صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 103

موضوع: تاثیر وجود وقفه بین تحصیلات در فرایند اپلای

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تاثیر وجود وقفه بین تحصیلات در فرایند اپلای

نقل قول نوشته اصلی توسط mojita نمایش پست ها
    کارشناسی مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست/دانشگاه غیرانتفاعی بینالود مشهد/معدل ۱۸.۰۳/نمره ایلتس ۶ به بالا/یک مقاله کنفرانسی فارسی دا م
    بهمن ۹۳ فارغ التحصیل شدم...میتونم واسه فال ۲۰۱۸ اپلای کنم؟ این گپ تحصیلی فعالیت های هنری انجام میدادم (بازیگری/نمایشنامه نویسی و...)
    چه دلیلی میتونم بیارم واسه این گپ؟ کار مرتبط پیدا نمیکردم!
    برای اینکه این گپ رو بپوشونم، خوبه که واسه ارشد هنر اپلای کنم و بگم ۲ سال رفتم اموزش دیدم؟
    اگر توان پرداخت هزینه به صورت شخصی را دارید ممکن است بتوانید این گپ را توجیه کنید ولی باز برای رشته ای که در آن لیسانس دارید و نه هنر. نداشتن پایه آکادمیک معتبر برای هر گرایش و رشته ای در ارشد نمی تواند جایگاه فعالیتهای تجربی را بگیرد. در نهایت برای بازار کار نیز حتی در صورت پذیرش و اتمام تحصیل این مساله می تواند موثر باشد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Superstar

سلام اگر سوال شما ناظر بر سن است شما هیچ مشکلی فکر میکنم برای پذیرش در عمده دانشگاههای غربی به صورت کلی نخواهید داشت.

اگر سوالتان ناظر بر گپ تحصیلی است خوب فکر میکنم شرایط کشور به کشور و شاید دانشگاه به دانشگاه متفاوت باشد. بعضی دانشگاهها سخت گیرترند.

سوال تان البته خیلی کلی است. با اینحال من فکر میکنم شما اگر دیگر شرایط - مثل نمره خیلی خوب زبان یا پروپوزال قوی و ...- را داشته باشید امکان گرفتن پذیرش را حتما دارید. اگر سابقه کار دانشگاهی که اشاره کردید با رشته تحصیلی نزدیک باشد خیلی شرایط مطلوب تر میشود چون تجربه کاری مرتبط در بسیاری از دانشگاه ارزشمند محسوب میشود.

بنابراین به همان شکل کلی که سوال کردید من فکر میکنم شرایط دریافت پذیرش برای شما در مجموع مهیا است.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط namjoosadr نمایش پست ها
    سلام
    بین لیسانس و فوق لیسانسم ۱۱ سال فاصله داره. سال ۸۵ لیسانس گرفتم و سال ۹۶ ارشد قبول شدم.
    البته در این ۱۱ سال کار میکردم .و سابقه کار در یک محیط آکادمی را دارم و ۷ سال عضو کمیته اجرایی جشنواره خوارزمی بوده ام.
    وضعیت من را چطور ارزیابی میکنید
    ممنونم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    بقیه فاکتورهای رزومه شما هم مهم هستند. رشته تحصیلی و دانشگاه های قبلی و نوع کار آکادمیک (تدریس، تحقیق، کار آزمایشکاهی مرتبط/غیرمرتبط) و البته موضوع ارشد و مقالات احتمالی
    بدون اینها شانس شما مانند انداختن تیری در تاریکی است که قابل اعتماد نخواهد بود. در کل گپ طولانی برای دکتری به ویژه فاکتور مناسبی نیست هرچند عوامل فوق تعیین کننده در میزان بدتر شدن شانس به مرور خواهند بود.
    من معدل لیسانسم ۱۶.۳۲ شد.ارشدم هم در حال حاضر ۱۷ می باشد.
    لیسانسم رو از با هنر کرمان گرفتم .و ارشد رو در تربیت مدرس تهران دارم میخونم
    لیسانسم نرم افزار هست و الان it می خونم .
    کار هم مربوط به IT هست و مربوطه.تدریس و برنامه نویسی و برگزاری کارگاه ها. موضوع ارشد من هم مربوط به it می باشد و در حال آماده سازی مقاله نیز می باشم . می خوام برای دکترا بیوانفورماتیک اپلای کنم.

Junior Member

سلام، من بعد از فارغ التحصیلی 2 سال کارکردم و بعدش دو سای رفتم خدمت و بعد از خدمت 4 سال کار کردم یعنی در کل 7 ، 8 سال از گرفتن مدرکم گپ دارم(4 سال بعد از خدمت)
    میخواستم برای فوق لیسانس اقدام کنم با فاند برای آمریکا یا کانادا، به نظرتون امکانش هست؟
    (معدل و نمره زبانم خوبه ولی مقاله ندارم و گپ تحصیلی هم هست که بدون سابقه بیمه است ولی مرتبط بوده)
    با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط jetroom نمایش پست ها
    سلام، من بعد از فارغ التحصیلی 2 سال کارکردم و بعدش دو سای رفتم خدمت و بعد از خدمت 4 سال کار کردم یعنی در کل 7 ، 8 سال از گرفتن مدرکم گپ دارم(4 سال بعد از خدمت)
    میخواستم برای فوق لیسانس اقدام کنم با فاند برای آمریکا یا کانادا، به نظرتون امکانش هست؟
    (معدل و نمره زبانم خوبه ولی مقاله ندارم و گپ تحصیلی هم هست که بدون سابقه بیمه است ولی مرتبط بوده)
    با تشکر
    بله امکانش هست. این گپ زیادی نیست بخصوص اگر سابقه کارتون مرتبط با رشته ای که میخواهید بخونید باشه. در SoP و study plan تون توضیحات لازمه را ارائه کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍElectrical Engineer

با عرض سلام خدمت دوستان
    من هم مشابه بعضی از دوستان از زمان فارغ التحصیلی تقریبا 5 سال می گذره البته کار می کردم
    فقط یه سوال سابقه بیمه رو که چک نمی کنند؟

ApplyAbroad Superstar

سلام معمولا برای پذیرش بر اساس اطلاعات و ادعای دانشجو عمل میشود ولی ویزا مساله دیگری است و خیلی بستگی به کشور مقصد دارد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط behrozele92 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان
    من هم مشابه بعضی از دوستان از زمان فارغ التحصیلی تقریبا 5 سال می گذره البته کار می کردم
    فقط یه سوال سابقه بیمه رو که چک نمی کنند؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام
    وقت بخیر من در حدود ۸ سال پیش لیسانس حسابداری گرفتم و طی این مدت در همین زمینه شاغل هستم الان میخوام به جهت مهاجرت به کانادا ادامه تحصیل بدم دوستان
    لطفا راهنمایی بفرمایید با این شرایط برای اینکه افسر مهاجرت بهتر قانع شود باید در چه مقطعی ادامه تحصیل بدم ؟ کالج لیسانس مجدد یا فوق لیسانس ؟ و ازلحاظ مالی و هزینه ای کدام بهتر هست چون شنیدم در مقطع فوق لیسانس فاند میدن در حال حاضر ایلتس ۶ دارم و معدل لیسانس ۱۵

سلام دوستان عزيزم
    ببخشيد نياز به مشورت و كمك شما در يك زمينه دارم
    من دارم زبان مي خونم كه اقدام كنم واسه اپلاي دكتري امريكا
    من حقيقتش مد نظرم هست براي ترم بهار واسه امريكا اقدام كنم چون به ددلاين ترم پاييز ٢٠١٩ نميرسم ، وواسه ددلاين ترم بهار ٢٠٢٠ مي خوام اقدام كنم كه ددلاينش حدود تيرو مردادماه هست تقريبا، ازطرفي من مشمول سربازي هستم و در اين صورت مجبور هستم شهريور ماه سال ديگه دفترچه پست كنم و احتمالا اگه پذيرشم بيام در حين خدمت هستم و بايد برم دنبال كارهاي ترخيص از خدمت وحالا ممكنه خداي نكرده نتونم اصلا پذيرش بگيرم كه بايد خدمتم رو ادامه بدم ، از طرفي من مي تونم الان دفترچه پست كنم كه تيرماه برم خدمت و مي خام درخواست سرباز معلم بدهم چون مادرم معلم هست امكان سرباز معلم برايم هست ولي در صورت رفتن سرباز معلم بايد تا دوسال سرباز معلم باشم و ترخيص نميشم ديگه ، ولي توي اين مدت سرباز معلمي مي تونم رزومه ي تحقيقاتي ام رو قوي تر كنم و بعد از پايان خدمت اقدام كنم واسه اپلاي ، ولي خوب مي ترسم گپ تحصيلي بين ارشد و دكتري در پذيرش ويا ويزا گرفتن واسم مشكل إيجاد كنه، حالا نمي دونم كدوم راه رو برم ، همين جوري موندم چكار كنم حقيقتش كسي غير از شما كه اگاه باشه و بشه مسايلم رو باهاش در ميان بگذارم پيدا نكردم ، ممنون ميشم نظرتون رو بدونم ، اين موضوع يك مقدار نگرانم كرده
    ببخشيد وقتتون رو گرفتم

Junior Member Ramtiny آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    علوم اقتصادی پیام نور تهران غرب

سلام دوستان گپ تحصیلی من یکم فرق می کنه،
    به این صورت هست که سال 87 مدرک پیش دانشگاهی رشته ریاضی فیزیک گرفتم ولی مدرک لیسانسم از 94 تا 97 بوده، یعنی گپ بعد از فارغ التحصیلی ندارم.
    توضیح اینکه از 88 تا 94 دانشجو بوده ام ولی انصراف داده ام، رزومه شغلی ندارم
    آیا مورد من هم باز خدشه زیادی در روند اپلای ایجاد می کنه یا نسبت به گپ بعد از فارغ التحصیلی از ضربه کمتری برخورداره؟ آیا امیدی هست

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)