صفحه 8 از 38 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 377

موضوع: وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار پس از پایان تحصیل برای دانشجویان

نقل قول نوشته اصلی توسط rooh3 نمایش پست ها
    بچه های مجرب ! جواب بدین ممنون می شم . برا کسی که دکترای کامپیوتر آمریکا خونده باشه ولی متاسفانه 40 سال رو رد کرده باشه شرایط کار پیدا کردن چقدر سخت تر میشه؟ بهش نمی گن برو بابا تو که یه پات لب گوره ؟
    هیچ فرقی نمی کنه. سن شما مهم نیست.

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

بچه های مجرب ! جواب بدین ممنون می شم . برا کسی که دکترای کامپیوتر آمریکا خونده باشه ولی متاسفانه 40 سال رو رد کرده باشه شرایط کار پیدا کردن چقدر سخت تر میشه؟ بهش نمی گن برو بابا تو که یه پات لب گوره ؟
    امریکا یه قانون تبعیض داره که هر گونه تبعیضی ناشی از نژاد، دین، رنگ پوست، معلولیت، سن، جنسیت و ... را غیرقانونی دونسته و قابل پیگیری، فقط در صورتی غیر قانونی نیست که کارفرما نشون بده شما با این شرایط قادر به کار کردن به صورت عادی نخواهید بود.

ApplyAbroad Guru

در تئوری و از نظر قانونی فرقی نمیکنه ولی در عمل بی تاثیر نیست. ولی بهر حال در نظر داشته باشید که باید با جوانترهای هم رده خودتان رقابت کنید و در نتیجه باید کاملا به روز و در کار خودتان قوی باشید. اگر درکارتون خیلی خوب باشید مشکلی نیست. من دوسه نفر رو میشناسم که در سن های 50 و 55 تازه دکتراشون رو تمام کردند و بعنوان assistant professor (در رقابت با جوانهای 25-30 ساله) در دانشگاه استخدام شدند. اتفاقا سابقه کاری طولانی قبل از دکتراشون در جلب نظر کمیته استخدام مفید واقع شد.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    امریکا یه قانون تبعیض داره که هر گونه تبعیضی ناشی از نژاد، دین، رنگ پوست، معلولیت، سن، جنسیت و ... را غیرقانونی دونسته و قابل پیگیری، فقط در صورتی غیر قانونی نیست که کارفرما نشون بده شما با این شرایط قادر به کار کردن به صورت عادی نخواهید بود.
    حرف شما کاملا درسته و این قانون وجود داره ولی متاسفانه دور زدنش از راحتترین کارهاست و تقریبا اثبات ضایع شدن حق غیر ممکنه. من خودم از کارفرمای امریکایی اینجا شنیدم که میگفت از بین کسانی که رزومه میفرستن اونایی که تلفظ اسمشون سخته رو بهشون اصلا زنگ نمیزنیم!!!! البته برای مشاغل سطح پایین منظورش بود و در سطوح بالا همه میدونن که اسامی نا مانوس یه چیز طبیعیه

با ارز شرمندگی باید گفت چرا دقیقا همین حرف رو می زنن. این نه تنها در مورد اینترنشنال ها صادقه بلکه در مورد خود امریکایی ها هم صادقه. من خودم دوست عزیزی دارم که دکترای ... داره (یکی از رشته های علوم انسانی) و سنشون 44 سال هست و متاسفانه به هیچ قیمتی کار پیدا نمی کنه. دوست دیگری دارم که امریکایی اصل هست با سن 52 (نه کسی که سیتیزن شده باشه) و لیسانس اقتصاد داره و حداقل 23 سال سابقه کار مربوط داره و الان دنبال کار استیت یا به قول ما دولتی می گرده و پیدا نمی کنه. اخرش رفته در یک فروشگاه و مدیر صندوق ها شده!!!
    از این مثال ها اینجا زیاد می شناسم.
    متاسفانه باید گفت اگر سنتون زیاد هست به شما پیشنهاد میشه همون ایران بمونید و زندگی خودتون رو الکی خراب نکنید. این یک قانون کلی هست که شروع همیشه یک سن خاصی می طلبه و از یک سنی که رد شد باید فقط به فکر استقرار بهتر و استیبل کردن شرایط بود.
    البته همیشه استثنا هم وجود داره که من به شخصه ترجیح می دم راه امن تر رو انتخاب کنم تا راهی که امکان موفقیت و شکست در اون نسبتی غیر منطقی هست.
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    امریکا در عین حال که کشور بسیار منظم و با قانونی هست به همان نسبت کشوری ازاد و یا به عبارتی بی قانون هست. مثلا این قانون هست که شما حق ندارید جنس تقلبی بفروشید. خب اینجا هیچ کس جنس تقلبی نمی فروشد ولی با چنان مهارتی جنس را ارزه می کنند که ناخوداگاه به اشتباه می افتی و جنس تقلبی را هر چند ارزان تر ولی بدون هیچ کیفیتی می خری و عملا مجبوری دوباره برای همان جنس پرداخت داشته باشی. !
    خیلی راحت اگر من کارفرما بودم می گفتم سن این خانم یا اقا مهم نبوده برام بلکه سرعت عمل مهم بوده! یا زود بدنی مهم بوده چون من مهندسی می خوام روزی 10 ساعت کار کنه و یک ادم مسن نمی تونه! یا هزاران دلیل دیگه.
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

On Tuesday, April 16,2013, a bipartisan group of senators introduced a landmark 1000-page long immigration bill that would bolster border security, legalize undocumented immigrants and substantially increase the number of H-1B Visa and employment based green card.

. Following are some highlights related to H-1B Visa and employment green card.

H-1B Visas full outline on H1B Visa

• Increase H-1B base cap from 65,000 to 110,000, can go as high as 180,000
    • Increase 20,000 exemption for U.S. advanced degree holders to be 25,000
    • Employers must pay significantly higher wages for H-1B workers than under current law
    • Spouses of H-1B workers(H-4 Visa holders) might get work authorization
    • Dual intent visas for all students who come here on bachelor's degree programs or above

Green Cards full outline on employment green card

• Merit based visa will award green card based on education, skills and employment
    • Startup visa for foreign entrepreneurs
    • Repeal Diversity Visa Program(Green Card Lottery)
    • Repeal F4 green card category for brothers and sisters of U.S. citizens
    • Exempts the following categories from the annual numerical limits on employment-based immigrants:
      • derivative beneficiaries of employment-based immigrants
      • aliens of extraordinary ability in the sciences, arts, education,business or athletics
      • outstanding professors and researchers
      • multinational executives and managers
      • doctoral degree holders in STEM field
      • physicians who have completed the foreign residency requirements or have received a waiver

به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Music ;Mechanical Engineering, M.S.

پیش فرض چگونگی پیدا کردن کار بعد از قارغ التحصیلی در آمریکا

سلام دوستان

من به زودی از یکی از دانشگاههای آمریکا فارغ التحصیل میشم (مهندسی مکانیک- کارشناسی ارشد)
    میخواستم بدونم چطوری باید دنبال کار بگردم
    راههای خوب پیدا کردن کار تو آمریکا چیه؟
    کسی پیشنهاد واسه اقدام برای کشورهای دیگه داره؟

ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.p نمایش پست ها
    نظر من اینه که رکینگ برای کار گرفتن مهمه.. به عنوان کسی که اینجام میبینم بعضا کسانی هستند که دارای مدرک از دانشگاه های 70 80 هستن و کار نمیتونن بگیرن. مخصوصا وقتی که اون دانشگاه خیلی معروف نیست...
    خیلی وقتا مسئولای کاریابی شرکت ها فقط توی 50 تا دانشگاه اول میگردن و اصلا پوزیشن شغلی رو پست نمیکنن جایی.
    برای همین میگم که به نظرم با یه مقاله شانست بالاست. تافل، GRE، و معدلت بالاست و برای 50 تای اول شانس داری.

اشتباه نشه ها. منظورم وقتی میگم رنکینگ مهمه این نیست که 10 با 20 خیلی فرق میکنه ... منطورم اینه که 70 80 شانسش خیلی کمه...

بعضا خیلی ها فکر میکنن پا که به ایجا برسه تمومه... در صورتی که کجا بودن اینجا خیلی مهمه... خیلی خیلی...

دوستان جامعه آماری مورد بحث من: مهندسی برق (میدان و سرکت)
    دوست من درسته ولی بهتره شما از دید اونوری نگا نکنین و کمی خود را جای افراد اینور هم بذارین خوبه
    دوست من نمیدونم شما از کی رفتین تگزاس ولی اینو حتما میدونین که ماندن تو این مملکت واسه فردی که پذیرش گرفته با فاند نصف و نیمه از دانشگاه رنک متوسط به امید اینکه سال بعد دانشگاه تاپ میشه با بهتر کردن رزومه اشتباه محضه به نظر من
    کما اینکه دوست من که اصلا درس نمیدونس چیه رفت دانشگاه southern Illinois سال 2011 الان از دانشگاه میشیگان فول فاند شده دکترا
    در هر حال
    قرمز باشین

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    دوست من درسته ولی بهتره شما از دید اونوری نگا نکنین و کمی خود را جای افراد اینور هم بذارین خوبه
    دوست من نمیدونم شما از کی رفتین تگزاس ولی اینو حتما میدونین که ماندن تو این مملکت واسه فردی که پذیرش گرفته با فاند نصف و نیمه از دانشگاه رنک متوسط به امید اینکه سال بعد دانشگاه تاپ میشه با بهتر کردن رزومه اشتباه محضه به نظر من
    کما اینکه دوست من که اصلا درس نمیدونس چیه رفت دانشگاه southern Illinois سال 2011 الان از دانشگاه میشیگان فول فاند شده دکترا
    در هر حال
    قرمز باشین
    رنک برای کار گرفتن زیاد مهم نیست. با بازار کاری گسترده ای که امریکا داره دانشگاههای خیلی معتبر امریکا پاسخگوی بخش خیلی کوچیکی از اون هستند. ثانیا فارغ التحصیل های این دانشگاه ها بیشتر جذب کار های تحقیقاتی میشن و برای اکثر پوزیشن های آماتور و متوسط آور کوالیفای هستند. از طرفی کاملا وابسته به رشته و نوع پوزیشن هست. بسیاری از پوزیشن ها به لیسانس و نهایتا مسترنیاز دارند. بازار کار دکتری که کلن فرق میکنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)