صفحه 231 از 322 نخستنخست ... 131181221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241281 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,301 تا 2,310 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

اول ممنون از پاسختون.
    اره منم میدونم توی امریکا اکثر چیزا مثل حقوق -خانه مالیاتی در حدود 30 تا 35 درصد از کل حقوق داره....یعنی یک سوم درامد.....منم با احتساب اینا گفتم که هزینه خالص مصرفی در حدود 50 هزار تا هست...که بازم با مالیات میشه 80 هزار دلار و از 150 هزار تا خیلی کمتر هست.....تازه با صرفه جویی میشه کمترش کرد.

و مورد بعدی اینکه من حالا 22 سالم هستش حالا حالا تا 35 سالگی فاصله دارم

و مورد اخر هم اگه میشه جواب این سوال رو بدید ایا الان مثلا من از ایران با خودم حدود 200 تا 300 هزار دلار بیارم امریکا تکلیف مالیاتش چی میشه؟یعنی پس اندازی که تو ایران داشتم رو بیارم؟
    ممنون.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam313 نمایش پست ها
    اول ممنون از پاسختون.
    اره منم میدونم توی امریکا اکثر چیزا مثل حقوق -خانه مالیاتی در حدود 30 تا 35 درصد از کل حقوق داره....یعنی یک سوم درامد.....منم با احتساب اینا گفتم که هزینه خالص مصرفی در حدود 50 هزار تا هست...که بازم با مالیات میشه 80 هزار دلار و از 150 هزار تا خیلی کمتر هست.....تازه با صرفه جویی میشه کمترش کرد.

و مورد بعدی اینکه من حالا 22 سالم هستش حالا حالا تا 35 سالگی فاصله دارم

و مورد اخر هم اگه میشه جواب این سوال رو بدید ایا الان مثلا من از ایران با خودم حدود 200 تا 300 هزار دلار بیارم امریکا تکلیف مالیاتش چی میشه؟یعنی پس اندازی که تو ایران داشتم رو بیارم؟
    ممنون.
    مالیاتی تعلق نمی گیره ولی باید این پول رو declare کنید.

Junior Member

ممنون از پاسختون.
    یعنی مثلا این پول رو تو فرمی قبل از ورود به امریکا به دولت ان مقدارش رو اعلام میکنم.....

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

پیش فرض پاسخ : شهر نیویورک - New York City

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    شما چند ساله جنوب زندگی می کنید؟ این چیزی که من میگم رو زیر 2-3 سال نمیشه فهمیدش. جنوب عقیدتی تو آمریکا یعنی Jesus محور عالم. مقایسه ی جنوب جغرافیایی ایرن با جنوب عقیدتی آمریکا کاملا به نظر من اشتباه. جنوب عقیدتی آمریکا رو فقط و فقط با شهرهایی مثل قم، کاظمین، نجف و .... میشه مقایسه کرد. (به لحاظ اهمیت پیروان دو مذهب در دو جغرافیا)

دقیقا مثل اینه که یک جوان مسیحی اهل نیجریه بره تو قم زندگی کنه. مطمئنا کسی بهش بی احترامی نمی کنه. حتی می تونه بره حرم عکس بگیره و یا با دوستای قمی ش سوهان بخوره. احتمالا با چند تا جوان طلبه هم ممکنه رفاقت کنه. ولی هیچ وقت لایف استایل تهران رو اونجا تجربه نخواهد کرد!!!

این است فرق نیویورک کلیفرنیا با جنوب عقیدتی! باشد که آیندگان پند بگیرن و مثل ما نیان اینجا گیر نیفتن!
    من تقریباً 2 سالی هست که دالاس هستم. این قضیه jesus محور عالم رو بارها در برخورد با افراد مختلف تجربه کردم. گروه های بسیار زیادی هستن که تلاش می کنن افراد خارجی رو به مسیحیت دعوت کنن. من بارها و بارها برام اتفاق افتاده که در دانشگاه افرادی بهم نزدیک شدن ازم اجازه خواستن که سر میزم (مثلا در ناهارخوری) بشینن و شروع کردن گفتن از اینکه تمام بلاهایی که سر بشریت میاد به خاطر بی ایمانی و از این حرفاست و اگه به jesus ایمان بیاریم همه چیز خوب می شه و اینا.

یادم میاد یک دفعه یکیشون ازم پرسید کجایی هستی که گفتم ایرانیم گفت ما می دونیم حتی مسیحیت در ایران به شدت در حال گسترشه که من با اینکه اصلا آدم مذهبی نیستم خیلی تند باهاش برخورد کردم و گفتم اطلاعاتتون کاملاً اشتباست و اصلا همچین چیزی نیست. این اطلاعات رو به خورد دیگر ایرانی ها ندید.

حتی دانشگاه UT Dallas به گروه هایی از اون ها اجازه می ده که در international orientation حضور داشته باشن و قبل از اینکه دانشجوها بیان در محل orientation تعداد خیلی زیادی بروشور پخش بکنن و چندتاشون تا آخر مراسم هم صبر می کنن و با دانشجوها صحبت می کنن و جذب می کنن به home group های خودشون برای جلسات هفتگی یا 2 هفتگی خوندن بایبل. یعنی از همون اولین حضور دانشجوی خارجی در دانشگاه رو مخش کار می کنن. نمی دونم این قضیه واقعاً در ایالت های شرقی و غربی هم وجود داره یا نه.

حتی در بحث های سیاسی هم اکثراً به شدت مخالف دموکرات ها هستن و خیلیاشون اعتقاد دارن اوباما کشور رو به قهقرا برده و هیچ اصول انسانی و دینی رو رعایت نمی کنه. اعتقادات خیلی خاصی دارن و من چند وقتی هست که اصلاً در این موردا با هیچکدوم بحثی نمی کنم.

اما تا الان ریسیست بودن رو تجربه نکردم. شاید انقدر دقت نکردم که از برخوردشون این موضوع رو بفهمم. البته به نظر من دالاس بدون شک یکی از بهترین جاهای تگزاس هست و تنوع قومی بسیار زیادی در اون وجود داره. شاید به همین دلیل کمی ریسیست بودن کمرنگ تر شده نسبت به ایالت های جنوبی دیگه. ولی در کل اعتقادات انقدر پر رنگه که در مدت کم حضور در اینجا هم می شه این قضیه رو حس کرد. من تا حالا سعادت نداشتم نیویورک برم اما خیلی دوست دارم اونجا رو با اینجا مقایسه کنم.
    ویرایش توسط ahmadrezaamin : June 25th, 2015 در ساعت 09:01 AM

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شهر نیویورک - New York City

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
    اما تا الان ریسیست بودن رو تجربه نکردم. شاید انقدر دقت نکردم که از برخوردشون این موضوع رو بفهمم. البته به نظر من دالاس بدون شک یکی از بهترین جاهای تگزاس هست و تنوع قومی بسیار زیادی در اون وجود داره. شاید به همین دلیل کمی ریسیست بودن کمرنگ تر شده نسبت به ایالت های جنوبی دیگه. ولی در کل اعتقادات انقدر پر رنگه که در مدت کم حضور در اینجا هم می شه این قضیه رو حس کرد. من تا حالا سعادت نداشتم نیویورک برم اما خیلی دوست دارم اونجا رو با اینجا مقایسه کنم.
    دالاس به مراتب بهتره. این ریسیست بودن وقتی وارد زندگی واقعی بشید تو جامعه جنوب و بخواید کار و بیزینس کنید و دوست و رفیق و شریک و ... پیدا کنید خودش رو نشون میده. البته به صورت پنهان. کسی این چیزها رو اظهار نمیکنه. ولی مثلا ممکنه تو فلان کمپانی شما پروموت نشید بدون اینکه خودتون بفهمید مشکل چیه!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

پستهای مربوط به شغل و پیدا کردن کار به اینجا منتقل شد.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Radioseeker نمایش پست ها
    من تو دان تاون شیکاگو تو Gold Coast زندگی میکنم. مسجد یا مرکز اسلامی شیعه خوب تو شیکاگو کجا هست؟ من سرچ کردم اکثرا مراکز سنی میاد و مرکز شیعه ها خیلی دور بود. حتا تو مراکز سنی کسی جایی میشناسه که برای ماه رمضون برم؟
    در محدوده خود شيكاگو مي دونم كه برنامه دانشجویان ایرانی در IIT جمعه شب هست ساعت ۷ برنامه قرآن دارن. بقيه جاهايي كه سراغ دارم در حومه هاي شمال و غرب شيكاگو هستن. يكيشون كه چند بار ماه رمضان پارسال رفتم
    مركز ارشاد هست در حومه غرب شيكاگو كه در Woodridge United Methodist Church شبها برنامه هاشون رو برگزار مي كردن. البته قبل از اينكه از شيكاگو بيام توي يكي از ايميلهاشون گفته بودن قراره در آينده محل مستقلي براي خودشون بگيرن كه نميدونم بالاخره چي شد. Irshad Learning Center رو گوگل كنيد. جاي ديگه كه مي تونيد بريد بيت العلم هست در حومه شمال شيكاگو. مسجد خيلي بزرگيه و بيشتر هندي و پاكستاني هستن. بقيه مراكز رو الان حضور ذهن ندارم ولي مي تونيد در اينجا جستجو كنيد

http://www.shia.org/organizations.html

http://www.imammahdicenter.com/Deskt...ex=13&tabid=28

http://www.masom.com/

در ضمن دو تا لینک اولی که گذاشته بودم مختص شیکاگو نیستن و مراکز شیعه جاهای دیگه آمریکا و کانادا و برخی کشورهای دیگه رو نوشته.
    ویرایش توسط mmsh81 : July 6th, 2015 در ساعت 02:43 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد وسایل مورد نیاز برای بردن به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط fasl_19 نمایش پست ها
    بچه ها من اومدم اینجا سریع یه چیزی بگم. فقط تو رو خدا نخندین. من الان تقریبا دو ساله امریکام، تا حالا لپه ی خوب که موقع پخت له نشه پیدا نکردم. دیروز داشتم با بابام حرف میزدم میگفت اصلا لپه قابل کاشت نیست و میشه آورد. خلاصه اگه میخواین خورش قیمه هاتون مثل سوپ نشه لپه بیارین با خودتون. میتونین تو فرودگاهم توضیح بدین که قابل کاشت نیست. در ضمن اگه غیر از مارک صدف و ممتاز مارک دیگه ی لپه تو امریکا سراغ دارین به من بگین. من اینا رو امتحان کردم خوب نبودن. بقیه ی حبوبات خوبن و اگه خیس کنین خیلی زود میپزن و له هم نمیشن، نمیدونم لپه چرا اینجوریه.
    دوست من همینجا گرفته بود درست کرد خیلی هم خوب بود. یک ساعت خیس کنی خوبه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Bozorgan نمایش پست ها
    دوست من همینجا گرفته بود درست کرد خیلی هم خوب بود. یک ساعت خیس کنی خوبه.
    هر کاری میکنیم اصلا مثل لپه های ایران نمیشه. قبل این که بپزه شروع میکنه به وارفتن! اصلا یه پروسه ی دردناکیه )
    مامانم هم اومد درست کرد هی میگفت این چه لپه ایه. خلاصه این تجربه ی ما بود

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fasl_19 نمایش پست ها
    هر کاری میکنیم اصلا مثل لپه های ایران نمیشه. قبل این که بپزه شروع میکنه به وارفتن! اصلا یه پروسه ی دردناکیه )
    مامانم هم اومد درست کرد هی میگفت این چه لپه ایه. خلاصه این تجربه ی ما بود
    تو مغازه های ایرانی لپه دیر پز دارند از اونها استفاده کردین؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)