صفحه 15 از 34 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 339

موضوع: مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مالیات بر درآمد دانشجوهای خارجی

I have two concerns:
    I talked to payroll officer in my school to change exemption in W4 from 1 to 2 but they said exception 1 is correct for me. I want to convince them with some paper proof. is there any document indication we should be exempted no 2?

Also, My address in W2 is my old address.they said it too late to change.Is that important?

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط amirakk نمایش پست ها
    I have two concerns:
    I talked to payroll officer in my school to change exemption in W4 from 1 to 2 but they said exception 1 is correct for me. I want to convince them with some paper proof. is there any document indication we should be exempted no 2?

Also, My address in W2 is my old address.they said it too late to change.Is that important?
    براي تغيير exemption در W4 مي تونيد دستورالعمل W4 رو از سايت IRS پرينت بگيريد و بهشون نشون بديد.

http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw4.pdf

در مورد تغيير آدرس W2 الان دير شده. البته اگه به اداره پست تغيير آدرس رو اطلاع داده باشيد، براتون همه چي رو فوروارد مي كنن به آدرس جديد و اينطور كه ميگيد به دستتون رسيده. اينكه در W2 آدرس قديمي رو نوشته اهميتي نداره. براي IRS مهمه كه آدرس فعلي شما رو بدونه كه در 1040NR و همينطور فرم ٨٨٤٣ مي نويسيد. به طور كلي هر وقت آدرستون تغيير مي كنه بايد در اولين فرصت فرم ٨٨٢٢ رو پر كنيد و براي IRS بفرستيد

http://www.irs.gov/taxtopics/tc157.html

به عنوان نكته حاشيه اي اين رو هم بگم تغيير آدرس رو بايد بلافاصله به اينترنشنال آفيس دانشگاه هم اطلاع بديد كه ركورد شما رو در سويس آپديت كنن. در برخي دانشگاهها اينكه روي سيستم دانشجويي خودتون آدرس رو آپديت كنيد كافي نيست و بايد فرم مخصوص خودشون رو پر كنيد و به اينترنشنال آفيس دانشگاه بديد. البته اين نكته آخر ربطي به بحث ماليات نداشت ولي بحث تغيير آدرس شد گفتم يادآوري كرده باشم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

ممنونم مهراد

سوال:
    امسال یک بونس 150$ از chase bank برای افتتاح حساب گرفنم و توی دسامبر برام یک نامه مالیاتی اومد. باهاشون تماس گرفتم گفت باید همراه با بقیه مدارک برای tax return بفرستید. حالا سوال من اینه که هنوز هم میتونم فرم 1040NR_EZ رو بفرستم یا حتما باید NR باشه؟

رشته و دانشگاه

ممنونم مهراد

سوال:
    امسال یک بونس 150$ از chase bank برای افتتاح حساب گرفنم و توی دسامبر برام یک نامه مالیاتی اومد. باهاشون تماس گرفتم گفت باید همراه با بقیه مدارک برای tax return بفرستید. حالا سوال من اینه که هنوز هم میتونم فرم 1040NR_EZ رو بفرستم یا حتما باید NR باشه؟
    الان كه سود بانكي داريد مجبور هستيد از فرم 1040NR كه نسخه كامل فرم هست استفاده كنيد. اگه سود يا پاداش بانكي رو امسال دريافت كرديد (حتي اگه حساب رو پارسال باز كرده بوديد)، توي ماليات ٢٠١٥ محسوب ميشه كه زمان پر كردن فرمهاي مالياتي سال ٢٠١٥ بعد از اتمام دسامبر سال جاري هست. مهم زمان دريافت سود هست نه زمان افتتاح حساب. يعني اگه سود رو قبل از تحويل سال دريافت كرديد، جزء درآمد پارسال محسوب ميشه و اگه بعد از اول ژانويه دريافت كرديد جزء درآمد امسال محسوب ميشه.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

ممنونم مهراد

سوال:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    الان كه سود بانكي داريد مجبور هستيد از فرم 1040NR كه نسخه كامل فرم هست استفاده كنيد. اگه سود يا پاداش بانكي رو امسال دريافت كرديد (حتي اگه حساب رو پارسال باز كرده بوديد)، توي ماليات ٢٠١٥ محسوب ميشه كه زمان پر كردن فرمهاي مالياتي سال ٢٠١٥ بعد از اتمام دسامبر سال جاري هست. مهم زمان دريافت سود هست نه زمان افتتاح حساب. يعني اگه سود رو قبل از تحويل سال دريافت كرديد، جزء درآمد پارسال محسوب ميشه و اگه بعد از اول ژانويه دريافت كرديد جزء درآمد امسال محسوب ميشه.
    من که با Glacier پر میکنم و اطلاعات 1099 هم وارد میکنم برام به صورت اتوماتیک فرم 1040NR-EZ رو پر میکنه! فقط تو قسمت 18a اون میزانی که فدرال بابت بونس نگه داشته به میزانی که از حقوقم برداشته اضافه کرده، اولشم نوشته که فرم 1099 رو با 1040NR-Ez نفرستید!
    اینطور که میدونم 1040NR برای وقتی هست که شما منبعی غیر از درآمد دانشگاهتون داشته باشین، ولی چون به سود بانکی Non resident ها، مالیات تعلق نمیگیره لازم نیست برای اون 1040NR رو پر کنین.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    اینطور که میدونم 1040NR برای وقتی هست که شما منبعی غیر از درآمد دانشگاهتون داشته باشین، ولی چون به سود بانکی Non resident ها، مالیات تعلق نمیگیره لازم نیست برای اون 1040NR رو پر کنین.
    پس آن چند سنتی که بانک withheld می کند چیست؟
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    نمیدونم واقعیتش!
    ولی اینم لینکش

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    اون مقداري كه بانك withhold مي كنه احتمالا به اين دليل هست كه شما به جاي فرم W8-Ben فرم W9 رو پر كرديد.

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    نمیدونم واقعیتش!
    ولی اینم لینکش
    اين مطلب قبلا در همين تاپيك بحث شده بود و من هم چند لينك ديگه از IRS گذاشتم. استنباط من از قوانين در اين مورد اينه كه سود بانكي وقتي معاف از ماليات هست كه شما حقوق بگير دانشگاه نباشيد. ولي اگه حقوق بگير دانشگاه باشيد، بنا به برداشت من از قوانين، سود بانكي شما هم جزء درآمدهاي مرتبط با كسب و كارتون در آمريكا محسوب ميشه. اين يك لينك

http://www.irs.gov/publications/p519...link1000222320

لينكهاي بيشتر و توضيحات بيشتر هم در همون پست چند صفحه قبل هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    اون مقداري كه بانك withhold مي كنه احتمالا به اين دليل هست كه شما به جاي فرم W8-Ben فرم W9 رو پر كرديد.

اين مطلب قبلا در همين تاپيك بحث شده بود و من هم چند لينك ديگه از IRS گذاشتم. استنباط من از قوانين در اين مورد اينه كه سود بانكي وقتي معاف از ماليات هست كه شما حقوق بگير دانشگاه نباشيد. ولي اگه حقوق بگير دانشگاه باشيد، بنا به برداشت من از قوانين، سود بانكي شما هم جزء درآمدهاي مرتبط با كسب و كارتون در آمريكا محسوب ميشه. اين يك لينك

http://www.irs.gov/publications/p519...link1000222320

لينكهاي بيشتر و توضيحات بيشتر هم در همون پست چند صفحه قبل هست.
    تو کیس من چون بونس بوده و سود بانکی فیکس نبوده فکر نمیکنم تعلق بگیره، یه مقداری مبهم هست این قضیه!
    بعد توی لینکی که من فرستادم خیلی واضح گفته که تعلق نمیگره و حتی ذکر شده که شما میتونی 1040NR یا 1040NR-EZ رو پر کنی!
    البته من به Glacier اعتماد میکنم و همون 1040NR-EZ رو که پر کرده میفرستم.

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

من سال ۲۰۱۳ وارد آمریکا شدم و اون موقع فاند نداشتم. واسه اون سال باید چه فرمی پر کنم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)