صفحه 148 از 154 نخستنخست ... 4898138139140141142143144145146147148149150151152153154 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,471 تا 1,480 , از مجموع 1539

موضوع: ATAS Application

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ATAS Application

سلام.
    شاید این اتفاق برای کسی پیش نیامده باشه که گواهی atas رو از کسی پس بگیرن. اما شاید کسی بوده که اتسش رد شده باشه و دوباره اقدام کنه و جواب گرفته باشه.

رشته پذیرشم پی اچ دی life science بود و موضوع کاری من Mathematical Modelling of Blood Flow and Cancer Invasion in Heart and Breast Tissue بود. دانشگاه هریوت وات.
    داستان من اینجوری بود که با اولین افر لتری که گرفتم برای اتس اقدام کردم و بعد از تخمین زمان دریافت جواب اتس، از دانشگاه درخواست کردم تا افر لتر جدید بده تا زمان کافی برای دریافت ویزا داشته باشم. با توجه به تغییرات جدید، با مشورت مسئول دانشگاه، دوباره برای اتس اقدام کردم (فقط تاریخ ورود به دانشگاه تغییر کرده بود). اما وقتی گواهی اتس اولم رو دریافت کردم برای cas و وقت سفارت اقدام کردم. درست وقتی که به ترکیه رسیدم (دو روز قبل از وقت سفارت و دوازده روز بعد از دریافت جواب اتس اول) جواب اتس دوم اومد. که ریجکت شده بود و متعاقبا دو ایمیل دیگه اومد که گواهی قبلی رو اشتباه کردیم دادیم و اونم ریجکت شد!!!
    وقت سفارت رو دو هفته عقب انداختم و با دانشگاه و افیسر سفارت و مسئولین مربوطه در تماس بودم تا بلکه راه حلی پیدا بشه. اما بعد از ده روز تیم اتس ایمیل داد که پروژه شما حساس تشخیص داده شده (پروژه مربوط به مهارت اسحه سازی است) و جواب ما قطعیه.
    بعد از اون دانشگاه یه افر لتر دیگه با تغییرات جدید داد تا برای اتس اقدام کنم. و بعد از یک ماه برای بار سوم اتس من رد شد!!! عکس العمل دانشگاه چیزی جز تعجب نبود. با خیلی از وکلا صحبت کردم و تو این زمینه کمکی بهم نکردن!

از اونجایی که همه دانشگاهها نگران اعتبارشونن شاید شکایت کردن و بولد کردن این مسئله بتونه بهم کمک کنه. سازمان اتس طوری عمل میکنه که حرفشو پس نمیگیره و راه نفوذی هم برای دخالت وجود نداره. دوستان اگه پیشنهادی دارن ممنون میشم منو راهنمایی کنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering - Heriot-Watt University

سلام
    من پذیرش با فاند گرفتم از اسکاتلند اما برای اتس که میخوام ثبت نام کنم نیاز به شماره پاسپورت داره. اما من پاپسورت ندارم فعلا و باید اول اقدام کنم براش.
    حالا من الان بدون شماره پاسپورت برای اتس چیجوری اقدام کنم؟

سلام دوستان
    من ميخواستم براي ويزاي short term study اقدام كنم. شرايط هم اينطوري هست كه پوزيشن دكتري رباتيك هست در رشته شيمي، در واقع كار روي ربات هايي كه ازمايشات شيميايي انجام ميدن. چند تا سوال داشتم در مورد ATAS. ببخشيد سوالام يكم زياده

1- ايا ATAS مصاحبه داره؟
    2- براي ويزاي short term ايا مصاحبه دارد؟ حضوري يا تلفني يا اسكايپي؟
    3- ليست كلمات حساس براي ATAS كه بچه ها اشاره كرده بودن رو از كجا بايد پيدا كنم؟
    4- تجارب كاري رو بيارم يا اگه نيارم بهتره ؟ چون ممكنه فرايند ATAS رو طولاني تر كنه
    5- referee همون اساتيدي كه قراره ريكام بدن هستند؟
    6- منظورتون از sop , proposal قسمت هاي What will you be studying? و Why do you want to study this? هستند؟ قسمت ديگه اي براي sop , proposal ​نديدم؟

7- الان تو فرم PGR من اين رو نوشتن. ايا همين رو بزارم خوب هست:
    I will be working with the Chemical Robotics Team in the Cronin Lab. With a background in electronics engineering, I will be working on a project aiming towards developing a novel computational hybrid architecture using electronics and field-programmable chemistry. I will be working primarily on developing a programmable electrochemical interface coupling digital logic and spatio-temporal redox chemistry using state-of-the-art electronic devices.

8-ليست دروس اجباري و اختياري رو كجا بايد وارد كنيم ؟ من جايي پيدا نكردم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ميخواستم براي ويزاي short term study اقدام كنم. شرايط هم اينطوري هست كه پوزيشن دكتري رباتيك هست در رشته شيمي، در واقع كار روي ربات هايي كه ازمايشات شيميايي انجام ميدن. چند تا سوال داشتم در مورد ATAS. ببخشيد سوالام يكم زياده

1- ايا ATAS مصاحبه داره؟
    2- براي ويزاي short term ايا مصاحبه دارد؟ حضوري يا تلفني يا اسكايپي؟
    3- ليست كلمات حساس براي ATAS كه بچه ها اشاره كرده بودن رو از كجا بايد پيدا كنم؟
    4- تجارب كاري رو بيارم يا اگه نيارم بهتره ؟ چون ممكنه فرايند ATAS رو طولاني تر كنه
    5- referee همون اساتيدي كه قراره ريكام بدن هستند؟
    6- منظورتون از sop , proposal قسمت هاي What will you be studying? و Why do you want to study this? هستند؟ قسمت ديگه اي براي sop , proposal ​نديدم؟

7- الان تو فرم PGR من اين رو نوشتن. ايا همين رو بزارم خوب هست:
    I will be working with the Chemical Robotics Team in the Cronin Lab. With a background in electronics engineering, I will be working on a project aiming towards developing a novel computational hybrid architecture using electronics and field-programmable chemistry. I will be working primarily on developing a programmable electrochemical interface coupling digital logic and spatio-temporal redox chemistry using state-of-the-art electronic devices.

8-ليست دروس اجباري و اختياري رو كجا بايد وارد كنيم ؟ من جايي پيدا نكردم؟
    اینو در نظر بگیرین که تمام این سوالات رو از ADMISSION OFFICE دانشگاه اگر با ایمیل بپرسید، جواب قطعی و مطمئن میگیرین. من فقط با قطعیت میتونم به سوال اول شما جواب بدم که atas مصاحبه نداره، بقیه سوالات رو دوستان دیگه بگن بهتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط ChandlerBing نمایش پست ها
    سلام
    من پذیرش با فاند گرفتم از اسکاتلند اما برای اتس که میخوام ثبت نام کنم نیاز به شماره پاسپورت داره. اما من پاپسورت ندارم فعلا و باید اول اقدام کنم براش.
    حالا من الان بدون شماره پاسپورت برای اتس چیجوری اقدام کنم؟
    به نظرم سریع اقدام کنین برای پاسپورت، گمانم حدود یک هفته ای براتون صادر بشه. چون ATAS بیشتر برای سفارت هست و نه خود دانشگاه و کلا شماره پاسپورت شما هویت شماست (کد ملی و شماره شناسنامه فکر نکنم جواب بده خداییش! ) مطمئن نیستم بدون اون بتونین کاری پیش ببرید، ولی بازم میتونین راهنمای اپلای برای atas رو از سایت خودشون بگیرین یا بهشون ایمیل بزنین و ببینین میشه بدون پاسپورت اپلای کرد براش یا نه.

ليست كلمات حساس براي ATAS كه بچه ها اشاره كرده بودن رو از كجا بايد پيدا كنم؟
    ايا براي سوابق كاري بايد نامه اي از شركت يا سابقه بيمه داشته باشيم؟

Junior Member vaasaa آواتار ها

به مسئول پذیرش دانشگاه ایمیل بدین و بپرسین که
    Do I need to apply for an ATAS certificate for this programme?
    مشخص جوابتونو میدن.

ATAS اپليكيشن رايگان هست؟

جايي من نديدم واسه اپلود آفر رسيده از دانشگاه. ايا لازم ندارند واسه اپليكيشن يا من اشتباها پيدا نكردم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

ATAS هزینه ندارد. البته تا جایی که مقررات قبلی حاکم بود. دوستان چندی پیش به من گفتند مقررات تا حدی از اول امسال عوض شده ولی فکر میکنم همچنان رایگان باشد. دوستان صحبت الان از CAH3 هم میکردند که من اطلاع دقیق ندارم ولی اینجا انرا پیدا کردم و میبینم که پلیمرها را هنوز شامل میشود.

https://www.gov.uk/guidance/immigrat...-a-certificate

جتما اطلاع دارید که بدون کز نامبر فقط با نامه افر هم میتوانید درخواست کنید.

موفق باشید

جايي من نديدم واسه اپلود آفر رسيده از دانشگاه. ايا لازم ندارند واسه اپليكيشن يا من اشتباها پيدا نكردم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد

این را هم در سایت دانشگان ادین برا دیدم. کلیات مفیدی دارد.

https://www.ed.ac.uk/student-adminis...uirements/atas

ظاهرا هنوز هم هزینه ندارد. اگر نامه آفرتان قبل از سال ۲۰۱۹ است به نظرم بد نباشد از دانشگاه بخواهید نامه آفر جدید بدهند.

موفق باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان

من ATAS ​رو گرفتم. الان بايد نامه ديگه اي از دانشگاه واسه سفارت بگيرم يا با همون افري كه دارم اقدام كنم. فرم هايي كه دانشگاه به من داده welcome letter و letter in support هست. اين فرم COS​كه دوستان در فروم اشاره كردند رو ندارم ؟ اين فرم چي هست و ايا الان بايد دوباره از دانشگاه بگيرم؟

تو سايت https://visas-immigration.service.gov.uk/next بايد واسه ويزاي دانشجويي ثبت نام كنم؟
    توي اين سايت همون اول كار Biometric ميخواد. اين همون ازمايشات پزشكي هست؟ كجا رو پيشنهاد ميكنيد كه سريع تر جوابش رو ميدن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)