صفحه 78 از 110 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485868788 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 1093

موضوع: ورود به آمریکا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : ورود به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Deliverance نمایش پست ها
    یعنی همیشه رزیدنت های امریکا باید گرین کارت ارائه کنن و بومی های امریکا هم کارت شناسایی شهروندی؟ یکی که ممکنه روزی چندبار بخواد رفت و آمد داشته باشه هربار باید مدارک ارائه کنه؟
    ولی من پرسیده بودم گفته بودن که اگه ویزای F1 تک بار ورود باشه فقط میشه به کانادا تردد کرد.
    ممنون
    دوست عزیز ایرانیها با ویزای F-1 نمیتوانند وارد کانادا بشوند و ویزای کانادا لازم دارند (همینطور همه ملیتهای دیگری که شامل معافیت ویزای کانادا نمیشوند).
    بله دارندگان گرین کارت و پاسپورت امریکا برای ورود به کانادا ویزا لازم ندارند و فقط در مرز پاسپورت خودشون رو نشان میدهند و توسط یک افسر اسکن میشه. دارندگان کارت اقامت کانادا که هنوز سیتیزن نشده اند برای ورود به امریکا ویزای امریکا لازم دارند ولی سیتیزن های کانادا ویزا لازم ندارند و فقط پاسپورت نشان میدهند.

در مرزهای زمینی بین امریکا و کانادا غیر از اسکن کردن پاسپورت بطور اتوماتیک عکستون هم برداشته میشه و افسر هم یک سوال و جواب مختصری میکنه که کجا میخواهید بروید و چقدر میمانید. اگر بیشتر از حد مجاز کالا بیاورید موقع برگشتن به اداره گمرک مرزی هدایتتان میکنند که حق گمرک را بپردازید. در واقع یک سرویس مرزی کامل است و مثل شینگن نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Deliverance نمایش پست ها
    یعنی همیشه رزیدنت های امریکا باید گرین کارت ارائه کنن و بومی های امریکا هم کارت شناسایی شهروندی؟ یکی که ممکنه روزی چندبار بخواد رفت و آمد داشته باشه هربار باید مدارک ارائه کنه؟
    ولی من پرسیده بودم گفته بودن که اگه ویزای F1 تک بار ورود باشه فقط میشه به کانادا تردد کرد.
    ممنون
    من دیروز یه روزه رفتم کانادا برگشتم, ویزای F1 دارم و ویزای مولتی کانادا هم گرفتم, پاسپورت که هیچ حتی I-20 هم باید حتما همراهتون باشه یه کپی از I-94 هم داشته باشین خوبه, مرزش خیلی گیر نیستن معمولا مثل یه عوارضی که حتی از ماشین هم پیاده نمیشین مگه اینکه افیسر بخواد بیشتر چک کنه که البته تو برگشت به امریکا این کار رو میکنن

Junior Member

یه توصیه به دوستانی که تازه می خوان وارد امریکا بشن:

فکر کنم تقریبا تصور همه اینجوریه که اینجا دیگه همه کارشون رو بلدن و خیلی دقیق و منظم هستن,
    نه اصلا اینجوری نیست, اینا هم ادم هستن و بسیار جایز و الخطا و گاهی هم کم اطلاع.
    هر کاری می خواین بکنین خودتون هم اگاه باشید که پروسش چجوریه و تمام جزِییات رو از قبل چک کنید.
    اینا رو که کلی گفتم بر حسب تجربه زندگیم در اینجا
    ولی مشخصا برای ورود حتما چک کنید پاس و I-20 تو فرودگاه مهر بشه
    من حواسم نبوده و اقای افیسر اصلا پاسمو مهر نکرده بوده و I-20 رو هم به اصرار خودم مهر کرد.
    پریروز که رفته بودم کانادا تو برگشت به امریکا تو مرز تازه فهمیدم و خدا رو شکر مشکل خواصی پیش نیومد
    یه ربع معطل شدم تا سویسمو چک کنن و خودشون مهر کردن
    حالا چون مرز کانادا بوده زیاد گیر ندادن و گرنه اگه از ایران میومدم که مطمینا بیشتر گیر میدادن و پروسه طولانی تر میشد.

Member
    رشته و دانشگاه
    AUT - Mech Eng( Manufacturing & Prodection)

سلام بچه ها
    این که ویزای دانشجویی اجازه نمیده قبل از 1 ماه مونده به تاریخ توی I-20 وارد امریکا بشیم، اون تاریخه دقیقا کدوم تاریخه؟ برای من روی I-20 یه تاریخ زده که گفته دانشجو نهایتا باید تا این تاریخ خودشو برسونه ولی همین تاریخ خودش بعد از یه تاریخ دیگه هست به اسم New Students Orientation که اون رو هم دانشگاه اجباری اعلام کرده. حالا کدوم تاریخ رو باید در نظر بگیرم؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gazmakh نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    این که ویزای دانشجویی اجازه نمیده قبل از 1 ماه مونده به تاریخ توی I-20 وارد امریکا بشیم، اون تاریخه دقیقا کدوم تاریخه؟ برای من روی I-20 یه تاریخ زده که گفته دانشجو نهایتا باید تا این تاریخ خودشو برسونه ولی همین تاریخ خودش بعد از یه تاریخ دیگه هست به اسم New Students Orientation که اون رو هم دانشگاه اجباری اعلام کرده. حالا کدوم تاریخ رو باید در نظر بگیرم؟
    جایی که در I20 نوشته شده The student is expected to report to school no later than بعدش یک تاریخی داره، اون تاریخ مدنظر هستش (البته اگر ویزای شما دیرتر هم برسه، در صورتی که دانشگاه قبول کنه میتونید با نامه late arrival بعد از اون تاریخ هم وارد امریکا بشید و دانشگاه شما رو ثبت نام خواهد کرد.
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Member amirmortazavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

آیا Bank Statement هم برای ورود به آمریکا نیازه؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmortazavi نمایش پست ها
    آیا Bank Statement هم برای ورود به آمریکا نیازه؟
    خیر!
    در ارسال های قبل ذکر شده این مورد که، فقط I20 و گذرنامه به همراه ویزای معتبر (اگر هم دیرتر از تاریخ ذکر شده در I20 میرسید امریکا، نامه late arrival که از دانشگاه گرفتید)
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Member
    رشته و دانشگاه
    MA student

اگه یک روز هم دیرتر از تاریخ i20 برسیم بازم نامه late arrival باید از دانشگاه بگیریم؟تو فردودگاه بوستون فکر میکنید برا یک روز هم افیسر گیر بده؟
    خواستن توانستن است.

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mara نمایش پست ها
    اگه یک روز هم دیرتر از تاریخ i20 برسیم بازم نامه late arrival باید از دانشگاه بگیریم؟تو فردودگاه بوستون فکر میکنید برا یک روز هم افیسر گیر بده؟
    باهاتون باشه خیلی خیلی بهتر است.

سلام دوستان.

من توی ویزام اسم دانشگاه و SEVIS No ش خورده.

سوال من اینه که موقع ورود ، آیا اینا چک میشه؟

من میخوام هفته اول برم یه ایالت دیگه. میتونم برم؟ یا نمیزارن؟

اینو باید از کی بپرسم ؟

کسی منبع موثق داره؟

مرسی.
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)