نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از این سیستم برای پیشبرد برنامه مهاجرتی خودتون است

رأی دهندگان
326. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

305 93.56%
  • خیر

21 6.44%
صفحه 56 از 199 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1981

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power, Islamic Azad University

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط conjed نمایش پست ها
    سلام
    من تازه واردم لطفاً کمک کنید
    طبق قانون جدید 2014 قبل از ارسال مدارک به اداره مهاجرت باید اول مدارک تحصیلیمون رو ارزیابی کنیم من الآن تازه مدرک کاردانیمو گرفتم و نمیدونم برای ارزیابی باید چیکار کنم و به کجا مراجعه کنم و هزینشو هم نمیدونم چقدره و اینکه بعد از معادلسازی و ارزشیابی مدرک آیا باید اصل مدرک هم به اداره مهاجرت سیدنی کانادا ارسال بشه یا فقط همون ارزیابی کافیه؟
    مورد دیگه که سوال داشتم اینه که اگر بخوایم بدون وکیل خودمون کارامون رو انجام بدیم، در مرحله اول باید چه مدارکی رو به غیر از فرمهای گفته شده در سایت اداره مهاجرت کانادا بفرستیم؟ من در ویکی، این لینک رو مطالعه کردم که توش مدارک زیادی رو برای ارسال گفته اما مشخص نکرده کدوم مدارک در مرحله اول باید ارسال بشن و کدوم مدارک در مراحل بعدی و زمان مصاحبه. مثلاً نگفته عکسو کارت پایان خدمت و پاسپورت و گواهی تمکن و... باید در مرحله اول ارسال بشن یا واسه زمان مصاحبه هستن؟!؟
    ممنون میشم یکی منو راهنمایی کنه خیلی گیج شدم.
    فرمها رو پر کنید مدارک خواسته شده رو با جواب ارزیابی مدارک همه رو طبق چک لیست مرتب و ارسال کنید بعد توی مرحله بعد خودشون مشخص میکنن چه مدارکی لازمه در ضمن فدرال مصاحبه نداره مگر در حالتها خاص که خیلی نادره
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Control Engineering, M.Sc.

درود دوستان.

ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

بنده دانشجو در کانادا هستم. می خواستم برای اسکیل وورکر اقدام کنم. مدرک لیسانس و فوق لیسانسم از دانشگاه آزاد هست. ترجمه رسمی ریزنمره های لیسانس و فوق لیسانسم ایران دراخیتار خانوادم هست. ولی اصل فارسی آنها و اصل دانشنامه هام اینجا پیش خودمه.
    می خواستم بدونم
    1- دانشگاه آزاد واحد بین الملل کاری به اصل دانشنامه و یا اصل ریزنمرات داره یا نه؟
    2- میشه خانواده من ترجمه ریزنمرات لیسانس و فوق لیسانس بنده را از طریق واحد بین الملل دانشگاه آزاد ارسال کنند و من از اینجا کپی دانشنامه لیسانس و فوق لیسانس را خودم بفرستم برای WES؟
    3- نیازی به کپی برابر کردن ریزنمرات یا دانشنامه ها هست؟
    4- فقط دانشنامه فوق لیسانس را بفرستم یا لیسانس هم نیاز هست.

پیشاپیش سپاس فراروان.

سلام من 2 ماهه وارد کبک شدم و برای کالچ نیاز به معادلسازی داریم:
    1- اصل مدارک تحصیلی مثل لیسانس و فوق را باید بفرستیم درسته؟
    2- مدارک تحصیلی ما در ایران ترجمه شده اگه اصل رو مبفرستم دوباره ترجمه مدارک رو هم باید مهر رسمی داراترجمه کبک بخوره و اینجا تایید بشه؟
    3- میشه پست نکرد و به ادرس حضوری برد؟ ممن.ن میشم اگه کسی تجربه مشابه داشت جواب بده

دوستان من مدارکم رو تازگی برای micc پست کردم و فعلا ساکن کبک هستم . معلوم نیست اینجا موندگار بشم .

1-اگه خارج بشم از استان آیا میشه آدرس دوستانم در کبک برای در یافت نتیجه بدم ؟
    2-آیا معادل شده کبک در استانهای دیگه به درد میخوره
    3-اگر نه ، این wes که راجع بهش صحبت کردید برای مرحله اقدام به مهاجرته یا برای ما هم صادقه؟
    4-اصلا لازمه برای کار معادل سازی انجام بشه یا برای ادامه تحصیل و این برنامه هاست؟

ممنون از شما

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmon نمایش پست ها
    سلام من 2 ماهه وارد کبک شدم و برای کالچ نیاز به معادلسازی داریم:
    1- اصل مدارک تحصیلی مثل لیسانس و فوق را باید بفرستیم درسته؟9ب
    2- مدارک تحصیلی ما در ایران ترجمه شده اگه اصل رو مبفرستم دوباره ترجمه مدارک رو هم باید مهر رسمی داراترجمه کبک بخوره و اینجا تایید بشه؟
    3- میشه پست نکرد و به ادرس حضوری برد؟ ممن.ن میشم اگه کسی تجربه مشابه داشت جواب بده
    1-اگه کپی برابر اصل از واحد آموزش دانشگاه ندارید اصل رو بفرستید با پست سفارشی امضا دار (16دلار میشه) و با همون نوع پست برمیگرده
    2-بله
    3-اگر در مونترال زندگی میکنید تنها راه پسته ولی در شهرهای دیگه دستی هم میشه برد

Junior Member

سلام. برای ارزشیابی مدرک برای اسکیلد ورکرز 2014 باید چکار کرد و به کجا مراجعه کرد؟ ...لطفا کمک کنید توی پستهای قبلی نتونستم جوابمو بگیرم

[QUOTE=majid_migrant;1597554]
    نقل قول نوشته اصلی توسط farid_nasiri نمایش پست ها
    دوست عزیز نیازی به اصل ترجمه نیست (همونطور که در سایت WES به وضوح توضیح داده) از ترجمه و مدرکتون کپی تهیه کنید و به همراه فرم پرخواست که پر کردید ببرید امور بین الملل دانشگاه آزاد(البته اگر فارغ التحصیل دانشگاه آزاد هستید) اونا هم فرو رو تکمیل و مهر میکنن و مدارک رو براتون پست میکنن.
    Mr Majid
    شما درست میفرمایید در سایت وس نوشته نیازی به اصل ترجمه نیست ولی اونا گفتن زیاد مورد داشتیم چون اصل ریزنمرات نبوده برگشت زدن.دقیقا فرمایش شما رو منم اونجا زدم ولی گفتن تصمیم با خودته اگه برگشت بزنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط garsi نمایش پست ها
    1-اگه کپی برابر اصل از واحد آموزش دانشگاه ندارید اصل رو بفرستید با پست سفارشی امضا دار (16دلار میشه) و با همون نوع پست برمیگرده
    2-بله
    3-اگر در مونترال زندگی میکنید تنها راه پسته ولی در شهرهای دیگه دستی هم میشه برد
    ضمنا اگر برای کالج میخواهید اقدام کنید گزینه دیگری هم دارید به نام S R A M که میتونید برای خیلی از کالجها آنلاین اپلای کنید و اگر برای micc اقدام نکردید میتونید 50 دلار اضافه بدید و بخواهید خودشون براتون ارزیابی رو انجام بدند . و معطل micc نشید .

https://sram.omnivox.ca/sva2/Regulie...20140507092159

و یه توضیح دیگه اینکه حتما جواب نهایی micc برای پذبرش نیاز نیست کالجها رسیدی که micc بعد از دریافت مدارک بهتون میده رو هم قبول میکنند و چون میدونند که پروسه زمان بریه.

اینها رو دونه دونه ایمیل زدم و تلفن کردم پرسیدم

Junior Member

سلام من جواب این سوال رو تقریبا گرفتم، فقط برای اطمینان مجددا می پرسم تا اگر کسی از دوستان از این طریق به مشکل خوردن بگن:

اگر مدارک(ریزنمرات + مدرک + ترجمه و ...) در پاکت های مهر شده دانشگاه ولی در غالب یک بسته پستی واحد که خودم پست می کنم به wes برسه، مشکلی پیش خواهد آمد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsandj نمایش پست ها
    سلام من جواب این سوال رو تقریبا گرفتم، فقط برای اطمینان مجددا می پرسم تا اگر کسی از دوستان از این طریق به مشکل خوردن بگن:

اگر مدارک(ریزنمرات + مدرک + ترجمه و ...) در پاکت های مهر شده دانشگاه ولی در غالب یک بسته پستی واحد که خودم پست می کنم به wes برسه، مشکلی پیش خواهد آمد؟
    من اینکار رو کردم و مشکلی نداشت الان هم گزارش wes رو گرفتم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)