نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
با سلام. بنده نظر خودم رو میگم... دوستان هم نظر بدن ممنون میشیم...
در حالت کلی مکاتبه با استاد چیزی نسبتاً بی قانون و سلیقه ای هستش. بعضی استاد ها جواب میدن... بعضی ها جواب مشخصی نمیدن می گن اپلای کن دیگه چرا به من مزاحم میشی؟!!! بعضی استاد ها ممکنه بگه من جا ندارم فیلدتون با من خیلی هماهنگ نیست... لطفاً اجازه بدین رزومه تون رو فوروارد کنم به فلان همکارم با ایشون هم در تماس باشین...
در حالت کلی تو خیلی از دانشگاه های آمریکا و کانادا استاد ها اونقدر ایمیل هاشون شلوغ هست که به هیچ وجه ممکن نیست ایمیلتون رو باز کرده و بخونن. اگه هم بخونن ایگنورش می کنن و اهمیت نمیدن و جواب هم نمیدن....
اولاً این که تو یه دانشگاه فقط و فقط با یه استاد و دانشجوهاش مکاتبه داشته باشین... خیلی وقت ها مکاتبه با دانشجویای یه استاد خیلی راحت تر از خود استاد هستش...
ثانیاً شما به استاد ایمیل بزنین ... اگه جواب ندادن دیگه گیر ندین ول کنین هر چه سریع تر به خود دانشگاه اپلای بدین. خیلی امیدوار نباشین به این که ایمیلتون رو استاد بخونه و یا حتی اهمیت بده!!!!
کلاً در حالت عمومی مکاتبه با استاد ها آن چنان که به نظر می رسه مهم، اساسی، اثر بخش، حیاتی و یا دقیق و مطلق و قانون مند و لازم نیست. خیلی اهمیت ندین به این موضوع.
یادتون باشه طرف حساب اصلی شما دانشگاه هستش، نه استاد؛ هر چند بهتره هنگام اپلای دادن بدونین به کدوم یک از استاد ها علاقه دارین و می خوایین باهاش کار کنین....

البته بعضی بورس ها و فاند ها هستن که کلاً استاد محور هستن... استاد که می خواد شما دانشجوش باشین واسه شما فاند میگیره.. بعضاً مکاتبه با استاد مخصوصاً در دانشگاه های اروپا شانس گرفتن بورس و فاند رو افزایش میده...
ولی در کل همون که گفتم... در نقطه نظر عمومی و کلی ماجرا، امر چندان مهم و اساسی نیست. فقط چیزای تکراری و کلیشه ای ننویسین... از خودتون زیادی تعریف نکنین.... و ...
نارحت نشید دوست گرامی اما گویا شما هم سر رشته ایی در زمنیه اپلای ندارید

اولا اگر به رزومه خودتون خیلی ایمان دارید،بدون ارسال به استاد بفرستید برای دپارتمان اما اگر ی استاد مسئول یک لابراتوار باشه و از رزومه شما خوشش نیاد چی؟؟؟
استادا اولا کسانی که دانشجو دارن،دانشجو می گیرن،خودشون بخشی از کمیته پذیرش هستند و مکاتبه باهاشون بسیار هم مفید هست، خیلی اینجا هستند که با مکاتبه با استاد تونستن حتی با سطح رزومه پایین تر نسبت به بقیه اپلای کنندگان و فقط بخاطر بدست آوردن اعتماد استاد پذیرش شدن و رفتن...
من اینطور حس می کنم که شما گویا چند ایمیل زدید،جوابی نگرفتید و فکر می کنید باید این تفکر رایج بشه که به استاد ایمیل نزنید، استاد هیچکارس و ...
بازهم میگم استاد پذیرنده خودش بخشی از کمیته پذیرش هست و شک نداشته باشید وقتی روی رزومه شما نتیجه مثبت میده بهتون مسلم در فرایند پذیرش هم حواسش هست و حتی در خیلی مواقع اسم خودشو در مدارک دانشجو ذکر می کنه.

لطفا این اطلاعات نادرست رو بدون اگاهی مناسب منتشر نکنید