صفحه 317 از 322 نخستنخست ... 217267307308309310311312313314315316317318319320321322 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,161 تا 3,170 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    دوستان تجربه شما از غیبت و بدگویی امریکاییا چیه؟ اول از همه بگم تو ایرانم هست و نمیگم اوه ما اصلا اینجوری نیستیم و از این حرفا. ولی بعد از ۵ سال یه خصلتی که تو فرهنگ امریکایی دیدم اینه که همشون بلا استثنا حتی یک مورد هم ندیدم که غیبت پشت سر کسی نکنن. بیش از دو ساله دارم کار میکنم و سه تا شرکت عوض کردم تو تمام میتینگ ها و جلسه ها بدون استتثنا کارشون غیبت وبدگویی و گاها خوبگویی از افراد دیگه اس. یعنی از میزم دور میشم یا دو روز میرم جایی اطمینان دارم یه بخشی از کانورسیشنش درباره منه کما اینکه من بشدت سرم تو کار خودمه و دنبال حاشیه نیستم. همین جمعه یکی از همکارا که داره میره از شرکت گفت اره فلانی همیشه درباره تو کامنت میده! ای واز لایک واتد؟

دوستای امریکایی هم زیاد داشتم قبلا و این مساله خیلی توجهمو جلب کرده بود که چقد حرف زدن درباره بقیه جذابه واسشون ولی فک نمیکردم همه جا همینطوری باشه. یجورایی به این نتیجه رسیدم این بخشی از رفتار و هنجار امریکاییه. تجربه شما چیه؟
    فک میکنم این غیبت و اینها کلا جهان شموله و بین همه ی انسانها مشترکه ایرانی و امریکایی و غیره ... فک نمیکنم البته هنجار آمریکایی باشه چون به همون اندازه بین بقیه هم هست.

منتها اینها شاید غیبت بکنن ولی به اون شدتی که ایرانی ها و هندی ها زیراب بقیه رو میزنن اینها کمتر از اینکارها میکنن. خیلی راحت تر میشه با آمریکایی ها کار کرد تا مهاجرین (من هم خودم یک مهاجرم و از این قاعده مستثنا نیستم)
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    ببخشید یک مسئله یه مقدار طبق معمول مبهم و کلی و تعمیم داده شده توضیح داده شده میخواستم بدونم چطوریه
    گفته شده برای رسیدن به موقعیت ایرانتون باید حداقل 10 سال وقت بگذارید؟ من وضعیتم توی ایران بمونم یا درس بخونم برگردم معمولیه یعنی نه خیلی خاص نه خیلی پایین. متوسط. یعنی حتی برای رسیدن به اینم 10 سال باید وقت گذاشت؟؟؟؟؟؟؟؟
    مثلا من از همون پیش دانشگاهی به بعد دیگه ماشین خودمو داشتم از ماشین پدرم یا مادرم استفاده نکردم. اون موقع تا الانم ماشینهایی در حد کمری و اینطور ماشینا نهایت ته تهش تا 170-180 هم بوده دیگه نه ماشینهای خیلی خوب یا گرون یعنی به همین رسیده وسعمون. الان واقعا برام سخته 10 سال برم اتوبوس و .... تازه بتونم همینی که داشتمو داشته باشم.
    الان میخونم یعنی باید 10 ساااااااااااااااااااال بعد تحصیل کار کنم بتونم وضعیتمو به همینی که هستم برسونم؟؟؟؟؟؟؟
    یا مثلا بحث خونه چطوریه؟
    میشه راحت یه خونه بازم معمولی 200-300 متری گرفت برای اول زندگی یاز باز اونم 10 ساااااال کارو پیش نیاز داره؟؟؟؟
    در ضمن میتونم صرفه جویی کنم من کلا. یعنی بلدم بخوام صرفه جویی کنم ولی به شرطی نتیجه بده دیگه یعنی راهی باشه که برای بقیه هم منجر به نتیجه شده . همین ایران من دوستام شاید دو سه تومن خرجشون باشه من ماه بود کل خرجم . یعنی دیگه همش به 600 تومنم نمیرسید . طبیعتا وقتی نخوام صرفه جویی کنم تفاوت خیلی زیاده. ولی اینا معمولیه. حالا یکی مثل من بخواد بعد از تحصیل ایران نره. و بره آمریکا یا بمونه آمریکا به عبارتی. بازم برای همین حد 10 ساااال باید انتظار داشته باشه تازه اونم ظاهرا در صورت گرفتن جاب و خیلی چیزای دیگه
    ممنونم.
    میدونم این پیام مال چند سال پیشه و کاربر مورد نظر هم بن شده ولی لازم دیدم یه یادآوری کوچولو به بعضی از دوستانی که میخوان برن آمریکا بکنم، نمیدونم والا شاید توی دهات ما تعاریف متفاوت تری وجود داره یا شاید هم ایشون توی لواسون زندگی میکنن که به ۳۰۰ متر میگن متوسط، ولی توی دهات ما (منطقه ۱۶ تهران) یه خونه متوسط یعنی چیزی حدود ۷۰ تا ۹۰ متر، خونه عموی بنده ۴۵ متر هست (توی جنوب تهران هست و تازه فکر میکنه متوسطه!)، طرف های محله ما، کسی که ماشین پراید داره متوسط حساب میشه و کسی که پژو داره رو پولدار حساب میکنن، ولی ظاهرا از نظر بعضی ها، تویوتا کمری هم کسر شان داره واسشون، به نظرم بعضی دوستان از "شکم سیری" میخوان برن آمریکا که خوب قطعا میخوره تو ذوقشون، اگه میخواید برید آمریکا باید دنبال دو تا چیز باشید!
    اول آزادی!
    دوم علم و تکنولوژی باهم! نه صرفا تئوری یا فقط صنعتی!
    اگه دنبال عشق و حال و مفت خوری و رفیق بازی و از این چیز ها هستید، آمریکا بزرگترین اشتباه زندگیتون خواهد بود.
    در ضمن فکر نکنید آمریکا پر از سفید پوسته و چپ و راست دختر سفید ریخته توی خیابون که شما برید باهاش رفیق شید، توی واشینگتن دی سی، سیاه ها ۵۰ درصد جمعیت و سفید ها ۳۰ درصد جمعیت (تازه با احتساب هیسپنیک ها جزو سفید ها) و در ضمن محله سفید ها خیلی گرونه، حداقل من که دیگه قانع شدم، اگه از همسایه سیاه و مکزیکی و چینی بدتون میاد، باید برید ایالت های کم جمعیت و نسبتا جمهوری‌خواه، اگه از دین و مذهب هم بدتون میاد، کلا دور جنوب رو خط بکشید، واسه کسی که دوست داره فقط پیش سفید ها باشه (از نوع لیبرال) ایالت های دکوتای شمالی و جنوبی (کلا ایالت های midwest) بهترین گزینه هستند.
    ساحل شرقی هم خوب چیزیه (به خصوص نیوهمپشایر و ایالت مین، ولی رطوبت بالا و همسایه های سیاه اجتناب ناپذیر هستند (به علاوه امنیت پایین و آب و هوای شبه اسکاندیناوی شمال شرقی).
    در مورد خونه و ماشین هم باید بگم اگه توی تهران توی خونه ی ۴۵ متری (مثل عموی من) زندگی میکنید، و یه پراید قسطی هم زیر پاتونه، نیویورک براتون کاملا دلچسب خواهد بود، چون اولا اونجا اپارتمان های ۵۰ متری (۵ متر بیشتر از ۴۵ متر :دی) زیاده دوما ماشین شما از دوچ چلنجر دست دوم با سابقه ده سال کارکرد که الان قیمتش ۴۰۰۰ دلاره، بدتر نخواهد بود.

اگه قسمتی از کامنت من سیاسی یا توهین آمیز هست رو لطفا بهم پیام خصوصی بدین (یا از طریق امتیاز دادن بهم بگین) تا اصلاح کنم، مدیران عزیز هم اگه جایی رو نامناسب تشخیص میدن، "داوطلبانه و بدون نمره منفی" ویرایش کنن لطفا.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط medical101 نمایش پست ها
    در ضمن فکر نکنید آمریکا پر از سفید پوسته و چپ و راست دختر سفید ریخته توی خیابون که شما برید باهاش رفیق شید، توی واشینگتن دی سی، سیاه ها ۵۰ درصد جمعیت و سفید ها ۳۰ درصد جمعیت (تازه با احتساب هیسپنیک ها جزو سفید ها) و در ضمن محله سفید ها خیلی گرونه، حداقل من که دیگه قانع شدم، اگه از همسایه سیاه و مکزیکی و چینی بدتون میاد، باید برید ایالت های کم جمعیت و نسبتا جمهوری‌خواه، اگه از دین و مذهب هم بدتون میاد، کلا دور جنوب رو خط بکشید، واسه کسی که دوست داره فقط پیش سفید ها باشه (از نوع لیبرال) ایالت های دکوتای شمالی و جنوبی (کلا ایالت های midwest) بهترین گزینه هستند.
    ساحل شرقی هم خوب چیزیه (به خصوص نیوهمپشایر و ایالت مین، ولی رطوبت بالا و همسایه های سیاه اجتناب ناپذیر هستند (به علاوه امنیت پایین و آب و هوای شبه اسکاندیناوی شمال شرقی).
    در مورد خونه و ماشین هم باید بگم اگه توی تهران توی خونه ی ۴۵ متری (مثل عموی من) زندگی میکنید، و یه پراید قسطی هم زیر پاتونه، نیویورک براتون کاملا دلچسب خواهد بود، چون اولا اونجا اپارتمان های ۵۰ متری (۵ متر بیشتر از ۴۵ متر :دی) زیاده دوما ماشین شما از دوچ چلنجر دست دوم با سابقه ده سال کارکرد که الان قیمتش ۴۰۰۰ دلاره، بدتر نخواهد بود.
    ایالت‌های Dakota شمالی‌ و جنوبی لیبرال محسوب نمیشن. به طور کلی‌ هر جای آمریکا که ۹۰-۹۵ درصد جمعیت سفید باشه، بدونید که جای لیبرالی نیست. در ایالت‌های میدوست مناطق شهری بزرگ معمولا لیبرال هستن ولی‌ شهر‌های کوچک در بیشتر موارد (به استثنای شهر‌های کوچک دانشگاهی یا اصطلاحا college town) لیبرال نیستن و یک خارجی‌ چشم و ابرو مشکی‌ خیلی‌ احساس راحتی‌ نمی‌کنه.

قیمت Dodge Challenger با ده سال کارکرد رو نمی‌دونم چه جوری ۴۰۰۰ دلار پیدا کردید. توی این سایت میتونید مظنه همه جور ماشین رو در مناطق مختلف آمریکا ببینید

https://www.cargurus.com/Cars/invent...tDirection=ASC

در منطقه نیویورک من کمتر از ۸۰۰۰ دلار نمیبینم. اگه قیمت ماشینی خیلی‌ از متوسط قیمت‌هایی‌ که اینجا هست پاینتره، مطمئن باشید که مشکلات جدی داره.

در ضمن Dodge جز ماشین‌هایی‌ هست که از نظر مصرف بنزین خیلی‌ جالب نیست. اگه رانندگی‌ زیاد نمیکنید شاید مهم نباشه، ولی‌ اگه مثل من حدود ۱۰۰۰ مایل در ماه رانندگی‌ کنید، مصرف بنزین فاکتور مهمی در انتخاب ماشین هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member Frank_Jr آواتار ها

در مورد تصمیم گیری برای آینده واقعا روی امریکا تصمیم ثطعی بر اساس فراواقعیت هالیوودی تصمیم 100 درصد اشتباه است. حداقل تحربه شخصی من اینطوره. البته الان نمیگم از اینکه آمریکا نموندم همش انتخاب قطعی خودم بود ولی انتخاب قطعی من الان آمریکا نبودنه قطعا. در مورد اروژا هم برخلاف دوستان بازم شرق اروژا رو فعلا! بر غربش ترجیح دادم به لحاظ اتمسفر اجتماعی. هالی..ئ صرفا یک دستگاه زیبا نشون دادن همه ساحت های زندگی در آمریکاست و زندگی اصلی در کشور آمریکا به کل ساخت احتماعی دیگری داره.
    من درمدت زندگی ام و تحربه ام چه در نیورورک چه دسی و چه یکی دو ایالت دیگه راضی نبودم . همین سنترال ژارک دلربای هالیوودی رو دم عصر تشریف ببرید متوجه میشید چقدر فاصله است از واقعیت تا فراواقعیت

Member
    رشته و دانشگاه
    AzMIU

سلام دوستان
    من میخوام برای دانشگاه های اوکلاهاما اقدام کنم، با یکی از اقوام که حدود 20ساله ساکن آمریکا بوده (بین سالها 1975تا 1995) راجع به شهر های این ایالت صحبت میکردم، ایشون گفتن که اصلا به هیچ وجه برای این ایالت اقدام نکن چون به قدری نا امن هستش (حداقل برای یک خارجی بالاخص یک ایرانی) که باید تمام مدت تحصیل رو تو خوابگاه بمونی و اگر هم خواستی بری بیرون بدون ماشین به هیچ وجه نباید بری
    البته منظور از ناامنی دزدی و گنگستر بازی نیست، منظور اینه که به شدت اذیت میکنن و سعی میکنن که بهت آسیب برسونن ، البته گفتن که شهر تالسا زمین تا آسمون متفاوت با شهر های دیگه
    از طرفی هم خب به شدت ارزون تر از جاهای دیگه هستش به طوری که بالانس حساب خواسته شده برای ارائه به سفارت جایی مثل Weatherford یک سوم لس آنجلس هستش و خب هیچ ارزونی هم بی حکمت نیس
    ولی خب تجربه ایشون مال خیلی سال قبل هستش، از دوستانی که اخیرا سفر کردن به هرکدوم از شهر های اوکلاهاما (خصوصا ادموند، نورمن، استیل واتر، ودرفورد) یا ساکن بودن ممنون میشم که تجربه شون رو در اختیارم بزارن

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramtin_Hide نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام برای دانشگاه های اوکلاهاما اقدام کنم، با یکی از اقوام که حدود 20ساله ساکن آمریکا بوده (بین سالها 1975تا 1995) راجع به شهر های این ایالت صحبت میکردم، ایشون گفتن که اصلا به هیچ وجه برای این ایالت اقدام نکن چون به قدری نا امن هستش (حداقل برای یک خارجی بالاخص یک ایرانی) که باید تمام مدت تحصیل رو تو خوابگاه بمونی و اگر هم خواستی بری بیرون بدون ماشین به هیچ وجه نباید بری
    البته منظور از ناامنی دزدی و گنگستر بازی نیست، منظور اینه که به شدت اذیت میکنن و سعی میکنن که بهت آسیب برسونن ، البته گفتن که شهر تالسا زمین تا آسمون متفاوت با شهر های دیگه
    از طرفی هم خب به شدت ارزون تر از جاهای دیگه هستش به طوری که بالانس حساب خواسته شده برای ارائه به سفارت جایی مثل Weatherford یک سوم لس آنجلس هستش و خب هیچ ارزونی هم بی حکمت نیس
    ولی خب تجربه ایشون مال خیلی سال قبل هستش، از دوستانی که اخیرا سفر کردن به هرکدوم از شهر های اوکلاهاما (خصوصا ادموند، نورمن، استیل واتر، ودرفورد) یا ساکن بودن ممنون میشم که تجربه شون رو در اختیارم بزارن
    اوکلاهما کلا جز ایالت‌های جمهوریخواه هست. البته یکی‌ از دوستان من که دکتراش رو اونجا خونده بود، تجربیات بد اینجوری نداشت و راضی‌ بود. برای درس و تحقیق بین Tulsa و Still Water رفت و آمد میکرد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

۵ ساله اینجام و کاملا روان بدون هیچ مشکلی صحبت میکنم ولی مشکل اینجاست که هنوز که هنوز گاهی اوقات he she his her رو قاطی میکنم! و اصلا انگار درست بشو نیست و اگه بخام فوکوس کنم روش سرعت مکالمه ارو ممکنه بیاره پایین و دوست ندارم flow رو از دست بدم و بمحض اینکه اشتباه میکنم خودم میفهمم و درون خوپم اعصابم خورد میشه

ایا شمام همین مشکلو دارین؟

Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر - آزاد شیراز

۵ ساله اینجام و کاملا روان بدون هیچ مشکلی صحبت میکنم ولی مشکل اینجاست که هنوز که هنوز گاهی اوقات he she his her رو قاطی میکنم! و اصلا انگار درست بشو نیست و اگه بخام فوکوس کنم روش سرعت مکالمه ارو ممکنه بیاره پایین و دوست ندارم flow رو از دست بدم و بمحض اینکه اشتباه میکنم خودم میفهمم و درون خوپم اعصابم خورد میشه

Yes
    کاملا نرماله قکر کنم 10 سال زمان نیاز هست

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سرعت حرف زدن چیه؟
    شما اگه با آمریکایی ها حرف بزنید مخصوصا جنوبی ها، می‌بینید که اکثرشون‌ خیلی آروم و شمرده حرف میزنن. چه استاد دانشگاهاشون چه آدم هایی که دانشگاه نیستن.
    سرعت مکالمه پایین بیاد ولی دقتتون بره بالا خیلی بهتره...

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

ApplyAbroad Guru

تا آخر این مشکل باقی میمونه. مشکل از شما نیست از اینه که زبان فارسی یک زبان gender-neutral است و ما عادت نداریم در صحبت کردن بین مرد و زن فرق بگذاریم. ارمنی ها و بقیه ملتهایی که زبان شان مثل ما gender-neutral است هم همین مشکل را دارند. دفعه دیگر اگر پیش آمد میتونید به این نکته اشاره کنید و افتخار کنید که زبان ما از 2000 سال پیش پروگرسیو بوده و تبعیض جنسیتی را حذف کرده بوده است!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)