صفحه 324 از 335 نخستنخست ... 224274314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,231 تا 3,240 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

سلام دوستان
    با مطالعه فروم اینطور برداشت کردم که تو نامه معافیت تحصیلی تاریخ معافیت رو تاریخ سپردن وثیقه میزنن. میخواستم ببینم از این تاریخی که تو نامه معافیت میزنن محدوده زمانی ای وجود داره تا شروع تحصیل که باید تا اون موقع حتما از کشور خارج شده باشیم؟
    یعنی اگه کسی بخواد زودتر پرونده تشکیل بده و وثیقه بذاره و بیفته دنبال کارای ویزا و ..... با مشکل مواجه میشه؟ اگه درست متوجه شده باشم از یه بازه زمانی 6 ماه صحبت شده. درسته؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط farhoodinho نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با مطالعه فروم اینطور برداشت کردم که تو نامه معافیت تحصیلی تاریخ معافیت رو تاریخ سپردن وثیقه میزنن. میخواستم ببینم از این تاریخی که تو نامه معافیت میزنن محدوده زمانی ای وجود داره تا شروع تحصیل که باید تا اون موقع حتما از کشور خارج شده باشیم؟
    یعنی اگه کسی بخواد زودتر پرونده تشکیل بده و وثیقه بذاره و بیفته دنبال کارای ویزا و ..... با مشکل مواجه میشه؟ اگه درست متوجه شده باشم از یه بازه زمانی 6 ماه صحبت شده. درسته؟
    تاریخ شروع معافیت و بازه ی 6 ماهه، کاملا درسته.

عملا زودتر انجام دادنش معنایی نداره، چرا که شما برای انجام پروسه به نامه‎ی پذیرش نیاز دارید.
    و برای خروج از کشور (و همچنین درخواست ویزای آمریکا) هم به مجوز خروج، از طرف وزارت علوم.
    ضمن اینکه به تاریخ نامه ی پذیرش هم دقت میکنن و اگه برای مثال نامه ی پذیرش شما برای هفته ی آینده باشه، وزارت علوم ازتون نامه ی جدید خواهد خواست (1 هفته زمانی کافی برای گرفتن ویزا نیست!) و اگه زمان پذیرش برای مثال سال آینده باشه، به شما تا 2-3 ماه پیش از اون موقع مجوز خروج نخواهد داد.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    تاریخ شروع معافیت و بازه ی 6 ماهه، کاملا درسته.

عملا زودتر انجام دادنش معنایی نداره، چرا که شما برای انجام پروسه به نامه‎ی پذیرش نیاز دارید.
    و برای خروج از کشور (و همچنین درخواست ویزای آمریکا) هم به مجوز خروج، از طرف وزارت علوم.
    ضمن اینکه به تاریخ نامه ی پذیرش هم دقت میکنن و اگه برای مثال نامه ی پذیرش شما برای هفته ی آینده باشه، وزارت علوم ازتون نامه ی جدید خواهد خواست (1 هفته زمانی کافی برای گرفتن ویزا نیست!) و اگه زمان پذیرش برای مثال سال آینده باشه، به شما تا 2-3 ماه پیش از اون موقع مجوز خروج نخواهد داد.
    ممنون از پاسختون.
    در کل فکر میکنم سوالم رو درست مطرح نکردم به همین خاطر جواب دلخواه رو نگرفتم. تو 2 تا سوال جداگانه میارم:
    1) ببینید من الان در حین خدمتم. اگه به عنوان مثال یک ماه دیگه یعنی دی ماه نامه پذیرش من برای ترم Fall 2017 که شروعش اگه اشتباه نکنم سپتامبر یا شهریور ماه سال آینده ست به دستم برسه میتونم همون دی ماه از خدمت ترخیص بشم یا فقط تو بازه 6 ماهه قبل از شروع سال تحصیلی میشه این کارو کرد؟
    2) و منظورم از زودتر انجام دادن کارا هم اینه که. با توجه به اینکه پروسه دریافت ویزا طولانی و استرس زاست امکان داره با نامه پذیرشی که تو دی ماه صادر میشه برای اسفند ماه امسال وقت سفارت گرفت و کارای ویزا رو سریعتر انجام داد یا فقط 2-3 ماه قبل از شروع سال تحصیلی (شهریور ماه) میشه برای درخواست ویزا از کشور خارج شد؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط farhoodinho نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    در کل فکر میکنم سوالم رو درست مطرح نکردم به همین خاطر جواب دلخواه رو نگرفتم. تو 2 تا سوال جداگانه میارم:
    1) ببینید من الان در حین خدمتم. اگه به عنوان مثال یک ماه دیگه یعنی دی ماه نامه پذیرش من برای ترم Fall 2017 که شروعش اگه اشتباه نکنم سپتامبر یا شهریور ماه سال آینده ست به دستم برسه میتونم همون دی ماه از خدمت ترخیص بشم یا فقط تو بازه 6 ماهه قبل از شروع سال تحصیلی میشه این کارو کرد؟
    2) و منظورم از زودتر انجام دادن کارا هم اینه که. با توجه به اینکه پروسه دریافت ویزا طولانی و استرس زاست امکان داره با نامه پذیرشی که تو دی ماه صادر میشه برای اسفند ماه امسال وقت سفارت گرفت و کارای ویزا رو سریعتر انجام داد یا فقط 2-3 ماه قبل از شروع سال تحصیلی (شهریور ماه) میشه برای درخواست ویزا از کشور خارج شد؟
    خواهش میکنم.

1) طبق قانون، به محض دریافت پذیرش باید ترخیص بشید (البته این به محض میتونه تا چند روز طول بکشه، و همچنین ممکنه که ضوابط خاصی صرفا مربوط به محل خدمتی شما باشه که این روند رو کمی طولانی تر کنه هر چند که قانونا هیچ تفاوتی نباید وجود داشته باشه).

2) بله میتونید زودتر پروسه رو کلید بزنید (از لحظه ی دریافت نامه ی پذیرش).

امیدوارم که پاسخ هام اینبار درست بوده باشه.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    خواهش میکنم.

1) طبق قانون، به محض دریافت پذیرش باید ترخیص بشید (البته این به محض میتونه تا چند روز طول بکشه، و همچنین ممکنه که ضوابط خاصی صرفا مربوط به محل خدمتی شما باشه که این روند رو کمی طولانی تر کنه هر چند که قانونا هیچ تفاوتی نباید وجود داشته باشه).

2) بله میتونید زودتر پروسه رو کلید بزنید (از لحظه ی دریافت نامه ی پذیرش).

امیدوارم که پاسخ هام اینبار درست بوده باشه.
    موفق باشید
    ممنون از لطفتون.
    پاسخ هاتون جامع و کامل بودن.

Junior Member

دوستان سلام
    من 20 بهمن سال پیش فارق التحصیل شدم و هنوز دفچرمو نفرستادم. از طرفی پذیرش من تاحدودا یک ماه دیگه میاد. حالا می خواستم ببینم با توجه به اینکه معافیت من 20 بهمن تموم میشه و شروع ترم از دانشگاهی که پذیرش گرفتم سپتامبر سال دیگس مشکلی برای معافیتم پیش نمیاد؟ یعنی بهم گیر نمیدن که چون حدود 9 ماه دیگه باید بری پس باید دفترچه رو بفرستی و حتی اعزام بشی؟؟؟ بطور کلی برای بازه ای به این طولانی معافیت میدن؟

Junior Member

سلام عزیزان خسته نباشید ، دوستان من دانشجو ارشد هستم ، و پذیرش ارشد گرفتم ، میدونم که باید انصراف بدم از ارشد و معافیت تحصیلی مجدد بگیرم برای خارج ، سوال من اینه که نامه پذیرش وقتی رسید به دستم ، حتما باید در سامانه نشا ثبت نام کنیم ، من نه ارز میخام نه خدماتی فقط میخوام وزارت علوم تایید کنه مدرک پذیرش رو و بعد با نامه انصراف برم نظام وظیفه که معافیت مجدد بگیرم ، دوستانی که میدونن ممنون میشم کمک کنن ، سپاس

Junior Member arash00 آواتار ها

سلام دوستان.

من خدمتم تموم شده. پذیرش و ویزام هم اومده. ولی صدور کارت پایان خدمتم چهار ماه به طول خواهد انجامید به گفته ی خودشون. کلاسا هم هفته ی پیش شروع شده. به نظرتون اگر برای معافیت تحصیلی اقدام کنم نتیجه ای خواهد داشت؟

Junior Member

سلام دوستان
    من دیروز نامه پذیرشم اومد و میخوام توی سایت نشا ثبت نام کنم ولی یه مشکلی هست. اینکه من 20 بهمن سال پیش فارق التحصیل شدم یعنی الان 11 ماه گدشته ولی تو سایت نشا نوشته که کسانیکه بعد از فرجه 6ماهه فارق التحصیلی مراجعه می کنند برای تشکیل پرونده باید دفترچه اعزام رو هم ارایه بدن!! مگه یک سال نیس فرجه؟؟ الان باید چیکار کنم؟؟

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amirwanted نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دیروز نامه پذیرشم اومد و میخوام توی سایت نشا ثبت نام کنم ولی یه مشکلی هست. اینکه من 20 بهمن سال پیش فارق التحصیل شدم یعنی الان 11 ماه گدشته ولی تو سایت نشا نوشته که کسانیکه بعد از فرجه 6ماهه فارق التحصیلی مراجعه می کنند برای تشکیل پرونده باید دفترچه اعزام رو هم ارایه بدن!! مگه یک سال نیس فرجه؟؟ الان باید چیکار کنم؟؟
    سایت آپدیت نیست. همون یکسال هستش

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)