صفحه 72 از 111 نخستنخست ... 22626364656667686970717273747576777879808182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    چه فایده!
    چیزی ارزونه که دهک پایین! قدرت خریدش رو ندارن مثل من!
    البته به قول یکی از دوستان فکر کنم شما بودی هر وقتی SALE خورد باید بیشتر به جنس دقت کرد تا بنجول ندن بهت!
    در ضمن شما یه چیزی گفته بودی من قبل اومدنم به این خراب شده میخوندم پستها رو هنوز رو گوش من سنگینی میکنه!
    این مملکت بناش روی پول نهاده شده!
    باید جنس شناس باشی و خیلی فروشگاه گردی کرده باشی تا سرت کلاه نره. خیلی ها وقت ندارن یا حوصله ش رو ندازن و خوب بیشتر می پردازن. این دوستمون m_round هم کننده ست، تحلیلش درسته!

بناش رو پول نیست! خوده پوله! اونم پول تولید داخل
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

سلام بر دوستان عزیز
    Best Buy برای بلک فرایدی، Samsung - Galaxy Tab Pro 8.4 - 16GB رو 100 دلاری آف زده، که میشه 200 دلار. فکر میکنم در صدرپرفروش ها هم بوده.
    آنلاین هنوز موجوده، میتونید از بعضی فروشگاه فوری، از بعضی دیگه با 3-5 روز تاخیر پیک آپ کنید، و یا صبر کنید یه دوهفته ای بیاد در منزل.

فکر کنم، گزینه خوبی باشه.

Junior Member

برای صرفه جویی باید اول دید که بیشتر پول کجا خرج می شه و بیشتر انرژی رو گذاشت روی کم کردن اون بخش.
    یکی از مهمترین مسائل خونست. خونه هایی که پول برق رو اجاره باشه، اصولا گرونتر هستند و ماکسیمم برقی که ممکن هست مصرف کنی رو ازت می گیرند. یک مساله دیگر هم نزدیکی به دانشگاه هست که باعث می شه خونه خیلی گرون بشه. اگر کسی ماشین داشته باشه، معمولا می تونه خونه های بهتری دور از دانشگاه پیدا کنه. خیلی دیدم بچه می گن که حالا که 600 دلار پول خونه می دیم، 50 دلار پایین و بالا فرقی نداره ولی 50 دلار می شه 600 تا توی یک سال.

موضوع بعدی هم بیرون غذا خوردن یا درست کردن و بردن هست. من حساب کردم که غذای توی خونه حدود 2-3 دلار در می آد در حالیکه غذای توی دانشگاه یک پرسش حدود 6-7 دلار هست. بیرون دانشگاه من تا 5 دلار هم غذای خوب دیدم. اگر 200 روز هم فرض کنیم که بیرون غذا خورده بشه، فرقش می شه حدود 600-800 دلار.
    البته غذا درست کردن توی خونه گرچه از لحاظ مالی بهتره ولی وقت آدم رو به شدت می گیره و فکر نکنم بچه های مهندسی که برای دکترا میان، بتونند هر روز غذا درست کنند. بعضی هم اول هفته درست می کنند و توی یخچال نگهداری می کنند که اصلن توصیه نمی شه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط alir_m نمایش پست ها
    برای صرفه جویی باید اول دید که بیشتر پول کجا خرج می شه و بیشتر انرژی رو گذاشت روی کم کردن اون بخش.
    یکی از مهمترین مسائل خونست. خونه هایی که پول برق رو اجاره باشه، اصولا گرونتر هستند و ماکسیمم برقی که ممکن هست مصرف کنی رو ازت می گیرند. یک مساله دیگر هم نزدیکی به دانشگاه هست که باعث می شه خونه خیلی گرون بشه. اگر کسی ماشین داشته باشه، معمولا می تونه خونه های بهتری دور از دانشگاه پیدا کنه. خیلی دیدم بچه می گن که حالا که 600 دلار پول خونه می دیم، 50 دلار پایین و بالا فرقی نداره ولی 50 دلار می شه 600 تا توی یک سال.

موضوع بعدی هم بیرون غذا خوردن یا درست کردن و بردن هست. من حساب کردم که غذای توی خونه حدود 2-3 دلار در می آد در حالیکه غذای توی دانشگاه یک پرسش حدود 6-7 دلار هست. بیرون دانشگاه من تا 5 دلار هم غذای خوب دیدم. اگر 200 روز هم فرض کنیم که بیرون غذا خورده بشه، فرقش می شه حدود 600-800 دلار.
    البته غذا درست کردن توی خونه گرچه از لحاظ مالی بهتره ولی وقت آدم رو به شدت می گیره و فکر نکنم بچه های مهندسی که برای دکترا میان، بتونند هر روز غذا درست کنند. بعضی هم اول هفته درست می کنند و توی یخچال نگهداری می کنند که اصلن توصیه نمی شه.
    توضیحات مفید بود ولی من سوال دارم.
    اینکه ماکسیمم برق رو میگیرن من فکر نکنم همه جا اینطوری باشه. مثلا من خودم برق روی اجاره هست و 30 تا پول برق میگیرن!
    در مورد خونه توصیه ای که دارم اینه که حتما با یک هم اتاقی خونه بگیرین هزینه ها میاد پایین. مگر اینکه بخواین تنها زندگی کنین. البته در انتخابش دقت باید بکنید!
    اینکه غذای دانشگاه به شدت گرون هست رو موافقم. هرچند دوستانی که رفتن خیلی تعریف میکنن و میگن ارزش داره ولی من هیچ ایده ای ندارم و بعید هم میدونم بشه اون چیزی رو که خونه میخوری اونجا هم بتونی بخوری!
    این جمله اخر چرا توصیه نمیشه؟! خیلی ها اینکار رو میکنن و باید بکنن وگرنه زندگی و کار رو باید تعطیل کرد.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    ...اینکه غذای دانشگاه به شدت گرون هست رو موافقم. هرچند دوستانی که رفتن خیلی تعریف میکنن و میگن ارزش داره ولی من هیچ ایده ای ندارم و بعید هم میدونم بشه اون چیزی رو که خونه میخوری اونجا هم بتونی بخوری!...
    اینجا دانشگاه ما 5 تا سلف سرویس مختلف در قسمت های مختلف کمپس داره برای غذا (که کیفیت شون هم کمی فرق میکنه) من در این مدت که اینجا هستم، تقریبا همگی رو یک بار امتحان کردم، کیفیت غذایی شاید برای خودشون و با توجه به ذائقه شون خوب باشه ولی حداقل برای من و خیلی دیگه از دوستان (حتی ایرانی هایی که یک مدت meal plan داشتند) خیلی مطابق با ذائقه نبود، شاید شما بتونی در هفته یک بار یا دو بار غذای دانشگاه رو بخوری، ولی بیشتر از اون واقعا زده میشه آدم، حتی اگر غذای متنوع بخوری! حالا شما این موضوع رو هم در نظر بگیر که به هر دلیلی (دینی، شخصی و ...) غذاهایی که خوک دارند رو نخوری و انتخاب هات محدودتر هم بشه...بحث هزینه اش هم بحث دیگه ای است، اینجا غذای این سلف سرویس ها اگر دانشجو نباشی برای ناهار (چون شام و صبحانه قیمت ها فرق داره)، حدود 13 دلاره، اگر دانشجو باشی ولی meal plan نداشته باشی حدود 10.5 دلار و اگر meal plan داشته باشی، حدود 5-7 دلار برات تموم میشه (ولی خب شما باید هزینه meal plan رو در ابتدای ترم پرداخت کنی که با توجه به تعداد روزهایی که میخوای غذا داشته باشی، بین 3000 تا 4000 دلار متفاوت هست)
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    اینجا دانشگاه ما 5 تا سلف سرویس مختلف در قسمت های مختلف کمپس داره برای غذا (که کیفیت شون هم کمی فرق میکنه) من در این مدت که اینجا هستم، تقریبا همگی رو یک بار امتحان کردم، کیفیت غذایی شاید برای خودشون و با توجه به ذائقه شون خوب باشه ولی حداقل برای من و خیلی دیگه از دوستان (حتی ایرانی هایی که یک مدت meal plan داشتند) خیلی مطابق با ذائقه نبود، شاید شما بتونی در هفته یک بار یا دو بار غذای دانشگاه رو بخوری، ولی بیشتر از اون واقعا زده میشه آدم، حتی اگر غذای متنوع بخوری! حالا شما این موضوع رو هم در نظر بگیر که به هر دلیلی (دینی، شخصی و ...) غذاهایی که خوک دارند رو نخوری و انتخاب هات محدودتر هم بشه...بحث هزینه اش هم بحث دیگه ای است، اینجا غذای این سلف سرویس ها اگر دانشجو نباشی برای ناهار (چون شام و صبحانه قیمت ها فرق داره)، حدود 13 دلاره، اگر دانشجو باشی ولی meal plan نداشته باشی حدود 10.5 دلار و اگر meal plan داشته باشی، حدود 5-7 دلار برات تموم میشه (ولی خب شما باید هزینه meal plan رو در ابتدای ترم پرداخت کنی که با توجه به تعداد روزهایی که میخوای غذا داشته باشی، بین 3000 تا 4000 دلار متفاوت هست)
    من باید از شما تشکر کنم بابت راهنمایی های مفیدتون. دقیقا این احساس رو من هم دارم. غذای سلف در آمریکا به درد کسی میخوره که واقعا نخواد یا نتونه خودش غذا درست کنه. هفته ای یکبار حالا میشه گفت خوبه. ولی اینکه حتی متنوع باز زده میشه جالب بود برام و این نشون میده نوع غذا خودش یه نوع تفاوت فرهنگی هست که باعث میشه حتی غذایی رو که اونور آب حتی تکراری هم میخوردی میچسبید ولی اینجا حال نمیده!
    یه سوال دیگه از شما دارم اگر میشه البته جواب بدید(البته ربط زیادی به هزینه نداره)
    میخوام ببینم خودتون تو این مدتی که آمریکا بودین بلاخره دستتون اومده بیشتر چی خوردین و واسه چه مدت غذا درست کردین؟ بیشتر همون غذاهای ایرانی بود یا چیزای دیگه(با توجه به اینکه به نظر میاد زیاد بیرون غذا نخوردین؟ اینکه واسه 1 هفته درست کنیم و بذاریم یخچال موردی داره؟!

در تاکید فرمایشات کاربر alir_m باید عرض کنم، که در امریکا ، دو فقره مسکن و خوراک اصل خرج شما رو تشکیل میده و صرفه جویی در هر کدوم کمک بسزایی در پایین آوردن مخارج شما میشه ، و البته عرض بنده بدیهیه.

اما بعد،

اما این که چی خوبه، چی بده، چیزی مورد داره یا نداره بستگی به انتخاب شماست.
    طبق یه اصل کلی، شما برای هر چیز مطلوب باید از یه چیزی (یا یه چیزایی) بگذری!
    پس، اینکه بطور مثال، غذای من ارگانیک باشد، سالم، وقت برای پخت نذارم، ارزان باشه، غنی باشه، مقوی باشه، و چمیدونم هر فاکتور مطلوب دیگه ای در نظر بگیرید و بخواهید همه رو با هم داشته باشید، اگه نگم محاله، خیلی خیلی بعییده. این یعنی، وقتی شما غذا رو درست میکنید میذاریید یخچال برای یه هفته، آسودگی پیدا میکنید در عوض ارزش غذایی چیزی که پختید کاسته میشه؛ یه چیزی به دست آوردید و یه چیزی از دست دادید.
    حالا سبک سنگین کردن اینکه ببینید ارزشش رو داره یا نداره، کاملا بستگی به شما داره. هر کسی یه انتخابی میکنه.
    برخی میگن ، مگه ما چقدر زنده هستیم که نگران این باشیم که ارزش عذایی فلان عذا اینقدر درصد اومد پایین! زمان مهمتره. بعضی دیگه برای سلامتی خودشون ارزش بیشتری قائل هستند.
    "همه چی به انتخاب شما برمیگرده"

در مورد غذای حلال خوردن، مشروبات الکی نخوردن و کلا در محدوده قوانین شریعت قدم برداشتن:
    برخی کلا وقت ندارند به این جور چیزا فکر هم بکنند، چه برسه به رعایت.
    بعضی، رعایت میکنند چون خدا گفته. (خیلی تعبدی)
    برخی دیگه، رعایت میکنند جون فکر میکنند هر چیزی خدا میگه، حتما برای ما بهتره (حکمتی داره).
    حالا شاید یه عده دیگه ای هم باشند که هیچ کدوم از سه گروه قبلی نباشند.

باز انتخاب باشماست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

دوستانی که مصرف بیش از حد چای یا کافی از استارباکس دارن اگه با app استارباکس پرداخت کنید free refill میگیرید.(بعد از 5 بار استفاده green level میشید) just in case

جدا از مساله ی هزینه ها، خیلی از دانشگاه ها چندین dining center داره که غذا معمولا بصورت buffet هست و منوی هر هفته و هر روز از قبل بصورت آنلاین موجود هست تا تصمیم گیری رو راحت تر کنه. در مقام مقایسه با قیمت غذا در food court ها یا خارج از دانشگاه، میانگین 8-9دلار برای منوی آزاد خیلی هم بد نیست.
    ویرایش توسط mmsh81 : December 22nd, 2014 در ساعت 07:52 PM
    Quaecumque Vera

Junior Member polarstar29 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    سلام٬ ممنون یک مطلبی را اضافه کنم که٬ این اکانت prime شش ماهه هست و بعد از آن بدون اطلاع رسانی شما را 49$ شارژ میکنه.
    تجربه خودم رو بگم شاید به درد بخورد. برای اکانت Prime می شه اول ۳۰ روز آزمایشی ثبت نام کرد که البته ۱ دلار برای این ثبت نام شارژ می شویم. بعد از اتمام اتوماتیک 99$ شارژ می کند اگر خودتان قبل از آن غیر فعال نکنید. من این موضوع رو نمی دونستم. دوستم گفت مگه این پست رو نخونده بودی. گفتم ای وااای نه! رفتم دیدم کردیت کارتم دو روز قبل تر 99$ شارژ شده، سریع زنگ زدم Amazon customer service گفتم حااااج خانم این چه وضعشه من دانشجو هستم ایمیل دانشگاهی دارم خودم می خواستم ثبت نام کنم برای ۶ ماهه prime، اون هم جدی معذرت خواهی کرد و 99$ برگشت به حسابم بعد چند ماه که خواستم دوباره خریدی کنم رفتم ایمیل دانشجویی رو وارد کردم. البته یک نکته رو در نظر داشته باشید که توی اکانت آمازون می شه Shipping address های مختلف وارد کرد و دوستتان برای شما خرید کنه و به آدرس شما فرستاده شه. بنابراین اگر خرید زیادی ندارید ۶ ماه با اکانت مشترک کار کنید ۶ ماه بعد با ایمیل دانشگاهی خودتون. بعدش هم می شه سالیانه 49$ رو تقسیم کنید و از یک اکانت استفاده کنید.
    What we do for ourselves dies with us. What we do for others and the world remains and is immortal." Albert Pine"
    A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you

Nine things Happy, Successful People Choose to Ignore

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

همیشه میدیدم این امریکاییها کوپن به دستند بعضیهاشون! این چند روزه کمی وقت داشتم پیرو حرفهای مهراد جان رفتم سر از کار این کوپن بازی دربیارم! چیزی که پیدا کردم اینطوری بود که خیلی از فروشگاهها کوپنهای manufacturer رو که زیر 1 دلار تخفیف داشته باشه دوبرابر میکنند یعنی اینکه اگر شما یک کوپن 70 سنتی داشته باشی 1.4 دلار برات حساب میکنند! من قبلا فکر میکردم خیلی وقت میگیره این گشتن برای کوپن که این دو سایت را بسیار مفید یافتم!

اولی روی stores فروشگاهتون رو انتخاب کنین، کوپن ها و قیمتهای تموم شده اش رو میاره!

دومی هم از طریق ایالت و هم از طریق اسم میتونین پیدا کنین تعداد فروشگاههای این یکی بیشتره! البته سرچش ضعیف تره بهتره از طریق گوگل فروشگاهتون رو توش پیدا کنین!

کلا خوبی این دو سایت اینه که بهترین آفرها رو از فروشگاهها براتون میاره و لازم نیست ساعتها بگردین که آیا این کوپن ارزششو داره یا نه! اولین تجربه من این بود که توی سایت اولی فهمیدم فروشگاه نزدیک ما ماکارونی 1.4 دلاری رو حراج کرده 59 سنت و اگر کوپن manufacturer استفاده کنی که گفته بود دوتا بخری 1$ تخفیف میده! دونه ای در میاد 9 سنت! یعنی در کل 2.6 تخفیف که البته پولی نیست ولی کیف میده از این فروشگاهها بکنی! حالا مزیت این سایت اینه که لازم نیست شما خودت بری بگردی ببینی فروشگاه مورد نظر چیو حراج کرده، بری دنبالش ببینی کوپن داره یا نه! همه چی آمادست!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)