نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
من اینو از دوستانم زیاد شنیدم که فارغ التحصیل دانشگاههای معتبر خارج از آمریکا توی دانشگاههای آمریکا پوزیشن داشته باشند. واسه همین شکه شدم که شنیدم دوستمون گفت اصلا اونها رنک براشون مهم نیست و فارغ التحصیل دانشگاه آمریکایی رو ترجیح می دن. می شه تجربیات بقیه دوستان هم در این مورد بیان شه. ممنونم.
تا جایی که من دیدم کسایی که از خود آمریکا مدرک دارن ترجیح داده میشن چون اصولا دکترای آمریکا قابل مقایسه با دکترای UK نیست چون اصولا سیستم درسی متفاوت هست. تو UK معمولا واسه دکترا نیازی نیست course پاس کنید و یه تحقیقی انجام میدید و 3 ساله هم دکترا میگیرید. اصولا اینجا همچین آدمهایی رو با سواد نمیدونن چون سواد جنرال ندارن و رو یه موضوع خاص فقط کار کردن. در صورتی که تو آمریکا علاوه بر course های زیادی که باید پاس کنید امتحان های مختلف مثل qualify exam و general exam هم باید بدید که مثلا تو qualify exam باید درسهای پایه زیادی رو امتحان بدید و این تو سواد عمومی شما تاثیر میذاره.
کسی که از اروپا مدرک میگیره ممکن هست تو زمینه خودش خوب کار کرده باشه و مقاله هم زیاد داشته باشه ولی چیزی که من خودم دیدم سواد جنرال نداره و فقط محدود بوده به تحقیق خودش که واسه یه استاد اصلا خوب نیست. من شخصا با این سیستم آمریکاییها موافقم و معتقدم تصمیمشون درست هست.