صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: مقاله مهم تر است یا gre ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

پیش فرض مقاله مهم تر است یا gre ؟

برای گرفتن فاند بیشتر تعداد مقاله ی بیشتر مهمتر است یا gre خیلی بالا؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : مقاله مهم تر است یا gre ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aria_h68 نمایش پست ها
    برای گرفتن فاند بیشتر تعداد مقاله ی بیشتر مهمتر است یا gre خیلی بالا؟
    ببین اگه بخوای آمریکا بری جی آر ای مهمه. وگرنه برای یقیه کشورها زیاد اهمیتی نداره. بعدم باید اینو بدونی که جی آر ای رو بیشتر برای جبران معدل میخوان. نه مقاله. این 2 تا هیچ ربطی بهم ندارن. داشتن مقاله یعنی اینکه شما کار پژوهشی بلدی انجام بدی. میتونی مطالعه درستی از اون قسمت از علم داشته باشی. محقق خوبی میتونی باشی. اینا ربطی به جی ار ای نداره. برای آمریکا مخصوصا خوبه که 2 تاشو داشته باشی. اما داشتن یکیش به این معنی نیست که اون یکی نیاز نیست.

ApplyAbroad Champion

درود

منم در این مورد شک دارم ، با دیدن نتایج پذیرش به نظر میاد GRE مهم تر از مقاله است. مثلا دوستانی با نمره GRE بالا و بدون مقاله پذیرش با فاند گرفتن، در حالیکه برخی از دوستان با وجود مقاله نتونستن پذیرش خوبی بگیرن.

البته به نظر رشته به رشته فرق میکنه. مثلا به نظر میاد در رشته های فیزیک، شیمی و ریاضی نمرات GRE General و GRE Subject اهمیت بیشتری از مقاله دارن، ولی رشته های مهندسی مقاله هم اهمیت دارد.

من فکر می کنم GRE برای این اهمیت بیشتری داره که از روی نمره GRE میفهمند که شما خودت در چه حدی هستی، که از روی مقاله که چندتا نویسنده داره نمیشه این را فهمید.

البته مسلمه که هر کی هر دو را داشته باشه، از دانشگاه بهتری هم پذیرش میگیره.

پ.ن. اینا فقط نظر من بود و من خودم در این مورد تردید دارم و دوست دارم نظر دوستان با تجربه دیگر را بدونم.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

من هم با شما موافقم و تقریبا همه مطالب رو عنوان کردید. یک نکته دیگه به نظر من میاد و اون این هست که متاسفانه مقاله هایی که در ایران کار میشن بی هدفن و از کیفیت پایین یا بسیار پایینی برخوردارن و اصلا داشتن نداشتنشون در نظر اونها تفاوت چندانی نمیکنه. البته منظورم این نیست که اصلا تاثیر نداشته باشه ولی به اونها حق بدید که اینکه شما وقتتون روی دادن یک مقاله بی هدف تلف کردید ارزش حساب نکنند. البته اگر مقاله ای (حتی یک دونه کنفرانسی) بتونه نظر استادی رو جلب کنه بحث دیگه ای هست. ولی خیلی رو این حساب نکنید که grad admissions یه دانشگاه آمریکایی به مقاله های ایرانی ها با Verbal=300 اهمیت زیادی بده، در شرایطی که اونها خودشون مهد تحقیق هستن و با این حال اکثر دانشجوهاشون با V>600 در زمان اپلای مقاله ندارن. البته این قضیه نسبی هست و همونطور که گفتید کسی که هردو رو داشته باشه بهترین حالته
    Sometimes one pays most for the things one gets for nothing.<<Albert Einstein
    I never learned anything from someone who always agreed with me.<<
    Unknown

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

منم با تاثیر بیشتر GRE بالا موافقم. (از روی نتایج مردم!)

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

تعجب میکنم از حرف دوستای عزیزم. آخه مقاله چه ربطی به جی ار ای داره دوستای عزیزم؟مثل اینه که بگن چون ریاضیت خوبه پس درصد درس ادبیات رو بالا میزنی!!این 2 مقوله جدا از هم هستن. هر کدومش هم امتیاز خاص خودش رو دارن. ازتون خواهش میکنم که تفسیر بد از نتایج پذیرش نداشته باشید. اینکه یکی مقاله نداشته باشه معنیش این نیست که بورس نمیگیره. شاید بهترین دانشگاه هم قبول بشه. چون بقیه امتیازاش کامل بوده. هر چیزی یه امتیازی داره. اتفاقا هنر به اینه که دانشجو تو شرایط مملکت ما بتونه مقاله تولید کنه. دوست عزیز هستن کسایی که تو همین اپلای ابراد مقالاتی تو مجله های با ایمپکت 4.2 چاپ کردن!!خواهشن دیدتون رو عوض کنید. جی آر ای مهم هست. مقاله مهم هست. معدل مهم هست. هر چیزی به جای خود. ما داریم کسایی رو که معدل لیسانس 18 و معدل فوق 19 دارن با بهترین نمره جی ار ای. اما نتونستن از پس پایان نامشون بر بیان و نتایج خوب بگیرن. هر کسی یه استعدادی داره. یکی معدلش خوبه یکی تو کارهای تحقیقاتی فکر روشنی داره. بستگی داره که سیاست اون دانشگاه چی باشه. معمولا تو کشورهایی مثل استرالیا و انگلیس داشتن مقاله خیلی مهم هست چون دوره دکترای بای ریسرچ دارن. پس خواهشن اینا رو با هم یکی ندونید. هر چیزی واسه خودش ارزش خاصی داره. یکی از بچه های اپلای ابراد با معدل لیسانس 13.03 و معدل فوق 15.25 با 3 تا مقاله ای اس آی خفن موفق شد بورس دانشگاه ولونگنک رو بگیره. ما باید به دوستامون راهنمایی درست بکنیم. این که شما میگید تاثیر جی آر ای بیشتر هست اتوماتیک این معنی رو میرسونه که نرید دنبال مقاله. جی ار ای بخونید در عوضش. و این یعنی راهنمایی نا درست. هر چیزی امتیاز خودشو داره و نشون دهنده یه قایلیتی خاصی از اون دانشجو هست.

ApplyAbroad Guru

من هم در مجموع با نظر دوستمون رضا موافقم. شما هم نمره خوب GRE رو لازم دارید و هم اگر بتونید مقاله اضافه کنید مفید خواهد بود. قضیه یا این یا اون که نیست. کل portfolio درخواست شما روی پذیرش تون تاثیر داره و GRE و مقاله جای همدیگر رو نمیگیرند. اینکه بگوئیم حالا روی این وقت بگذارم یا روی اون هم بنظر من درست نیست. باید وقت کافی بگذارید و هردو را کامل کنید. اگر نتوانید چطور بعدا می خواهید در خارج هم درس بگذرانید هم TA باشید هم روی پژوهش تان کار کنید؟

یکی دو تا نکته البته هست: GRE بعنوان یک شرط می نیمم پذیرش در خیلی دانشگاههای امریکا بکار میره و اگر شما بیست تا مقاله هم داشته باشید ولی حداقل GRE رو نیارید ممکنه اداره پذیرش شما رو رد کنه. خارج از امریکا ارزش محدودی داره حتی در دانشگاههائی که میگویند بعنوان یک پارامتر GRE رو دخالت میدهند. این نکته هم صد درصد درست است که GRE بهرحال توانائی شما رو با یک معیار جهانی ارزیابی میکند و قابل استنادتر از پارامترهای دیگر است.

مقاله بیشتر برای جلب نظر استاد و نشان دادن توانائی پژوهش شماست. این موضوع برای مقطع دکترا البته خیلی مهم تر از فوق لیسانسه. ولی در هر حال به این موضوع هم توجه داشته باشید که بندرت ما نمره GRE در حد دانشجویان کشورهای انگلیسی زبان میتونیم بگیریم. در این شرایط هر عامل اضافی مثبت (مثل یک مقاله قوی) بنفع ماست.
    ویرایش توسط ghlobe : April 30th, 2011 در ساعت 01:15 AM

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

دوستای گلم،

آقا رضا همه چیز رو در حد کامل و واقعا عالی گفتن. در تکمیل صحبتهای ایشون، واقعا این دو مورد چیزایی نیستن که بشه مقایسشون کرد.
    این دو هر دوشون مهمن و کارکرد خودشون رو دارن. هر کدومشون نوع متفاوتی از قابلیت های شما رو میرسونن.
    البته چنتا نکته هم رو در نظر داشته باشید.
    اوالا که GRE فقط برای دانشگاههای امریکا اونم نه واسه همه رشته ها لازمه و البته یه سری دانشگاهها و برخی رشته ها در کانادا (به عنوان مثال حتی UBC هم که برا خیلی رشته هاش GRE الزامیه برای رشته من نیست).
    بعدشم مقاله نشون دهنده ی پتانسیل و بکگراند ریسرچ شما هست و حتی اگه GRE نمره ماکزیمم ممکن رو هم بیارید بازم به یه فاکتوری مثل مقاله نیاز دارید که قابلیت ریسرچ شما رو نشون بده اگه میخواید برای PhD و در دانشگاه معتبری پذیرش بگیرید.
    ازین گذشته امریکا فقط یه کشوره و اگه بخواید بسیاری از کشورهای دیگه اقدام کنید داشتن GRE حتی امتیاز مثبتی هم براتون محسوب نمیشه، و لذا من نوعی با وجود اینکه خیلی از دانشگاههای سطح بالای امریکا رو به راحتی میتونستم برم چون هیچ تمایلی به زندگی یا تحصیل در امریکا نداشته و ندارم پس هیچ نیازی هم به داشتن GRE نداشتم.
    البته یه وقت سوء تفاهم نشه! اینا به معنای کم اهمیت بودن GRE نیست بلکه به این معنیه که مقاله و GRE هر کدوم جایگاه و کاربرد خودشون رو دارن و بهتره این دو مقوله رو با هم قاطی نکنید.
    نظر شخصی من اینه که حتی شاید در مقاطع مختلف یعنی مستر و دکتری هم در هنگام پذیرش متفاوت به این موضوع نگاه کنن.
    دوستای مهربون، شک نکنید که اگه برای PhD اقدام میکنید و با توجه به اینکه هدف در دوره PhD در درجه اول ریسرچ و تحقیقات در جهت جابجا کردن مرزهای دانش هست، هیچ فاکتوری جای مقاله رو برای شما پر نخواهد کرد اگه واقعا میخواید از دانشگاه Top-Level ی پذیرش بگیرید چون استادی که در اون سطح میخواد با شما کار کنه پتانسیل و بکگراند ریسرچ شما براش از درجه اول اهمیت قرار داره (در ضمن لازمه ی Top Level و First Class بودن دانشگاه صرفا وجود در خاک امریکا هم نیست).

با توجه با تجربه ي خودم و دوستانم در اين يكسال
    به اين نتيجه قطعي رسيدم كه در آمريكا GRE حرف اول را ميزنه
    مقاله كه هيچي بعضا نمره كم تافل را هم پوشش ميده
    دانشگاهاي تراز اول معمولا فاند ها را از روي نمره GRE‌ تقسيم ميكنن
    پس توصيه اكيد من و عده اي از دوستانم كه در پروسه پذيرش هستند اينكه اگر فاند و يا پذيرش از جاهاي خوب ميخاين حسابي رو GRE‌ وقت بذارين
    البته رابطه با استاد هم فاكتور ديگه هست كه فكر ميكنم فوق العاده اهميت داره شايد تو اين فاكتور نقش مقاله مرتبط كمي بيشتر به چشم بياد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tondarchabok نمایش پست ها
    با توجه با تجربه ي خودم و دوستانم در اين يكسال
    به اين نتيجه قطعي رسيدم كه در آمريكا GRE حرف اول را ميزنه
    مقاله كه هيچي بعضا نمره كم تافل را هم پوشش ميده
    دانشگاهاي تراز اول معمولا فاند ها را از روي نمره GRE‌ تقسيم ميكنن
    پس توصيه اكيد من و عده اي از دوستانم كه در پروسه پذيرش هستند اينكه اگر فاند و يا پذيرش از جاهاي خوب ميخاين حسابي رو GRE‌ وقت بذارين
    البته رابطه با استاد هم فاكتور ديگه هست كه فكر ميكنم فوق العاده اهميت داره شايد تو اين فاكتور نقش مقاله مرتبط كمي بيشتر به چشم بياد
    تجربه دو ساله من هم تو اپلای ثابت کرده واقعا GRE تقریبا تکلیف پروسه اپلای رو مشخص میکنه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)