صفحه 16 از 17 نخستنخست ... 67891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اپلای در رشته جامعه شناسی

سلام دوستان!

کسی اینجا هست که مطالعات فرهنگی، رسانه یا cultural analysis در دانشگاه امستردام خونده باشه یا دانشجوی این دانشگاه باشه؟ من میخواستم راجع به شرایط گزینش بورسیه تحصیلیشون بپرسم.
    منظورم بورسیه Amsterdam Excellence Scholarship هست.

من معدل 17 لیسانس ادبیات انگلیسی دارم.
    در حال حاضر دارم پایانه نامه ارشد ادبیات انگلیسیم رو تموم میکنم که به زودی دفاع خواهم کرد.موضوعم مرتبط با social media analysis و اینترنت هم هست و مقاله هم قراره بشه.
    هر دو مقطع هم دانشگاه آزاد تهران مرکز خوندم.
    ده سال هم سابقه تدریس زبان انگلیسی دارم.
    زبان فرانسه هم بلدم و میتونم مدرکشو ضمیمه کنم.
    و معرفی نامه های خوبی هم می تونم بگیرم.

میخواستم بدونم چقدر شانس دارم؟ و اینکه کلا معیارهاشون برای بورسیه دادن تو این رشته چیه بیشتر؟

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام دوستان
    من کارشناسی فیزیک دارم و امسال برا ارشد MBA میرم دانشگاه، احتمالا علامه یا امیر
    اگ بخوام برای STS اپلای کنم کدوم دانشگاها رنکش بالاتره؟ هرچی توی نت سرچ کردم جواب درست و حسابی ای گیر نیاوردم
    کلا میخوام بدونم در این مورد چه نظری دارید، دوستانی هستند که تحصیل بکنند این رشته رو؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ُمطالعات اجتماعی

با سلام خدمت همه دوستان
    من لیسانس مهندسی عمران دانشگاه آزاد دارم با معدل 14.61 و فوق لیسانس مطالعات اجتماعی از دانشگاهی در شهر لاهه (به صورت غیر حضوری) معدل ام 88 یا -A نمره پایان نامه ام 94 یا A با موضوع نفرین نفت در ایران از دیدگاه اقتصادسیاسی. IELTS 6 دارم اما دارم مجدد می خوانم که 7 بگیرم. در رابطه با توصیه نامه هم مشکلی ندارم اساتید داور و راهنمای پایان نامه اعلام آمادگی کردند. با توجه ماهیت پایان نامه امکان چاپش با توجه به شرایط جاری کشور فراهم نیست بر این اساس درج این موضوع در SOP می تونه مفید باشه یا مضر؟ برای پذیرش با بورس در مقطع دکترا جامعه شناسی در کانادا یا استرالیا شانسم چقدره؟ یا کشورهای حوزه اسکاندیناوی؟

Junior Member

باسلام
    من کارشناسی عمران دارم از دانشگاه آزاد (البته ارشد عمران هم دارم) و الان دارم ارشد جامعه شناسی دانشگاه دولتی میخونم. دارم روی دو سه مقاله همزمان کار میکنم . زبان هم بد نیست و روی اون هم دارم کار میکنم. بیشتر روی جامعه شناسی اقلیت ها، و دین و همینطور مهاجرت کار میکنم (و موضوعات اقتصادی مرتبط)، خواستم بدونم در کدوم دانشگاه ها یا کشور ها امکان فاند و اسکالر بیشتری دارم؟ استرالیا و انگلیس و ...؟ و کدوم کشور اقامت بعد از تحصیل رو داره؟ البته تنها نکته منفی خودم رو سن میدونم که تا زمان درخواست اپلای 31 سالم یا 32 میشه. ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی

سلام دوستان
    کسی اینجا جمعیت شناسی میخونه؟
    حوزه کاری این رشته خارج از ایران خوبه؟ برای دکترا میشه بورسیه گرفت؟

سلام. ممنون بابت اطلاعات خوبی که در اختیار کاربران قرار میدین.
    من لیسانس پژو هشگری اجتماعی و ارشد جامعه شناسی دارم.
    معدل ارشدم 17/59 هست. 4 سال سابقۀ فعالیت تو حوزه آسیب های اجتماعی(مددکاری اجتماعی)دارم. میتونم برای ارشد یا دکتری رشتۀ مددکاری اجتماعی یا رفاه اجتماعی اقدام کنم؟ مقاله ای ندارم آیا این تجربۀ کاری رزومه یا معرفی نامه محسوب میشه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام مقاله و معرفی نامه قوی جایگاه خودشان را دارند تجربه کاری جایگاه خودش را. جایگزین هم در واقع نیستند.

اگر پروژه دکتری شما در حوزه ای باشد که در آن کار کرده اید و تجربه دارید این تجربه اثر خیلی خوبی در پذیرش تقاضای شما دارد. یعنی شما در حوزه ای کار میکنید که در آن تخصص و تجربه دارید و این خیلی باارزش است.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط shaidaahangari نمایش پست ها
    سلام. ممنون بابت اطلاعات خوبی که در اختیار کاربران قرار میدین.
    من لیسانس پژو هشگری اجتماعی و ارشد جامعه شناسی دارم.
    معدل ارشدم 17/59 هست. 4 سال سابقۀ فعالیت تو حوزه آسیب های اجتماعی(مددکاری اجتماعی)دارم. میتونم برای ارشد یا دکتری رشتۀ مددکاری اجتماعی یا رفاه اجتماعی اقدام کنم؟ مقاله ای ندارم آیا این تجربۀ کاری رزومه یا معرفی نامه محسوب میشه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام ئوست عزیز من کارشناسی مطالعات خانوائه الزهرا و ارشد مطالعات زنان باهنر کرمان با معدل 18 دارم و 2 سال سابقه ی تدریس میخوام برای مهاجرت اقدام کنم همین رشته ی خودم چکار هایی باید انجام بدم ممنونم از راهنماییتون

Junior Member

سلام و ممنون از راهنمایی‌های شما و دوستان
    من لیسانس ریاضی از دانشگاه اراک دارم با معدل پایین 13، ارشد جامعه شناسی از تربیت مدرس با معدل 17/5. تافل 95 البته به این صورت که اسپیکینگ 19 و رایتینگ 20 و بقیه نمره ام رو از اون دو اسکیل گرفتم. 4 سال پیش دفاع کردم و فاصله افتاده. مقاله فارسی دارم که قصد دارم ترجمه کنم برای چاپ (نمی دونم لازمه چاپش یا نه). یک مقدار هم کار مرتبط کردم ولی به صورت پروژه ای و نمی دونم رزومه حساب میشه یا نه.
    خواستم بپرسم برای دکتری دانشگاه های سطح دو اروپا و کانادا امکان گرفتن فاند دارم؟ و اگه آره راهنمایی و نکته ای دارید که کمکم کنه؟
    ممنون میشم شما یا دوستان دیگه ای که اطلاعی دارن راهنمایی کنن.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

خواستم بپرسم برای دکتری دانشگاه های سطح دو اروپا و کانادا امکان گرفتن فاند دارم؟

برای اروپا من به راحتی میتوانم بگویم جواب مثبت است. به این شکل کلی که ترکیب تحصیلاتی که شما دارید بالقوه به شما اجازه میدهد برای گستره ای از پوزیشنها در علوم اجتماعی اپلای کنید.

مثلا برای شروع امثال همین پوزیشنی که الان در سایت برای فرانسه گذاشته ام میتوانند فرصتهای هدف شما باشند. پوزیشنهای اعلام شده در اروپا اکثرا با فاند که عمده اوقات هم کامل هستند همراهند.

من طبیعتا شرایط دقیق علمی و گوشه مطالعاتی شما را نمیدانم بنابراین توصیه ای مبنی بر اینکه نقطه شروع کجا میتواند باشد نمیتوانم بکنم. ولی به شکل عمومی توصیه میکنم توان پروپوزال نویسی در مدت زمان های کوتاه مهارتی است که میتواند به شما برای استفاده از فرصتها کمک زیادی بکند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط marypoory نمایش پست ها
    سلام و ممنون از راهنمایی‌های شما و دوستان
    من لیسانس ریاضی از دانشگاه اراک دارم با معدل پایین 13، ارشد جامعه شناسی از تربیت مدرس با معدل 17/5. تافل 95 البته به این صورت که اسپیکینگ 19 و رایتینگ 20 و بقیه نمره ام رو از اون دو اسکیل گرفتم. 4 سال پیش دفاع کردم و فاصله افتاده. مقاله فارسی دارم که قصد دارم ترجمه کنم برای چاپ (نمی دونم لازمه چاپش یا نه). یک مقدار هم کار مرتبط کردم ولی به صورت پروژه ای و نمی دونم رزومه حساب میشه یا نه.
    خواستم بپرسم برای دکتری دانشگاه های سطح دو اروپا و کانادا امکان گرفتن فاند دارم؟ و اگه آره راهنمایی و نکته ای دارید که کمکم کنه؟
    ممنون میشم شما یا دوستان دیگه ای که اطلاعی دارن راهنمایی کنن.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)