صفحه 21 از 51 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 501

موضوع: فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فاکتور‌های مهم و اولویت آنها در گرفتن پذیرش

اشتباه من شما و دوستانتون اينه كه وقتي ميگيم دانشگاه آزاد خيلي با حقارت و كوچيك بيني ازشون صحبت ميكنيم در صورتي كه دانشي كه ما در مورد اونها داريم چيزيه كه جامعه به ما خورونده عين هزاران مورد ديگه ايي كه فرهنگ مشكلدار ما رو تشكيل ميده. برام جالبه كه دست گذاشتيد روي يكي از واحدهاي بسيار عاليه دانشگاه آزاد (تهران جنوب) . شما از دانشگاه آزاد چي ميدونيد؟ من بهتون ميگم. من به شخصه اينها رو ميدونم :
    1- هر كي دولتي قبول نشه ميره آزاد. اين حرف از پايه غلطه.
    2- دانشگاه آزاد عين گلابي نمره ميدن. بشخصه ديدم در دانشگاه هاي دولتي كه شما اسم آورديد نمره گرفتن در خيلي رشته هاي ديگه از گلابيم گلابي تره.
    3-دانشگاه آزاد معدلهاشون بالاست چون يرخي نمره گرفتن. كلا پارادوكسه . با اطلاعاتي كه دارم اتفاقا در اين دانشگاه شخيص و پر شعبه براي كسب در آمد و حقوق اساتيد و كاركنان نمره دادن اصلا از روي عدالت نيست و تا بتونن از انداختن دانشجو هراسي ندارند.

ميدوني دوست خوب آنچه دوستان به شما گفتن حقيقتيه كه من بهش رسيدم. شما يا بايد خودت بهش برسي يا از امثال ما بشنوي. بهتره قبل از رفتن دست از اين فرقه بازي ها برداريم و هر جا كه ميتونيم قبول شيم و درسمون رو ادامه بده.ما به حواشي سازي زياد عادت داريم و همونه كه زندگي رو برامون نا خوشايند ميكنه. شما با اين طرز فكرت كه از سختي گريزاني كلا به نظر من به رفتن به دانشگاه هاي خيلي بالا فكر نكن چون تلاشي مضاعفتر از هر زمان ميطلبه و ممكنه شما با اين فكرت كه : "چه كاريه حالا كه دولتي رو نميشناسن اونجا كلي رنج بكشم درس بخونم ، برم آزاد كه راحت تره " ، ممكنه به مشكل بر بخوري. شما رو رزومه كار كن و قبل از اون رو معدل. از نظر من مهم نيست معدل از كجا باشه اگر كه از تهران و شريف نيست. ميتونيد با معدل بالاتون راهگشاي دوستان هم دانشگاهيتون باشيد در آينده. مگه فكر ميكنيد بيرون اين مرزها اين دانشگاه ها رو مادرزادي ميشناختن؟ امثال شما از اين دانشگاه ها رفتن و خودي نشون دادن و راه براي ديگران حتي با كفايتي كمتر از اونها آسان شد. پس شما هدفت اين باشه خوب درس بخوني هر جاي اين كشور كه شد و رزومه ي خوب و معدل بالا و نمرات زبان عالي داشته باشي .
    و حرف آخر اگر جدا برات دانشگاه آزاد رفتن تا اين حد راحته و بي دغدغه ي ماليه من بهت پيشنهاد ميكنم فكر دانشگاه شريف و تهران و غيره رو هم از سر بيرون كني و كمي روي پولت بزاري و همين حالا بري يه جاي درست حسابي درس بخوني. اينجا خبري نيست نه براي من نه براي تو و هنوز هم حرف اول رو تو دنيا پول ميزنه . شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CSS - RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_in_abroad نمایش پست ها
    آقا شما چقدر وضعیتت شبیه من بوده. شهید بهشتی هم همین وضعیت رو که میگی داشت بلکه بدتر. من اون موقع میرفتم شریف پیش دوستام، میگفتند اینجا استادا میدونند که همه دانشجوها اپلای میکننند بنابران معدلشون رو داغون نمیکنند. فنی تهران هم به همین ترتیب بود. اما دانشگاه بهشتی و امیرکبیر در رشته کامپیوتر خیلی بد نمره میدادند. میانگین معدل هم ورودی های من 13.7 بود و من معدلم 15.2. نفر 9 گرایش هم شدم و خوابهایی برای خودمون میدیدیم ولی ولی ولییییییییییی میشه اینا رو به ادمیشن کامیتی فهموند؟ من حتی توی SOP به این مساله اشاره کردم و امیدداشتم قانع بشن که بابا دانشگاه تا دانشگاه توی ایران فرق میکنه نمره دادنشون ولی زهی خیال باطل.
    ببینید دوستان برید یه دانشگاه غیر انتفاعی (آزاد هم نه) یه معدل 18 به بالا بیارید. بعدا میبینید چجوری فاند و پذیرش سرازیر میشه (حالا از دانشگاه تاپ تن یا تاپ تونتی نه ولی زیر 50 آمریکاش با من )
    من امسال اپلای کردم و میتونید شرحی از ماوقع رو در اینجا و ایضا در اینجا مطالعه بفرمایید.

خلاصه و به جهت تنویر افکار عمومی آیندگان: معدل با فاصله بسیار زباد مهممممممممممممممترین فاکتوره. هیچ چیز (دقیقا هیچ چیز منجمله زبان/جی-آر-ای/مقاله/سابقه کار) جبرانش نمیکنه. هیچ چیز نمیتونه اثرش رو کم کنه. دانشگاه Xو Y برای خارجی ها توی ایران تفاوتی نداره (به جز شریف و تهران) پس بیخود دلخوش به دانشگاهتون و اسم و رسمش نباشید. مقاله حتی ISI وقتی معدل قوی داشته باشید برای ادمیشن کامیتی جذابه در غیر اینصورت اگر نکته منفی نباشه مثبتم نخواهد بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    اشتباه من شما و دوستانتون اينه كه وقتي ميگيم دانشگاه آزاد خيلي با حقارت و كوچيك بيني ازشون صحبت ميكنيم در صورتي كه دانشي كه ما در مورد اونها داريم چيزيه كه جامعه به ما خورونده عين هزاران مورد ديگه ايي كه فرهنگ مشكلدار ما رو تشكيل ميده. برام جالبه كه دست گذاشتيد روي يكي از واحدهاي بسيار عاليه دانشگاه آزاد (تهران جنوب) . شما از دانشگاه آزاد چي ميدونيد؟ من بهتون ميگم. من به شخصه اينها رو ميدونم :
    1- هر كي دولتي قبول نشه ميره آزاد. اين حرف از پايه غلطه.
    2- دانشگاه آزاد عين گلابي نمره ميدن. بشخصه ديدم در دانشگاه هاي دولتي كه شما اسم آورديد نمره گرفتن در خيلي رشته هاي ديگه از گلابيم گلابي تره.
    3-دانشگاه آزاد معدلهاشون بالاست چون يرخي نمره گرفتن. كلا پارادوكسه . با اطلاعاتي كه دارم اتفاقا در اين دانشگاه شخيص و پر شعبه براي كسب در آمد و حقوق اساتيد و كاركنان نمره دادن اصلا از روي عدالت نيست و تا بتونن از انداختن دانشجو هراسي ندارند.

ميدوني دوست خوب آنچه دوستان به شما گفتن حقيقتيه كه من بهش رسيدم. شما يا بايد خودت بهش برسي يا از امثال ما بشنوي. بهتره قبل از رفتن دست از اين فرقه بازي ها برداريم و هر جا كه ميتونيم قبول شيم و درسمون رو ادامه بده.ما به حواشي سازي زياد عادت داريم و همونه كه زندگي رو برامون نا خوشايند ميكنه. شما با اين طرز فكرت كه از سختي گريزاني كلا به نظر من به رفتن به دانشگاه هاي خيلي بالا فكر نكن چون تلاشي مضاعفتر از هر زمان ميطلبه و ممكنه شما با اين فكرت كه : "چه كاريه حالا كه دولتي رو نميشناسن اونجا كلي رنج بكشم درس بخونم ، برم آزاد كه راحت تره " ، ممكنه به مشكل بر بخوري. شما رو رزومه كار كن و قبل از اون رو معدل. از نظر من مهم نيست معدل از كجا باشه اگر كه از تهران و شريف نيست. ميتونيد با معدل بالاتون راهگشاي دوستان هم دانشگاهيتون باشيد در آينده. مگه فكر ميكنيد بيرون اين مرزها اين دانشگاه ها رو مادرزادي ميشناختن؟ امثال شما از اين دانشگاه ها رفتن و خودي نشون دادن و راه براي ديگران حتي با كفايتي كمتر از اونها آسان شد. پس شما هدفت اين باشه خوب درس بخوني هر جاي اين كشور كه شد و رزومه ي خوب و معدل بالا و نمرات زبان عالي داشته باشي .
    و حرف آخر اگر جدا برات دانشگاه آزاد رفتن تا اين حد راحته و بي دغدغه ي ماليه من بهت پيشنهاد ميكنم فكر دانشگاه شريف و تهران و غيره رو هم از سر بيرون كني و كمي روي پولت بزاري و همين حالا بري يه جاي درست حسابي درس بخوني. اينجا خبري نيست نه براي من نه براي تو و هنوز هم حرف اول رو تو دنيا پول ميزنه . شادزي
    خیلی خیلی منون از پاسختون...
    البته من از اون بچه مایه دارا نیستم که ترمی 1 تومن شهریه ی دانشگاه آزاد واسم پولی نباشه، شما اگه اون لینک آخری رو که گذاشتم(این لینک: http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%86%D8%9F) نگاه کنید بهتر متوجه منظورم میشین.
    به هر حال خیلی متشکرم بابت پاسخ مفیدتون. اگه به این لینک بالایی هم یه سری بزنین و نظرتون رو در اونجا هم دقیقتر بفرمایید بیشتر ممنون میشم!شادزی!!
    There is a hunger still unsatisfied...

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط Poooria_M نمایش پست ها
    خیلی خیلی منون از پاسختون...
    البته من از اون بچه مایه دارا نیستم که ترمی 1 تومن شهریه ی دانشگاه آزاد واسم پولی نباشه، شما اگه اون لینک آخری رو که گذاشتم(این لینک: http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%86%D8%9F) نگاه کنید بهتر متوجه منظورم میشین.
    به هر حال خیلی متشکرم بابت پاسخ مفیدتون. اگه به این لینک بالایی هم یه سری بزنین و نظرتون رو در اونجا هم دقیقتر بفرمایید بیشتر ممنون میشم!شادزی!!
    پوريا جان
    من بايد بهت بگم
    براي اونوريا اصلا كنكور و رتبه و تراز اصلا مهم نيست...اونا دنبال افرادي ميگردن كه دانش جو باشه نه كسي كه خودشو با 4تا رتبه و نمره دلخوش كرده.....مهمترين فاكتور اينه كه شماچقدر كار تحقيقاتي كردي؟ چه مدت وقت خودتو در محيط آزمايشگاهي صرف كرده؟ مقاله ها و كنفرانس ها؟ SOP قوي و نمره زبان مناسب...
    بعضي از دانشگاه ها حتي از شما سابقه كار مي خوان!!! براي مستر!!!
    من براي رشته Solid material handling در دانشگاه گلاسكو اسكاتلند كه يه رشته جديدي هستش اقدام كردم و دقيقا بمن ايمل دادن گفتن چون در اين زمينه خاص سابقه كار عملي نداشتي ريجكت شدي....
    اما مسلما نام دانشگاه در گرفتن پذيرش تاثير خواهد داشت....خيلي از جاها زمان اپلاي از شما ادرس سايت دانشگاه شما رو ميپرسند...خداوكيلي چندتا از دانشگاه هاي ما سايت ب زبان انگليسي دارند و اپديت شده؟؟؟؟!!!!
    کربلایم آرزوست...

Member coronaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط

سلام به دوستان
    یه سوال دارم :
    آیا مدارک فنی و حرفه ای مثل PLC , Matlab, Wincc و ... توی پذیرش میتونه تاثیر داشته باشه یا نه؟
    اصلاً این مدارک فنی و حرفه ای بین المللی هست؟

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط

نقل قول نوشته اصلی توسط coronaa نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    یه سوال دارم :
    آیا مدارک فنی و حرفه ای مثل PLC , Matlab, Wincc و ... توی پذیرش میتونه تاثیر داشته باشه یا نه؟
    اصلاً این مدارک فنی و حرفه ای بین المللی هست؟
    این مدارک نشون میده که شما در فلان برنامه تبهر دارین و اگر استادی از این برنامه ها در تحقیقاتش استفاده کنه برای شما یک نکته مثبت به حساب میاد، Matlab که در اکثر رشته ها در تحقیقات کاربرد داره، Wincc و PLC هم یکجورایی صنعتی هستند و در تحقیقات high tech زیاد ازشون استفاده نمیشه ولی از شما به عنوان یک مهندس کنترل انتظار میره که اینهارو بلد باشین.

Member onlysat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law graduate - Tehran

سلام

برای بعضی ها مثل من که درسمون تموم شده و الان احساس می کنیم معدلمون پایینه (14.80) و به خودمون میگم بهتر بود بیشتر می خوندیم . بعضی نمرات برخی اساتید گرانقدر!!! هم البته بی تاثیر نبوده .
    حالا مسئله اینجاست که این استرس وجود "فاکتوری مهم به اسم معدل" واقعا چند درصد از پذیرشه ؟؟ اصلا درصد گذاری این فاکتور توسط ذهن ما و برداشت ما صورت گرفته و یا واقعیتی برای بخش پذیرش دانشگاه ها که مطلقاً هرکی معدل پایین تری داره به درد دانشگاه ما نمی خوره

با این پیش فرض که سابقه کاری 100% مرتبط به مدت 3 سال ، سه مقاله داخلی و کنفرانسی و ایلتس حدود 7.5(مرداد امتحان دارم) من را امیدوار کرده.

نظر شما چیه ؟ واقعا جمع بندی اصلی و نهایی و صحیح راجع به فاکتورهای پذیرش وجود داره ؟

ارادتمند - امیر
    مرد دانشمندي مانند ابن سينا در هيچ دانشگاهي درس نخوانده بود؛ پيش پدر و چند آموزگار گمنام تحصيل كرده بود، اما با ذوق و شوق و همتي كه داشت در هجده سالگي همه دانشهاي روزگارش را نيك مي دانست.((از كتاب معجزه ايراني بودن))

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط onlysat نمایش پست ها
    سلام

برای بعضی ها مثل من که درسمون تموم شده و الان احساس می کنیم معدلمون پایینه (14.80) و به خودمون میگم بهتر بود بیشتر می خوندیم . بعضی نمرات برخی اساتید گرانقدر!!! هم البته بی تاثیر نبوده .
    حالا مسئله اینجاست که این استرس وجود "فاکتوری مهم به اسم معدل" واقعا چند درصد از پذیرشه ؟؟ اصلا درصد گذاری این فاکتور توسط ذهن ما و برداشت ما صورت گرفته و یا واقعیتی برای بخش پذیرش دانشگاه ها که مطلقاً هرکی معدل پایین تری داره به درد دانشگاه ما نمی خوره

با این پیش فرض که سابقه کاری 100% مرتبط به مدت 3 سال ، سه مقاله داخلی و کنفرانسی و ایلتس حدود 7.5(مرداد امتحان دارم) من را امیدوار کرده.

نظر شما چیه ؟ واقعا جمع بندی اصلی و نهایی و صحیح راجع به فاکتورهای پذیرش وجود داره ؟

ارادتمند - امیر
    با سلام
    درباره دانشگاه های رنک بالا مهمترین عامل همین معدل هستش چون توی رشته حقوق ما دیگه آزمون gre نداریم که بخواهیم با اون معدلمونو بپوشونیم و معمولا پیش شرط دانشگاه ها معدل 16 به بالا هستش
    موفق باشید
    به سرنوشت بگویید : اسباب بازی هایت بی جان نیستند ! ادمند ،*میشکنند ،*ارامتر!

Member onlysat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law graduate - Tehran

سلام - مرسی که جواب دادید . البته با 15 بیشتر از 16 موافقم . خوشحالم که نسبت به رشته حقوق آشنایی دارید

البته سوالم یه خورده کلی تر بود . سوال اصلی که برای من ایجاد شده که : آیا طبق پذیرش های صورت گرفته و بررسی دقیق دانشگاه همه چیز معدل است ؟؟؟

دوستان نظرتون راجع به سوال اصلی که در پست بالاتر گفتم و این سوال جدید چیه ؟
    مرد دانشمندي مانند ابن سينا در هيچ دانشگاهي درس نخوانده بود؛ پيش پدر و چند آموزگار گمنام تحصيل كرده بود، اما با ذوق و شوق و همتي كه داشت در هجده سالگي همه دانشهاي روزگارش را نيك مي دانست.((از كتاب معجزه ايراني بودن))

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط onlysat نمایش پست ها
    سلام - مرسی که جواب دادید . البته با 15 بیشتر از 16 موافقم . خوشحالم که نسبت به رشته حقوق آشنایی دارید

البته سوالم یه خورده کلی تر بود . سوال اصلی که برای من ایجاد شده که : آیا طبق پذیرش های صورت گرفته و بررسی دقیق دانشگاه همه چیز معدل است ؟؟؟

دوستان نظرتون راجع به سوال اصلی که در پست بالاتر گفتم و این سوال جدید چیه ؟
    خواهش میکنم ببینید معدل آی دی ما هست آنها شناخت چندانی از دانشگاه های ما ندارن و نمیدونن سیستم اینجا چقدر وحشتناکه وگرنه به همه ایرانیا پذیرش میدادن به هرحال 15 که شما عرض کردین مینیمم هست و برای دانشگاه های رنک بالا یه کم دور از انتظار که با این معدل قبول کنند برای انگلیس که اینطور است و همینطور کانادا اینا اول معدل نگاه میکنن بعد میرن سر چیزای دیگه و این به ضرر ایرانیها تمام میشه در مقابل این برادران همیشه در صحنه چینی و هندی که میان تمام پوزیشن هارو میگیرن ایرانیها فقط چوب معدلو میخورن (البته یه استثنا برای رشته حقوق است آن هم وکیل بودن است )
    به سرنوشت بگویید : اسباب بازی هایت بی جان نیستند ! ادمند ،*میشکنند ،*ارامتر!

Member onlysat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law graduate - Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط mestaya نمایش پست ها
    خواهش میکنم ببینید معدل آی دی ما هست آنها شناخت چندانی از دانشگاه های ما ندارن و نمیدونن سیستم اینجا چقدر وحشتناکه وگرنه به همه ایرانیا پذیرش میدادن به هرحال 15 که شما عرض کردین مینیمم هست و برای دانشگاه های رنک بالا یه کم دور از انتظار که با این معدل قبول کنند برای انگلیس که اینطور است و همینطور کانادا اینا اول معدل نگاه میکنن بعد میرن سر چیزای دیگه و این به ضرر ایرانیها تمام میشه در مقابل این برادران همیشه در صحنه چینی و هندی که میان تمام پوزیشن هارو میگیرن ایرانیها فقط چوب معدلو میخورن (البته یه استثنا برای رشته حقوق است آن هم وکیل بودن است )
    ممنون
    درست می گید برای رنک بالا که 100 درصد رقابت شدیده و برای امثال من غیرممکن .

البته یه چیزی مدنظرم هست . اینکه واقعا به نظر نمیرسه دپارتمان پذیرش دانشگاه ها از مسائل موجود در رزومه بگذره . از طرف دیگه بحث من و شما اگه بخواد بره سمت حقوق و علوم انسانی . به نظرم یه فرقی بین رشته ما و بقیه رشته ها است که اختلاف واقعا شدیدی بین تطبیق واحدها وجود داره . فرض مثال : من رشته حقوق بین الملل درخواست پذیرش می دم ! واقعا چند واحد حقوق بین الملل گذرونده یک دانشجوی حقوق ایرانی ؟؟ راجع به وکیل بودن هم من مخالفم . به شخصه بیش از 15 دانشگاه مختلف برای رشته حقوق بین الملل رو دیده ام (بیشتر از این حرفا ولی 15 تا اصلی و مورد قبول و محتمل برای پذیرش ) . به نظرم منظور شما Work experience است ؟؟ حالا یه سوال دیگه تجربه شغلی یک فرد مشتاق حقوق بین الملل در داخل ایران چی میتونه باشه ؟ می دونید که اینترشیپ و موقعیت های شغلی حقوق بین الملل در خارج ایران برای دانشجویان وجود داره .
    بین رشته حقوق (برخی رشته های خاص دیگه) با رشته های مهندسی و پزشکی که در اینها کارنامه نشان دهنده ی بیس قوی فرد برای ادامه تحصیل هست ، به نظرتون فرقی نیست ؟؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)