صفحه 19 از 146 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 1452

موضوع: TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد TEF/TEFAQ/DELF/DALF/TCF

اومدم یه توصیه کنم پولتون و واسه A1 ندین A2 هم واسه کسایی خوبه که کلاس امادگی امتحان نرفتن و یهو شک نشن اصل امتحان از b1 شروع می شه ( از لحاظ ارزشی ) و b1 و b2 دوتا مدرکی هستن که خوبه داشته باشین c1 هم که :دی اگه کسی گرفت به من بگه چطوری گرفته

ApplyAbroad Veteran
    Bernadot آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Computer Software

فردا ساعت 10.30 تا 12 سفارت ثبت نام tcfq انجام میده.
    یک کپی پاسپورت + یک قطعه عکس + 170000 تومن وجه نقد!

من هم فردا اونجا هستم.

موفق باشید.

Junior Member

سلام . من میخواستم بدونم که دارا بودن یک مدرک فرانسه در روز مصاحبه چقدر می تونه کمک کنه . شما کدام امتحان را پیشنهاد می کنید. برای کسی که در فرمها 6 یا 7 را زده چه سطحی در امتحان مورد نیازه؟ آیا وقتی می گوییم B1 یعنی در تک تک مهارتها یا مثل ILETS یک نمره کلی دارد؟

Member amir.alizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران - راه و ترابري

سلام به همه دوستان!
    من دیروز رفتم بخش فرهنگی سفارت فرانسه برای ثبت نام TCFQ.
    اطلاعاتی رو که به دست آوردم می‌نویسم شاید به درد کسایی که می‌خوان بعدا برای این امتحان ثبت نام کنن بخوره.

- سفارت تقریبا به طور منظم هر ماه یک بار دو امتحان TCF و TCFQ رو برگزار می‌کنه. اولی بیشتر برای رفتن به دانشگاه و ادامه تحصیل به درد می‌خوره و دومی برای مهاجرت. در امتحان TCFQ فقط دو مهارت شنیداری و گفتاری ارزیابی می‌شه.
    - ثبت نام برای هر امتحان آخرین چهارشنبه هر ماه میلادی از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۳:۰۰ انجام می‌شه.
    - ساعت ۱۰:۳۰ یک جلسه توجیهی در مورد نحوه امتحان داده می‌شه که تقریبا ۴۵ دقیقه طول می‌کشه. اگر اطلاعات کافی داشته باشین لازم نیست حتما توی این جلسه شرکت کنین ولی به نظر من خیلی به دردخور بود.
    - تفاوت امتحان TCF با TEF اینه که اولی نمره منفی نداره و دومی داره که به این ترتیب به نظر می‌رسه TCF برای امتحان دادن راحتتر باشه و بشه با ترس کمتر به سوالات جواب داد.
    - کلا در قسمت درک شنیداری comprehension orale تعداد ۳۰ سوال چهارجوابی مطرح میشه که ۲۵ دقیقه زمان داره.
    - سوالات رو فقط باید با خودکار مشکی جواب داد. نه مداد نه روان‌نویس و نه هیچ چیز دیگه.
    - اگر اشتباه جواب بدین نباید روش رو خط بزنید یا سعی کنین پاکش کنید. بلکه باید جواب دیگه رو که فکر می‌کنین درسته رو هم علامت بزنین و بعد دور جواب درست یک دایره بکشین. از این توضیح به نظر می‌رسه که تصحیح پاسخ‌نامه‌ها کاملا ماشینی نباشه و احتمالا خودشون یه نگاهی به برگه‌ها می‌اندازن.
    - امتحانش راس ساعت ۹:۳۰ شروع می‌شه و توصیه کردن ساعت ۹:۰۰ اونجا باشیم.
    - همون روز و بعد از امتحان comprehension امتحان expression orale انجام ‌می‌شه که برای هر نفر ۱۵ دقیقه طول می‌کشه و ۶ سوال مطرح می‌شه. سوال‌ها به ترتیب از آسان به سخت هستن و هر کدوم متناظر با سطوح A1 تا C2. هر چه به سطح بالاتر سوال‌ها نزدیک می‌شید زمان پاسخگویی هم زیادتر می‌شه. مثلا برای اولی فکر کنم ۱ دقیقه و برای آخری ۳.۵ دقیقه وقت هست. ظاهرا آزمونگر فقط یک سوال می‌پرسه و بعد نوبت شماست که در زمان مشخص به اون سوال جواب بدین.

در ضمن چون من خودم پدرم دراومد تا جاش رو پیدا کنم:
    آدرس: خیابان انقلاب٬ بین میدان فردوسی و چهارراه کالج٬ ضلع جنوبی خ انقلاب تقریبا روبروی خیابان ویلا (استاد نجات اللهی)٬ ک ابیورد٬ کوچه دوم سمت راست (کیمیا)٬ وارد کوچه شدین حدود ۱۰۰ متر برین جلو و نترسین! چون خیلی خوفناکه و ممکنه فکر کنین اشتباه اومدین ولی ادامه بدین. سمت چپ یه ساختمان آجری که متاسفانه پلاکش رو نمی‌دونم.
    ارسال مدارک: 2010/08/31. فایل نامبر کبک: 2010/10/13. تاریخ مصاحبه: 2012/07/13. فایل نامبر فدرال: 2012/08/29. نامه آپدیت پاریس: 2013/04/25. مدیکال: 2014/01/11. پاس ریکوئست: 2014/03/18. لندینگ مونترال 13/06/2015

Senior Member

سلام
    میخواستم از دوستان با تجربه خواهش کنم اگر کسی از امتحان TCFQ ترجیحا یا TCF چندنا نمونه سوال یا کتاب در مورد comprehension orale داره اینجا معرفی کنه.
    من دیشب رفتم انقلاب. برای آمادگی TCF فقظ یک کتاب در بازار پیدا کردم بنام TCF 250 activities که دارمش و چندان جالب نیست.
    ممنون

Member amir.alizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران - راه و ترابري

نقل قول نوشته اصلی توسط on_the_way نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم از دوستان با تجربه خواهش کنم اگر کسی از امتحان TCFQ ترجیحا یا TCF چندنا نمونه سوال یا کتاب در مورد comprehension orale داره اینجا معرفی کنه.
    من دیشب رفتم انقلاب. برای آمادگی TCF فقظ یک کتاب در بازار پیدا کردم بنام TCF 250 activities که دارمش و چندان جالب نیست.
    ممنون
    به غیر از کتابی که شما گرفتید من فقط یک کتاب دیگه تو بازار پیدا کردم که اسمش هست Test de Connaissance du Francais. activites d'entrainement و یه کتاب حدودا ۱۰۰ صفحه‌ای است با Audio CD که شامل یک سری تست نمونه امتحان TCF برای هر ۴ مهارت هستش. انتشاراتش didier است ولی نمی‌دونم تو ایران کدوم انتشارات افست کرده چون هیج اطلاعاتی روش نزده. عکس جلدش رو براتون گذاشتم. این هم یه لینک از کتاب توی آمازون.
    TCF.jpgظاهرا غیر از ایران توی بقیه دنیا هم کتاب دیگه‌ای در زمینه TCF وجود نداره. به نظر من اگه می‌خواین بیشتر کار کنید و تست بزنید برید سراغ کتاب‌های TEF که البته من ازشون اطلاع زیادی ندارم.
    ارسال مدارک: 2010/08/31. فایل نامبر کبک: 2010/10/13. تاریخ مصاحبه: 2012/07/13. فایل نامبر فدرال: 2012/08/29. نامه آپدیت پاریس: 2013/04/25. مدیکال: 2014/01/11. پاس ریکوئست: 2014/03/18. لندینگ مونترال 13/06/2015

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.alizadeh نمایش پست ها
    به غیر از کتابی که شما گرفتید من فقط یک کتاب دیگه تو بازار پیدا کردم که اسمش هست Test de Connaissance du Francais. activites d'entrainement و یه کتاب حدودا ۱۰۰ صفحه‌ای است با Audio CD که شامل یک سری تست نمونه امتحان TCF برای هر ۴ مهارت هستش. انتشاراتش didier است ولی نمی‌دونم تو ایران کدوم انتشارات افست کرده چون هیج اطلاعاتی روش نزده. عکس جلدش رو براتون گذاشتم. این هم یه لینک از کتاب توی آمازون.
    TCF.jpgظاهرا غیر از ایران توی بقیه دنیا هم کتاب دیگه‌ای در زمینه TCF وجود نداره. به نظر من اگه می‌خواین بیشتر کار کنید و تست بزنید برید سراغ کتاب‌های TEF که البته من ازشون اطلاع زیادی ندارم.
    ممنون دوست عزیز
    کتاب TEF هم خوبه ولی روش سوالهاش یک کم متفاوته
    مشکل اینه که ecoute ها یکبار بیشتر پخش نمیشه و احتیاج به تمرین تمرکز داره
    ویرایش توسط on_the_way : November 7th, 2010 در ساعت 05:29 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.alizadeh نمایش پست ها
    بله همین کتاب و با صوتی هاش تو همین فروم هست لینکاش که من و رد اسکای گذاشتیم بگردین پیدا می کنین

Member Hamid_62 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical (Process) Engineer

سلام دوستان ، سوالی داشتم : میخواستم از دوستانی که تو امتحان TCFQ شرکت کردند بپرسم که تو بخش Parler امتحان ، بیشتر در مورد چه موضوعاتی سوال پرسیده میشه ؟ ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره جواب بده
    قبولی در مصاحبه و دریافت فایل نامبر فدرال : 5 آوریل 2011 *** دریافت مدیکال : 3 اکتبر 2013 *** ارسال مدیکال : 17 اکتبر 2013 *** تغییر وضعیت به Decision Made در سایت اداره مهاجرت : 8 نوامبر 2013 *** پاس ریکوئست : 18 نوامبر 2013

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_62 نمایش پست ها
    سلام دوستان ، سوالی داشتم : میخواستم از دوستانی که تو امتحان TCFQ شرکت کردند بپرسم که تو بخش Parler امتحان ، بیشتر در مورد چه موضوعاتی سوال پرسیده میشه ؟ ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره جواب بده
    مهم نيست در مورد چي سوال مي پرسند
    از آن دايره لغتي اي كه مي بايستي بلد باشي و خوب شنيده باشي، سوال مي پرسند كه بايد خوب جواب بدي! فقط شايد تركيب جمله و گرامرش رو تغيير بدن! و كمي بپيچونن!
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)