صفحه 64 از 111 نخستنخست ... 14545556575859606162636465666768697071727374 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    فيله مرغ سمز كلاب از همه جا ارزونتر ميده. منتها لامصبا همه چيشون مواد نگهدارنده داره حتي گوشت و مرغ!

راستي كسي تا حالا rib خريده درست كنه؟ من دو سه بار تو رستوراناي اينجا خوردم خيلي دوست داشتم! ميخام بدونم خودمون بگيريم خوب در مياد يا نه؟
    ارزونی فیله مرغ سمز تایید میشود! کاستکو اگرچه مرغشو گرونتر میده ولی کیفیتش خیلی بهتر از سمزه، در مورد گوشت چرخ کردش هم توی کاستکو خیلی تازه تر از سمزه، اینها یه ماده ای به گوشت میزنن روش صورتی میمونه توش قهوه ای، ماله کاستکو اکثرا توش هم صورتیه!
    Rib درست کردنش قلق داره! و اون در slow cooking شه، و اما چیزی که خوشمزش میکنه سسش هست از دستورهای youtube استفاده کنین میتونین درست کنین! البته انتظار نداشته باشین بار اول مثل همون رستورانها بشه! البته اگر rib پورک باشه چون چربیش بیشتره دیرتر گوشتش خشک میشه نسبت به rib گاو!
    از طرفی توی همون sams یا فروشگاههای دیگه rib پخته شده با سس رو میفروشن البته من برای sams و امتحان نکردم! میتونین از اونها هم استفاده کنین!

Banned

اینکه بعضی وقتها sale میخوره یه چیزی علتش چی میتونه باشه؟ آیا خریدار نداشته؟
    مثلا کفشی که من والمارت دیده بودم 33 دلار هفته پیش امروز دیدم 8 دلار، وسوسه شدم بخرم که خریدم! هرچتد به قول مهراد بعضی وقتا نباید وسوسه شد چون نیازی هم آنچنان بهش نداشتم ولی خوب بلاخره در آینده لازم خواهد شد!

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    میگو هم داره، امروز چک کردم. گویا ALDI شما تموم کرده یا نمیاره. راستی پخت crab وlobster به دردسرش می ارزه؟ کسی از دوستان تجربه داره؟
    آقا ما میگوشو خریدیم ولی هنوز نپختیم! اگر خوب بود میگم بخرید! میگوش که فکر کنم از همه جا ارزونتره اصلا قابله مقایسه نیست با جاهای دیگه!
    lobster و crab و خیلی از غذاهای دریایی مزه شون وقتی که تازه باشن با وقتی که فریز شده باشن بسیار متفاوته! این قضیه برای کسایی که معمولا از بوی ماهی و اینها بدشون میاد خیلی حادتر میشه! یک عنصری توی اینها هست یادم نیست چی بود که با موندنش حتی در فریزر بیشتر میشه و طعمشو تغییر میده! بخاطر همین هست که معمولا یخ زدش ارزونتر از تازشه!
    lobster و که زنده زنده اینها میندازن تو آب جوش! اگر طرفدار غذاهای دریایی هستی میارزه! ولی اگر نه بهتره اول توی رستورانی چیزی تست کنی ببینی دوست داری یا نه! و پیشنهاد میکنم اگر اهل غذای دریایی نیستی و خودت میخوای بپزی تازشو بخری امتحان کنی! و میارزد آقا!

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    مثلا کفشی که من والمارت دیده بودم 33 دلار هفته پیش امروز دیدم 8 دلار، وسوسه شدم بخرم که خریدم! هرچتد به قول مهراد بعضی وقتا نباید وسوسه شد چون نیازی هم آنچنان بهش نداشتم ولی خوب بلاخره در آینده لازم خواهد شد!
    هزاران دلیل میتونه داشته باشه! برای پوشاک اینها یکسریشه (انبارگردانی، collection سال جدید، ورژن جدید همون مدل، عوض شدن فصل، پرطرفدار نبودن مدل، جذب مشتری که به هوای اون جنس بیاد چندتا چیز دیگه هم بخره!،.....)

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    ارزونی فیله مرغ سمز تایید میشود! کاستکو اگرچه مرغشو گرونتر میده ولی کیفیتش خیلی بهتر از سمزه، در مورد گوشت چرخ کردش هم توی کاستکو خیلی تازه تر از سمزه، اینها یه ماده ای به گوشت میزنن روش صورتی میمونه توش قهوه ای، ماله کاستکو اکثرا توش هم صورتیه!
    Rib درست کردنش قلق داره! و اون در slow cooking شه، و اما چیزی که خوشمزش میکنه سسش هست از دستورهای youtube استفاده کنین میتونین درست کنین! البته انتظار نداشته باشین بار اول مثل همون رستورانها بشه! البته اگر rib پورک باشه چون چربیش بیشتره دیرتر گوشتش خشک میشه نسبت به rib گاو!
    از طرفی توی همون sams یا فروشگاههای دیگه rib پخته شده با سس رو میفروشن البته من برای sams و امتحان نکردم! میتونین از اونها هم استفاده کنین!
    sam's حق عضویت میگیره، نمی دونم تهش به صرفه ست یا نه. ولی costco رو باید امتحان کنم.
    lobster و crab تازه رو بذاریم با EBT بخریم، شاید ما هم تو fox معروف شدیم تازه یخچال هم دارم تو خونه م!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    البته حواست باشه بعضی وقتها این sale ها مربوط میشه به جنسهایی که کیفیتشون خوب نیست و اونقدر رو دستشون باد کرده که اینجوری می خوان از شرش خلاص شن. همونطور که مهراد هم بارها گفته شما باید جنس شناس باشید در درجه اول و در درجه دوم قیمتها دستتون باشه تا تفاوت sale واقعی و الکی رو تشخیص بدید. مثلا چند وقت پیش والمات انبردست sale زده بود ولی کیفیت اون جنس اونقدر بد بود که حتی به قیمت sale هم نمی ارزید خریدنش.

sam's حق عضویت میگیره، نمی دونم تهش به صرفه ست یا نه. ولی costco رو باید امتحان کنم.
    lobster و crab تازه رو بذاریم با EBT بخریم، شاید ما هم تو fox معروف شدیم تازه یخچال هم دارم تو خونه م!
    Lol
    کاستکو هم حق عضویت میگیره البته!
    یه مقایسه ای من کردم بین کاستکو و سمزکلاب، البته این فقط مقایسه شاخه های این دو wholesale در منطقه ماست و ممکنه جاهای دیگه فرق کنه! (پرانتز، من قبلا فکر میکردم همه والمارت مثل همند! ولی بعدا متوجه شدم هرچی شهر از لحاظ رفاه وضعیت بهتری داشته باشه والمارت اونجا مواد غذایی یخچالی کمتری داره و ممکنه نانوایی نداشته باشه و ممکنه کوچیک تر هم باشه!!)

اما مقایسه من:
    گوشت چرخ کرده: تقریبا یه قیمت، کاستکو پوندی 10 20 سنت گرونتر بود
    گوشت مرغ: اگر سینه مرغ رو حساب کنیم کاستکو از دوبرابر بیشتر بود! البته مرغهای کاستکو بقول خودشون مرغهای جوان اند (جوجه ترند)
    برنج: برنج امریکایی سمر ارزونتره، البته برنج هندیهاشون یه قیمته!
    نانوایی: نانوایی سمز تنوع بیشتری تو شیرینی جات و نانها داره!
    اسنک: تنوع اسنک های کاستکو خیلی بیشتره!
    تشک: تشکهای سمز قیمت مناسبتری دارند!
    میوه: تقریبا یه قیمت!
    دیگر مواد: کلا تنوع کاستکو بیشتر از سمزکلاب و کاستکو هر چندهفته آفرهایی میذاره که بعضیهاش خیلی خوب و ارزونه!

نتیجه گیری: از لحاظ قیمتی چنان باجی به هم نمیدن! ولی کیفیت گوشت و مرغ کاستکو بهتره! و البته رستورانش هم بهتره! البته BJ هم جز wholesale ها هست که تنوعش از هر دوی کاستکو و سمز بیشتره ولی قیمتش از هردوشون بیشتر بود!

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    Lol
    کاستکو هم حق عضویت میگیره البته!
    یه مقایسه ای من کردم بین کاستکو و سمزکلاب، البته این فقط مقایسه شاخه های این دو wholesale در منطقه ماست و ممکنه جاهای دیگه فرق کنه! (پرانتز، من قبلا فکر میکردم همه والمارت مثل همند! ولی بعدا متوجه شدم هرچی شهر از لحاظ رفاه وضعیت بهتری داشته باشه والمارت اونجا مواد غذایی یخچالی کمتری داره و ممکنه نانوایی نداشته باشه و ممکنه کوچیک تر هم باشه!!)

اما مقایسه من:
    گوشت چرخ کرده: تقریبا یه قیمت، کاستکو پوندی 10 20 سنت گرونتر بود
    گوشت مرغ: اگر سینه مرغ رو حساب کنیم کاستکو از دوبرابر بیشتر بود! البته مرغهای کاستکو بقول خودشون مرغهای جوان اند (جوجه ترند)
    برنج: برنج امریکایی سمر ارزونتره، البته برنج هندیهاشون یه قیمته!
    نانوایی: نانوایی سمز تنوع بیشتری تو شیرینی جات و نانها داره!
    اسنک: تنوع اسنک های کاستکو خیلی بیشتره!
    تشک: تشکهای سمز قیمت مناسبتری دارند!
    میوه: تقریبا یه قیمت!
    دیگر مواد: کلا تنوع کاستکو بیشتر از سمزکلاب و کاستکو هر چندهفته آفرهایی میذاره که بعضیهاش خیلی خوب و ارزونه!

نتیجه گیری: از لحاظ قیمتی چنان باجی به هم نمیدن! ولی کیفیت گوشت و مرغ کاستکو بهتره! و البته رستورانش هم بهتره! البته BJ هم جز wholesale ها هست که تنوعش از هر دوی کاستکو و سمز بیشتره ولی قیمتش از هردوشون بیشتر بود!
    اوه
    حق عضویتش چقدره؟
    سمز همین بغل دانشگامونه ولی کاستکو 17-18 مایل دورتر.
    ولی انصافا آدم پول داشته باشه از wholefood خرید کنه. واقعا کیفیتش بالاتره. Steak داره پوندی 22 دلار
    البته من یه سری چیزا تو wholefood کشف کردم که قیمتشون شاید 5-10 درصد بالاتر باشه اما کیفیتش به طرز قابل توجهی بالاتره. مثل عسل و peanut butter.

اوه
    حق عضویتش چقدره؟
    سمز همین بغل دانشگامونه ولی کاستکو 17-18 مایل دورتر.
    ولی انصافا آدم پول داشته باشه از wholefood خرید کنه. واقعا کیفیتش بالاتره. Steak داره پوندی 22 دلار
    البته من یه سری چیزا تو wholefood کشف کردم که قیمتشون شاید 5-10 درصد بالاتر باشه اما کیفیتش به طرز قابل توجهی بالاتره. مثل عسل و peanut butter.
    $sams 45
    costco 55$
    آره بعضی چیزهاش خیلی خوبه! مثلا من اسنک بارهای nature-valley از کاستکو خریدم 45 تا بسته دوتایی، پوندی تقریبا 3 دلار!!!! تو الدی هم این قیمت نبود! ولی بعضی چیزهاش خیلی زیاده حجمش برا یکی دو نفر!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

تنوع اجناس والمارتها رو از روي بزرگي شهر يا سطح رفاه اجتماعي نميشه قضاوت كرد. بايد ببينيد چه نوع فروشگاه والمارت رو مقايسه مي كنيد. والمارت سه رده فروشگاه داره: Neighborhood Walmart كه چيزي در حد سوپرماركتهاي ايرانه، Walmart Store كه مثل بقيه سوپرماركتهاي آمريكا هست و Walmart Supercenter كه همه جور چيزي توش پيدا ميشه. توي شهرهاي بزرگ مثل نيويورك و شيكاگو به شدت مقاومت وجود داره براي تاسيس والمارت در محدوده اصلي شهري و علاوه بر اين به دليل تراكم شهري عملا تاسيس والمارتهاي بزرگ كار ساده اي نيست. توي نيويورك والمارت مدتها با مديريت شهري و محلات كلنجار رفت تا تونست Neighborhood Walmart بزنه. من مدتي كه در شيكاگو زندگي مي كردم هر سه رده فروشگاههاي والمارت رو تجربه كردم. توي محدوده مركزي شيكاگو فقط Neighborhood Walmart پيدا ميشه كه با معيارهاي آمريكايي واقعا كوچولو هست و تنوع اجناسش هم كمه. Walmart Store ها كمي بزرگتر هستن ولي تنوع اجناس اونها هم به پاي سوپرماركتهاي منطقه ما مثل Meijer نمي رسه. Walmart Supercenter ها هستن كه واقعا بزرگن و اجناس متنوع (از شير مرغ تا جون آدميزاد) دارن. اگه Walmart Supercenter ها رو در حومه هاي مختلف شيكاگو مقايسه كنيد (حومه هاي پولدار يا متوسط يا فقير) ممكنه از نظر شيك بودن در و ديوار فروشگاه متفاوت باشن ولي از نظر تنوع جنس تفاوت قابل ملاحظه اي ندارن. اين تفاوت رو موقعي حس مي كنيد كه به Walmart Store يا Neighborhood Walmart بريد. والمارتهاي منطقه توليدو همه شون Supercenter هستن. البته در شرايط مساوي من باز هم خريد از Meijer رو از همه لحاظ به والمارت ترجيح ميدم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)