صفحه 186 از 191 نخستنخست ... 86136176177178179180181182183184185186187188189190191 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,851 تا 1,860 , از مجموع 1910

موضوع: روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

پیش فرض پاسخ : روشهای فرستادن I-20 از آمریکا به ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen13671367 نمایش پست ها
    دوستان کسی تجربه Regular Airmail رو داشته؟ دانشگاه ما ظاهرا فقط با همین پست میفرسته ایران.
    خودم جواب خودمو میدم! فرم I-20 رو بعد از حدود یک ماه با این پست (Regular Airmail (First Class دریافت کردم.

Junior Member

دوستان دقیقا 17 روزی میشه که نامه دی اس 2019 جدیدمو از ایالت نیوجرسی برام فرستادن ولی متاسفانه هنوز دستم نرسیده! چند بار با شرکت پست ایران تماس گرفتم نتونستم رهگیریش کنن. مجبور شدم برم اداره پست تو چهارراه لشکر. بعد از پرس و جو از چند جا گفتن برم پیش خانم هاشمی. اونم چک کرد گفت نیومده. گفتم 7 آبان پرواز دارم گفتش که یکی دو روزم صبر کن میرسه. حالا موندم چیکار کنم؟! به منشی دانشگاه آمریکا هم ایمیل زدم که ازونجا چک کنه وضعیت بسته مو، هنوز جواب نداده. به نظر شما الان که حدود ده روزی به پروازم مونده بهتره بگم به یه روش دیگه بفرستن؟! (مثلا DHL، بفرستن آدرس دوستم تو ترکیه و اونم با اتوبوس بفرسته ایران، کاراپست). یا اینکه تاریخ بلیطمو تغییر بدم 60 دلار جریمه بلیط بدم منتظر همین نامه بمونم! جالبه بدونین که دفعه پیش هم با همین USPS فرستاد، یه هفته بعد ایران بود!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy

سلام
    میخواستم بگم که یک شرکت هست به نام Air Concepts که برای ایران پست میکنه و بدون واسطه و خیلی سریع بسته به دستم رسید. قیمتشو نمیدونم چون دانشگاه هزینشو پرداخت کرد. اگه دنبال یه روش بدون دردسر و با اطمینان هستین حتما از Air Concepts استفاده کنید. به نظر میرسه از DHL کمک میگیرند اما DHL به ایران چیزی نمیفرسته (اینو دانشگاه بهم گفت). روی بسته چند تا برگه بود که روش توضیح داده بود که به چه دلایل و تحت چه شرایطی به ایران که تحریم شده این بسته رو فرستادند. امیدوارم اینو ببینید و از این سرویس استفاده کنید بلکه یه کم کاراتون راحت تر بشه
    موفق باشید

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام به دوستان عزیز.
    کسایی که می خوان i-20 خودشون رو از دانشگاهی در آمریکا دریافت کنن، بهتره از این رویه استفاده کنن:
    بعد اینکه دانشگاه i-20 شما رو آماده کرد، در سایت eshipglobal یک اکانت درست کنید.
    سپس مشخصات دقیق دانشگاه رو از قبیل آدرس و جایی که قراره مدرک از اونجا صادر شه (مثل ISS) رو وارد کنید.
    سپس آدرس خودتون رو دقیق وارد کنید (ما اکثرا ایران هستیم پس ایرانو میزنیم).
    تو مرحله بعد گزینه های ارسال داره مثل پست معمولی، DHL و Fedex.
    الان در این مرحله اگه پستی قادر به فرستادن مدرک به شما نباشه با علامت زرد رنگ تعجب کنارش معلوم میشه. یعنی اگه این علامت رو دیدید از این روش معقول نیست استفاده کنید. (ممکنه برسه یا نرسه!!!) اگه کنارش علامت ضربدر قرمز رنگ دیدید یعنی از این گزینه نمیتونید استفاده کنید.
    حالا ما اکثرا DHL برای ایران استفاده می کنیم. اگه DHL رو انتخاب کردید و سایت eshipglobal هیچ گونه اخطاری به شما نداد یعنی شما به راحتی می تونید از پست DHL برای دریافت i-20 خودتون استفاده کنید. (مثل اینکه دانشگاه ها باید فرمی رو پر کنن که توسط اون فرم گمرگ امریکا اجازه ارسال Document توسط دانشگاه هارو به ایران میده) پس تو این مرحله حواستون جمع باشه!!! مهمه این مرحله.
    بعدشم که هزینه رو پرداخت می کنید و از قسمت tracking DHL میبینید i-20 کجاست.
    حالا من شهرستان زندگی میکنم ( مرکز استان نیست شهر محل زندگیم) i-20 من که رسید ایران زنگ زدم به نمایندگی DHL تو تهران بسیار مودبو خوش برخورد ازم tracking number و اسمم رو گرفتن گفتن فردا توسط پست پیشتاز براتون ارسال میشه از تهران و شما دوباره زنگ بزنید تا شماره 20 رقمی پست پیشتاز رو بهتون بگیم. امیدوارم پست ایرانم سریع عمل کنه و اذیت نکنه
    من تصویر tracking نامه i-20 رو براتون میزارم شاید به کارتون اومد.
    هزینشم برای من 306 هزار تومن شد کلا.
    موفق باشید.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg i-20.jpg (222.6 کیلوبایت, 136 views)

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

راه دیگه استفاده از پست معمولی امریکا هست. مشکل این روش این هست که زمان بر هستش و حدود 1 ماه طول میکشه تا بسته برسه به ایران که برای کسایی توصیه میشه که وقت به اندازه کافیدارند. خود من 3 تا بسته برام امد ایران بدون مشکل.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical and Systems Engineering Washington University in St. Louis

سلام دوستان،
    بنده I-20 همسرم (F-2) رو از آمریکا، ایالات میزوری، با USPS - First Class روز ۲۴ اکتبر فرستادم و ۹ نوامبر رسید تهران به دست همسرم. هزینه اش هم شد ۵ دلار و ۲۵ سنت.
    سه سال پیش هم یک بسته حدودا ۴۰۰ گرمی (فشارخون سنج)‌ فرستادم ایران-قم که اون هم صحیح و سالم رسید.
    این پست معمولی نسبت به پست های پیشتاز دیگه کند تره، اما طبق تجربه من قابل اعتماده و من توصیه میکنم دوستانی که فرصت دارن و به اون صورت محدودیت زمانی ندارن ازین پست استفاده کنن و خودشون رو درگیر واسطه ها نکنن.
    موفق و موید باشید

Senior Member don_omid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - University of South Carolina

سلام
    من 13 دسامبر میام ایران..
    کسی آی 20 داشته باشه میتونم بیارم..
    بهم پیغام بدین

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز.
    کسایی که می خوان i-20 خودشون رو از دانشگاهی در آمریکا دریافت کنن، بهتره از این رویه استفاده کنن:
    بعد اینکه دانشگاه i-20 شما رو آماده کرد، در سایت eshipglobal یک اکانت درست کنید.
    سپس مشخصات دقیق دانشگاه رو از قبیل آدرس و جایی که قراره مدرک از اونجا صادر شه (مثل ISS) رو وارد کنید.
    سپس آدرس خودتون رو دقیق وارد کنید (ما اکثرا ایران هستیم پس ایرانو میزنیم).
    تو مرحله بعد گزینه های ارسال داره مثل پست معمولی، DHL و Fedex.
    الان در این مرحله اگه پستی قادر به فرستادن مدرک به شما نباشه با علامت زرد رنگ تعجب کنارش معلوم میشه. یعنی اگه این علامت رو دیدید از این روش معقول نیست استفاده کنید. (ممکنه برسه یا نرسه!!!) اگه کنارش علامت ضربدر قرمز رنگ دیدید یعنی از این گزینه نمیتونید استفاده کنید.
    حالا ما اکثرا DHL برای ایران استفاده می کنیم. اگه DHL رو انتخاب کردید و سایت eshipglobal هیچ گونه اخطاری به شما نداد یعنی شما به راحتی می تونید از پست DHL برای دریافت i-20 خودتون استفاده کنید. (مثل اینکه دانشگاه ها باید فرمی رو پر کنن که توسط اون فرم گمرگ امریکا اجازه ارسال Document توسط دانشگاه هارو به ایران میده) پس تو این مرحله حواستون جمع باشه!!! مهمه این مرحله.
    بعدشم که هزینه رو پرداخت می کنید و از قسمت tracking DHL میبینید i-20 کجاست.
    حالا من شهرستان زندگی میکنم ( مرکز استان نیست شهر محل زندگیم) i-20 من که رسید ایران زنگ زدم به نمایندگی DHL تو تهران بسیار مودبو خوش برخورد ازم tracking number و اسمم رو گرفتن گفتن فردا توسط پست پیشتاز براتون ارسال میشه از تهران و شما دوباره زنگ بزنید تا شماره 20 رقمی پست پیشتاز رو بهتون بگیم. امیدوارم پست ایرانم سریع عمل کنه و اذیت نکنه
    من تصویر tracking نامه i-20 رو براتون میزارم شاید به کارتون اومد.
    هزینشم برای من 306 هزار تومن شد کلا.
    موفق باشید.
    سلام،

من الان میخام از همین سایت برای دریافت I-20 استفاده کنم. ولی قسمت سومش این پیام میده:

Error! Please Correct the following error and try again:
    Attention to Iranian Students and other students from Embargoed countries:

Please note that your University is not yet approved to send documents to Embargoed countries.

If you are choosing to mail your package through an individual or an agent in Dubai, please DO NOT choose FedEx as the carrier. In the past, FedEx security has returned packages that are intended to individuals in Iran and other Embargoed Countries. If possible avoid shipping through third party agents.
    دانشگاه هم میگه ما اپرو کردیم. نمیدونم مشکلش چیه!
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

اینجا که میگه approve نکرده! الکی که ارور نمی ده.
    چرا از طریق شرکت های واسطه عمل نمی کنید؟ مثل کاراپست؟ ارزونتر از ارسال مستقیم برای خودتون درمیاد، چون ارسال مستقیم به دلیل مسایل ت ح ر ی م هزینه ای حدود 600 هزار تومان باید بدین. من بیشتر پست های این تاپیک رو دقیق خوندم، بهترین راه از طریق همین شرکته.
    البته اگه دانشگاه تون خودش با DHL و بدون گرفتن هزینه ای از شما این کار رو انجام بده که خیلی عالی می شه. تو اون تعداد پست که من خوندم، شاید تعداد دانشجوهای خوش شانسی که از این طریق I20 شون رو دریافت کردن به اندازه انگشت های یه دستم نرسه.

موفق باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    سلام،

من الان میخام از همین سایت برای دریافت I-20 استفاده کنم. ولی قسمت سومش این پیام میده:

Error! Please Correct the following error and try again:
    Attention to Iranian Students and other students from Embargoed countries:

Please note that your University is not yet approved to send documents to Embargoed countries.

If you are choosing to mail your package through an individual or an agent in Dubai, please DO NOT choose FedEx as the carrier. In the past, FedEx security has returned packages that are intended to individuals in Iran and other Embargoed Countries. If possible avoid shipping through third party agents.
    دانشگاه هم میگه ما اپرو کردیم. نمیدونم مشکلش چیه!

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام،
    دوستان اگه ممکنه نظرتون درباره وضعیت من بدید. ممنون

من از یک دانشگاه متوسط امریکا اواخر دسامبر پذیرش گرفتم و استادم هم گفت بهت RA میدم. توی هفته بعد I-20 من صادر میشه. راستش این دانشگاه خیلی زود بهم جواب داد، در حالیکه من برای چندین دانشگاه بهتر امریکا هم ارسال کردم. حالا برای ارسال I-20 دو به شک شدم. من شنیدم که معمولا بقیه دانشگاه ها هم دیگه جوابشون باید تا آخر مارچ بدن دیگه. این دانشگاه قابلیت این نداره که مستقیم سفارشی بفرسته و من باید از همون روش کاراپست ارسال کنم (که در میاد حدود 400 تا 450 تومن). از طرفی هم با فرست کلس هم که رایگانه بفرسته خودش گفته 6 هفته طول میکشه تا برسه دستم (بدون شماره پیگیری). حالا موندم که با این پست معمولی بفرسته که تا اون موقع جواب باقی دانشگاه ها هم بیاد بعد از بین اونها بهترین انتخاب کنم یا اینکه بگم سفارشی بفرسته و زودتر اقدام کنم واسه سفارت.

راستش انقدر واسه امریکا هزینه کردم که دیگه واقعا زورم میاد هزینه کنم، چون از طرفی هم نمیدونم این رییس جمهور جدید یک اردر جدید بده باز همه چی کنسل کنه! ضمنا کانادا هم سه تا دانشگاه اپلای کردم برای سوپاپ اطمینان.

ممنون
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)