صفحه 97 از 102 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101102 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

APA‌ سیستم رفرنس دهی هست. معمولا در هر رشته ای یکی از سیستمها مرسوم است.خیلیها الان در کارهایشان از Harvard استفاده میکنند . بعضی از رشته ها از ونکوور یا میشیگان استفاده میکنند. بچه های حقوق ممکن است از OSCALA استفاده کنند.

اینجا هم به نظر خواسته اند از APA که در خیلی رشته ها مرسوم است استفاده شود. خیلی شبیه هاروارد است.

پایدار باشید

درود بر دوستان گرامی،
    من نظر خودم رو میگم هر جا اشتباه بود شما تصحیح کنید،
    ای پی ای در نگاه اول یکی از سیستم های رفرنس دهی خیلی رایج در رشته های علوم انسانی هستش. منتها علاوه بر این در واقع ای پی ای انجمن روانشناسی امریکاست که همزمان یکی از پابلیشرهای مطرح رشته روانشناسی هم هست و حدود فرض کنید 50 تایی نشریه داره و علاوه بر کارای دیگه ای که میکنه یک توصیه نامه هم هر چند سال یکبار چاپ میکنه، که در اون یکسری از استانداردهای نوشتن مقاله رو توصیه میکنه، اگر نشریات رو ببینید اکثرا حداقل تو رشته های علوم انسانی تو قسمت توضیحات گفتن که مقاله رو بر اساس این دستور العمل ای پی ای اماده کنید، که منظور بنظرم استانداردهای نوشتن مقاله هستش (معمولا تو قسمت توضیح رفرنس نویسی اگر بخوان میگن که از سیستم مثلا ای پی ای یا غیره برای رفرنس دهی استفاده کنید که با این فرق داره). تا همین چند وقت پیش از دستور العمل ویرایش ششم استفاده میشد که اخیرا نسخه هفتم اون آماده و صادر شده

https://www.scribbr.com/apa-style/ap...ition-changes/

https://www.apa.org/pubs/journals/br...*&type=journal

Publication Manual of the American Psychological Association, Seventh Edition (2020)

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها
    درود بر دوستان گرامی،
    من نظر خودم رو میگم هر جا اشتباه بود شما تصحیح کنید،
    ای پی ای در نگاه اول یکی از سیستم های رفرنس دهی خیلی رایج در رشته های علوم انسانی هستش. منتها علاوه بر این در واقع ای پی ای انجمن روانشناسی امریکاست که همزمان یکی از پابلیشرهای مطرح رشته روانشناسی هم هست و حدود فرض کنید 50 تایی نشریه داره و علاوه بر کارای دیگه ای که میکنه یک توصیه نامه هم هر چند سال یکبار چاپ میکنه، که در اون یکسری از استانداردهای نوشتن مقاله رو توصیه میکنه، اگر نشریات رو ببینید اکثرا حداقل تو رشته های علوم انسانی تو قسمت توضیحات گفتن که مقاله رو بر اساس این دستور العمل ای پی ای اماده کنید، که منظور بنظرم استانداردهای نوشتن مقاله هستش (معمولا تو قسمت توضیح رفرنس نویسی اگر بخوان میگن که از سیستم مثلا ای پی ای یا غیره برای رفرنس دهی استفاده کنید که با این فرق داره). تا همین چند وقت پیش از دستور العمل ویرایش ششم استفاده میشد که اخیرا نسخه هفتم اون آماده و صادر شده

https://www.scribbr.com/apa-style/ap...ition-changes/

https://www.apa.org/pubs/journals/br...*&type=journal

Publication Manual of the American Psychological Association, Seventh Edition (2020)
    و اینکه الان دیگه اینطور نیست که یک استایل مشخص در حوزه های مختلف و در همه مجلات مورد استفاده قرار بگیره. مجلات بعضا هر کدوم استایل مربوط به خودشون رو دارند و با توسعه نرم افزارهای رفرنسینگ مثل اندنوت و ... دیگه زیاد هم مهم نیست که استایل ی مجله چیه. کافیه استایل مورد نظر به نرم افزار داده بشه و مراجع به طور خودکار بر اساس اون سبک استاندارد مجله نوشته میشه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

سلام
    من از پایان نامه ام دوتا مقاله درست کردم. در یکی از مقاله ها اسم استاد راهنما را اوردم. با توجه به اینکه استاد راهنما کوچکترین کمکی نه در تز و نه در مقالات نداشته اند مشکل نداره اسم ایشان را فقط در یک مقاله بیاورم؟(اینم فقط واسه اینکه اسما استاد راهنما بودند اوردم وگرنه هیچی)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein77 نمایش پست ها
    سلام
    من از پایان نامه ام دوتا مقاله درست کردم. در یکی از مقاله ها اسم استاد راهنما را اوردم. با توجه به اینکه استاد راهنما کوچکترین کمکی نه در تز و نه در مقالات نداشته اند مشکل نداره اسم ایشان را فقط در یک مقاله بیاورم؟(اینم فقط واسه اینکه اسما استاد راهنما بودند اوردم وگرنه هیچی)
    اسم استاد راهنماتون باید در مقاله های مربوط به تزتون باشه. علت اینکه میخواهید اسم ایشون رو حذف کنید چیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اسم استاد راهنماتون باید در مقاله های مربوط به تزتون باشه. علت اینکه میخواهید اسم ایشون رو حذف کنید چیه؟
    حدس میزنم، به احتمال قوی بخاطر اینکه استاد ایشون مثل خیلی از استادای دیگه هیچ کمک، کانتریبیوشن و حمایتی در طول پروسه پایان نامه نداشتن و فقط و فقط دارن بهره اونو می برن..

یه مقدار زور داره اینجور موقعا که تمام زحمات روی دوش یه نفر دیگه باشه و یکی دیگه حالشو ببره! حال Amirhossein77 رو درک میکنم.

اگه بهر دلیلی در نهایت تصمیم به حذف گرفتید، میشه با یه سری ترفند اسمو حذف کرد که مشکلی پیش نیاد. تایتل و چکیده رو یه مقدار کوچیک با تز عوض کنید (بازی با کلمات)، تا اون بخواد بفهمه مقاله چاپ شده رفته پی کارش. اگرم اعتراض کنه که ره به جایی هم نخواهد برد، میتونید بگید عنوان متفاوته و یه کار شخصی بدون مشارکت دیگران بوده.

اما حذف کردن اسم استاد عمدتن به یه بازی باخت-باخت ختم میشه. معمولن به نامه ریکام استاد نیازه و ممکنه یه روز یه جا بدردت بخوره. اگر اسمش بیاد چیزی از شما کم نمیشه. از نظر احساسی شاید حذف کردن نامش ارضا کننده بنظر بیاد ولی سخت عاقلانه بنظر بیاد مگه فکر همه اینها رو کرده باشید.

سلام
    اول اینکه توصیه نمیکنم اسم استاد رو حذف کنید
    چند تا نکته

- یک اینکه فکر نکنید فقط استاد شما اینجوری بوده و استادهای دیگه شب و روز کار دانشجو رو انجام میدن. استاد راهنما اسمش روشه، فقط باید راهنمایی کنه. انجام همه کارها به عهده دانشجو هست. در دانشگاه های خارجی هم داستان همینه.

- دو اینکه اگه استاد شما در مراحل مختلف انجام تز به شما راهنمایی نکرده و شما هم استاد تزت بودی هم دانشجو ی بحثیه، نوشتن و ننوشتن اسمش ی بحثی. اگه در مراحل مختلف انجام تز ایشون کمکی نمیکردن میتونستین برین شکایت کنین و پیگیر عدم تعهد استاد روی تز خودتون باشین. ایشون کار نادرستی کرده ولی کار شما هم که میخواید اسمشون رو حذف کنید هم ی امر نادرسته. البته قبول دارم بحث شکایت و ... از استاد فقط در مقام حرف هست ولی استاد شما بعد از چاپ مقالتون میتونه از شما شکایت کنه ولی شما نمیتونید کاری بکنید، شما شاهدی ندارین که ایشون به شما کمک نکرده و اینکه تزتون تموم شده رفته! اما اوشون میتونن پیگیر باشن، خیلی هم راحت و موثر که بتونن حتی مقاله رو ریترکت کنن

- سوم اینکه با نوشتن اسمشون در مقاله از ارزش کار شما کم نمیشه، با حذف کردن اسمش هم چیزی به شما اضافه نمیشه. پس نه تنها قانون بلکه منطق هم حکم میکنه که شما اسمشون رو بیارین. این وسط ی مقدار زور داره این کار و یکم عصبانیت هست که شما باید بیخیالش بشین و بزارید پای خیلی از مواقعی که حق به حقدار نمیرسه و اساسا باید گذشت کنید بره پی کارش

- چهارم اینکه، افرادی رو میشناسم که از خداشونه استادشون کاری به کارشون نداشته باشه و بتونن خودشون کارهای خودشون رو مدیریت کنن و انجام بدن. خیلی ها (مثل خودم) هستند که استاد نه تنها مفید نیس بلکه کارش فقط معطوف شده به سنگ اندازی و گیرهای الکی که فقط سرعت انجام کار رو کم میکنه. اینکه استادتون فقط اسمش استاد بوده همچین هم بد نبوده

سلام
    ممنون از دوستان
    می خواهم بدانم آیا مشکلی داره اسم استاد راهنما را نفر سوم بیارم چوم استاد مشاورم بیشتر کمک کردند و بنظرم نفر دوم برایشان بهتر است.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

از دید من مقاله و پایان نامه هر کدام جایگاه خودشان را دارند و یک نشر مستقل هستند . از اینرو الزام شما به درج اسم افراد در مقاله محدود به کسانی است که در تهیه مقاله و نه پایان نامه کمک کرده اند.

از دید من این استدلال که مقاله از دل پایان نامه استخراج شده است هم چنین الزامی را ایجاب نمیکند. کدام مقاله است که به شکلی از دل کار کسان دیگر (از جمله کارهای قبلی خود نویسنده) خارج نشده باشد؟ پایان نامه هویت خودش را دارد . مقاله هم به همین شکل. البته اشاره به اسم استاد و تشکر از ایشان مساله دیگریست همانطور که از داوران مقاله گاهی تشکر میشود یا کسانی که روی درفت نظر داده اند.

از زاویه دیگر هم توجه باید داشته باشید حتی خود پایان نامه کار دانشجو به تنهایی است و کیفیت و صحت و ضعف ان مسوولیت دانشجو است. اساتید نقش مشاوره و هدایت دارند بنابراین اگر دانشجویی پایان نامه ای بنویسد که مردود شود یا دچار یکی از مشکلات plagiarism باشد کسی استاد را متهم نمیکند یا از رتبه علمی او نمیکاهند و مسوولیت 100% و تمام و کمال متوجه دانشجو است. شما اگر صفحه اول پایان نامه های دکتری را دقت بفرمایید اسم دانشجو به عنوان کسی که میخواهد دکتر شود آورده میشود و گفته نمیشود با پذیرش این پایان نامه استاد راهنما مثلا از دانشیاری به استادی میرسند.

اینکه گفته میشود استاد ممکن است در اینده همکاری نکنند در واقعیت صحیح است و نمیتوان منکر آن شد ولی این مساله ناظر بر politics موضوع است و درج اسم استاد را از زاویه رفتار آکادمیک ”اخلاقی” نمیکند. از دید من درج اسم کسی که در تهیه مقاله مشارکت نداشته اند همچنان غیر اخلاقی است و از مصادیق فساد است و باید از آن به ملاحظات اخلاقی احتراز کرد.

پایدار باشید

سلام

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام
    ممنون از دوستان
    می خواهم بدانم آیا مشکلی داره اسم استاد راهنما را نفر سوم بیارم چوم استاد مشاورم بیشتر کمک کردند و بنظرم نفر دوم برایشان بهتر است.
    توصیه میکنم اسم استاد راهنما جلوتر از مشاور اورده بشه

ApplyAbroad Guru

سلام
    ممنون از دوستان
    بطور کلی اسامی باید بر اساس میزان مشارکت در مقاله باشد. با این وجود حتما نظر استادتان را در این مورد سوال کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)