نقل قول نوشته اصلی توسط armin_rx نمایش پست ها
دوستان
اینطوری هم که شما دارید از FH ها بد میگید این طوریا هم نیستن،
بهترین مزیتی که دارن اینه که به زبان انگلیسی ارائه میشه خیلی از رشته در این دانشگاه ها، ولی همه رشته ها انگلیسی نیستند....
رفتن به این دانشگاه ها برای کسانی خوبه که، بچه های درس خونی هستند و بعد از دانشگاهشون قصد کار در آلمان یا اتریش را دارند چون بعد از اتمام درس در این دانشگاه ها، با توجه به توانایی هاتون در دوره های کارآموزی( intership) و همچنین معدل و اینکه خودتونو چجوری نشون دادین، کار ساده تر پیدا میکنین
در ضمن خیلی از دوستان حوصلشون نمیشه بیان این دانشگاه ها چون در هر ترم نزدیک یه 7 درس دارن!!!! معادل 30ECTS
که این خودش یکی از سختی های کاره دیگه!
خلاصه درس خوندن تو FH ها اونقدر ها هم آسون نیست که فکر میکنین، به این هم نگاه نکنید که چون پذیرش آسون میدن پس مراکز علمی کم ارزشی هستند....

ولی خب باز مدرکی که میدن اگه رشته مهندسی باشی master of engineering است نه مثلا master of Electrical engineering!!!!

من هرچی میدونستم تقریبا نوشتم، دیگه سبک سنگین کردناش با خود کسایی که میخوان انتخاب کنن...

در ضمن از برخی از دوستان خواهش میکنم چون که خودشون از قضیه ای خوششون نمیاد یا احساس میکنن کم ارزش است، نظرشونو به دیگران تحمیل نکنند....
سوال های دوستان را لطفا بدون جهت گیری جواب بدین، و بگذارید خودشون تحقیق کنند و خودشون تصمیم بگیرند....
با تشکر

خیلی ممنون دوست عزیز واقعا حرف دل من رو زدی ، حرفی که با تمام دلخوریم نمیدونستم چطور بگم .
من نمیگم فاخوخشوله ها خیلی عالی هستن و اطلاعات کمی هم نسبت بهشون ندارم یکی از فامیل های نزدیک من هم توی آلمان توی همین جا درس میخونه ولی دیدم چون اینجا محیط صمیمی تری هست بعضی از سوال هام رو اینجا بپرسم ولی انقدر فاز منفی دیدم که کم کم داشتم از پرسیدن سوال هام توی این فروم پشیمون میشدم .

مهم ترین سوال توی ذهنم اینکه که اگه این fh اینقدر بد هستن اصلا چرا یه تایپیک به اسمش داریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته باز هم از دوستانی که جواب من رو دادن ممنونم .