صفحه 183 از 322 نخستنخست ... 83133173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193233283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,821 تا 1,830 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

کلا وظیفه و نقش پژوهشی دانشگاه توسعه مبانی تئوری تکنولوژی و پیشنهاد و ارزیابی ایده های جدید است. در دانشگاههای تاپ این موضوع حتی بارزتر است (اگر یک نگاهی به پروژه هایشان بیندازید). مسائل عملی و طراحی و حل مشکلات پیاده سازی اصولا در صنعت و مراکز پژوهشی صنعتی انجام میشود. اینطور نیست که مثلا دانشگاه یک پروتو تایپ را بطور کامل بسازد و بعد بدهد صنعت تولید انبوه کند. دانشگاه ایده میدهد و صنعت طراحی و حل مسائل فنی و پیاده سازی عملی. چون حتی تاپ ترین دانشگاههای دنیا هم نیروی انسانی و دانش فنی کافی برای انجام پروژه های پیاده سازی صنعتی و تجاری را ندارند و در حد صنعت با مسائل عملی آشنا نیستند و قرار هم نیست باشند.
    ویرایش توسط ghlobe : December 4th, 2014 در ساعت 08:34 PM

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    منم میترسم از اینکه همونطور که در ایران مدرسه ای درس خوندیم(یا بهتره بگیم بهمون خواندوندند!) اونجا هم که میریم نتونیم وارد کارهای کاربردی بشیم و نهایتش خیلی شانس بیاریم بشیم یک استاد دانشگاه که فقط بلده درس بده و کارهای سطحی انجام بده ولی از عمق ماجرا بی خبره!

منظورم از کار سطحی اینه که فرضا دانش آموز ما توی دبیرستان یادمیگیره حساب دیفرانسیل چیه و اگر درسخون(نخبه!) باشه شما بهش هر معادله ای بدی حل میکنه ولی اصلا نمیدونه این معادلات معنیش چیه؟ اصلا به چه دردی میخوره؟ کجای زندگیش کاربرد داره؟ آیا میدونه یه مسئله از زندگیش رو معادله کنه و با چیزایی که یاد گرفته حلش کنه؟؟ و ......

حس میکنم تو دانشگاه (حتی ارشد) هم داریم همین راهو میریم و یکسری مطالب جزیره وار یاد میگیرم(نه *میدونیم به چه درد میخوره و نه حتی خیلی وقتها میتونیم بهم ربطشون بدیم...به خیلی دلایل!!) و 4 تا پروژه متلب هم باش انجام میدیم و بعدشم درسا تموم میشه و یک مدرک بهمون میدن و میگیم آقا ما بیکاریم! کار بهمون بدید!!

(*منظورم از دونستن، پیاده سازی کاربردیش هست!)

منم فکر میکنم پر کردن این گپ در دوره دکترا کار خیلی سخت و مشکلی باشه(و همیشه هم ما عقبیم!! مقایسه کتید یه کسی که از 14-15 سالگی تو مدرسه برنامه نویسی یاد گرفته و دانش و تفکرش رو ساخته با کسی که تازه 19-20 سالگی تو دانشگاه میخواد استارت برنامه نویسی رو بزنه...اونم چه برنامه نویسی ای آخه ....). بعدشم تا آخر دوره ارشد هیچ پروژه درست و درمون غیرآکادمیک انجام نداده و حالا تاره میره تو کشوری که مهد کامپیوتر و برنامه نویسیه و رقیباش کسایی هستن که با میل خودشون از سنین مدرسه تو کلاس های برنامه نویسی بهترین اساتید دنیا شرکت کردند ، نه کنکور کامپیوتر قبول شده باشند و تازه بخوان شناخت و علاقه پیدا کنن(گور پدر استعداد!)

توی همه رشته ها همینطوریم (یک فامیل داریم امسال لیسانس شیمی شریف قبول شد ولی قبلا علاقه برنامه نویسی داشت و تو مدرسه(تیزهوشان) باشون برنامه نویسی کار میکردن، بهش گفتم چرا شیمی زدی! گفت چون شریف بود!! )

آره خلاصه بیم آن داریم آنجا بیسوادیمان خیلی به چشم آید
    این چیزی که شما میگی درسته ولی اکثر در دانشگاههای خیلی تاپ اتفاق میافته چون کسی که از دبیرستان کار ریسرچ میکنه برای تاپ 10 هم اپلای میکنه، اتفاقا یکی از همین دانش آموزها یه 6 ماه برای استادم پروژه انجام داد، اخیرا با هم صحبت میکردیم گفتم کجاها اپلای کردی همه تو تاپ 20 بود!
    در ثانی من یه چیزیو به حرف دوستان اضافه کنم، خیلی از دانشجوهای ارشد و دکترا (حداقل تو Northeast) هندی و چینی ها تشکیل میدند که چیزی از اونها کمتر ندارین که هیچ همونطور که rashidy-chem اشاره کردند پایه ما بعضا قویتره! در مورد کار عملی کردن در ارشد، بستگی به خودتون داره با چه استادی کار کنید و آیا پایان نامه تون رو پروژه بردارید یا تز!
    و برای دکترا، همه گرایشهای مهندسی هم لزوما نیازی به کار عملی کردن ندارند بسا اونهایی که وارد کارهای سیستمی میشند چون ذات کار تئوریه شاید عملی کردنش زمان بسیار زیادی ببره!

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها

اگر در ایران ۹۰ درصد این گون بودید. بیایید این طرف ۱۰۰ درصد این گونه می شوید. آخرش هم استاد دانشگاه می شود
    به نظرم نمیشه نظر کلی داد، و خیلی به خود فرد و گروه تحقیقاتیش برمیگرده!

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها

آزمایشگاه های شیمی و نانو به کنار ، بقیه آزمایشگاه های برق و مکانیک را که دیدم تجهیزاتش کامپیوتر و میز و صندلی است. از دانشجویان دکتری که در آن آزمایشگاه ها هر روز فعالیت می کردم می پرسیدم که چه کار می کنید می گفتند شبیه سازی! بعد یا نرم افزار متلب را نشان می دادند یا کد های سی پلاس پلاس را! وقتی می پرسیدم عمل چه می شود می گویند توی ریاضیات همینش مانده اند و فقط می خواهند مقاله بدهند و مدرکی بگیرند و فرار کنند! می گفتند خود استاد برود عملی کار کند

این جا تغییر رشته در سطح کارشناسی بسیار رایج است خیلی ها سه بار تغییر رشته می دهند. چون شناخت نداشتند و همین طور آمدند بعد می بینند خوششان نمی آید تغییر رشته می دهند. درصد قابل توجهی بعد از چند سال ترک تحصیل می کنند یا اخراج می شوند

متاسفانه در ایران جو خودباختگی وجود دارد و این جو کلی است و به طور ناخودآگاه در رسانه ها از زبان ... نیز شنیده می شود. این باعث می شود که فکر کنی این جا آخر ... است

اگر شما تاپ ۱۰ قبول شدید شاید این طوری مشاهده بکنید ولی فکر نکنید بقیه دانشگاه ها نیز این گونه است
    شبیه سازی قدم اوله، خیلی از رشته های مهندسی در قدم اول اکثرا شبیه سازی انجام میدهند برای اینکه بتونند فیدبک بگیرند و کارشون رو اصلاح کنند و سپس سراغ عملی کردن پروژه شون میرند! همونطور که قبلا گفتم خوب بعضی گرایشها پایه ایه و نمیشه انتظار کار عملی داشت توی 4 5 سال! در ثانی این به پروپوزال استاد برمیگرده که استادها باید اونو پوشش بدند، به عنوان مثال ممکنه پروپوزال در مورد طراحی یه سیستم مخابراتی خاص باشه نه پیاده سازی کردن! بعد از اتمام پروژه NSF یا هرجای دیگه result رو به دست research lab مورد نظر میده تا در صورت امکان مرحله عملی کردن انجام بشه! ولی این با اون پروژه های تئوری ایران فرق داره که راستا و جهت خاصی نداره!

تغییر رشته اینجا رایج است برای اینکه هرکسی دنبال علاقه میرود، این خیلیها که شما بیان کردید از روی مستندات گفتید؟ بنظرم هم خیلی مفیده چون باعث بوجود اومدن گرایشهای بین رشته ای و پیشرفت میشه، و در ثانی طرف دنبال علاقش میره!

نمیدونم باید بگم خیالم راحت شد یا خوشحال شدم یا برعکس! چون از یکطرف چیزی که از صحبت های دوسنان برداشت کردم این بود که توی آمریکا هم، فقط در 10-15 دانشگاه برتر است که کارهای واقعا کاربردی و نتیجه دار صورت میگیره و چیزی که در باقی دانشگاه ها اتفاق میفته احتمالا چیزی مشابه دانشگاه های ماست (البته با این تفاوت که ما برای دلخوشی خودمان تحقیق و پژوهش میکنیم و احتمالا پایان نامه مان بعد از بسته شدن دیگر هیچوقت گشوده نمیشود، ولی در آمریکا شاید روزی کسی از پایان نامه شما خوشش بیاید و بقیه ماجرا)
    خب این از یکطرف خوبه چون آدم خیالش راحت میشه که اونجا با چیزهای جدید و غریبی آشنا نمیشه و باتوجه به سابقه تئوریک ایران، حتی شاید جزو شاگرد ممتاز هم بشه و استادشم بکنن آخر سر ، ولی خب من و خیلی های دیگه برای این درس نخوانده بودیم.......! متاسفانه توی اون 10-15 تا دانشگاه تاپ هم که راهمون نمیدن(خودمو میگم) ما میمانیم و کلی آرزو!

فکر کنم اولش که وارد دوره دکترا در آمریکا بشم به خودم بگم خب من در کنار درسم پروژه ها و کارهای شخصی انجام میدم و جلو میبرم و همین که درسم تموم شد میبرم میذارم روی میز بیل گیتس(نمیدونم انداختنش بیرون بالاخره از ماکروسافت یا نه) و میگم هی رفیق بیا این پروژه رو یه نگاهی بهش بنداز... اونم میگه واوووو خدای من. این بینظیره بیا این 10 میلیون علی الحساب برای تو نصف سهام شرکتم به نامت میکنم. بعد همینطور روزها میگذره و میرم کلاس و برمیگردم و میگم ای بابا بیخیال بذار خوش باشیم. بعدشم آخر دوره میشه و میبینم جایی هم که بهم کار نمیدن (نه سابقه ای- نه اقامتی- نه ملیت مورد علاقه ی اینایی!! نه شیرین زبونی ای!!!) خلاصه برمیگردم دست به دامن دانشگاه میشم و خواهش و تمنا که آقا بذارید یه گوشه ای از این دانشگاهو هم ما جارو بزنیم

من به این نتیجه رسیده ام که به جز انگشت شماری دانشگاه در دنیا ، بقیه دانشگاه ها هدف اصلیشون کشف استعداد هست. و در این بین یکسری مسائل سرگرم کننده(وقت هدر دهنده) علمی هم مطرح میشه که اون استعداد واقعیه از توش دربیاد و بره توی اون تاپ 10 ادامه تحصیل بده و یا شرکت های صنعتی بزرگ جذبش کنن و یا اصلا خودش یه کسب و کاری راه بندازه. بقیه هم فقط یه چند سالی دور هم بودیم و کلا پروسه ی فضاسازی و استعدادیابی رو تکمیل کرده ایم(همون سیاهی لشگر قاب پر کن تصویر)!
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    فکر کنم اولش که وارد دوره دکترا در آمریکا بشم به خودم بگم خب من در کنار درسم پروژه ها و کارهای شخصی انجام میدم و جلو میبرم و همین که درسم تموم شد میبرم میذارم روی میز بیل گیتس(نمیدونم انداختنش بیرون بالاخره از ماکروسافت یا نه) و میگم هر رفیق بیا این پروژه رو یه نگاهی بهش بنداز... اونم میگه واوووو خدای من. این بینظیره بیا این 10 میلیون علی الحساب برای تو نصف سهام شرکتم به نامت میکنم. بعد همینطور روزها میگذره و میرم کلاس و برمیگردم و میگم ای بابا بیخیال بذار خوش باشیم. بعدشم آخر دوره میشه و میبینم جایی هم که بهم کار نمیدن (نه سابقه ای- نه اقامتی- نه ملیت مورد علاقه ی اینایی!! نه شیرین زبونی ای!!!) خلاصه برمیگردم دست به دامن دانشگاه میشم و خواهش و تمنا که آقا بذارید یه گوشه ای از این دانشگاهو هم ما جارو بزنیم

من به این نتیجه رسیده ام که به جز انگشت شماری دانشگاه در دنیا ، بقیه دانشگاه ها هدف اصلیشون کشف استعداد هست. و در این بین یکسری مسائل سرگرم کننده(وقت هدر دهنده) علمی هم مطرح میشه که اون استعداد واقعیه از توش دربیاد و بره توی اون تاپ 10 ادامه تحصیل بده و یا شرکت های صنعتی بزرگ و یا اصلا خودش یه کاری راه بندازه. بقیه هم فقط یه چند سالی دور هم بودیم و کلا پروسه ی فضاسازی و استعدادیابی رو تکمیل کرده ایم(همون سیاهی لشگر قاب پر کن تصویر)!
    نتیجه گیریتون کاملا غلط هستش
    بهتره اول تشریف بیارید اینجا و بعد از چند سال تحصیل و کار در اینجا، نتیجه گیری کنید ( و مطمئنم اون موقع نتیجه گیری نخواهید کرد چون درمیابید که هیچ فرمولی واسه پاسخ دادن به اینجور سوالا وجود نداره چون اساسا طرح چنین سوالاتی در مقیاس بالا کاری اشتباه هستش)
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

سلام دوستان یه سوال! آیا بسته های نرم افزاری مثل کینگ و لرد در آمریکا قابل استفاده و آپدیت هست یا خیر؟ ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط shaahinz نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال! آیا بسته های نرم افزاری مثل کینگ و لرد در آمریکا قابل استفاده و آپدیت هست یا خیر؟ ممنون
    همه چی قابل استفاده است ! مثلِ مواد مخدر. اما قانونی نیست.

من بعضی وقتا که احساس پولداری بهم دست میده میرم میخرم نرم افزار هارو. ولی ما ایرانیها کلا تو کتمون نمیره پول بدیم بابت نرم افزار دیگه !

معمولا دانشگاه اکثر نرم افزارهایی که لازم هست رو در اختیارتون میزاره. برای مثال دانشگاه ما یادمه که Windows رو مجانی میداد و آفیس رو 8 یا 10 دلار . (در حالیکه که آزاد مثلا 150 دلاره حدودا بسته به مدلِ دقیقش).

نرم افزار های دیگه مثل Matlab و Labview و ... اینها رو هم قاعدتا دانشگاه میده.

میمونه نرم افزار تبدیل Mp4 به Mp3 ...
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shaahinz نمایش پست ها
    قابل استفاده بله ولی معمولا نرم افزارهای کرک شده آپدیت نمیشن. البته واقعا نیازی هم نیست واقعا نرم افزارهای تخصصی رو که کنار بگذاریم اکثر نیازهای دانشجوها در کل دوران تحصیل روی هم 100 دلار هم نمیشه. برای اکثر کارها نرم افزارهای خیلی خوب رایگان وجود داره. در ایران عادت شده برای هر کار ساده ای از گرون ترین و تخصصی ترین نرم افزارها استفاده میشه.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

پستهای اخیر به موضوع چرا آمریکا؟ منتقل شد.

Junior Member

http://www.wallstreetoasis.com/forum...e-earning-100k
    دوستان اینا چی میگن؟؟ هر کی یه چیزی میگه یکی میگه زنده میمونی یکی میگه نمیومنی یکی میگه به به عالیه اون یکی میگه برو بابا اینجوری که توی میگی 500k هم کمه اون یکی میگه .....
    دیوونه میکنن آدمو
    100k ....1980 ==== 279000...........2012 ؟
    http://www.bankrate.com/finance/pers...anymore-1.aspx

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)