمپلیتی که من توی این لینک گذاشتم استفاده کنین:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...t=#post2093235

و البته باید زیاد تمرین کنین و خوندن نمونه رایتینگ هم میتونه خیلی مفید باشه و بهتون ایده میده. برای اسپیکینگ همون حرف همیشگی صداتون رو ضبط کنین و گوش بدین و سعی کنین هر بار بهتر از قبل صحبت کنین. برای نمونه هم میتونین از این لینک
    http://toefl.zhan.com/jijing
    استفاده کنین که میتونه خیلی مفید چون از سوالات تافل سالهای گذشته است جواب هم داره و میتونه بهتون ایده ولی به هیچ وجه هیچ جوابی رو حفظ نکنین که اگر احیانا سوالتون تکراری بود میتونه براتون مشکل ساز باشه. بر اساس تاریخ امتحانتون میتونین بهترین نمونه‌ها رو دانلود کنین و تمرین کنین.
    و نهایتا این لینک هم برای ایده گرفتن و تمرین بیشتر مفیده:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...t=#post2030103

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_88 نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به وقتی که دارین من بهتون پیشنهاد میکنم برید سراغ تی پی او. نمره ریدینگتون بد نیست اما میتونه بهتر هم شه. برای ریدینگ میتونین اول یک بار امتحان بدین و بعد سعی کنین تک تک جملات تی پی او ها رو ترجمه کنین. برای لیسنینگ اول یه بار امتحان بدین بار دوم با ترانسکریپت متن رو گوش بدین. من پیشنهادم اینه که هر جا رو متوجه نشدین، تا حد ممکن سراغ ترانسکریپت نرین، چند بار گوش بدین اگه دیدین دیگه واقعا نمیتونین متوجه بشین اون وقت برین سراغ ترانسکریپت و نهایتا متن رو با سرعت 1.2 یا 1.3 و یا کمی بیشتر گوش بدین. یعنی هر تی پی او رو حداقل باید 3 بار گوش بدین. من پیشنهاد میکنم بار چهارم هم با سرعت بیشتر گوش بدین. برای رایتینگ میتونین از این تمپلیتی که من توی این لینک گذاشتم استفاده کنین:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...t=#post2093235

و البته باید زیاد تمرین کنین و خوندن نمونه رایتینگ هم میتونه خیلی مفید باشه و بهتون ایده میده. برای اسپیکینگ همون حرف همیشگی صداتون رو ضبط کنین و گوش بدین و سعی کنین هر بار بهتر از قبل صحبت کنین. برای نمونه هم میتونین از این لینک
    http://toefl.zhan.com/jijing
    استفاده کنین که میتونه خیلی مفید چون از سوالات تافل سالهای گذشته است جواب هم داره و میتونه بهتون ایده ولی به هیچ وجه هیچ جوابی رو حفظ نکنین که اگر احیانا سوالتون تکراری بود میتونه براتون مشکل ساز باشه. بر اساس تاریخ امتحانتون میتونین بهترین نمونه‌ها رو دانلود کنین و تمرین کنین.
    و نهایتا این لینک هم برای ایده گرفتن و تمرین بیشتر مفیده:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...t=#post2030103

با سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون
    لینک دوم که گذاشتید (http://toefl.zhan.com/jijing)من هرچی میزنم نمیاد بالاش حالت ژاپنی میاد کل صفحه هم باز نمیشه
    بعد این قسمت که گفتید با توجه به تاریخ امتحان می تونم بهترین نمونه ها رو دانلود کنم چطوری باید متوجه بشم که کدومند؟
    ممنون

Junior Member

سلام
    من نمره تافلم الان اومد به طور شوکه کننده ای 81!!!
    از الان یک ماه و نیم وقت دارم
    میتونم برسونم به 95؟؟؟
    چجوری برنامه ریزی کنم؟
    اسپیک 19
    ریدینگ 20
    لیسنینگ و رایتینگ 21

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darya68 نمایش پست ها
    با سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون
    لینک دوم که گذاشتید (http://toefl.zhan.com/jijing)من هرچی میزنم نمیاد بالاش حالت ژاپنی میاد کل صفحه هم باز نمیشه
    بعد این قسمت که گفتید با توجه به تاریخ امتحان می تونم بهترین نمونه ها رو دانلود کنم چطوری باید متوجه بشم که کدومند؟
    ممنون
    سلام. خواهش میکنم. از کروم استفاده کنین
    Turn translate on or off

1. In the top-right corner of the browser window, click the Chrome menu .
    2. Select Settings.
    3. Click Show advanced settings.
    4. In the "Languages" section, check or uncheck the "Offer to translate pages that aren't in a language you read" checkbox.

اونوقت گوشه پیج یه آیکون میاد که میتونین باهاش پیج رو به انگلیسی ترجمه کنین. من یه نمونه رو آپلود کردم فقط از نمونه‌های اسپیکینگ ایندیپندنت و نهایاتا اگر فرصت دارین رایتینگ ایندیپندنت استفاده کنین که شبیه همین نمونه است. من این نمونه رو از این لینک دانلود کردم.
    http://toefl.zhan.com/jijing/doufu/
    بقیه نمونه‌هاش مفید نیستن و وقتگیر هستن.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

سلام دوستان
    من یک بار امتحان تافل دادم(28 شهریور امسال)، با کمال ناباوری 83 شدم : R:18 , L:22 , S:22 , W :21
    پایه زبانم خیلی خوب هست، خوب نت بر میدارم و خوب متوجه میشم اما پشتکار کمی دارم
    برای این نمره ی 83 حدود ۲۵ روز کمو بیش خوندم و حدود 28 تا از TPO‌ها رو زدم نمره هام متغیر بود اما بد نبود لیسنینگ معمولا 3 تا 6 تا غلط داشتم یعنی 25 تا 28، البته 8 تا غلط هم داشتم(دو تا از تی پی او ها)
    ریدینگ هم از 24 تا 27 میگرفتم مشکل عمده ای که با زدن tpo ها در مورد ریدینگ فهمیدم بی دقتی بود، نخوندن کامل گزینه یا بخش مهم متن
    واسه رایتینگ حدود 15 تا رایتینگ نوشتم، اسپیکینگم بیشتر از سوال 3 به بعد مهارت دارم ولی خیلی کم کار کردم
    از همه ی کتاب ها فقط لانگمن رو خوندم اونم ناقص، کمبرجو نخوندم و مثل خیلی ها صدامو ضبط نکردم فقط همین تی پی او ها و در آوردن کلمه ها اونم نصفه نیمه
    شرایط امتحانم خیلی خیلی بد بود، یکی از داوطلب ها به علت بیکاری فراوان وظیفه ی بر هم زدن تمرکز ماها رو بر عهده داشت
    یک اشتباه دیگه هم در مورد ریدینگ این بود که 7 دقیقه از زمانمو خیلی راحت از دست دادم و صرف این کردم که تا آخر برم و کلمه ها رو جواب بدم و مجبور شدم خیلی ها رو شانسی بزنم و 12 دقیقه آخر هیچکاری ازم بر نمیومد میدونستم دارم ریدینگو خراب میکنم تمرکزم بهم خورد و ادامه ی امتحان به فکر ریدینگ بودم
    سوالی که دارم این هست با توجه به حوصله ی کمم چطوری بهترین استفاده رو ببرم؟چطوری TPO ها رو تحلیل کنم؟منظور از تحلیل چیه؟ نسبت به همه ی بخش ها از ریدینگ ترس دارم و با نمره ی 83 اون انتظاری که از خودم داشتم خیلی فرو ریخت
    لطفا کسانی که تجربه دارن یا شرایطی مثل من داشتن راهنماییم کنن با توجه به این که تا امتحان بعدی 21 روز وقت دارم. و این 21 روز آینده ام رو تعیین میکنه و آخرین فرصتم هست، باید 100 بگیرم و به فاصله یک ماه GRE بدم.

Junior Member KiteRunner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط parastoov نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک بار امتحان تافل دادم(28 شهریور امسال)، با کمال ناباوری 83 شدم : R:18 , L:22 , S:22 , W :21
    پایه زبانم خیلی خوب هست، خوب نت بر میدارم و خوب متوجه میشم اما پشتکار کمی دارم
    برای این نمره ی 83 حدود ۲۵ روز کمو بیش خوندم و حدود 28 تا از TPO‌ها رو زدم نمره هام متغیر بود اما بد نبود لیسنینگ معمولا 3 تا 6 تا غلط داشتم یعنی 25 تا 28، البته 8 تا غلط هم داشتم(دو تا از تی پی او ها)
    ریدینگ هم از 24 تا 27 میگرفتم مشکل عمده ای که با زدن tpo ها در مورد ریدینگ فهمیدم بی دقتی بود، نخوندن کامل گزینه یا بخش مهم متن
    واسه رایتینگ حدود 15 تا رایتینگ نوشتم، اسپیکینگم بیشتر از سوال 3 به بعد مهارت دارم ولی خیلی کم کار کردم
    از همه ی کتاب ها فقط لانگمن رو خوندم اونم ناقص، کمبرجو نخوندم و مثل خیلی ها صدامو ضبط نکردم فقط همین تی پی او ها و در آوردن کلمه ها اونم نصفه نیمه
    شرایط امتحانم خیلی خیلی بد بود، یکی از داوطلب ها به علت بیکاری فراوان وظیفه ی بر هم زدن تمرکز ماها رو بر عهده داشت
    یک اشتباه دیگه هم در مورد ریدینگ این بود که 7 دقیقه از زمانمو خیلی راحت از دست دادم و صرف این کردم که تا آخر برم و کلمه ها رو جواب بدم و مجبور شدم خیلی ها رو شانسی بزنم و 12 دقیقه آخر هیچکاری ازم بر نمیومد میدونستم دارم ریدینگو خراب میکنم تمرکزم بهم خورد و ادامه ی امتحان به فکر ریدینگ بودم
    سوالی که دارم این هست با توجه به حوصله ی کمم چطوری بهترین استفاده رو ببرم؟چطوری TPO ها رو تحلیل کنم؟منظور از تحلیل چیه؟ نسبت به همه ی بخش ها از ریدینگ ترس دارم و با نمره ی 83 اون انتظاری که از خودم داشتم خیلی فرو ریخت
    لطفا کسانی که تجربه دارن یا شرایطی مثل من داشتن راهنماییم کنن با توجه به این که تا امتحان بعدی 21 روز وقت دارم. و این 21 روز آینده ام رو تعیین میکنه و آخرین فرصتم هست، باید 100 بگیرم و به فاصله یک ماه GRE بدم.

سلام
    با این شرایطی که گفتین معلومه سطح زبانتون خوبه و مشکلتون به شرایط سر جلسه برمیگرده. پیشنهاد من اینه که توی این 3 هفته فقط تی پی او ها رو کار کنین و سعی کنین نقاط ضعفتون رو برطرف کنین. مخصوصا اتفاقی که سر جلسه افتاد دیگه نیفته. توی ریدینگ چیزی که اهمیت داره اینه که دنبال فهمیدن همه جملات و کلمات نباشین و فقط مفهوم متن رو بفهمین و دنبال جواب سوال بگردین.
    با این حال نکته مهمتر اینه که سر جلسه آرامش خودتون رو حفظ کنین. اگه چیزی باعث حواس پرتی شد به جای اعصاب خوردی سعی کنین کلا توجه نکنین. مثلا موقع ریدینگ میشه از هدفون استفاده کرد که صداهای اطراف رو نشنوین. و اینکه اگه یه قسمت از امتحان خراب شد اصلا فکرتونو درگیرش نکنین. دیگه گذشته! به فکر قسمتای بعدی باشین.
    شما دانش کافی برای گرفتن نمره 100 رو دارین. فقط لازمه سر جلسه آرامش خودتونو حفظ کنین و استرس نداشته باشین که بتونین توانایی کامل رو نشون بدین.
    با آرزوی موفقیت

سلام دوستان من نمره ام شد 79! که مهم ترین نقص من تو لیسنینگ هست که شدم 16 بقیه مهارت ها بالای 20 بود ... یه ماه دیگه امتحان دارم چه طور می تونم لیسننیگ رو که تو سایر مهارت تاثیرگذاره بهترش کنم تا بتونم به نزذیکای 90 برسم؟ من برای آزمون قبلی فقط تا TPO4 تونستم کار کنم هر چند قبلش لانگمن و دلتا رو کامل و جامع با حوصله کار کرده بودم....

با تشکر

Junior Member

سلام
    دوستان یک سوال داشتم اینکه سوالات 1 و 2 اسپیکینگ در tpoها در امتحان تافل عینا تکرارمیشه؟؟
    چون من دارم همینا جوابای tpo هارو یاد میگیرم و حفظ میکنم
    کارم درسته؟

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط joliaabot نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یک سوال داشتم اینکه سوالات 1 و 2 اسپیکینگ در tpoها در امتحان تافل عینا تکرارمیشه؟؟
    چون من دارم همینا جوابای tpo هارو یاد میگیرم و حفظ میکنم
    کارم درسته؟
    نخیر کارتون درست نیست و هیچ تضمینی نیست که فرمت سوالات مثل T@@P@@O ها باشن چه برسه که خود سوال مثل اون باشه...

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)