صفحه 11 از 41 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 434

موضوع: عوارض خروج از کشور (معافیت / پرداخت)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : معافیت از پرداخت عوارض خروج از كشور؟

اونجور که من فهمیدم دانشجو ها به دو دسته تقسیم میشن.دانشجویان دختر و پسر هایی که معاف از سربازی هستن(معافیت دائم) و دانشجوهای پسر با معافیت تحصیلی.
    دانشجو های پسر دارای معافیت تحصیلی نیاز به اجازه خروج از کشور دارن که مجبورن یه سری مراحل رو تو اداره گذرنامه و وزارت علوم طی کنن که نه تنها اجازه خروج از کشور رو به دلیل دانشجو بودن میگیرن از پرداخت عوارض خروج هم معاف میشن.
    دانشجو های دختر یا پسر معاف برای ندادن عوارض خروج باید با اداره گذرنامه و وزارت علوم نامه بازی کنن که روندش در پست های قبل توضیح داده شده فقط طبق قوانین و بخشنامه های جدید برای هر بار خروج مجبورن همین کار رو بکنن(تکرار میکنم باید) یعنی یک دختر اگر با طی مراحل اداری الان عوارض نداد،6 ماه دیگه برگشت ایران و خواست دوباره بره مجبوره دوباره برای خروج نامه بازی کنه، منظور این که میشه مثل پسر های معافیت تحصیلی که اجازه خروج نیاز دارن. پس منطقیه که این کار رو نکنه!
    را حل: به دانشجوهای دسته اول ( دختر ها و پسر های معافیت دائم) توصیه میکنم بدون این که عوارض پرداخت کنید با نامه پذیرشتون برید فرودگاه،اگر اونجا به هر عنوانی قانع نشدن همونجا عوارض رو پرداخت کنید.
    دانشجوهای پسر مشمول می تونن با طی مراحل اداری از پرداخت عوارض معاف بشن البته میتونن عوارض هم پرداخت کنن و نهایتا نصف روز تو وقتشون صرفه جویی کنن.
    توجه داشته باشید بخشنامه ها خیلی سریع تغییر میکنن. اگر اشکالی تو نوشته ها دیدید تصحیح کنید.ممنون.

Junior Member

سلام دوستان
    من دارم میرم کشور آلمان و الان ویزای سه ماهه نوع D دارم
    مسلما سرباز هم نیستم میخواستم ببینم واسه بار اول اگه تو فرودگاه بگم دانشجوام میتونم عوارض رو ندم بدون اینکه هیچ نامه ای گرفته باشم یا اصلا کلا تو قانونشون هم نیست که از من پول بگیرن و من کوتاه نیام
    بعد الان که نمیتونم از وزارت علوم و اداره گذرنامه نامه بگیرم درسته؟ باید وقتی رفتم اونجا اینکارها رو بکنم ؟
    دوست من هم معافیت کفالت داره ، شرایط اونم همینه؟ مثل منه ؟
    ویرایش توسط mitrababai : October 18th, 2013 در ساعت 11:26 PM

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mitrababai نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دارم میرم کشور آلمان و الان ویزای سه ماهه نوع D دارم
    مسلما سرباز هم نیستم میخواستم ببینم واسه بار اول اگه تو فرودگاه بگم دانشجوام میتونم عوارض رو ندم بدون اینکه هیچ نامه ای گرفته باشم یا اصلا کلا تو قانونشون هم نیست که از من پول بگیرن و من کوتاه نیام
    بعد الان که نمیتونم از وزارت علوم و اداره گذرنامه نامه بگیرم درسته؟ باید وقتی رفتم اونجا اینکارها رو بکنم ؟
    دوست من هم معافیت کفالت داره ، شرایط اونم همینه؟ مثل منه ؟

(شاید دقیق متوجه سوالتون نشده باشم) معافیت از پرداخت عوارض خروج شامل دانشجویانی میشه که از طرف وزارت علوم برای خروج از کشور معرفی شدن.
    نیازی هم به نامه ی دستی نیست، در سیستم آنلاین پلیس گذرنامه درج شده که شما از طرف وزارت علوم دارید اقدام میکنید.
    فکر میکنم در هر حالت دیگه ای باید عوارض خروج رو (که مبلغ 55 هزار تومان در مرز هوایی هست) بپردازید.

متن ابلاغیه:
    "[....] و دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور (دارندگان اجازه خروج دانشجوئی) و [...] از پرداخت عوارض خروج از کشور مستثنی هستند."

و با توجه به اینکه این ابلاغیه هیچ بند و تبصره ی دیگه ای نداره، سرباز بودن یا نبودن تاثیری در (معافیت از) پرداخت عوارض نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    (شاید دقیق متوجه سوالتون نشده باشم) معافیت از پرداخت عوارض خروج شامل دانشجویانی میشه که از طرف وزارت علوم برای خروج از کشور معرفی شدن.
    نیازی هم به نامه ی دستی نیست، در سیستم آنلاین پلیس گذرنامه درج شده که شما از طرف وزارت علوم دارید اقدام میکنید.
    فکر میکنم در هر حالت دیگه ای باید عوارض خروج رو (که مبلغ 55 هزار تومان در مرز هوایی هست) بپردازید.

متن ابلاغیه:
    "[....] و دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور (دارندگان اجازه خروج دانشجوئی) و [...] از پرداخت عوارض خروج از کشور مستثنی هستند."

و با توجه به اینکه این ابلاغیه هیچ بند و تبصره ی دیگه ای نداره، سرباز بودن یا نبودن تاثیری در (معافیت از) پرداخت عوارض نداره.
    مرسی فقط یه سوال دیگه ، من باید قبلش برم این پول رو بانک به شماره حسابی چیزی واریز کنم یا همون جا توی فرودگاه نقدا بدم ؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mitrababai نمایش پست ها
    مرسی فقط یه سوال دیگه ، من باید قبلش برم این پول رو بانک به شماره حسابی چیزی واریز کنم یا همون جا توی فرودگاه نقدا بدم ؟
    خواهش میکنم.
    نه نیازی نیست. در فرودگاه امام خمینی باجه ی 24 ساعته ی بانک ملی این مبلغ رو از شما دریافت میکنه هرچند که برای صرفه جویی در وقت بهتره که قبلا این کار رو انجام بدین (ممکنه صف شعبه داخل فرودگاه طولانی باشه).

Senior Member

سلام دوستان، من تقريبا ده روزه از ايران خارج شدم و ميخوام تجربم رو در مورد عوارض بگم
    من به همراه همسرم با هم از ايران خارج شديم من ويزاي دانشجويي و همسرم ويزاي همراه، ما اصلا حتي سمت پرداخت عوارض هم نرفتيم يه راست رفتيم سمت گيت خروجي ماموري كه پاسپورتا رو مهر ميكنه يه نگاه به ويزامون كرد و گفت اونجا اقامت داريد و ما گفتيم نه واسه تحصيله و پاسپورتا رو مهر كردو ما از گيت رد شديم به همين راحتي

Junior Member

سلام من زمانم براي نامه نگاري و كاراي اداري محدوده و نمي دونم هم الان دقيقا بايد عوارض بدم يا نه لطفا اگر اطلاعات يا تجربه مشابهي دارين كمك كنيد تا جوابم رو پيدا كنم و عذر مي خوام كه توضيحش كمي طولاني مي شه. من دانشجوي مالزي هستم و تا بيستم اكتبر ويزاي دانشجويي داشتم قبل از اين تاريخ بعلت اينكه پاسپورتم كمتر از يك سال اعتبار داشت همونجا عوضش كردم و چون دانشجو بودم هزينه ندادم و گفتن بايد در ايران ببرم اداره گذرنامه كه مجوز خروج رو ثبت كنن. اونجا نامه اشتغال به تحصيل ترم جاري رو به سفارت داده بودم و اثبات كردم كه هنوز دانشجو هستم و زماني هم كه در ايران رفتم اداره گذرنامه مدرك اثبات دانشجويي ازم نخواستن چون اگه درسم تموم شده بود اول بايد هزينه صدور پاسپورت رو مي دادم بعد مجوز خروج بهم مي دادن. پس در نتيجه براي اداره گذرنامه تاييد شده ست كه من دانشجو هستم. از اون طرف طبق روال از دوماه قبل مدارك تمديد ويزا رو به دانشگاه ارائه كردم اما اصل پاسپورت رو ازم نگرفتن و گفتن كه هر زمان اداره مهاجرت تاييد كنه خبر مي دن كه برم و پاسپورت رو بدم تا ويزام توش وارد بشه و ويزاي قبليم هم توي پاسپورت قبليمه كه هرجا مي رم بايد هردو رو با هم ببرم الان يه مورد اضطراري پيش اومد قبل از تحويل پاسپورت مجبور شدم بيام ايران و ٣ نوامبر(يكشنبه) بايد برگردم. همونطور كه گفتم مجوز خروج رو گرفتم اما تا برنگردم به مالزي و پاسپورتم رو تحويل اداره مهاجرت ندم ويزاي جديدمو ندارم. الان نامه اشتغال به تحصيل تاييد شده توسط سفارت و همينطور كارت دانشجويي و برگه اي كه ثابت ميكنه براي تمديد ويزا اقدام كردم و مدارك تحويل دادم همراهمه. با توجه به اينكه اداره گذرنامه گفت توي سيستم مجوز خروجم بعنوان دانشجو ثبت شده، چون ويزا ندارم باز بايد خروجي پرداخت كنم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah_jase نمایش پست ها
    سلام من زمانم براي نامه نگاري و كاراي اداري محدوده و نمي دونم هم الان دقيقا بايد عوارض بدم يا نه لطفا اگر اطلاعات يا تجربه مشابهي دارين كمك كنيد تا جوابم رو پيدا كنم و عذر مي خوام كه توضيحش كمي طولاني مي شه. من دانشجوي مالزي هستم و تا بيستم اكتبر ويزاي دانشجويي داشتم قبل از اين تاريخ بعلت اينكه پاسپورتم كمتر از يك سال اعتبار داشت همونجا عوضش كردم و چون دانشجو بودم هزينه ندادم و گفتن بايد در ايران ببرم اداره گذرنامه كه مجوز خروج رو ثبت كنن. اونجا نامه اشتغال به تحصيل ترم جاري رو به سفارت داده بودم و اثبات كردم كه هنوز دانشجو هستم و زماني هم كه در ايران رفتم اداره گذرنامه مدرك اثبات دانشجويي ازم نخواستن چون اگه درسم تموم شده بود اول بايد هزينه صدور پاسپورت رو مي دادم بعد مجوز خروج بهم مي دادن. پس در نتيجه براي اداره گذرنامه تاييد شده ست كه من دانشجو هستم. از اون طرف طبق روال از دوماه قبل مدارك تمديد ويزا رو به دانشگاه ارائه كردم اما اصل پاسپورت رو ازم نگرفتن و گفتن كه هر زمان اداره مهاجرت تاييد كنه خبر مي دن كه برم و پاسپورت رو بدم تا ويزام توش وارد بشه و ويزاي قبليم هم توي پاسپورت قبليمه كه هرجا مي رم بايد هردو رو با هم ببرم الان يه مورد اضطراري پيش اومد قبل از تحويل پاسپورت مجبور شدم بيام ايران و ٣ نوامبر(يكشنبه) بايد برگردم. همونطور كه گفتم مجوز خروج رو گرفتم اما تا برنگردم به مالزي و پاسپورتم رو تحويل اداره مهاجرت ندم ويزاي جديدمو ندارم. الان نامه اشتغال به تحصيل تاييد شده توسط سفارت و همينطور كارت دانشجويي و برگه اي كه ثابت ميكنه براي تمديد ويزا اقدام كردم و مدارك تحويل دادم همراهمه. با توجه به اينكه اداره گذرنامه گفت توي سيستم مجوز خروجم بعنوان دانشجو ثبت شده، چون ويزا ندارم باز بايد خروجي پرداخت كنم؟
    خیر، نیازی به پرداخت عوارض خروج نیست.
    (دوستانی که وقت محدود دارند ولی باید عوارض پرداخت کنن: باجه‌ی بانک ملی در داخل فرودگاه امام خمینی به صورت 24 ساعته عوارض خروج رو از شما دریافت میکنه)

Junior Member aminphysic313 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University

با سلام خدمت دوستان
    بنده امروز مراجعه کردم سازمان امور دانشجویان تا در خصوص گرفتن نامه به گذرنامه مبنی بر معافیت از پرداخت عوارض خروج از کشور اقدام کنم . در کمال تعجب به من گفته شد که بدلیل اینکه من سربازی رفتم ، صرفا زمانی میتونم برای گرفتن این نامه اقدام کنم که گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه مقصد (US) رو که به تایید دفتر حامی منافع ایران تو آمریکا رسیده باشه ارائه کنم . وقتی سوال کردم چطور برای دوستانی که سربازی نرفتن فرم I-20 کفایت می کنه ولی برای کسی که سربازی رفته و کارت پایان خدمت داره فرم I-20 نا کافیه و باید گواهی اشتغال به تحصیل ازائه کنه تا ثابت کنه دانشجو هستش به من اینطور جواب دادن که چون شما سربازی زفتی بنابراین برای خروج از کشور وثیقه نذاشتی بنابراین ما از دادن نامه معافیت از پرداخت عوارض به شما معذوریم !!!! این مطلب رو هم خانم خسروی ، هم رئیس مافوق ایشون با تاکید تکرار کردن. خیلی اخمقانه به نظر میاد. ولی به هر حال خواستم بقیه دوستان که کیسی شبیه من دارن در جریان باشن که بیخود وقتشون رو برای سروکله زدن با این جماعت تلف نکنن. به هر حال اینجا ایرانه.....
    Calculus is the true logic of this world

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط aminphysic313 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    بنده امروز مراجعه کردم سازمان امور دانشجویان تا در خصوص گرفتن نامه به گذرنامه مبنی بر معافیت از پرداخت عوارض خروج از کشور اقدام کنم . در کمال تعجب به من گفته شد که بدلیل اینکه من سربازی رفتم ، صرفا زمانی میتونم برای گرفتن این نامه اقدام کنم که گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه مقصد (US) رو که به تایید دفتر حامی منافع ایران تو آمریکا رسیده باشه ارائه کنم . وقتی سوال کردم چطور برای دوستانی که سربازی نرفتن فرم I-20 کفایت می کنه ولی برای کسی که سربازی رفته و کارت پایان خدمت داره فرم I-20 نا کافیه و باید گواهی اشتغال به تحصیل ازائه کنه تا ثابت کنه دانشجو هستش به من اینطور جواب دادن که چون شما سربازی زفتی بنابراین برای خروج از کشور وثیقه نذاشتی بنابراین ما از دادن نامه معافیت از پرداخت عوارض به شما معذوریم !!!! این مطلب رو هم خانم خسروی ، هم رئیس مافوق ایشون با تاکید تکرار کردن. خیلی اخمقانه به نظر میاد. ولی به هر حال خواستم بقیه دوستان که کیسی شبیه من دارن در جریان باشن که بیخود وقتشون رو برای سروکله زدن با این جماعت تلف نکنن. به هر حال اینجا ایرانه.....
    دوست من
    شما وقتتو صرف این کارها نکن....گرفتن اون نامه برای شما محدودیت ورود و خروج از کشور رو ایجاد میکنه...فقط بدرد کسایی میخوره که سربازی نرفتن
    دوباره میگم که شما هنگام گیت خروجی میتونید عوارض رو ندید؛ با توجه به این موضوع که دانشجو هستید...من و چندتا از دوستانم همینجوری معاف شدیم...لازمه بگم که حتی دفعه اول (قبل از ثبت نام در دانشگاه) هم افتاد و عوارضی پرداخت نکردیم
    کافیه آفیسر عوارضی رو قانع کنید که دانشجویید
    از ما گفتن بود
    سابکلاس 574
    لاج و دریافت شماره پرونده: 17 ژانویه|درخواست مدیکال،رزومه،پروپوزال: 18 ژانویه|درخواست خلاصه تز لیسانس و فوق:21 ژانویه|انجام مدیکال: 22 ژانویه|ارسال مدیکال از تهران به امان: 7 فوریه|گرنت ویزا: 10 ژوئن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)